Профіль автора в Scopus: покрокова інструкція
Інформація - Новини
Середа, 19 квітня 2023, 09:24

Webinaros

Нагадуємо вам про продовження квітневої серії вебінарів щодо роботи з міжнародними наукометричними базами даних Scopus та Web of Science.

Тренер: Людмила Троценко Ambassador Research Intelligence

Профіль автора в Scopus: покрокова інструкція

20 квітня 2023  11:00

Дізнайтеся, як створюються та керуються профілі авторів у Scopus, і навчіться самостійно коригувати свій профіль за допомогою Authors Feedback Wizard

Реєстрація

 
Електронний репозитарій Київського національного університету технологій та дизайну у TRANSPARENT RANKING Друк
Інформація - Науковцям КНУТД
Середа, 12 квітня 2023, 00:00

Іспанська лабораторія Cybermetrics Lab, яка є автором рейтингу Webometrics, опублікувала черговий, випуск рейтингу репозитаріїв від Google Scholar – Ranking Web of World’s Repositories. Метою рейтингу є підтримка ініціативи відкритого доступу до наукових видань та інших академічних матеріалів в електронній формі, оцінка рівня відкритості академічних ресурсів та їх інтеграції у світовий інформаційний простір.

Електронний репозитарій Київського національного університету технологій та дизайну станом на лютий 2023 року знаходиться на 302 місці загального рейтингу репозитаріїв та на 280 місці рейтингу університетських репозитаріїв.

Серед репозиторіїв українських інституцій Електронний репозитарій КНУТД посідає 18 місце. Завдяки плідній праці наших науково-педагогічних працівників, науковців та співробітників бібліотеки кількість документів у відкритому доступі збільшилася до 18900. Продовжується динаміка наповнення інституційного репозитарію, станом на початок другого кварталу 2023 р. налічується 20079 документів.

 
Найближчі вебінари українською
Інформація - Новини
Понеділок, 10 квітня 2023, 13:48

Webinaros

Нагадуємо вам про проведення найближчих вебінарів від ескпертів провідних міжнародниї наукометричних баз.

Scopus у роботі дослідника

12 квітня 2023  14:00

Протягом вебінару поговоримо про те, що таке реферативна база Scopus? Які джерела у ній індексуються? Яку саме інформацію та як саме можна у ній знайти?

Реєстрація

Пошукові запити у Web of Science Core Collection без таємниць

13 квітня 2023  16:15 - 17:15

На вебінарі розглянемо чотири типи пошуків Web of Science Core Collection: базовий, розширений, у пристатейній бібліографії та за автором. Розберемо що можемо знайти, з яких джерел, синтаксис пошуків, складнощі з якими можуть стикнутися користувачі та як їх уникнути. Повторимо збереження та аналіз результатів.

Реєстрація

 
Унікальні видання Видавничого проекту «Державні зібрання України»
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Четвер, 06 квітня 2023, 10:29

Під час урочистої презентації персональної виставки професора кафедри графічного дизайну КНУТД,  художника Євгена Гули, Петро Багрій – президент Асоціації «Виробники ліків України», засновник Фонду сприяння розвитку Національного художнього музею України, почесний академік Національної академії мистецтв України, член Наглядової ради Київського національного університету технологій та дизайну передав ректорові професору Івану Грищенку унікальні видання Видавничого проекту «Державні зібрання України» які він подарував Університету. Унікальна серія ілюстрованих фоліантів представляє найкращі колекції українських музеїв. Просвітницька, духовна та патріотична ідеологія серії художніх альбомів формує гуманістичний світогляд людини, гуртує навколо себе справжніх шанувальників мистецтва.  Художні твори репрезентовані на сторінках альбомів у високоякісній поліграфії. Автори проєкту і засновники серії – Михайло Андрєєв і Олексій Данілов. Кожний подарунковий альбом міститься у футлярі і супроводжений нумерованим сертифікатом, вага книги – близько 6 кг. Мова видання – українська, англійська. Три альбоми серії «Державні зібрання України» поповнять фонди науково-технічної бібліотеки Університету. Шанувальники мистецтва, які цікавляться духовними скарбами нації, студенти, що вивчають історію мистецтва, матимуть змогу широко оглянути неоціненне багатство численних експонатів зібрань, збережених від впливу часу завдяки самовідданій праці музейних співробітників.

Текст: Ніна Максимова

 
Виставка Олександра Кротевича «Іду на ви!»
Соціокультурна діяльність - Заходи
Середа, 05 квітня 2023, 11:03

У Мистецькому просторі КНУТД відбулось відкриття персональної виставки  кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри графічного дизайну Олександра Кротевича «Іду на ви!» Експоновані роботи серій «Моя Україна» та «Абетка українських буквиць» відображають патріотичну громадську позицію митця та його власне тлумачення поняття «Українство». Олександр Кротевич - художник, дизайнер, кандидат мистецтвознавства, член Спілки дизайнерів України, учасник багатьох українських та міжнародних художніх виставок. Працює в галузях монументального мистецтва, графіки, живопису та графічного дизайну. Авторський стиль мистецьких робіт Олександра Кротевича полягає у втіленні української національної ідеї засобами графіки й живопису. «Абетка українських буквиць» - серія графічних робіт із 33-х буквиць, яку було створено в 2019 році як візуально-асоціативне відображення кодексу національної ідентифікації. Серія отримала Свідоцтво авторського права державного зразка за № 90684. Роботи насичені інформацією, що закликає до їх детального розгляду, і вдумливий глядач може щоразу знаходити в них нові образи, символи та знаки.

НТБ КНУТД підготувала до уваги відвідувачів виставку видань з мистецької тематики.

Виставка триватиме 03.04.23-24.04.23.

Адреса: м. Київ, вул. Мала Шияновська (Немировича-Данченка), 2, навчальний корпус 4
Текст: Ніна Максимова

 
Книга, яка б не мала з'явитися
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Вівторок, 04 квітня 2023, 14:22

Зустріч могла і не відбутись, так само, як і поява нової книжки Руслана Горового "Жили собі люди", могла б...
Війна, увірвавшись до нашого життя, змінила навколишній світ, наш світ, як не парадоксально, не тільки у жахливу сторону, але й проявила цілу низку цінностей, про які ми, пересічні українці, навіть не підозрювали.
Особисто мене вразила наша творча еліта. Ні, не будемо про тих, хто стрімко "захворів", або тихо відсижується десь за межами.. Поговорімо про справжніх: "Моє улюблене заняття - порушення інерції агрегатного стану середовища" - Руслан Горовий.
Він  - журналіст, письменник, драматург, поет,музикант. З самого початку війни - волонтер. Обїзджає зі  своїми "циганами" (неофіційна назва групи волонтерів) деокуповані села, містечка, допомагаючи простим людям.
Неможливо було б пропустити зустріч з такою людиною! Презентація нової книги відбулася 31 березня у Дитячій бібліотеці Шевченківського району. Прихильники автора мали змогу познайомитися також із командою "Циган" та низкою людей, причетних до створення книги.
Сам письменник характеризує свою книгу "Жили собі люди"так:
Кожна книжка як дитина. І до народження проходить купу етапів без яких неможлива її поява. Однак ця книжка взагалі не мала з’явитися. Її ніколи не було б, якби 24 лютого русскій мір не вдерся на Київщину.
Біль, жах, нерозуміння і неприйняття, потім торг і всі інші етапи: все це пережили герої цієї книжки".

Це збірка есеїв про появу і роботу циганського табору, видана двома мовами (українською та англійською), доповнена фотографіями та GR-кодами, за якими можна перейти на сайти з детальною інформацією про події, описані у книзі. Прикрашає книгу палітурка роботи Нікіти Тітова.

І так, я знаю, як проведу цю ніч

Текст:  Олександра Чепілко, Людмила Крехова

 
Видатні вчені на сторінках колекційних видань
Інформація - Новини
Середа, 29 березня 2023, 13:27

Науково-технічна бібліотека КНУТД заснована разом з університетом у 1930 році . Початок її фондам було покладено передачею 500 екземплярів книг з бібліотеки Київського політехнічного інституту.

Одним із  підрозділів бібліотеки  є відділ зберігання фондів, який вивчає, накопичує, зберігає книжкові пам’ятки. Зміст фонду – 6678 екземплярів друкованих книг (без урахування періодичних видань) ХVІІІ-ХХ ст., це : наукова, науково-популярна, довідкова, навчальна та художня література, іноземні видання.

З метою збереження, вивчення, популяризації видань ми розповідаємо про книги видатних вчених, що зберігаються у наших книгозбірнях. Представлені до вашої уваги праці світових науковців увійшли до політематичної  колекції видань до 1940 року.

Текст: Людмила Крехова, Ніна Максимова

 
Виставка «Традиції Полтавщини: живі образи»
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Вівторок, 28 березня 2023, 13:39

Мore

У виставкових залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська» відкрилася виставка фотопортретів українців у автентичному одязі Полтавського регіону «Традиції Полтавщини: живі образи». Виставковий проєкт є результатом п’ятирічної роботи талановитої фотохудожниці Анни Сенік, засновниці напрямку української етнофотографії. У співпраці із дослідницею традиційного українського костюму Оленою Дідик вона втілила на художніх світлинах образи Полтавського краю як колиски української культури. Наші сучасники представлені в унікальних історичних строях з приватних колекцій та зібрань, а також із фондів Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського. Із вітальним словом виступив заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська», д. і. н. Вячеслав Корнієнко. Свої книги «Українська ідентичність писана світлом. Полтавщина другої половини ХІХ - початку ХХ століття» та «Гастрономічні нариси з Полтавщини або невигадані історії про любов до своєї справи» презентували автори - Євгеній Аничин та Марина Пушкарьова. Під час урочистого відкриття виставки для гостей звучали автентичні пісні у виконанні гурту народного співу вокально-хорової студії «Домінус» та гурту «Вільце».

Студентам КНУТД, які вивчають історію автентичного українського строю, буде надзвичайно корисно ознайомитись з виставкою, що триватиме до 9.04.23

Текст: Максимова Н.П.

 
Запрошуємо вас на Quiz
Соціокультурна діяльність - Заходи
П'ятниця, 24 березня 2023, 09:41

Шановні студенти!

Студентський профком спільно з науково-технічною біблотекою КНУТД запрошує вас на Quiz, який присвячено українському мандрівному філософу Григорію Сковороді. На заході ми більше дізнаємося про творчість та цікаві факти з життя великого філософа, якого визнано одним із п’яти найвидатніших мудреців світу.
Умови участі:
  • зібрати команду 4-5 осіб;
  • зареєструватися за посиланням до 26.03 включно;
  • бажання цікаво провести час.

Переможців буде оголошено одразу після гри!

 
21 березня Всесвітній день поезії
Інформація - Новини
Вівторок, 21 березня 2023, 11:52

Щорічно 21 березня за ініціативою ЮНЕСКО святкують Всесвітній день поезії.

Поезія, за Словником української мови, це словесна художня творчість; мистецтво художнього відображення дійсності в словесних образах.

Для поціновувачів слово «поезія» значно більше, ніж ділове визначення, це простір, окремий світ, величне розмаїття думок, уяви, емоцій, прекрасне та особисте.

За що так полюбляють поезію читачі, любителі римованого слова?

Можливо за влучність, можливість пережити почуття причетності, за красу мовлення, співпереживання, уміння поета побачити та передати те, що не можуть передати інші, за відповіді на найгостріші й найглибші духовні питання сучасної людини.

Війна, на жаль, внесла корективи в наше сприйняття поезії. Ні, ми не перестали читати вірші про філософію життя, кохання, природу…  Але ми стали частіше гортати новини, прозу воєнного часу, та шукати тексти, де йдеться про мужність українських воїнів, нескореність духу, про щоденні подвиги на фронті і в тилу, про тугу від втрат. Події, що відбуваються у нашій країні, у житті кожного з нас, мали вилитись в слова. Мабуть, так завжди народжувалась поезія війни…

Покладені на музику то болючі, то життєдайні слова залунали для нас особливо щемливо, стали особистими, навіть інтимними, бо пройшли скрізь серце. Вони співзвучні з давніми козацькими баладами, народними піснями, з нашою історією і  водночас сучасні, злободенні, актуальні. Пісні російського вторгнення відображають наш український дух, українську вдачу, менталітет, наші цінності.

Науково-технічна бібліотека КНУТД пропонує ознайомитись з поетами-авторами та текстами пісень війни, які обов’язково (точно знаємо!) вийдуть окремим виданням та поповнять наші фонди. Додаємо посилання, за якими можливо послухати музичні твори. До вашої уваги виставка друкованих поетичних видань із бібліотечних фондів (прим. 1-0179).

                                                                                  Текст     Крехова Л. А.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 47

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог

Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар