Смерть лева Сесіла мала сенс
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Понеділок, 13 листопада 2023, 11:04

Стяжкіна О. Смерть лева Сесіла мала сенс : роман / О. Стяжкіна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 240 с.

Події книги Олени Стяжкіної «Смерть лева Сесіла мала сенс» починаються в далекому «перебудовному» 1986 році. В одному з пологових будинків Донецька 16 квітня, в день столітнього ювілею Ернста Тельмана, народжуються четверо немовлят. А оскільки перебудова країни вже почалась, а ментальності - ще ні, «зверху» було запропоновано
когось із новонароджених назвати на честь німецького комуніста, за що було обіцяно квартиру, килим і телевізор.  Після такого, дещо довлатівського початку,  чекаєш на легке гумористичне продовження, але далі все йде не по плану. Журналіст Фінк, діти - Ернест, Тельма, Льоха і Галя, їхні батьки, такі різні геть у всьому, стають на багато років майже однією сім’єю.

Діти разом ростуть, дружать, сваряться, закохуються, батьки міняють роботи, міняють сім’ї, міняють життя… До 2014 року. А потім починається війна. І герої, до яких ми звикли, і від яких не чекали жодних несподіванок, стали самими собою. Злетіло все, що було нашаровано вихованням, суспільством і власними страхами. Хтось виявився палким прихильником «руського миру», хтось пішов воювати за Україну, хтось тихо і непомітно поїхав в москву, а хтось залишився в Донецьку рятувати покинутих напризволяще тварин; хтось загинув на роботі від «прильоту», хтось став снайпером, а хтось зник, ніби розчинився у повітрі… Різні долі, несподівані вчинки і вибір шляху. Незвичайна структура книги, вона схожа на печворк: ми кожні кілька сторінок потрапляємо з одного часу в інший, від одного персонажа до іншого, гойдаються емоції, ледве встигають висохнути сльози. Книга двомовна. Перша частина майже вся написана російською, бо саме вона для героїв є рідною, але далі української стає все більше і більше, бо з війною міняється світогляд, а з ним і мова.

Мабуть кожен з нас розгубив за останні роки «друзів» і рідних, які виявились не те що не однодумцями, а ворогами… Тому і чіпляє ця книга так сильно, і не відпускає, і ще довгий час все моделюєш в голові ситуації і вірогідні долі.

 
Профорієнтаційна зустріч «КНУТД – мій університет»
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
П'ятниця, 10 листопада 2023, 15:49

9 листопада 2023 року у приміщенні читальної зали (1-394) відбулася профорієнтаційна зустріч «КНУТД – мій університет» зі студентами Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД.

Завідувачка відділу зберігання фондів Крехова Людмила розповіла першокурсникам коледжу про історію та сьогодення КНУТД: здобутки та наукові досягнення, освітню діяльність, напрями професійної підготовки, студентське життя.

Okollaj

Студенти коледжу дізнались, як користуватися книжковим і періодичним фондом, посібниками та методичними  доробками науковців університету, ознайомились з комп’ютерною зоною бібліотеки, яка дає можливість користуватися електронною бібліотекою.

Сподіваємося що студенти коледжу університету, які вже стали віртуальними користувачами електронної бібліотеки, будуть постійними відвідувачами бібліотечних просторів та студентами КНУТД.

 
До Дня української писемності та мови: 225 років від часу виходу у світ поеми «Енеїда»
Інформація - Електронні виставки
Вівторок, 07 листопада 2023, 00:00

Вихід у світ «Енеїди» Івана Котляревського став епохальною подією в культурному житті України. «Енеїда» започаткувала нову добу українського письменства, стала національною гордістю народу, принесла світову славу її авторові.

 
Швидкий малюнок в бібліотеці
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Понеділок, 06 листопада 2023, 00:00

2 листопада 2023 року в читальному залі науково-технічної бібліотеки КНУТД відбулося засідання науково-творчого гуртка «Sketching Club» (наукові керівники: доцент Чембержі Д.А., ст. викладач Пашукова С.Г.) Заняття  старший викладач кафедри цифрового мистецтва факультету мистецтв і моди Світлана Пашукова.

Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 022 «Дизайн» групи БДг3-23 взяли участь у скетчінг-сесії. Нагадаємо, скетчінг (від англійського слова “sketch” – етюд, замальовки, начерк) – техніка швидких малюнків. Члени гуртка розширювали знання про базові пропорції людини.

Хоча скетчі є простими малюнками, дуже часто вони стають справжніми шедеврами професійних художників та новачків. Скетчі можуть стати прообразами майбутніх картин, тому навички такої техніки дуже важливі та цікаві для студентів.

Okollaj

Учасники гуртка опановували виконання начерків у швидкому темпі, здобували навички використовувати при цьому різні графічні матеріали. Позуючи один одному по черзі, гуртківці мали завдання «упіймати» та візуалізувати основне у своїй моделі.

Засідання наукових гуртків в науково-технічній бібліотеці стало доброю традицією, коли студенти водночас можуть звернутися до ресурсів бібліотеки, а також взяти участь в інтерактивній екскурсію по бібліотечному простору.

Працівники НТБ завжди відкриті для співпраці з реалізації науково-практичних задумів учасників освітнього процесу. Висловлюємо вдячність Світлані Пашуковій за організацію зустрічі з креативними і талановитими молодими митцями КНУТД в стінах НТБ.

 
Любов перемагає
Соціокультурна діяльність - Книга дня
П'ятниця, 03 листопада 2023, 10:52

Любов перемагає / Школа письменницької майстерності «Риба». Київ : Саміт-книга, 2023. 468 с.

Любов перемагає! Це і беззаперечне твердження для кожного з нас, яке тримає на плаву в важкі часи, і життєвий девіз, що ніколи не втратить актуальності, це і тихий голос Бога, що промовляє до серця в найрозпачливіші і найінтимніші хвилини…

«Любов перемагає» - називається літературна збірка короткої прози випускників письменницької академії «Риба». Маленькі історії, мов різнокольорові скельця в калейдоскопі, складають візерунок життя сучасних українців – воїнів, волонтерів, біженців, людей в окупації і за кордоном, дітей, дорослих, молодих і не дуже.... Талановиті і творчі, автори торкаються теми любові делікатно і тремтливо, легкими рухами і мазками. В наш час кліпового мислення, коли так важко зосередитись на чомусь надовго, саме ці невеличкі історії, написані в різних жанрах, змушують зупинитись, закрити очі і відчути тепло від давніх спогадів і асоціацій.

Книжку «Любов перемагає» подарувала нашій бібліотеці одна з авторок, Оксана Михальчук. Сама вона пише: «Дуже приємно, що одна з моїх перших новел потрапила до літературної збірки випускників школи. Це, безумовно, заслуга неймовірно класного викладача Любки Дереша, усієї команди школи і талановитих колег по курсу…»

Ця книга – подарунок не тільки нам, читачам, а ще всім, хто пише сам. Вона надихає на творчість і сміливість.

 
У пошуках натхнення
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
П'ятниця, 03 листопада 2023, 10:34

У просторі галереї НЮ АРТ експонується  виставка «У пошуках натхнення». присвячена віднайденню  краси у  буденному житті, об’єктах, що нас оточують: вази з квітами та фруктами, скляний та порцеляновий посуд, книги тощо. Всі ці об’єкти на перший погляд  доволі прості та буденні, але кожен з них вартий уваги та пензля художника. саме завдяки художньому баченню він і набуває цінності.

Мore

Жанр натюрморту пройшов складний еволюційний шлях від XVII століття і  набув символічного змісту, красномовності у відображенні думок художника. В той же час, як декоративний жанр, він підвищує емоційну виразність зображуваних форм. Натюрморти можуть створити настрій, продемонструвати майстерність художника, нагадати про приховану і швидкоплинну красу життя.

В експозицію увійшли різні за манерою виконання та настроєм твори талановитих українських митців: В. Багаліки, І. Волкова-Ткачинського,  К. Звіринського, В. Колесникова, Н. Корф-Іванюк, Р. Сельського, М. Соколова, М. Резніка, С. Чаркіна, С. Шишка, В. Цвєткової, С. Ярового та інших, серед них є й такі, що глядачі побачать вперше. Натюрморти  неодмінно зацікавлять студентів творчих професій нашого Університету, навчать їх розпізнавати красу у предметах навколо нас, наслідуючи вислів великого українського філософа Григорія Сковороди – « З видимого пізнавай невидиме».

Виставка «У пошуках натхнення» триває з 26 жовтня до 28 листопада. Відвідайте цю прекрасну осінню виставку та отримайте естетичне задоволення! Вхід - вільний. Адреса галереї : вулиця Михайла Грушевського, 28/2, режим роботи галереї: вт-пт 11:00 - 18:00, сб 12:00 - 16:30

Підготувала Ніна Максимова

 
Альманах моди
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Четвер, 02 листопада 2023, 11:48

Відділ зберігання фондів науково-технічної бібліотеки КНУТД містить численні видання минулих років за профілем університету, деякі з них іноземними мовами, які становлять безумовну цінність не тільки за роком видання, але й за унікальним змістом та оформленням.

Зацікавлених у вивченні історіі моди пропонуємо ознайомитись з виданням німецькою мовою: Moden Almanach: modenbilder aus vier Jahrhunderten 1500 - 1900. - Köln : Haus Neuerburg, 1933.

«Альманах мод : моди чотирьох століть»  містить вражаючу колекцію кольорових репродукцій, які відображають  історичну еволюцію моди від 1500 до 1900 рр. Мода часів Відродження, іспанська мода, мода часів 30-річної війни, мода за часів Людовика ХYI та Марії-Антуанети – завжди мода була своєрідним дзеркалом, у якому відображалися події світової історії.

Зображення, що ілюструють розвиток моди від часів Відродження до початку ХХ століття, відтворені за творами живопису та графіки знаних тогочасних майстрів, а також за малюнками зі сторінок модних журналів, перший з яких, Cabinet des Modes, почав видаватися у Парижі у 1785 році, рік потому йому наслідував німецький «Journal des Luxus und der Moden».

Кожній історичній добі присвячений окремий розділ з передмовою, 12 чорно-білих ілюстрацій до розділів створено у відповідній художній стилістиці. Матеріали до альманаху надали Бібліотека костюму та Берлінський гравюрний кабінет (найбільша колекція графіки у Німеччині).

З виданням можна ознайомитись в читальному залі відділу зберігання фондів, прим. 1-0290.

Текст підготувала Ніна Максимова

 
Українська міфологія як джерело натхнення для сучасного митця
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Понеділок, 30 жовтня 2023, 10:57

24 жовтня 2023 року в оновленій читальній залі науково-технічної бібліотеки КНУТД відбувся захід «Українська міфологія як джерело натхнення для сучасного митця».

В умовах зростання інтересу сучасних українців до своєї історії, традицій, досвіду предків, науково-технічна бібліотека все частіше отримує запити від викладачів та студентської молоді на підготовку та проведення заходів, орієнтованих на розкриття та дослідження української національної ідентичності.

Ми із задоволенням відгукнулись на прохання викладача кафедри цифрового мистецтва Інги Єрмак і підготували цілу віртуальну подорож у чарівний світ української міфології.

«Надарований добрим розумом і багатою фантазією, давній Українець дбайливо відносився до небесних з’явищ, йому хотілось пригорнути до себе страшні грізні сили, йому хотілось милуватись пишними світлими силами неба. Ціль давньої української віри була практична» (Іван Нечуй-Левицький).

Метою зустрічі було розкриття та ознайомлення з величезним пластом нематеріальної культури давніх українців, а також виявленням зв’язків між  уявленнями наших предків про Всесвіт і національним менталітетом.

Чарівні істоти нашої міфології: Доля, Берегиня, Мара, Арідник, Перелесник, а також мавки, русалки, страдчата і нічниці є носіями природних форм, яскраво виражених національних рис, живуть українським побутом, розмовляють українською мовою, носять національний одяг.

Українські міфи, сягаючи своїм корінням прадавніх часів, проростають у сучасність новими персонажами, підтримуючи та надихаючи нас у складні часи. Одним з таких, добре відомих студентам нових героїв, стало Бавовнятко, перша згадка про яке з’явилась у Twitterі Міністерства оборони України: "Пухнасте і непосидюче. Вночі Бавовнятко тихенько приходить на бази окупантів, склади, аеродроми, нафтопереробні заводи та інші місця, заповнені легкозаймистими предметами, і починає там бавитися з вогнем".

Науково-технічна бібліотека висловлює подяку Інзі Єрмак та студентам-дизайнерам за активну участь у зустрічі, емоційний відгук та щиру зацікавленість.

На допомогу студентам і викладачам інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки підготував список літератури, який допоможе в подальшому дослідженні цієї теми. Особливістю цього списку є наявність в ньому як наукових статей і монографій, так і посилань на електронні джерела та дитячу літературу, в залежності від мети пошуку матеріалу.

Чекаємо на нові цікаві запити від наших читачів та нові зустрічі!

Текст Людмила Крехова, Олександра Чепілко.

 
Сара Джіо. На добраніч, Джун
Соціокультурна діяльність - Книга дня
П'ятниця, 27 жовтня 2023, 13:01

Книга Сари Джіо "На добраніч, Джун" дуже жіноча. В найкращому сенсі цього слова. Вона про жіночу дружбу, сестринство, трошки непереконливо про материнство, і звичайно про кохання. Головна героїня – безжальна кар'єристка, обтяжена старими образами, намагається викинути зі свого життя минуле, забути і перекреслити все, що стосується її сім'ї. Але обставини складаються так, що вона змушена повернутися в рідне місто, в стару книгарню, де вона провела дитинство, і поринути в спогади, в сімейні таємниці і в давно забутий світ книжок. Намагаючись зрозуміти, як жити і діяти далі, Джун перечитує старі листи, які докорінно змінюють її долю. І книги, книги, багато книг - дитячих, юнацьких, серйозних і не дуже... Вони не просто оточують героїню, впливають на її рішення і вчинки, а є невід'ємними частинками її особистості. Ця книжка про те, якими різними ми можемо бути, і як змінюється наше світосприйняття, коли нарешті пробачаємо близьким людям їхні помилки.

А щоб провести кілька вечорів з книгою, яку так хочеться дочитати, щоб нарешті дізнатися хто, що і з ким, і чи вони будуть разом, і чи буде хепіендЦелую,  приходьте в нашу читальну залу 1-0394 і переконайтесь самі.

Незабаром книжка ляже на полицю нашого стелажа!

 
Радіодиктант національної єдності 2023
Інформація - Новини
Понеділок, 23 жовтня 2023, 14:42

Цьогоріч радіодиктант відбудеться 27 жовтня об 11:00 — у День української писемності та мови. Досі цей день відзначали 9 листопада. Але з 2023 року, згідно з указом Президента, День української писемності та мови відзначатимуть саме цього дня.

Авторкою Радіодиктанту національної єдності 2023 року стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко.
читати диктант буде актор Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша у фільмі "Довбуш".

Okollaj

Слухати можна радіодиктант:
- на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;
- наживо в ефірі телеканалу Суспільне Культура;
- на YouTube-каналі Українського Радіо;
- на Facebook-сторінках Суспільного.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського радіо у 2000 році для єднання навколо мови.
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 47

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог

Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар