28 квітня - Всесвітній день охорони праці
Інформація - Новини
П'ятниця, 28 квітня 2023, 00:00

У закладах вищої освіти під час підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів здійснюється вивчення дисциплін «Основи охорони праці» та «Охорона праці в галузі». Ця підготовка потребує достатньої кількості джерел для освіти студентів та самоосвіти викладачів.

Науково-технічна бібліотека КНУТД, розуміючи важливість та актуальність питання охорони праці підготувала до Всесвітнього дня охорони праці книжкову виставку - абонемент обслуговування навчальною літературою (прим. 1-389). З наявною літературою по темі «Охорона праці» користувачі можуть ознайомитись завдяки електронному каталогу НТБ КНУТД.

 
Доброчесність в сучасному академічному середовищі
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Четвер, 27 квітня 2023, 16:27

27 квітня 2023 року в ауд. 1-0392 приміщення читальної зали науково-технічної бібліотеки відбувся семінар «Доброчесність в сучасному академічному середовищі», на якому зібралися працівники НТБ та всі охочі.

Піднімалися питання етичних та правових принципів комунікації між учасниками освітнього процесу, дотримання норм законодавства про авторське право, контролю за дотриманням академічної доброчесності здобувачами освіти, запобігання порушення академічної доброчесності.


Науково-технічна бібліотека бере активну участь у процесі формування культури академічної доброчесності здобувачів вищої освіти, проводить навчання студентів, консультування з методики та правил цитування та посилання в наукових роботах для студентів і аспірантів.


Запрошуємо до участі у наших заходах всіх зацікавлені в тому, щоб українська освіта та наука базувалася на принципах академічної доброчесності та була конкурентною.



 
День пам’яті чорнобильської трагедії
Інформація - Новини
Середа, 26 квітня 2023, 00:00

26 квітня - День пам’яті чорнобильської трагедії, що стала найбільшою катастрофою в історії ядерної енергетики. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології.

26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. З різницею в дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. В атмосферу було викинуто величезну кількість небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значну територію – близько 155 000 кв.км, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, були забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років.

Багатоденну пожежу намагалися загасити сотні пожежників та працівників аварійних служб. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Багато з них згодом померли від променевої хвороби. Згідно з офіційними даними радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців. Понад 100 тисяч жителів найближчих населених пунктів були евакуйовані після аварії. Аварія на Чорнобильській АЕС викликала катастрофічне забруднення навколишнього середовища. В Україні внаслідок Чорнобильського вибуху були радіаційно забруднені 2294 населених пункти, розташовані на території 77 адміністративних районів 12 областей. Територія міста Прип'ять досі вважається непридатною для життя.

Wg

Щоб запобігти подібним аваріям у майбутньому, наприкінці 1986 року четвертий реактор накрили спеціальним «саркофагом» і Чорнобильську АЕС знову ввели в експлуатацію. У наступні роки через великі пожежі відключили інші три реактори.

15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинено. У 2019 році над станцією встановили новий «саркофаг», оскільки старий став непридатним. У наш час Чорнобильська АЕС готується до повного зняття з експлуатації. Аварія сильно підірвала довіру громадськості до ядерної енергетики. З 1986 по 2002 рік у світі не було побудовано жодної атомної електростанції. У грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу. Щороку в цей день відбуваються пам'ятні заходи, виставки про Чорнобильську трагедію.

Wg

26 квітня 2023 року – 37 років з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС. Сьогодні Чорнобиль – місце, яке пережило вже другу катастрофу поспіль. Другою стала навала російських військ у 2022 році. Російські окупанти захопили ЧАЕС 24 лютого, а звільнили станцію 31 березня. Фахівці були шоковані тим, що загарбники рили окопи в одній з найбільш радіоактивних місцин – Рудому лісі, де вони мали опромінитись та заразити інших. Рудий ліс тепер з окопами й бліндажами, а Прип'ять без сталкерів та туристів значно захаращилася. Вкрадено майже всю комп'ютерну техніку, знищено систему опалення (але її відновили), було геть розтрощено автопарк зони відчуження. Понищили майже всю апаратуру і в лабораторії «Екоцентру», де було обладнання на мільйони доларів. Проте важливий стратегічний підрозділ швидко повернувся в робочий режим після деокупації. Потрощене і знищене окупантами поступово відновлюють. Фахівці кажуть, що тут все відновлять після нашої перемоги за рік-два, хоча збитків було завдано на 135 млн доларів. Міжнародні спонсори обіцяють дати Чорнобильській зоні 225 млн. доларів, і перший транш на 15 млн вже освоюється в Україні. Зараз фахівці перевіряють усі датчики, відновлені після ворожої навали. Вони показують нормальний радіаційний фон.

Wg

Текст: Ніна Максимова

 
Всесвітній день книги та авторського права
Інформація - Новини
Вівторок, 25 квітня 2023, 18:40

Щороку 23 квітня світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх, хто причетний до книговидання та авторського права.

Уперше спробу пов'язати 23 квітня з книгами було зроблено 1923 року продавцем книг у Каталонії (Іспанія). Початкова ідея належала валенсійському письменнику Вісенту Клавелу Андресу, який запропонував у такий спосіб вшановувати письменника Мігеля де Сервантеса, спочатку 7 жовтня, в день його народження, а потім — 23 квітня, у день його смерті. У 1995 році ЮНЕСКО вирішило святкувати Всесвітній день книги та авторського права 23 квітня, оскільки цей день є датою смерті Вільяма Шекспіра та Інки Ґарсіласо де ла Веґи, а також днем народження декількох інших видатних авторів, таких як Моріс Дрюон, Халлдор К. Лакснесс, Жозеф Пла і Мануель Вальєхо.

Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року (Резолюція № 3.18). Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. В резолюції відзначається також доцільність проводити в цей день книжкові виставки та ярмарки. Одна з головних його цілей – промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.

Науково-технічна бібліотека КНУТД відзначає Всесвітній день книги та авторського права низкою заходів:

- Інформаційна сторінка Веб сайту бібліотеки;

- Книжкова виставка літератури «Авторське право: що маємо знати?» (абонемент обслуговування читачів, прим. 1-389);

- Екскурсія до відділу зберігання фондів. Колекція видань з легкої промисловості та суміжних галузей. 21 квітня.

- Рекомендований список літератури «Книговидавництво, книготоргівля, бібліотеки, авторське право. Законодавча і нормативна база»;

- Реклама нових надходжень бібліотеки під час обслуговування читачів.

Напередодні Всесвітнього дня книги науково-технічна бібліотека КНУТД організувала екскурсію до відділу зберігання фондів.

У науково-технічній бібліотеці сформовано Колекційний фонд видань з легкої промисловості та суміжних галузей (XVIII-XX ст.), який налічує понад 6000 видань. Період видання книг – від кінця XVII – до 50 років ХХ століття.

Витоки книжкових фондів нашої бібліотеки беруть початок у 1930 році – що складає 93 роки від часу заснування університету. Протягом такого поважного віку серед інших книг зберіглися дореволюційні видання з різних галузей знань, енциклопедичні видання, праці вчених університету, іноземні та періодичні видання минулих років.

Принадою наших видань є не тільки вік – вони цікаві за своїм змістом, унікальністю друку, шрифтом, мовою.

На екскурсію завітали студенти з факультету Дизайну, тому працівники бібліотеки підготували для них виставку журналів мод періоду  з 1874 по 90-ті роки минулого століття, на сторінках яких яскраво представлені пишність вбрання XIX століття, елегантність 50-х років, розкутість 70-х, епатажність 90-х. Майбутні фахівці були у захваті від розгорнутої в тогочасних ілюстраціях історії костюму. А з розповіді бібліотекарів дізналися, що на полицях у книгах та журналах ще приховано безліч цікавинок, які можуть стати ідеями для натхнення і дизайнерської творчості.

Здобувачі ознайомились з виставкою видань вчених університету, зокрема засновника наукової школи КНУТД академіка Володимира Георгійовича Шапошнікова, оглянули виставку видань української та іноземної художньої літератури початку минулого століття. Кульмінацією зустрічі стало завдання на інтуїцію: вгадати місце знаходження найдавнішої книги бібліотеки – лекцій з математики А.Г. Кестнера у перекладі з англійської (1792).

Науково-технічна бібліотека КНУТД висловлює подяку за організацію зустрічі Дарині Черняк доценту кафедри філософії та культурології, та запрошує усіх студентів до бібліотеки.

 Текст Людмила Крехова

 
QUIZ «ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА – ФІЛОСОФ СВОБОДИ»
Соціокультурна діяльність - Заходи
Понеділок, 24 квітня 2023, 10:02

13 квітня 2023 року у читальній залі науково-технічної бібліотеки КНУТД з ініціативи студентського активу відбувся Quiz «Григорій Сковорода – філософ свободи».

Quiz (з англ. – вікторина, з використанням вебсервісу Quizizz) став продовженням реалізації інформаційного, мистецько-просвітницького проєкту КНУТД «Нас екзаменує Сковорода», присвяченого вшануванню й осмисленню інтелектуального надбання Григорія Сковороди. Проєкт ініційовано Іваном Грищенком, ректором університету, доктором економічних наук, професором, академіком НАПН України з метою розвитку і виховання у сучасників і нащадків історичної пам'яті й ідентичності та з нагоди відзначення 300-річчя від дня народження Г С. Сковороди.

Взяти участь у вікторині зголосилися сім команд здобувачів вищої освіти.

Для створення атмосфери занурення у творчість Сковороди читальну залу було декоровано артплакатами із зображеннями Григорія Савича у сучасному стилі та філософськими цитатами. НТБ підготували книжкову виставку творів філософа.

Яскраве, інформативне слайд-шоу, з елементами гумору, підготовлене співробітниками бібліотеки, нагадало про життєвий шлях і цікаві факти з біографії українського філософа.

Стати ближчими до філософа – ініціатива студентів, наблизити творчість та інтелектуальний посил Сковороди нащадкам – ініціатива бібліотеки, синергія відбулася!

Конкурсна програма розпочалася з роботи з книжками: працівники бібліотеки прагнули удосконалити вміння студентів у пошуку інформації із традиційних джерел. Команди мали знайти у книжкових виданнях – творах Григорія Сковороди – цитати заданої тематики: самопізнання, щастя, дружба.

Quiz відкрила інтерактивна інформаційна сторінка – розповідь про творчість і цікаві факти з життя великого філософа, якого визнано одним із п’яти найвидатніших мудреців світу поряд із Сократом, Конфуцієм, Спінозою та Махатмою Ганді. Акценти в інформації привертали увагу учасників до джерел, проявів свободи та індивідуальності у житті та творчості Григорія Сковороди. Основні філософські настанови, які лишив нам автор: пізнавати себе і світ, керувати своїм життям, жити «наповну», бути наповненим, вони теж про свободу. Григорій Сковорода власноруч намалював фонтан з філософським смислом: кожна людина відрізняється від інших своєю внутрішньою природою, проте кожен є вільним реалізуватися в житті – наповнитися.

De Libertate Про свободу (лат.).

Григорій Сковорода

Що є свобода? Добро в ній якеє?

Кажуть, неначе воно золотеє?

Ні ж бо, не злотне: зрівнявши все злото,

Проти свободи воно лиш болото.

О, якби в дурні мені не пошитись,

Щоб без свободи не міг я лишитись.

Слава навіки буде з тобою,

Вольності отче, Богдане-герою!

Студенти успішно виконали завдання й мали нагоду ще раз перечитати безсмертні рядки філософських байок Григорія Сковороди.

Зробити свято невимушеним допомогли чай, кава та солодощі під час перерви.

Застосування сучасних інформаційних технологій допомогло учасникам вікторини стежити за запитаннями віртуальної анкети, швидко відповідати на них на власних смартфонах, адже на кожну відповідь відводилося лише 40 секунд. Усі відповіді були вчасно зафіксовані, що й допомогло визначити переможців, якими стали команди «Світлолови» – 1 місце (факультет управління та бізнес дизайну), 2 та 3 місця – «Білки-летяги» (факультет управління та бізнес дизайну) та «Бандерівці» (факультет дизайну).

Живе спілкування, здоровий ігровий азарт, дружна командна робота супроводжували цю зустріч.

Переможців і всіх учасників Квізу щиро привітала Людмила Ганущак-Єфіменко, проректорка з наукової та інноваційної діяльності професор, адже фінальною локацією заходу була одна з-поміж зал засідання Університету, де зустрілися всі команди та було оголошено переможців.

Після вручення грамот учасникам та переможцям Людмила Ганущак-Єфіменко запросила студентів до участі у наукових заходах університету, а також анонсувала презентацію проєкту з дуальної освіти.

Бібліотека проводжала учасників Квізу яскравими напуттями із «передбаченнями» – цитатами великого філософа, Українського Пророка – Григорія Сковороди. які і сьогодні не втрачають актуальність.

Сподіваємося, що такі заходи допомагають студентам осмислити творчість славетної постаті філософа української землі, дізнатися про Григорія Сковороду багато нового і цікавого, і головне – глибше відчути свою приналежність до української культури. Проєкт «Нас екзаменує Сковорода» триває і ми запрошуємо всіх охочих долучилися до відкритого діалогу з вшанування пам’яті видатного українського філософа.

Висловлюємо щиру подяку за ініціативу та співпрацю студентському активу КНУТД, в особі Наталії Лесюти, голови Первинної профспілкової організації студентів КНУТД, Олександрові Бабаку, голові студентського самоврядування, Тетяні Сінькевич, представниці профспілкової організації студентів Факультету управління та бізнес-дизайну. Із вдячністю бажаємо натхнення та нових ідей працівникам НТБ Людмилі Креховій та Олені Котвицькій, які готували контент вікторини та створювали чудову атмосферу заходу.

 
Профіль автора в Scopus: покрокова інструкція
Інформація - Новини
Середа, 19 квітня 2023, 09:24

Webinaros

Нагадуємо вам про продовження квітневої серії вебінарів щодо роботи з міжнародними наукометричними базами даних Scopus та Web of Science.

Тренер: Людмила Троценко Ambassador Research Intelligence

Профіль автора в Scopus: покрокова інструкція

20 квітня 2023  11:00

Дізнайтеся, як створюються та керуються профілі авторів у Scopus, і навчіться самостійно коригувати свій профіль за допомогою Authors Feedback Wizard

Реєстрація

 
Електронний репозитарій Київського національного університету технологій та дизайну у TRANSPARENT RANKING Друк
Інформація - Науковцям КНУТД
Середа, 12 квітня 2023, 00:00

Іспанська лабораторія Cybermetrics Lab, яка є автором рейтингу Webometrics, опублікувала черговий, випуск рейтингу репозитаріїв від Google Scholar – Ranking Web of World’s Repositories. Метою рейтингу є підтримка ініціативи відкритого доступу до наукових видань та інших академічних матеріалів в електронній формі, оцінка рівня відкритості академічних ресурсів та їх інтеграції у світовий інформаційний простір.

Електронний репозитарій Київського національного університету технологій та дизайну станом на лютий 2023 року знаходиться на 302 місці загального рейтингу репозитаріїв та на 280 місці рейтингу університетських репозитаріїв.

Серед репозиторіїв українських інституцій Електронний репозитарій КНУТД посідає 18 місце. Завдяки плідній праці наших науково-педагогічних працівників, науковців та співробітників бібліотеки кількість документів у відкритому доступі збільшилася до 18900. Продовжується динаміка наповнення інституційного репозитарію, станом на початок другого кварталу 2023 р. налічується 20079 документів.

 
Найближчі вебінари українською
Інформація - Новини
Понеділок, 10 квітня 2023, 13:48

Webinaros

Нагадуємо вам про проведення найближчих вебінарів від ескпертів провідних міжнародниї наукометричних баз.

Scopus у роботі дослідника

12 квітня 2023  14:00

Протягом вебінару поговоримо про те, що таке реферативна база Scopus? Які джерела у ній індексуються? Яку саме інформацію та як саме можна у ній знайти?

Реєстрація

Пошукові запити у Web of Science Core Collection без таємниць

13 квітня 2023  16:15 - 17:15

На вебінарі розглянемо чотири типи пошуків Web of Science Core Collection: базовий, розширений, у пристатейній бібліографії та за автором. Розберемо що можемо знайти, з яких джерел, синтаксис пошуків, складнощі з якими можуть стикнутися користувачі та як їх уникнути. Повторимо збереження та аналіз результатів.

Реєстрація

 
Унікальні видання Видавничого проекту «Державні зібрання України»
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Четвер, 06 квітня 2023, 10:29

Під час урочистої презентації персональної виставки професора кафедри графічного дизайну КНУТД,  художника Євгена Гули, Петро Багрій – президент Асоціації «Виробники ліків України», засновник Фонду сприяння розвитку Національного художнього музею України, почесний академік Національної академії мистецтв України, член Наглядової ради Київського національного університету технологій та дизайну передав ректорові професору Івану Грищенку унікальні видання Видавничого проекту «Державні зібрання України» які він подарував Університету. Унікальна серія ілюстрованих фоліантів представляє найкращі колекції українських музеїв. Просвітницька, духовна та патріотична ідеологія серії художніх альбомів формує гуманістичний світогляд людини, гуртує навколо себе справжніх шанувальників мистецтва.  Художні твори репрезентовані на сторінках альбомів у високоякісній поліграфії. Автори проєкту і засновники серії – Михайло Андрєєв і Олексій Данілов. Кожний подарунковий альбом міститься у футлярі і супроводжений нумерованим сертифікатом, вага книги – близько 6 кг. Мова видання – українська, англійська. Три альбоми серії «Державні зібрання України» поповнять фонди науково-технічної бібліотеки Університету. Шанувальники мистецтва, які цікавляться духовними скарбами нації, студенти, що вивчають історію мистецтва, матимуть змогу широко оглянути неоціненне багатство численних експонатів зібрань, збережених від впливу часу завдяки самовідданій праці музейних співробітників.

Текст: Ніна Максимова

 
Виставка Олександра Кротевича «Іду на ви!»
Соціокультурна діяльність - Заходи
Середа, 05 квітня 2023, 11:03

У Мистецькому просторі КНУТД відбулось відкриття персональної виставки  кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри графічного дизайну Олександра Кротевича «Іду на ви!» Експоновані роботи серій «Моя Україна» та «Абетка українських буквиць» відображають патріотичну громадську позицію митця та його власне тлумачення поняття «Українство». Олександр Кротевич - художник, дизайнер, кандидат мистецтвознавства, член Спілки дизайнерів України, учасник багатьох українських та міжнародних художніх виставок. Працює в галузях монументального мистецтва, графіки, живопису та графічного дизайну. Авторський стиль мистецьких робіт Олександра Кротевича полягає у втіленні української національної ідеї засобами графіки й живопису. «Абетка українських буквиць» - серія графічних робіт із 33-х буквиць, яку було створено в 2019 році як візуально-асоціативне відображення кодексу національної ідентифікації. Серія отримала Свідоцтво авторського права державного зразка за № 90684. Роботи насичені інформацією, що закликає до їх детального розгляду, і вдумливий глядач може щоразу знаходити в них нові образи, символи та знаки.

НТБ КНУТД підготувала до уваги відвідувачів виставку видань з мистецької тематики.

Виставка триватиме 03.04.23-24.04.23.

Адреса: м. Київ, вул. Мала Шияновська (Немировича-Данченка), 2, навчальний корпус 4
Текст: Ніна Максимова

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар