До Дня української писемності та мови
Інформація - Оголошення
Середа, 03 листопада 2021, 13:40

Відділ зберігання фондів НТБ КНУТД запрошує ознайомитись зі знаковим виданням:  Російсько-український словник / за ред. А. Е. Кримського. Київ : Червоний шлях, 1924. Т. 1 : А-Ж. 290 с.

До вашої уваги історичний шлях цього видання.

Початок ХХ ст. в Україні ознаменувався розширенням суспільних функцій української мови. На хвилі українізації в державних та культурних установах, навчальних закладах і пресі активно запроваджували українську мову, тому назріла гостра потреба в російсько-українському словнику. Над його укладанням почали працювати фахівці Всеукраїнської академії наук (ВУАН).

Перші три томи було написано у 1924-1933 роках. Четвертий том було повністю підготовлено і здано до друкарні, але цей склад був розсипаний за наказом урядових органів влади. У зв’язку зі зміною політичного курсу уряду у 30-ті рр. ХХ ст. словник на довгі роки було вилучено з мовного життя української спільноти: перші три томи заборонено до вжитку. Наприкінці XX ст. словник повернувся до наукових досліджень мовознавців, адже відбиває реальний, ще не русифікований стан української літературної мови початку XX ст. (За матеріалами монографії Поздрань Ю. А.).

 
Агата Київська, королева Англії
Інформація - Електронні виставки
Понеділок, 25 жовтня 2021, 12:07

Агата Київська

Агата Київська – дочка Великого Князя Київського Ярослава Мудрого та шведської принцеси Інгігерди. Вважється, що її зображення є на фресці Софіїського собору в Києві. Як і сестрам, їй судилося стати дружиною короля Англії Едуарда Вигнанця, а також матір’ю і бабусею королів.

 
Відкрито тестовий доступ до баз даних EBSCO
Інформація - Ресурси тестового доступу
П'ятниця, 22 жовтня 2021, 12:05

Vebinar

Увага! Відкрито безкоштовний тестовий доступ до баз даних EBSCO (до 31 грудня 2021 року). Платформа EBSCOhost – це інтерактивна довідково-бібліографічна система, яка складається з різноманітних повнотекстових та реферативних баз даних від провідних постачальників інформації. Інформаційні ресурси мають широке тематичне охоплення: від бізнесу та гуманітарних наук до медицини та екології. Відео про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost.

 
Зустріч із студентами Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД
Інформація - Новини
П'ятниця, 22 жовтня 2021, 11:51

20 жовтня 2021 року у приміщенні читальної зали (1-392) відбулася зустріч із студентами Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД. Співробітники Інформаційно-бібліографічного відділу розповіли першокурсникам про історію бібліотеки, її основні підрозділи, провели віртуальну екскурсію по читальних залах і абонементах. Майбутніх читачів бібліотеки ознайомили з її сайтом, показали на практиці як робити пошук документів по повнотекстових базах даних, складати і оформлювати список літератури до наукових робіт.

 
Навчальне видання у дарунок бібліотеці
Інформація - Оголошення
Понеділок, 18 жовтня 2021, 14:01

У подарунок від М. П. Денисенка, доктора економічних наук, професора кафедри економіки та сфери обслуговування бібліотека отримала навчальне видання.

Пенсійна система : підручник / за ред. В. І. Грушка, Ю. І. Скулиш. Київ, 2019. У підручнику висвітлені теоретичні та практичні засади розвитку пенсійного забезпечення в Україні та інших країнах світу, розглядаються системи державного та недержавного пенсійного страхування.

 
До Дня Українського козацтва
Інформація - Оголошення
Вівторок, 12 жовтня 2021, 09:49

Чи хотіли б Ви стати дослідником? Самостійно аналізувати інформацію? Шукати підводні історичні камені?

Відділ зберігання фондів НТБ КНУТД запрошує ознайомитись з відомостями про Козацтво, що розміщені у енциклопедіях кінця ХІХ – початку ХХ ст.:

Козачество //Энциклопедический словарь. С.-Петербургъ, 1895. Т. ХY А. С.581.

Запорожская Сечь //Малая советская энциклопедия. Москва, 1929. Т. 3. С. 243-244.

Казачество //Большая советская энциклопедия. Москва, 1937. Т. 30. С. 605.

Читаємо! Дізнаємося! Пишаємося!

 
101 історія успіху
Інформація - Оголошення
Понеділок, 11 жовтня 2021, 12:11

Фонд нашої бібліотеки поповнився чудовим виданням «101 історія успіху, народжена в Україні», подарованим видавництвом «Логос Київ». Найбільшим скарбом України є її люди, розумні і працьовиті, здатні досягти успіху попри всі випробування. Видання, приурочене до 30-ї річниці незалежності України, висвітлює шлях фахового становлення наших сучасників, яких об’єднує активна життєва позиція, незламний оптимізм та пошана до культурних надбань Батьківщини. Історії успішних людей стануть цінним інформативним джерелом досвіду і яскравим прикладом самовдосконалення для студентської молоді.

 
Фотоконкурс «Гаряча Крига»
Інформація - Новини
Вівторок, 28 вересня 2021, 13:48

27.09.2021 у читальній залі бібліотеки відбулось нагородження переможців ХІ Міжнародного студентського фотоконкурсу «Гаряча Крига». Цього року у ньому брали участь конкурсанти з України, Польщі, Естонії, Білорусі, Литви, було представлено 702 фотороботи, які оцінювало компетентне журі. Приємно, що студенти КНУТД зайняли перші призові місця, хоча Гран-прі і поїхав до Білорусі. Викладачі та співробітники університету тепло привітали талановиту молодь і побажали подальших успіхів. У читальній залі бібліотеки (прим. 1-0392) триває виставка студентських фоторобіт.

 
Ель Греко – майстер натхненої експресії
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Четвер, 23 вересня 2021, 12:19

Данило Галицький

Цього року виповнюється 480 років від дня народження Ель Греко, іспанського художника грецького походження. Тільки у XIX ст. дослідники іспанського живопису визнали високий рівень майстерності Ель Греко та його безперечний вплив на розвиток мистецтва і творчість таких художників, як Сезанн, Делакруа, Мане, Пікассо.

Завантажити Інформаційний листок (Файл у форматі .doc)

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 35

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог








Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар

Календар України