Навчальні заняття в науково-технічній бібліотеці з основ інформаційної культури та академічної доброчесності
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Вівторок, 12 вересня 2023, 11:57

Науково-технічна бібліотека КНУТД розпочала серію заняття з інформаційної культури та академічної доброчесності для здобувачів вищої освіти набору 2023-2024 рр. та старших курсів.

Основною метою таких зустрічей є розвиток навичок систематизації і структуризації інформації здобувачами освіти, формування умінь задовольняти власні інформаційні запити, активізація діяльності студентів у системі інформаційних комунікацій, знайомство з історією, структурою та фондами бібліотеки університету, правилами користування. Також програма включає лекцію про академічну доброчесність у освітньому середовищі.

Одними з перших відвідувачів курсу стали студенти кафедри мистецтва та дизайну костюма факультету дизайну, освітньої програми «Дизайн одягу» (групи БДо1-23, БДо2-23, БДо3-23) з кураторами Іриною Давиденко, доценткою, Іриною Чуботіною, докторкою філософії, доценткою; студенти кафедри цифрового мистецтва факультету мистецтв та моди, освітньої програми «Цифрове мистецтво» (група БЦМ1-23) з куратором Інгою Єрмак, доценткою.

Okollaj

Заняття проводили директорка НТБ доцентка Тетяна Букорос, заступник директора з інновацій Тетяна Ткаченко, завідувачка відділу інформаційних технологій та комп`ютерного забезпечення Олена Котвицька, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Олександра Чепілко, завідувачка відділу зберігання фонду Людмила Крехова.

Працівники бібліотеки за допомогою мультимедійних засобів, ознайомили здобувачів вищої освіти з електронними бібліотечними ресурсами: фондами електронної бібліотеки НТБ КНУТД), інституційним репозитарієм КНУТД та ресурсом повнотекстових фахових журналів КНУТД, пояснили методику інформаційного пошуку за електронним каталогом. Окрему увагу приділено періодичним виданням, розміщеним видавництвами у відкритому доступі, які здобувачі можуть використовувати для навчання та досліджень.

У межах заняття було проведено інформаційну лекцію щодо основних принципів академічної доброчесності, правил і норм, що закріплені у «Кодексі академічної доброчесності КНУТД». Проблеми академічної доброчесності серед присутніх на заході студентів-першокурсників із кураторами та завідувачами кафедр викликали жвавий інтерес. Працівники бібліотеки звернули увагу учасників зустрічі на інформативні матеріали розділу Академічна доброчесність, що розміщені на сайті НТБ.

Okollaj

Студенти також дізналися, що науково-технічна бібліотека університету здійснює виховну та соціокультурну роботу зі здобувачами вищої освіти, метою якої є утвердження і розвиток моральних, культурних та духовних цінностей українського суспільства; формування національно-культурної ідентичності; підвищення соціальної відповідальності, патріотичної громадянської позиції; формування етичної поведінки, критичного мислення; підвищення обізнаності з основних аспектів протидії дезінформації та пропаганди; сприяння творчому розвитку особистості, реалізації здібностей та талантів через організацію просвітницьких заходів, виставок, презентацій, науково-практичних заходів, популяризацію інформаційних матеріалів щодо пам’ятних дат української історії.

Наразі заняття з інформаційної культури тривають, тож запрошуємо до співпраці кураторів першого курсу, адже високий рівень інформаційної культури студента та дотримання принципів та правил академічної доброчесності всіма учасниками освітнього процесу є запорукою успішного навчання та якісної освіти.

 
До Міжнародного дня письменності та з нагоди 1045 років від дня народження Ярослава Мудрого
Інформація - Електронні виставки
Вівторок, 12 вересня 2023, 00:00

Грамотність людини є запорукою її успіху, вона дає можливість отримати доступ до певної інформації, розширити свої життєві можливості, побороти негативний тиск навколишнього середовища та зробити свій свідомий вибір. Це – основа для подальшого особистого розвитку.  Ще в одному із тлумачень «грамотності» зазначено, що передусім – це володіння цілим комплексом суспільно-необхідних знань і навичок, які дозволяють людям свідомо брати участь у соціальних процесах.

 
Україна відзначає 32-й День Незалежності
Інформація - Новини
Четвер, 24 серпня 2023, 08:54

Щорічно 24 серпня Україна відзначає День незалежності.

24 серпня 1991 року  в залі українського парламенту було ухвалено Акт проголошення незалежності України. Всеукраїнський референдум, проведений 1 грудня 1991 року,  90%  голосів наших співвітчизників підтвердив згоду з Актом проголошення незалежності України. З того часу, кожен рік 24 серпня ми святкуємо День Незалежності України як визначну подію, що змінила нашу національну свідомість та реалії життя.

У 2023 році Україна відзначає 32-й рік незалежності в умовах повномасштабної війни. Навіть попри  зухвале намагання ворога зламати наш дух та знищити нас фізично,  День незалежності України є і завжди буде  надзвичайно важливим днем для українців у всьому світі. З 2014 року цей день набув ще більшої знаковості, адже волю, свободу і незалежність нам доводиться виборювати зі зброєю в руках. Кожен громадянин нашої країни розуміє ціну нашої свободи та докладає максимум зусиль заради Перемоги.

Науково-технічна бібліотека КНУТД зустрічає День незалежності з вірою у Перемогу та працює заради майбутнього нашої країни – освітянської молоді, науковців.

Шановні читачі, Українці, з Днем Незалежності всіх нас! Віримо в нашу перемогу, в наших воїнів, в силу нашого духу! Нехай наша батьківщина цвіте і розвивається. Ми українці - і пишаємося цим! Слава Україні!

Список рекомендованих джерел

 
Запрошуємо на вебінари Clarivate українською.
Інформація - Новини
Понеділок, 21 серпня 2023, 13:03

Webinaros

Наука України крізь призму Web of Science

24 серпня 2023  10:15

В день Незалежності України подивимося на здобутки українських науковців на платформах Web of Science та InCites. Які теми, розробки установи, науковці визнані у світі. Які міжнародні співпраці більш ефективні за абсолютними та нормалізованими показниками. Публікації в яких видання приносять більше результатів. Що можемо та маємо зробити для нашої науки. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація

Оновлені можливості Web of Science

31 серпня 2023  10:15

На вебінарі про базові можливості Web of Science Core Collection. Створення аккаунту, оператори пошуку, ключові слова, результати пошуку та їх уточнення, збереження. Теми, журнали, партнери, гранти. Базові метрики: цитування індекс Гірша, імпакт фактор, Journal Citation Indicator, квартиль. Та нові функції, що появилися в 2023 році. Відповіді на питання з реєстраційних анкет.

Реєстрація

Інтеграція платформ Web of Science та ProQuest

28 вересня 2023  10:15

нікальний контент платформ Web of Science та ProQuest дозволяють бібліотекам та університетам виконувати амбітні завдання. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб дізнатися більше про останні інтеграції:

- Індекс цитування дисертацій ProQuest Dissertations & Theses Citation Index

- Інтеграція між Alma та InCites Benchmarking & Analytics

- Інтеграція між Alma та Journal Citation Reports

- Інтеграція між Primo / Summon та Journal Citation Reports

- Подальші плани

Реєстрація

 
День Української Державності. День Хрещення Київської Русі-України
Інформація - Новини
П'ятниця, 28 липня 2023, 00:00

28 липня 2023 року Україна вдруге святкуватиме День Української Державності. Свято припадає на  День Хрещення Київської Русі-України, грунтуючись на багатовіковій історії українського державотворення, яка сягає своїм корінням часів заснування міста Києва та розквіту держави за правління князя Київського Володимира Великого.

Ухвалений закон про святкування спрямований на сприяння утвердженню принципу спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України. День Державності запроваджений зокрема для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

Метою відзначення Дня Української Державності є закріплення зв'язку між сучасними українцями та їхніми предками, які протягом багатьох поколінь будували державу для українського народу, для виховання у всіх громадян України розуміння того, що наш народ має багатовіковий досвід у державотворенні, власну культуру, самобутність та український характер.

Саме тому, День Української Державності Україна відзначає у День Хрещення Київської Русі-України - державної пам’ятної дати, яка відзначається щорічно 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, відповідно до Указу Президента України від 25 липня 2008 року «Про День Хрещення Київської Русі».

Той факт, що більш ніж тисячу років тому русини стали християнами, не можна сприймати в суто релігійному сенсі — це був важливий крок назустріч цивілізованому світові, фактор зміцнення державності, імпульс для розвитку науки, культури та освіти. Також в цей день вшановують князя Володимира Великого, якого вважають рівноапостольним. Приймаючи християнство за основну релігію, князь України-Руси Володимир Великий визначив майбутню долю всієї Східної Європи і сучасної України зокрема.

Прийняття князем Володимиром у 988 році християнства стало для Руси-України цивілізаційним вибором. Адже нівелювалися родоплемінні культурно-релігійнї особливості та впроваджувався єдиний для держави «моральний кодекс» — християнське віровчення. Християнство сприяло піднесенню освіти, мистецтва, літератури, науки, архітектури. Нова релігія дала поштовх розвитку кириличної писемності, були створені перші школи. З поширенням християнства Візантійська література почала потрапляти до Руси-України. Церкви та монастирі стали осередками культури, де велося літописання, створювалися бібліотеки, закладалися іконописні школи. До Русі прибули грецькі священики, які сприяли поширенню грамотності, знань про всесвіт та минулі цивілізації.

Київська держава почала процвітати. Запровадження християнства як монорелігії сприяло престижу Київської держави — Русі. Адже зовнішньополітичні відносини із сусідніми християнськими державами відбувалися на рівних, держава здобула розвиток і піднесення, долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору.

Науково-технічна бібліотека КНУТД вітає з Днем Української Державності! Від нас усіх залежить подальше вільне, незалежне державотворення України. Пишаймося, творімо свою історію! Миру та Перемоги!

Прочитати більше про історію української державності:

https://lib.knutd.edu.ua/ecatalog

https://risu.ua/v-instituti-nacpamyati-rozpovili-pro-den-hreshchennya-kiyivskoyi-rusi-ukrayini-v-konteksti-vijni-z-rosijskim-imperializmom_n110752

https://daytoday.ua/podiya/den-khreshchennia-kyivskoi-rusi-ukrainy/

 
День Конституції України 2023
Інформація - Новини
Понеділок, 26 червня 2023, 11:43

28 червня 1996 року Верховною Радою України від імені Українського народу прийнято Конституцію України.

28 червня 2023 року виповнюється 27 років з дня ухвалення Основного Закону України. Цьогоріч вдруге Україна відзначає День Конституції в умовах воєнного стану. Попри це, війна не завадить нам вшановувати Основний Закон нашої країни, який гарантує права та свободи українців, закріплює наші обов'язки перед державою, забезпечує право приватної власності, конституційно встановлює поділ влади, закріплює державний устрій, засади конституційного ладу, основи правового статусу людини і громадянина, територіальний устрій, основи організації і функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування.

З початком російської агресії для усіх українців гостро постало питання збереження та відстоювання основних положень Конституції таких, як:

●право українського народу на самовизначення;

●забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя в Україні;

●підтвердження європейської ідентичності українського народу;

незворотність європейського та євроатлантичного курсу України;

●прагнення до розвитку і зміцнення демократичної, соціальної, правової держави.

У зв'язку із введенням в Україні від 24 лютого 2022 року воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України.

Студенти КНУТД реалізують своє законне право на освіту, гарантоване Конституцією України: отримують фах, стають професіоналами, які сприятимуть Перемозі та розбудові нашої держави! Доки триває війна в країні, в нашому університеті, як і в інших закладах вищої освіти, закладається фундамент нової післявоєнної України.

Науково-технічна бібліотека КНУТД, як структурний підрозділ Київського національного університету технологій та дизайну, усвідомлює значення правового виховання і правової освіти громадян в реалізації принципів та положень Конституції України: без глибоких знань прав, свобод і обов’язків людини і громадянина, чинного законодавства стає неможливим входження України до світової спільноти. Ми закликаємо дотримуватися Основного Закону, докладати зусилля з утвердження у повсякденній та професійній діяльності кожного громадянина положень Основного Закону України. Видання з цієї тематики ви знайдете в електронному каталозі та у відділах обслуговування бібліотеки.

Вітаємо з Днем Конституції! Бажаємо, щоб мир і злагода сприяли подальшій розбудові правової держави! Миру всім нам, розквіту та скорішої Перемоги над ворогом!

Тест: Що ви знаєте про історію української Конституції?


 
День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
Інформація - Новини
Вівторок, 20 червня 2023, 13:13

Початок німецько-радянської війни (1941)

Відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України № 1245/2000 від 17.11.2000 р.

Щороку 22 червня Україна згадує про мільйони людей, які загинули під час Другої світової війни. В період з 1941 по 1945 рік український народ захищав свою країну від загарбників як у складі радянської армії так і у складі УПА, тяжко працював у тилу, виживав під окупацією, гинув від голоду, страждав від руйнувань міст і сіл, його вивозили на примусову працю у Німеччину та росію.

Голокост, розстріли мирного населення, загиблі на фронті… Загальні втрати України склали 8-10 млн осіб.

Наразі, в період повномасштабної війни з росією, ця дата набула нового, ще більш трагічного сенсу. Знов наша рідна Україна в горні війни, а її найкращі сини та доньки, як і 82 роки тому, стали на захист своєї землі, цінностей, народу.

Ми прагнемо миру в вільній, незалежній Україні та віримо в нашу Перемогу!

Вічна пам'ять загиблим. Героям Слава!

Тематичний список літератури

 
Безкоштовний доступ до платформи Research4Life
Інформація - Ресурси тестового доступу
Четвер, 15 червня 2023, 00:00

Reserch

Research4Life – найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців.

У доступі – майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і бази даних. Такі потужні видавництва як Royal Society of Chemistry, Nature, Wiley, Elsevier, Wolters Kluwer, Oxford University Press, Taylor & Francis, De Gruyter, IOP, SAGE, Cambridge University Press, Emerald, BioOne, IOS Press та ін. виявили бажання підтримати Україну у цей нелегкий час.

Увесь контент платформи складається з п'яти колекцій:

  • AGORA – колекція, яка об'єднує дослідження в галузі сільського господарства
  • OARE – колекція, яка включає дослідження з екології, географії, енергетики та ін.
  • ARDI – колекція, що об'єднує дослідження про наукові розробки та інновації
  • GOALI – колекція, яка об'єднує дослідження в галузі права та суспільних наук, включаючи політичні науки, економіку, філософію, історію та ін.
  • Hinari – колекція, яка об'єднує дослідження в галузі охорони здоров'я
  • Доступ надається студентам, викладачам та співробітникам КНУТД до 31 грудня 2023 року.

    Отримати логін і пароль для користування повнотекстовими ресурсами Research4Life можна заповнивши online форму.

 
Назавжди пам'ятаємо. Крим 1944.
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Середа, 24 травня 2023, 00:00

Щороку 18 травня в Україні вшановується День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Ми згадуємо у час 79-роковин геноциду кримськотатарського народу жорстку долю вигнаних мирних людей з рідної землі за наказом радянської влади у 1944 р.

До вшанування дня пам’яті науково-технічна бібліотека підготувала для користувачів Тематичний список літератури – нормативну та бібліографічну інформацію з різноманітних джерел, серед яких історичні, огляди, інтерв’ю, оцінки ситуації демографами, істориками, політологами, вітчизняними та закордонними.

Щороку увага до історичного питання депортації кримських татар в 1944 р. зростає, зокрема враховуючи обставини, в яких вже 9 років поспіль перебуває кримськотатарське населення Криму з часу окупації півострова у 2013 року з боку росії та у період повномасштабної війни, коли проявляється масова тенденція незаконних, політично-мотивованих засуджень та переслідувань. Надзвичайно складною є демографічна і соціальна ситуація, що спричинена злочинним режимом агресора та діями окупантів з депортації громадян України з території ведення активних бойових дій чи з тимчасово окупованої території України на територію рф та республіки білорусь.

Відділи обслуговування користувачів у читальній зали також підготували виставку тематичної літератури, увагу до якої викликають красномовні назви видань та статей…

Тематичну екскурсію-лекцію могли прослухати групи користувачів під час обслуговування у читальній залі. Найбільший інтерес до просвітницького заходу, у тому числі інтерес професійний, як зізналися під час дискусії студенти, виявили майбутні юристи Інституту права та сучасних технологій.

Щиро дякуємо за громадську позицію та співпрацю на постійній основі.

У ході дискусії обговорили також найбільші виклики у сферах збереження культурної спадщини, прав і свобод людини і громадянина, свободи та безпеки журналістів, долю політичних в’язнів – незаконно ув’язнених громадян України в Криму.

З вірою у відновлення України на деокупованих територіях учасники дискусії ініціювали постійно діючу комунікативну платформу на базі науково-технічної бібліотеки КНУТД.

Історична довідка

 
May 2023 webinars Clarivate
Інформація - Новини
Понеділок, 22 травня 2023, 00:00

Webinaros

Запрошуємо на серію з трьох 45 хвилинних вебінарів Clarivate українською цього тижня, а також запрошуємо на вебінар про практики уникання у зустрічами з хижацькими виданнями.

Бліц «Інструкції для початківців»: Як працювати у Web of Science

23 травня 2023  10:15

Можливості, створення, корегування профіля науковця у Web of Science та ORCID. Підтверджені та непідтверджені записи. Що і як може бути представлено. Наявні метрики та інтерпретація їх. Аналіз складнощів з якими стикаються при роботі.

Реєстрація

Бліц «Інструкції для початківців»: Авторські профілі

24 травня 2023  10:15

На вебінарі розглянемо чотири типи пошуків Web of Science Core Collection: базовий, розширений, у пристатейній бібліографії та за автором. Розберемо що можемо знайти, з яких джерел, синтаксис пошуків, складнощі з якими можуть стикнутися користувачі та як їх уникнути. Повторимо збереження та аналіз результатів.

Реєстрація

Бліц «Інструкції для початківців»: Журнали для публікації

25 травня 2023  10:15

На що звернути увагу при відборі видань для публікації. Метрики та їхня інтерпретація. Вартість публікації. Публікаційний процес. Рецензування. Перевірка індексації. Аналіз складнощів з якими стикаються при роботі.

Реєстрація

Хижацькі видання vs бібліотекарі та науковці

31 травня 2023  15:00

За деякими підрахунками на сьогодні в світі нараховується біля 10 000 хижацьких видань. На жаль, достатньо часто науковці мають складнощі з ідентифікацією та відхиленням пропозицій від нечесних видань, що спричинює не лише втрату результатів, грошей та часу але і репутації як науковця так і установи. На вебінарі нагадаємо основні типи хижацьких видань, та практичний досвід роботи наукових бібліотек Національного технічного університету «Харківського політехнічного інституту» та Одеського національного технологічного університету щодо допомоги науковцям щодо підбору видання для публікацій.

Реєстрація

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 47

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог

Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар