Промо-акція «Бібліотека – твоя синергія перемоги!».
Соціокультурна діяльність - Заходи
Середа, 27 вересня 2023, 10:15

До Всеукраїнського дня бібліотек науково-технічна бібліотека КНУТД проводить промо-акцію «Бібліотека – твоя синергія перемоги!».

Мета: виховувати почуття патріотизму студентської молоді за допомогою читання.

Під час війни читання набуває особливого значення: надихає на працю, навчання, перемогу. Завдяки художньому слову відчуваєш гіркоту, смуток, біль від втрат… Водночас літературне слово надихає, окрилює, вселяє віру у Перемогу!

Немає людини на світі, яка б любила книгу більше, ніж бібліотекар.

Книги – наша турбота, наснага і гордість! Дбайливо, з пошаною ми зберігаємо видання та прагнемо закохати у книгочитання вас, наші любі читачі!

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, яке відзначається 30 вересня,  в умовах воєнного стану ми проводимо промо-акцію нашої бібліотеки.

Локації та цікавинки:

● Літературний огляд художньої літератури про війну. Книжкова виставка;

● Бібліотечні книги - «рекорди Гіннеса»;

● Таємниці книгосховища;

● Конспекти 19 століття;

● Оновлений відділ обслуговування;

● Паперовий каталог минулого століття.

28 - 29 вересня 2023 р. співробітники науково-технічної бібліотеки КНУТД зустрінуть вас на абонементі обслуговування, прим. 1-394, де ви познайомитесь з деякими локаціями.

Замовити повний пакет: e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 
Владислав Вакуленко «30 років свободи творчості. Художники України»
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Вівторок, 26 вересня 2023, 14:55

Чудовий подарунок одержала наукова бібліотека КНУТД!

Відомий мистецтвознавець Владислав Вакуленко зібрав під одну обкладинку нариси про життя і творчість видатних сучасних київських художників, щедро ілюстровані їхніми найкращими творами. Гортаючи сторінки книги, знайомимось з творчістю живописців Олександра Бабака, Андрія Блудова, Матвія Вайсберга, Юрія Вакуленка, Влади Ралко, скульпторів Назара Білика, Микити та Єгора Зігура, пейзажиста Анатолія Криволапа, абстракціоніста Петра Лебединця… В книзі представлені художники різних напрямів і жанрів. Так монументаліст Володимир Манжос, один з перших в Україні муралістів, позиціонує себе як сюрреалістичний символіст, Олександр Ройтбурд – постмодерніст, медіа-художник Арсен Савадов – концептуаліст…

Занурюючись в атмосферу сучасного українського мистецтва, вкотре радієш різнобарв’ю талантів своєї країни. Художники, представлені в книзі, різні за етнічним походженням, віком і освітою, але всі вони – вільні митці вільної землі, незалежної України!

Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України, здійснене за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги.

Буде цікавою для художників, дизайнерів і всіх, хто любить сучасне мистецтво.

 
Персональна виставка Сергія Григор’ева «ТАК, ЯК Є…».
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Середа, 20 вересня 2023, 13:28

У Музеї Марії Заньковецької (вул. Велика Васильківська, 121) відкрилась п'ята персональна виставка майстра довершених акварелей Сергія Григор'єва «ТАК, ЯК Є…». Сергій Григор'єв із перших днів війни - на мистецькій передовій. Його картини про війну, які демонструвалися і у військових шпиталях, і на кращих виставкових майданчиках Європи, є тому красномовним підтвердженням. Останнім часом у творчому арсеналі митця побільшало світлих і радісних робіт, які відображують природу і наше сьогодення. Ця тенденція помітна усім відвідувачам виставки, з якою, безумовно, буде цікаво познайомитися студентам КНУТД, що вивчають та опановують на практиці чудове і складне мистецтво акварелі.

Мore

Текст: Ніна Максимова

 
125 років із часу видання першого тому «Історії України – Руси» Михайла Грушевського
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Середа, 20 вересня 2023, 00:00

У фондах науково-технічної бібліотеки КНУТД зберігається унікальне для України видання - «Історія України-Руси» Михайла Грушевського. Цьогоріч виповнюється 125 років від виходу першого тому (1898).

Чим може зацікавити видання «Історія України-Руси» сучасних читачів і чому її потрібно читати?:

● Праця М. Грушевського стала основою для політичного обґрунтування тисячоліття державності України.

● Грушевський науково довів, що Україна є спадкоємицею тисячолітньої Русі – наймогутнішої держави європейського середньовіччя – і що ця держава насамперед пов'язана з українським етносом. https://www.radiosvoboda.org/a/30589318.html

● Вперше запроваджено назви «Київська держава» або «Україна-Русь».

● «Історія України-Руси» – це паспорт у світову історію». https://www.radiosvoboda.org/a/hrushevskyy-istoriya-represiyi/31482609.html

● Історична праця стала підґрунтям для виділення історії України в окрему наукову дисципліну.

● «Головним героєм історії є народ, мета історії – зрозуміти економічний стан, культурний, духовний цієї народної маси, а ще її бажання та ідеали» - М. Грушевський.

● В «Історії України-Руси» проаналізовано багатовимірний розвиток українського народу від його давніх початків до 1657 р. включно.

● Спростування головного імперського міфу про «общерусскую историю».

● Праця голови Центральної Ради і президента УНР.

● Значною мірою, завдяки праці Михайла Грушевського та тих, хто продовжив його роботу, маємо підтримку іноземних партнерів: так «Історія України-Руси» допомагає нам перемогти у сучасній війні з росією.

Видання представлені у 10 томах (12 книг), доступні для читачів, зареєстрованих у бібліотеці (ауд. 1-389).

Читайте, досліджуйте, аналізуйте! Запрошуємо вас до бібліотеки!

 
Олена Захарченко. Тільки не гавкай
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Вівторок, 19 вересня 2023, 10:49

Від цієї книги важко відірватися. І навіть добре, що її формат саме такий - дев'ять коротеньких оповідань, які прочитуються на одному подиху за півтори години. На перший погляд їх об'єднує тема тварин. Насправді ж - вони про людей, про війну, про вірність і чесність. Про те, як коти, або птахи, або рибки допомагали людям залишатися людьми, як самою своєю присутністю примушували вижити, допомагали зберегти найважливіші спогади. Всі оповідання основані на реальних подіях. Щось трапилось з самою авторкою, щось - з її знайомими, незнайомими, попутниками і родичами... А хіба за ці півтора року в кожного з нас немає за плечима цих дивовижних історій про врятовані життя?

Ця книжка дуже близька і тепла, легко читається, залишає світлий смуток і відчуття, що все буде добре. Якщо вже українські коти і собаки такі, то які ж мають бути наші люди!? В передмові пані Олена пише: "... ця книжка ... про зв'язок поколінь, карколомні втечі, неможливі порятунки, доленосні зустрічі. Про людей, які бігли в невідомість, але не залишили тих, хто потребував допомоги".

Прочитайте! Не пожалкуєте! Ілюстрації Юлії Ганик. Ознайомитись з книжкою Олени Захарченко "Тільки не гавкай" можна в бібліотеці КНУТД.

  Текст:Олександра Чепілко

 
Навчальні заняття в науково-технічній бібліотеці з основ інформаційної культури та академічної доброчесності
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Вівторок, 12 вересня 2023, 11:57

Науково-технічна бібліотека КНУТД розпочала серію заняття з інформаційної культури та академічної доброчесності для здобувачів вищої освіти набору 2023-2024 рр. та старших курсів.

Основною метою таких зустрічей є розвиток навичок систематизації і структуризації інформації здобувачами освіти, формування умінь задовольняти власні інформаційні запити, активізація діяльності студентів у системі інформаційних комунікацій, знайомство з історією, структурою та фондами бібліотеки університету, правилами користування. Також програма включає лекцію про академічну доброчесність у освітньому середовищі.

Одними з перших відвідувачів курсу стали студенти кафедри мистецтва та дизайну костюма факультету дизайну, освітньої програми «Дизайн одягу» (групи БДо1-23, БДо2-23, БДо3-23) з кураторами Іриною Давиденко, доценткою, Іриною Чуботіною, докторкою філософії, доценткою; студенти кафедри цифрового мистецтва факультету мистецтв та моди, освітньої програми «Цифрове мистецтво» (група БЦМ1-23) з куратором Інгою Єрмак, доценткою.

Okollaj

Заняття проводили директорка НТБ доцентка Тетяна Букорос, заступник директора з інновацій Тетяна Ткаченко, завідувачка відділу інформаційних технологій та комп`ютерного забезпечення Олена Котвицька, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Олександра Чепілко, завідувачка відділу зберігання фонду Людмила Крехова.

Працівники бібліотеки за допомогою мультимедійних засобів, ознайомили здобувачів вищої освіти з електронними бібліотечними ресурсами: фондами електронної бібліотеки НТБ КНУТД), інституційним репозитарієм КНУТД та ресурсом повнотекстових фахових журналів КНУТД, пояснили методику інформаційного пошуку за електронним каталогом. Окрему увагу приділено періодичним виданням, розміщеним видавництвами у відкритому доступі, які здобувачі можуть використовувати для навчання та досліджень.

У межах заняття було проведено інформаційну лекцію щодо основних принципів академічної доброчесності, правил і норм, що закріплені у «Кодексі академічної доброчесності КНУТД». Проблеми академічної доброчесності серед присутніх на заході студентів-першокурсників із кураторами та завідувачами кафедр викликали жвавий інтерес. Працівники бібліотеки звернули увагу учасників зустрічі на інформативні матеріали розділу Академічна доброчесність, що розміщені на сайті НТБ.

Okollaj

Студенти також дізналися, що науково-технічна бібліотека університету здійснює виховну та соціокультурну роботу зі здобувачами вищої освіти, метою якої є утвердження і розвиток моральних, культурних та духовних цінностей українського суспільства; формування національно-культурної ідентичності; підвищення соціальної відповідальності, патріотичної громадянської позиції; формування етичної поведінки, критичного мислення; підвищення обізнаності з основних аспектів протидії дезінформації та пропаганди; сприяння творчому розвитку особистості, реалізації здібностей та талантів через організацію просвітницьких заходів, виставок, презентацій, науково-практичних заходів, популяризацію інформаційних матеріалів щодо пам’ятних дат української історії.

Наразі заняття з інформаційної культури тривають, тож запрошуємо до співпраці кураторів першого курсу, адже високий рівень інформаційної культури студента та дотримання принципів та правил академічної доброчесності всіма учасниками освітнього процесу є запорукою успішного навчання та якісної освіти.

 
До Міжнародного дня письменності та з нагоди 1045 років від дня народження Ярослава Мудрого
Інформація - Електронні виставки
Вівторок, 12 вересня 2023, 00:00

Грамотність людини є запорукою її успіху, вона дає можливість отримати доступ до певної інформації, розширити свої життєві можливості, побороти негативний тиск навколишнього середовища та зробити свій свідомий вибір. Це – основа для подальшого особистого розвитку.  Ще в одному із тлумачень «грамотності» зазначено, що передусім – це володіння цілим комплексом суспільно-необхідних знань і навичок, які дозволяють людям свідомо брати участь у соціальних процесах.

 
Україна відзначає 32-й День Незалежності
Інформація - Новини
Четвер, 24 серпня 2023, 08:54

Щорічно 24 серпня Україна відзначає День незалежності.

24 серпня 1991 року  в залі українського парламенту було ухвалено Акт проголошення незалежності України. Всеукраїнський референдум, проведений 1 грудня 1991 року,  90%  голосів наших співвітчизників підтвердив згоду з Актом проголошення незалежності України. З того часу, кожен рік 24 серпня ми святкуємо День Незалежності України як визначну подію, що змінила нашу національну свідомість та реалії життя.

У 2023 році Україна відзначає 32-й рік незалежності в умовах повномасштабної війни. Навіть попри  зухвале намагання ворога зламати наш дух та знищити нас фізично,  День незалежності України є і завжди буде  надзвичайно важливим днем для українців у всьому світі. З 2014 року цей день набув ще більшої знаковості, адже волю, свободу і незалежність нам доводиться виборювати зі зброєю в руках. Кожен громадянин нашої країни розуміє ціну нашої свободи та докладає максимум зусиль заради Перемоги.

Науково-технічна бібліотека КНУТД зустрічає День незалежності з вірою у Перемогу та працює заради майбутнього нашої країни – освітянської молоді, науковців.

Шановні читачі, Українці, з Днем Незалежності всіх нас! Віримо в нашу перемогу, в наших воїнів, в силу нашого духу! Нехай наша батьківщина цвіте і розвивається. Ми українці - і пишаємося цим! Слава Україні!

Список рекомендованих джерел

 
Запрошуємо на вебінари Clarivate українською.
Інформація - Новини
Понеділок, 21 серпня 2023, 13:03

Webinaros

Наука України крізь призму Web of Science

24 серпня 2023  10:15

В день Незалежності України подивимося на здобутки українських науковців на платформах Web of Science та InCites. Які теми, розробки установи, науковці визнані у світі. Які міжнародні співпраці більш ефективні за абсолютними та нормалізованими показниками. Публікації в яких видання приносять більше результатів. Що можемо та маємо зробити для нашої науки. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація

Оновлені можливості Web of Science

31 серпня 2023  10:15

На вебінарі про базові можливості Web of Science Core Collection. Створення аккаунту, оператори пошуку, ключові слова, результати пошуку та їх уточнення, збереження. Теми, журнали, партнери, гранти. Базові метрики: цитування індекс Гірша, імпакт фактор, Journal Citation Indicator, квартиль. Та нові функції, що появилися в 2023 році. Відповіді на питання з реєстраційних анкет.

Реєстрація

Інтеграція платформ Web of Science та ProQuest

28 вересня 2023  10:15

нікальний контент платформ Web of Science та ProQuest дозволяють бібліотекам та університетам виконувати амбітні завдання. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб дізнатися більше про останні інтеграції:

- Індекс цитування дисертацій ProQuest Dissertations & Theses Citation Index

- Інтеграція між Alma та InCites Benchmarking & Analytics

- Інтеграція між Alma та Journal Citation Reports

- Інтеграція між Primo / Summon та Journal Citation Reports

- Подальші плани

Реєстрація

 
День Української Державності. День Хрещення Київської Русі-України
Інформація - Новини
П'ятниця, 28 липня 2023, 00:00

28 липня 2023 року Україна вдруге святкуватиме День Української Державності. Свято припадає на  День Хрещення Київської Русі-України, грунтуючись на багатовіковій історії українського державотворення, яка сягає своїм корінням часів заснування міста Києва та розквіту держави за правління князя Київського Володимира Великого.

Ухвалений закон про святкування спрямований на сприяння утвердженню принципу спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України. День Державності запроваджений зокрема для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

Метою відзначення Дня Української Державності є закріплення зв'язку між сучасними українцями та їхніми предками, які протягом багатьох поколінь будували державу для українського народу, для виховання у всіх громадян України розуміння того, що наш народ має багатовіковий досвід у державотворенні, власну культуру, самобутність та український характер.

Саме тому, День Української Державності Україна відзначає у День Хрещення Київської Русі-України - державної пам’ятної дати, яка відзначається щорічно 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, відповідно до Указу Президента України від 25 липня 2008 року «Про День Хрещення Київської Русі».

Той факт, що більш ніж тисячу років тому русини стали християнами, не можна сприймати в суто релігійному сенсі — це був важливий крок назустріч цивілізованому світові, фактор зміцнення державності, імпульс для розвитку науки, культури та освіти. Також в цей день вшановують князя Володимира Великого, якого вважають рівноапостольним. Приймаючи християнство за основну релігію, князь України-Руси Володимир Великий визначив майбутню долю всієї Східної Європи і сучасної України зокрема.

Прийняття князем Володимиром у 988 році християнства стало для Руси-України цивілізаційним вибором. Адже нівелювалися родоплемінні культурно-релігійнї особливості та впроваджувався єдиний для держави «моральний кодекс» — християнське віровчення. Християнство сприяло піднесенню освіти, мистецтва, літератури, науки, архітектури. Нова релігія дала поштовх розвитку кириличної писемності, були створені перші школи. З поширенням християнства Візантійська література почала потрапляти до Руси-України. Церкви та монастирі стали осередками культури, де велося літописання, створювалися бібліотеки, закладалися іконописні школи. До Русі прибули грецькі священики, які сприяли поширенню грамотності, знань про всесвіт та минулі цивілізації.

Київська держава почала процвітати. Запровадження християнства як монорелігії сприяло престижу Київської держави — Русі. Адже зовнішньополітичні відносини із сусідніми християнськими державами відбувалися на рівних, держава здобула розвиток і піднесення, долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору.

Науково-технічна бібліотека КНУТД вітає з Днем Української Державності! Від нас усіх залежить подальше вільне, незалежне державотворення України. Пишаймося, творімо свою історію! Миру та Перемоги!

Прочитати більше про історію української державності:

https://lib.knutd.edu.ua/ecatalog

https://risu.ua/v-instituti-nacpamyati-rozpovili-pro-den-hreshchennya-kiyivskoyi-rusi-ukrayini-v-konteksti-vijni-z-rosijskim-imperializmom_n110752

https://daytoday.ua/podiya/den-khreshchennia-kyivskoi-rusi-ukrainy/

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар