Різдвяна свинка - К. Дж. Роулінг
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Понеділок, 08 січня 2024, 00:00

Напередодні Нового року мені пощастило прочитати одну з найкращих "недитячих" дитячих книжок, які я знаю, "Різдвяна свинка" К. Дж. Роулінг. Чому дитяча? Бо її герой - хлопчик семи років і його іграшка. Чому "недитяча"? Тому що авторка піднімає такий масив складних питань, які постають перед кожним поколінням, і на які немає однозначних відповідей, на який зважиться не всякий "дорослий" автор. Звичайний маленький хлопчик переживає і розлучення батьків, і переїзд, і складні відносини, і першу втрату... 
Письменниця настільки делікатно і просто торкається самих вразливих тем, що до них хочеться повертатися щоразу думками, обговорювати з дітьми і близькими. Чим далі читаєш книжку, тим серйозніші питання вона охоплює. Втрата, прийняття втрати, любов, смерть, вірність, дружба, самопожертва, прив'язаність... Люди віруючі тут напевно побачать алюзії на рай і пекло.
Читаючи книжку, я думала про те, як важливо говорити про ці речі зараз, під час війни, коли так багато дітей і дорослих втрачають не тільки улюблені іграшки, але і рідних, друзів, домівки... Крім того, автор безперечно підводить нас до думки про розумне споживання, перенасиченість ринку, переробку товарів...
Кожен зрозуміє і полюбить цю книжку, відповідно до свого віку і стану свого серця. Її сміливо можна ставити в один ряд з фентезійними книжками інших великих британських письменників - Дж. Р. Толкіна і Клайва Льюїса.
Зробіть собі і своїм дітям цей подарунок - зимовими вечорами почитайте їм вголос книжку. Тільки спочатку самі, щоб в деяких місцях не тремтів голос.
Текст Олександра Чепілко

 
День прав людини
Інформація - Новини
Неділя, 10 грудня 2023, 00:00

Щороку 10 грудня уся міжнародна спільнота відзначає День прав людини.
⚖️75 років тому цього дня Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини.
Вітаємо з цим символічним днем!
Права людини як броня – вони захищають нас; вони як правила – говорять нам, як себе поводити; і вони як арбітри – ми можемо до них звертатися. Вони абстрактні – як емоції, і як емоції, вони належать усім й існують, що б навколо не відбувалося.

«КОМПАС»
Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді

Права людини — комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, що обумовлені фактом існування людини в цивілізованому суспільстві; іманентні можливості людини поводитися відповідно до своїх свідомих волевиявлень та робити все, що не заборонено законом і не спричиняє невиправданої шкоди правам і свободі інших людей.

Система прав і свобод людини за чинним законодавством України містить особисті, екологічні, природоресурсні, гуманітарні, економічні, соціальні та громадянсько-політичні права і свободи людини, а також правозахисні права і можливості громадян.

У залах науково-технічної бібліотеки користувачі завжди можуть знайти літературу у допомогу з розширення знань про права людини та усіх можливих засобів захисту таких прав.

Адже пам‘ятаймо,  «права людини не можуть бути реалізовані за допомогою лише юридичних процесів. Права людини будуть поважатися, захищатися та цінуватися лише тоді, коли всі ми усвідомимо свою приналежність до них та будемо застосовуати», - Генеральний Секретар Ради Європи (з 2009 по 2019) Турбйорн Ягланд.

 
У проєкті «Подаруй книгу»
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Середа, 06 грудня 2023, 12:42

У проєкті «Подаруй книгу» під час Національного тижня читання нове надходження до бібліотеки.

Щиро вдячні авторові Сергію Тарадайко за увагу до поповнення фондів з мистецьких напрямів.

До уваги користувачеві пропонуємо філософський опис творів живопису Миколи Колядко у супроводі ілюстрацій.

Тарадайко С. Філософія лінії. Микола Колядко. – Київ: ArtHuss, 2021. – 152 с.

Микола Колядко (1951 - 1999) дуже цікавий художник, який поєднує досить абстрактні та стародавні, власне народні мотиви. Це розкрито в есеї, примітному вже за жанром, а саме: коли про твори живопису пише філософ.

Отож увагу зосереджено не на впливах і «запозиченнях», а на баченні світу, що притаманне самому майстру. Додається великий обсяг ілюстрацій.




 
До Всесвітнього дня української хустки e-mail
Інформація - Електронні виставки
Середа, 06 грудня 2023, 12:30

Українська хустка - елемент національного вбрання, невід’ємна частина української культурної спадщини. Якщо вишиванка це наш генетичний код, то хустка – оберіг та символ життя. Споконвіку  хустка була не просто головним убором для жінок, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління.

Список літератури за тематикою елементів українського костюму можна замовити в Інформаційно-бібліографічному відділі НТБ.


 
День Збройних сил України
Інформація - Новини
Середа, 06 грудня 2023, 11:15

Збройні сили України — це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування та відсіч збройної агресії проти України, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України.
Збройні сили – це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, справжня гарантія державного суверенітету. Тому у цей день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати Україну, її суверенітет і незалежність.
Особливого значення набуло це свято зараз. Не має жодного свідомого українця, який би не був прихильником ЗСУ. Ми – ті хто не на війні, віримо, слідкуємо за новинами, донатимо, волонтеримо, підтримуємо, молимось! Адже всі ми не лише любимо Вітчизну, а й пишаємося нею, отже, вважаємо себе зобов’язаними її захищати, може не зі зброєю в руках, а своєю працею.
Науково-технічна бібліотека КНУТД щиро вітає воїнів України із Днем Збройних сил - святом мужності, сили, впевненості, надійності, міцності, шляхетності, вірності!
Зі святом Вас! Перемоги!


 
Осмислення життя та творчості Григорія Сковороди крізь призму сучасності
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Понеділок, 04 грудня 2023, 12:56

У 2023 році Україна та світ відзначає вже 301-річницю від дня народження видатного українського філософа, богослова, поета, музиканта, педагога Григорія Сковороди (1722-1794).Усім, хто хоче осмислити життя та творчість українського просвітителя-гуманіста Григорія Сковороди крізь призму сучасності., пропонується відвідати виставковий проєкт «300+1 Сковорода у Софії», підготовлений з нагоди 301-річниці від народження Григорія Савича Сковороди спільними зусиллями Національного заповідника «Софія Київська», Національної бібліотеки ім. В. Вернадського, Музею-майстерні І. Кавалерідзе, який представлено на 2-му поверсі Софійського собору з 3 грудня.

Scovorvist

Виставка відомого живописця Генрі Миколайовича Ягодкіна «Живописна сковородіана» у Культурно-мистецькому центрі НаУКМА (вул. Іллінська, 9), представляє 24 полотна на теми життя та творчості Григорія Сковороди.. Це частина великого циклу «Основи», над яким  автор працював багато років, і який налічує біля 100 творів. На полотнах, насичених кольором, емоціямі та думками, переважають мотиви, які відображують джерела творчості юного Григорія Сковороди — отчу землю і рідну природу, його розмисли серед них про пошук людського щастя, що й узагальнено в одній із найкращих картин митця «Джерело». Вона й інші роботи циклу свідчать: художник не прагнув відтворити біографічні подробиці життя Григорія Савича, а йшов шляхом художніх образів, розкриваючи становлення багатогранної творчої особистості — від звичайного сільського хлопчика до мислителя світового рівня. Особистість видатного українського філософа завжди була однією з центральних тем у творчості художника. Григорій Сковорода у творчості Генрі Ягодкіна – не постать з минулого, а культурний герой, співзвучний і зрозумілий нашому драматичному сьогоденню. Генрі Ягодкін (1952-2023) - заслужений художник України, лауреат Міжнародної літературної премії ім. Григорія Сковороди, автор живописних циклів, присвячених видатним постатям української культури і історії. Його реалістична манера живопису поєднується із романтизмом і метафоричністю, що залишає багато простору для диалогу між автором та глядачами.

 
У вільному доступі розміщено український переклад робіт ОЕСР у сфері науки, технологій та інновацій
Інформація - Новини
Середа, 29 листопада 2023, 13:10

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ!

2023 року Міністерство освіти і науки України отримано ліцензії на право перекладу та публікацію робіт ОЕСР у сфері науки, технологій та інновацій:

  • Керівництво Фраскаті 2015 – офіційні рекомендації, підготовлені ОЕСР, із методологічними підходами до статистичних обстежень наукових досліджень і розробок. Це міжнародний стандарт у сфері статистики науки, який надає рекомендації з формування та інтерпретації відповідних індикаторів, спрямованих насамперед на проведення інтернаціональних порівнянь;
  • Керівництво Осло 2018 – основний методологічний інструмент ОЕСР у сфері інновацій, скерований на глибше розуміння інноваційних процесів і пов’язаних з ним феноменів. Керівництво Осло 2018 містить основні поняття, пов’язані з науковим дослідженням і розробкам, їх склад і кордони, систему інституційних та функціональних класифікацій, а також рекомендації щодо збору даних про технологічні інновації, використання патентних даних в якості показників науки і техніки;
  • Керівництво ОЕСР з патентної статистики. Його основне призначення – аналіз патентної діяльності. У цьому Керівництві наведено керівні принципи використання патентних даних для статистичних вимірювань у галузі науки і технологій, а також рекомендації щодо складання та інтерпретації патентних показників у цьому контексті. Стандарт спрямований на те, щоб показати, для чого можна використовувати патентну статистику і для чого вона не може бути використана, як рахувати патенти, щоб максимізувати інформацію про науково-дослідну діяльність та мінімізувати статистичний шум та упередження. Також, він описує, як патентні дані можуть бути використані при аналізі широкого спектру тем, пов’язаних з технічними змінами та патентною діяльністю, включаючи зв’язки між певною галуззю і наукою, стратегії компаній щодо патентування, інтернаціоналізацію досліджень та індикатори цінності патентів.
Усі роботи ОЕСР, у вигляді електронних книг, розміщено у вільному доступі. Доступ на офіційному веб-сайті ДНТБ за посиланням.
 
Голодомор в Україні мовою фактів
Соціокультурна діяльність - Заходи
П'ятниця, 24 листопада 2023, 15:17

Кожну четверту суботу листопада по усьому світу запалюються свічки пам’яті на знак пошани до пам’яті померлих під час Голодомору.

Для користувачів науково-технічної бібліотеки Київського національного університету технологій та дизайну представлена виставка видань, присвячених голодоморам в Україні, які говорять з читачем мовою фактів.

 
Приватне та публічне право – нові надходження НТБ КНУТД
Інформація - Новини
Вівторок, 21 листопада 2023, 12:27

Науково-практичні заходи університету стають платформою для апробації результатів наукових досліджень, виголошенням доповідей, дискусій, а й майданчиком обміну науковим продуктами. З приємністю інформуємо наших користувачів, що завдяки участі вчених університету у проєкті «Подаруй книгу», фонд бібліотеки поповнюється актуальними виданнями.

За ініціативи директорки Інститут права та сучасних технологій доцента Тетяни Власюк та завідувача кафедри приватного та публічного права професора Юрія Оніщика у межах І Всеукраїнської науково-практична конференція «Проблеми реалізації прав, свобод і законних інтересів суб`єктів права в Україні», що відбулася 9 листопада 2023 року в Київському національному університеті технології та дизайну, провідні спікери конференції Наталія Атаманчук, доктор юридичних наук, доцент, провідний науковий співробітник відділу дослідження проблем правотворчості та адаптації законодавства України до права Європейського Союзу Науково-дослідного інституту правотворчості та науково-правових експертиз Національної академії правових наук України, та Володимир Ліпкан, доктор юридичних наук, професор, докторант відділу правових проблем політології Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, академік Національної академії наук вищої освіти України, академік Міжнародної кадрової академії, академічний радник Національної академії правових наук України, засновник теорії безпекознавства, стратегічний аналітик, презентували учасникам та подарували до фонду науково-технічної бібліотеки КНУТД наукові видання, присвячені політичним та правовим питанням, всього 5 примірників.

Для наших користувачів та всіх, хто цікавиться проблемними питаннями права, презентуємо видання:

Правові основи непрямих податків в Україні : монографія / Н. І. Атаманчук. – Київ : Алерта, 2019. – 352 с.

Монографію присвячено найбільш проблемним та дискусійним питанням правового регулювання непрямих податків в Україні. Це видання буде корисним для законодавців, науковців, практиків, викладачів, аспірантів, студентів, а також для тих, хто цікавиться відповідним напрямом. ( 2 прим. )

Геостратегія сучасного Китаю : монографія / В. А. Ліпкан, А. В. Яковець. – Київ : Видавець Ліпкан В. А., 2023. – 384 с.

Монографія є першим в Україні виданням, в якому досліджуються засади формування та реалізації геостратегії сучасного Китаю з позицій теорії геостратегії, геоісторії, геоекономіки, геоінформаційної політики, політології, націобезпекознавства, кібербезпеки на засадах системного міждисциплінарного підходу. Уперше надано гіперболічну модель депопуляції населення Китаю, детально проаналізовано Пропозиції Китаю від 24 лютого 2023 року щодо його бачення своєї пожадливості від війни в Україні. Монографія стане у пригоді передусім практичним працівникам, аспірантам, науковцям та усім, хто цікавиться питаннями сучасної геостратегії, в тому числі синології.

Стратегія державної інфраструктурної політики України : монографія / В. А. Ліпкан, Г. Ю. Зубко. – Київ : Видавець Ліпкан В. А., 2022. – 1008 с.

У монографії досліджено засади стратегії інфраструктурної політики України. Уперше за допомогою математичного апарату подано аналіз альтернатив інституційно-організаційних структур реалізації стратегії державної інфраструктурної політики. Монографія стане в нагоді аспірантам, науково-практичним працівникам та усім, хто цікавиться питаннями геостратегії, в тому числі стратегії державної інфраструктурної політики.

Стратегія державної інфраструктурної політики України : словник / В. А. Ліпкан. – Київ : Видавець Ліпкан В. А., 2023. – 252 с.

Однією з родзинок видання є розвиток саме українськомовної термінологічної сфери, формування авторських неологізмів на засадах лінгвістики української мови.Словник є органічним продовженням монографії «Стратегія державної інфраструктурної політики України» і призначений для фахівців у сферах формування та реалізації: геостратегії, геоекономіки і геополітики, інфраструктурних стратегій, національної та міжнародної безпеки, а також тих, для кого небайдужі проблеми формування системи знань про стратегію державної інфраструктурної політики та її забезпечення в умовах нестаціонарності.

Бібліотека висловлює щиру вдячність авторам за подаровані видання, які сприятимуть формуванню навчально-методичного забезпечення освітніх програм, а також всім учасникам проєкту «Подаруй книгу», які сприяють поповненню фондів.

 З виданнями можна ознайомитись у читальному залі НТБ, прим. 1 – 0397.

 
21 листопада День Гідності та Свободи
Інформація - Новини
Вівторок, 21 листопада 2023, 11:31

Те, що втримало нашу оборону в найважчі часи, і що дасть нам силу перемогти – Гідність і Свобода. Наша зброя заряджена нашою гідністю і жагою свободи.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 4 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар