Альманах моди
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Четвер, 02 листопада 2023, 11:48

Відділ зберігання фондів науково-технічної бібліотеки КНУТД містить численні видання минулих років за профілем університету, деякі з них іноземними мовами, які становлять безумовну цінність не тільки за роком видання, але й за унікальним змістом та оформленням.

Зацікавлених у вивченні історіі моди пропонуємо ознайомитись з виданням німецькою мовою: Moden Almanach: modenbilder aus vier Jahrhunderten 1500 - 1900. - Köln : Haus Neuerburg, 1933.

«Альманах мод : моди чотирьох століть»  містить вражаючу колекцію кольорових репродукцій, які відображають  історичну еволюцію моди від 1500 до 1900 рр. Мода часів Відродження, іспанська мода, мода часів 30-річної війни, мода за часів Людовика ХYI та Марії-Антуанети – завжди мода була своєрідним дзеркалом, у якому відображалися події світової історії.

Зображення, що ілюструють розвиток моди від часів Відродження до початку ХХ століття, відтворені за творами живопису та графіки знаних тогочасних майстрів, а також за малюнками зі сторінок модних журналів, перший з яких, Cabinet des Modes, почав видаватися у Парижі у 1785 році, рік потому йому наслідував німецький «Journal des Luxus und der Moden».

Кожній історичній добі присвячений окремий розділ з передмовою, 12 чорно-білих ілюстрацій до розділів створено у відповідній художній стилістиці. Матеріали до альманаху надали Бібліотека костюму та Берлінський гравюрний кабінет (найбільша колекція графіки у Німеччині).

З виданням можна ознайомитись в читальному залі відділу зберігання фондів, прим. 1-0290.

Текст підготувала Ніна Максимова

 
Українська міфологія як джерело натхнення для сучасного митця
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Понеділок, 30 жовтня 2023, 10:57

24 жовтня 2023 року в оновленій читальній залі науково-технічної бібліотеки КНУТД відбувся захід «Українська міфологія як джерело натхнення для сучасного митця».

В умовах зростання інтересу сучасних українців до своєї історії, традицій, досвіду предків, науково-технічна бібліотека все частіше отримує запити від викладачів та студентської молоді на підготовку та проведення заходів, орієнтованих на розкриття та дослідження української національної ідентичності.

Ми із задоволенням відгукнулись на прохання викладача кафедри цифрового мистецтва Інги Єрмак і підготували цілу віртуальну подорож у чарівний світ української міфології.

«Надарований добрим розумом і багатою фантазією, давній Українець дбайливо відносився до небесних з’явищ, йому хотілось пригорнути до себе страшні грізні сили, йому хотілось милуватись пишними світлими силами неба. Ціль давньої української віри була практична» (Іван Нечуй-Левицький).

Метою зустрічі було розкриття та ознайомлення з величезним пластом нематеріальної культури давніх українців, а також виявленням зв’язків між  уявленнями наших предків про Всесвіт і національним менталітетом.

Чарівні істоти нашої міфології: Доля, Берегиня, Мара, Арідник, Перелесник, а також мавки, русалки, страдчата і нічниці є носіями природних форм, яскраво виражених національних рис, живуть українським побутом, розмовляють українською мовою, носять національний одяг.

Українські міфи, сягаючи своїм корінням прадавніх часів, проростають у сучасність новими персонажами, підтримуючи та надихаючи нас у складні часи. Одним з таких, добре відомих студентам нових героїв, стало Бавовнятко, перша згадка про яке з’явилась у Twitterі Міністерства оборони України: "Пухнасте і непосидюче. Вночі Бавовнятко тихенько приходить на бази окупантів, склади, аеродроми, нафтопереробні заводи та інші місця, заповнені легкозаймистими предметами, і починає там бавитися з вогнем".

Науково-технічна бібліотека висловлює подяку Інзі Єрмак та студентам-дизайнерам за активну участь у зустрічі, емоційний відгук та щиру зацікавленість.

На допомогу студентам і викладачам інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки підготував список літератури, який допоможе в подальшому дослідженні цієї теми. Особливістю цього списку є наявність в ньому як наукових статей і монографій, так і посилань на електронні джерела та дитячу літературу, в залежності від мети пошуку матеріалу.

Чекаємо на нові цікаві запити від наших читачів та нові зустрічі!

Текст Людмила Крехова, Олександра Чепілко.

 
Сара Джіо. На добраніч, Джун
Соціокультурна діяльність - Книга дня
П'ятниця, 27 жовтня 2023, 13:01

Книга Сари Джіо "На добраніч, Джун" дуже жіноча. В найкращому сенсі цього слова. Вона про жіночу дружбу, сестринство, трошки непереконливо про материнство, і звичайно про кохання. Головна героїня – безжальна кар'єристка, обтяжена старими образами, намагається викинути зі свого життя минуле, забути і перекреслити все, що стосується її сім'ї. Але обставини складаються так, що вона змушена повернутися в рідне місто, в стару книгарню, де вона провела дитинство, і поринути в спогади, в сімейні таємниці і в давно забутий світ книжок. Намагаючись зрозуміти, як жити і діяти далі, Джун перечитує старі листи, які докорінно змінюють її долю. І книги, книги, багато книг - дитячих, юнацьких, серйозних і не дуже... Вони не просто оточують героїню, впливають на її рішення і вчинки, а є невід'ємними частинками її особистості. Ця книжка про те, якими різними ми можемо бути, і як змінюється наше світосприйняття, коли нарешті пробачаємо близьким людям їхні помилки.

А щоб провести кілька вечорів з книгою, яку так хочеться дочитати, щоб нарешті дізнатися хто, що і з ким, і чи вони будуть разом, і чи буде хепіендЦелую,  приходьте в нашу читальну залу 1-0394 і переконайтесь самі.

Незабаром книжка ляже на полицю нашого стелажа!

 
Радіодиктант національної єдності 2023
Інформація - Новини
Понеділок, 23 жовтня 2023, 14:42

Цьогоріч радіодиктант відбудеться 27 жовтня об 11:00 — у День української писемності та мови. Досі цей день відзначали 9 листопада. Але з 2023 року, згідно з указом Президента, День української писемності та мови відзначатимуть саме цього дня.

Авторкою Радіодиктанту національної єдності 2023 року стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко.
читати диктант буде актор Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша у фільмі "Довбуш".

Okollaj

Слухати можна радіодиктант:
- на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;
- наживо в ефірі телеканалу Суспільне Культура;
- на YouTube-каналі Українського Радіо;
- на Facebook-сторінках Суспільного.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського радіо у 2000 році для єднання навколо мови.
 
Запрошуємо на вебінари від Clarivate
Інформація - Новини
Понеділок, 23 жовтня 2023, 13:58

Webinaros

24 жовтня

Відкрита наука і Суспільство
вебінар до тижня відкритого досутпу

Цифрові застосунки відкритої науки для життєвого циклу наукового дослідження
Тези:
основні тенденції в царині цифрової та відкритої науки, відкритих даних, відкритого доступу, зміни наукової комунікації, а також відповідних сервісів та ресурсів, які можуть бути корисні як університетам у їхніх дослідницьких стратегіях, так і дослідникам на всіх етапах життєвого циклу дослідження.

Відкриті Освітні Ресурси: нові горизонти
Тези:
У світі широко обговорюються переваги створення та використання Відкритих Освітніх Ресурсів. Популяризацією ідеї Відкритих освітніх ресурсів займаються фахівці не лише на рівні окремих організацій, а й на глобальному міжнародному рівні. В презентації наведена ситуація з розумінням та сприйняттям цієї ідеї серед представників академічних установ України.

Тенденції у відкритому доступі в Україні за даними Web of Science
Тези:
За допомогою Web of Science та InCites проаналізуємо як змінюється публікаційний ландшафт в Україні, чи збігаються наші тренди з результатами інших країн. Визначимо як проаналізувати відкриті дані окремої установи

Час 15:30–16:30 Реєстрація

26 жовтня

В рамках ІІ Міжнародної конференціі "ВІДКРИТА НАУКА ТА ІННОВАЦІЇ В УКРАЇНІ 2023"

Виклики української науки, та як успішно подолати їх з ресурсами Clarivate.

Тези: На семінарі проаналізуємо стан публікаційної активності України. Як вплинули Covid-19 та війна на науку в Україні. Які проблеми та перспективи. Розглянемо можливості ресурсів Clarivate для успішного побудови та реалізації дорожньої карти розвитку науки. Як можуть допомогти бібліотекарі своій установі та науковцям.

Час 11:00–12:00 Реєстрація

26 жовтня

Research Smarter: Як збільшити успішність грантових заявок вашої установи

Тези: Конкуренція за фінансування наукових досліджень у всьому світі продовжує зростати. Науковим відділам та адміністраторам організацій необхідні аналітичні дані, які оцінять пропозицію щодо наукового співробітництва, даючи змогу проаналізувати минулі успіхи та порівнювати їх з аналогами для вироблення виграшної стратегії.

На цій сесії ви дізнаєтеся, як рішення Clarivate - Web of Science, InCites, Pivot RP і Reviewer Locator - можуть допомогти вам забезпечити нові джерела фінансування і підвищити відсоток успішних грантів вашої установи.

Час 16:15-17:15 Реєстрація

2 листопада

Підібрати видання для публікації та не помилитися з вибором.

Тези: На вебінарі розберемо. Критерії якості наукових видань. На що звертати увагу при виборі видання для публікації власних досліджень. Як не стати жертвою хижацького видання. Ціна недоброчесної поведінки. Публікаційний процес. Плата за публікацію. Оформлення статті. Рецензування. Розповсюдження опублікованої роботи.

Час 10:15-11:15 Реєстрація


 
Всеукраїнська виставка «Згуртовані… Незламні»
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Понеділок, 23 жовтня 2023, 10:26

Мore

Масштабну Всеукраїнську виставку «Згуртовані… Незламні», присвячену 85-річчю НСХУ, розгорнуто у столичних виставкових залах Центрального будинку художника в осінні дні, коли наші митці відзначають своє професійне свято - День художника. Виставка є загальноукраїнською мистецькою акцією, яку щорічно проводить Національна спілка художників України спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, вона демонструє досягнення сучасних українських художників в усій повноті й розмаїтості. До експозиції  було відібрано понад триста мистецьких творів усіх видів образотворчості. Виконані у традиційних техніках твори і мистецькі пошуки спільно формують реальність сучасного художнього процесу. Вагому частину експозиції становить доробок митців старшого і середнього поколінь, що поєднують у творчості непересічний талант із багаторічним досвідом та майстерністю. Широкомасштабний всеукраїнський проєкт надає змогу простежувати поступову зміну творчих поколінь, зростання таланту молодих художників та їхній внесок у розвиток сучасного мистецтва. Творчість художників надихає краса України, її мирне життя, у численних творах емоційно відображена тема згуртованого героїчного супротиву українців російським окупантам і наша віра у Перемогу.

Традиційно найбільший на виставці до Дня художника - розділ живопису, представлені також графічні твори, скульптура, вироби декоративного мистецтва. Виставка «Згуртовані… Незламні» триватиме по 29 жовтня, вхід для шанувальників українського сучасного мистецтва, як і завжди, вільний.

 
Ознайомлення студентів-першокурсників факультету дизайну з науково-технічною бібліотекою університету
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Понеділок, 23 жовтня 2023, 00:00

Okollaj

У жовтні 2023 року відбулись зустрічі здобувачів вищої освіти факультету дизайну з фахівцями науково-технічної бібліотеки Київського національного університету технологій та дизайну. Здобувачі освіти спеціальності 022 «Дизайн», освітньо-професійних програм «Графічний дизайн», «Дизайн одягу», «Мультимедійний дизайн», «Дизайн середовища» відвідали оновлену читальну залу бібліотеки, ознайомилися з її структурою, освітніми та науковими напрямами діяльності.

Фахівці бібліотеки поінформували здобувачів освіти про особливості та правила користування фондами та електронними ресурсами НТБ, зокрема інституційним репозитарієм КНУТД та наукометричними базами індексування наукової інформації. З-поміж корисної інформації, якою поділилися із здобувачами освіти фахівці бібліотеки, особливий інтерес викликали правила пошуку за інформаційними каталогами та отримання необхідної літератури, користування електронною картотекою, зокрема із застосуванням платформи OJS.

Дякуємо фахівцям науково-технічної бібліотеки за цікаву зустріч та корисні знання!

 
76 років від початку операції «Захід»
Інформація
П'ятниця, 20 жовтня 2023, 10:48

Знання історії власного народу дає розуміння та усвідомлення подій сьогодення. Саме тому ми чітко знаємо чому українська армія воює за незалежність України, чому громадянське суспільство підтримує ЗСУ, чому ми не хочемо бути разом з «братніми».

Список рекомендованих джерел

 
Поетична осіння зустріч в науково-технічній бібліотеці
Соціокультурна діяльність - Заходи
Четвер, 19 жовтня 2023, 12:26

Спочатку ми відбирали книги: поезію класиків української літератури, поетів "Розстріляного Відродження", дисидентів, сучасників. Ми збирали осіннє листя та гілки горобини, запалили свічки... Ми підготували розповідь про поезію війни.
Чекали, чекали на поетичну зустріч з нашими студентами. З авторами, з людьми, які володіють талантом римованого слова або прози, з тими, хто просто любить поезію, хто хоче поділитись улюбленим, інтимним, наболілим.
Приходять перші учасники зустрічі, спочатку небагато - троє дівчат. Ми готуємось пересідати за один стіл, і тут,  як осіннє листя кружляє, з'являються інші. Ми починаємо!

Перші вірші про війну. Думали, чи потрібно на поетичній романтичній зустрічі воєнна тематика. Потрібна. Розповідь про письменників, поетів, які загинули, захищаючи нас, вірші тих, хто воює. Усі слухають. Очі.

Тетяна, голова студентського профкому, запрошує авторів. Унікальна можливість почути текст від його творця. Подобається, несподівано, цікаво. Думаємо, яка прекрасна та багатогранна у нас молодь.
Слухаємо вірші улюблених авторів. На прощання обираємо собі напуття - строфу із книги, що поряд.

Науково-технічна бібліотека висловлює подяку організаторам зустрічі: голові студентського профкому Тетяні та голові студентського самоврядування факультету ХБТ, Дем'яну, авторам: Надії Мохорт, Христині Музикі, Мирославі Молочко, Анастасії Кузьменко, Христині Свирид та іншим, які побажали залишитись невідомими. Бажаємо усім творчої наснаги, реалізації мрій, Миру та Перемоги! Чекатимемо на нову поетичну зустріч!

 
Ознайомлення з науково-технічною бібліотекою університету студентів-біотехнологів
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Четвер, 19 жовтня 2023, 00:00

Okollaj

16 жовтня 2023 року в читальному залі Науково-технічної бібліотеки Київського національного університету технологій та дизайну відбулася цікава лекція для студентів 1 курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». Завідувачка відділу зберігання фондів Людмила Крехова розповіла студентам про структуру бібліотеки, універсальну десяткову класифікацію, продемонструвала найдорожчу, найстарішу, «найнезрозумілішу» книжки бібліотеки.

Okollaj

Олена Котвицька, завідувачка відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення ознайомила студентів з єдиною електронною бібліотекою КНУТД (віддалений доступ) та можливістю використання комунікаційних каналів бібліотеки.

Також працівники бібліотеки презентували студентам  добірку книжок про війну в Україні: «Я перетворюсь» В. Вакуленко-К., «Небратні» М. Кідрук, «Переможемо з піснею» Р. Лоцман, «Аеропорт» С. Лойко.

Щиро дякуємо колективу бібліотеки за яскраві враження!


 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар