Кіно народжене Україною. Альбом антології українського кіно
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Середа, 11 жовтня 2023, 13:58

Книгу Сергія Тримбача «Кіно народжене Україною» береш в руки з відчуттям урочистого очікування свята. Бо кіно, як і будь-яке мистецтво, це завжди зустріч з несподіванкою: або занурення в океан емоцій, або в глибини інтелектуального пошуку, або в тиху спокійну радість споглядання.

Книга видана в 2020 році до ювілею студії ім. О. Довженка, ще до початку повномасштабної війни. Створена для вивчення історії українського кіно, зараз вона сприймається вже зовсім по-іншому. Кадри знайомих старих фільмів, акторів викликають трепетну ніжність, «рідність», занурюють в спогади, а тих, які ще не бачив, – гаряче бажання обов’язково подивитись. Бо історія українського кінематографу – це також історія всієї України, в тому числі – її незалежності. В антології ми прослідковуємо шлях кіномистецтва майже за 130 років, від початку, з кінця 19 ст. і до наших днів.

Книжка справді зачаровує, її не хочеться випускати з рук, і не помічаєш, як спливає час! Численні якісні здебільшого чорно-білі фото, змістовні тексти до них, історичні і біографічні довідки не дають змоги відірватись від читання.

Альбом антології українського кіно шукайте в читальній залі бібліотеки КНУТД. Особливо, якщо ви – студент факультету культурних і креативних індустрій, а також цікавитесь сучасним життям у всіх його проявах! Ласкаво просимо!

 
Ознайомлення першокурсників кафедри маркетингу та комунікаційного дизайну з фондами науково-технічної бібліотеки КНУТД
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Середа, 11 жовтня 2023, 00:00

5 жовтня 2023 року відбулося ознайомлення здобувачів вищої освіти, освітнього рівня «бакалавр», першого курсу, спеціальності 075 «Маркетинг»  гр.БМР-1-23 (куратор к.е.н, доц. Олена Євсейцева) БМРД-1-23 (куратор д.е.н., проф. Світлана Бебко) факультету управління та бізнес-дизайну з фондами Науково-технічної бібліотеки  Київського національного університету технологій та дизайну.

Місія бібліотеки полягає у збереженні, організації та популяризації інформаційних ресурсів, що відповідають вимогам навчального процесу і науково-дослідної роботи здобувачів освіти в Університеті та сприяє підготовці конкурентоспроможних фахівців.

Okollaj

Провідні фахівці науково-технічної бібліотеки надали здобувачам освіти повну інформацію про фонди та електронні ресурси НТБ КНУТД. Під час інтерактивної презентації вони детально проінформували студентів про інституційний репозиторій КНУТД, методи пошуку за інформаційними каталогами, ознайомили з платформою OJS та навчили як правильно визначати УДК для наукових праць, а також надали можливість здобувачам освіти самостійно спробувати здійснити такий пошук.

Під час тренінгу, студенти - майбутні маркетологи навчалися працювати з електронним каталогом і переконалися в тому, що за допомогою пошукової системи в базі фонду науково-технічної бібліотеки можна знайти відповіді майже на всі питання, які їх цікавлять.

Okollaj

Особливо здобувачам освіти сподобалася екскурсія, де вони ознайомилися з усіма відділами та фондами науково-технічної бібліотеки.

Науково-технічна бібліотека КНУТД як культурний центр університету бере активну участь в особистісному розвитку молоді, її вихованні, утвердженні моральних цінностей, соціальної активності, патріотичної громадянської позиції, формуванні етичної поведінки, здорового способу життя.

Okollaj

Щиро дякуємо за співпрацю всім співробітникам науково-технічної бібліотеки, за сприяння організації ознайомлення здобувачів освіти з інформаційною культурою та надання їм практичних компетентностей щодо користування пошуковою системою бібліотеки!

 
Бібліотека КНУТД відзначала Всеукраїнський день бібліотек та День захисників і захисниць України.
Соціокультурна діяльність - Заходи
Вівторок, 03 жовтня 2023, 13:24

Вихідні початку жовтня науково-технічна бібліотека КНУТД відзначала Всеукраїнський день бібліотек та День захисників і захисниць України. Два свята, які мають величезне значення не тільки для бібліотекарів, а й усіх українців.
Захищати свою Вітчизну може людина, яка знає свою мову, історію, народні традиції, культуру. Яка змалечку вчила "садок вишневий коло хати...", співала з родичами пісні. Тобто людина яка читає!
Нам, співробітникам бібліотеки, приємно відзначити, що наша підготовка до свят не пройшла марно: група Біт -1-22 студентів факультету МКТ, завітала до оновленого читального залу.
Розмова розпочалася з розповіді про найактуальнішу літературу - літературу про війну. Книги, написані учасниками бойових дій, волонтерами, письменниками, об'єднаними у книжкову виставку "Книги, які б не мали з'явитися".
Молодь цікавив оновлений читапьний зал на предмет можливості працювати та проводити свій вільний час, принцип розташування фондів, комп'ютерна зона. Студенти відвідали відділ зберігання фондів, де познайомилися з старовинними виданнями.
Науково-технічна бібліотека КНУТД завжди чекає на своїх відвідувачів . Ми працюємо заради Перемоги.
Текст Людмила Крехова

 
Гліб Бабіч. Вірші та пісні
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Понеділок, 02 жовтня 2023, 14:44

Ця книга зовсім особлива. Кожен вірш звучить в голові, як пісня, навіть той, який читаєш і чуєш вперше. Мабуть тому, що це не просто слова, складені в рядки, а спів гарячого, але згорьованого серця: «І серце, приховане під камуфляжем, надійніше, ніж броня».

Поет-Пророк! Смерть є персонажем майже кожної з його поезій. Смерть, війна, вибухи, постріли, рани… Ловиш себе на тому, що перегортаєш сторінки, щоб подивитись рік видання. 2021. Весь цей жах не в лютому 2022 почався, він вже десятий рік котиться по нашій землі. Тільки ми його не помічали, бо не хотіли нічого про це знати, не хотіли бачити очевидного. А ще тому, що були ті, хто, як Гліб Бабіч, «тримали небо над Різдвом». Вони були десь там, далеко на сході, незрозумілі, незручні, «войовнича меншість»… Війна давно ввійшла в їх життя, буденно, невідворотно і надовго. Гліб Бабіч пішов воювати за свободу України ще в 2014 році.

За книжкою Гліба Бабіча «Вірші та пісні» приходьте в наукову бібліотеку КНУТД (Читальна зала 1-0394).

 
День захисників і захисниць України
Інформація - Новини
Неділя, 01 жовтня 2023, 08:31

День захисників і захисниць України останні півтора року відбувається кожного дня. Це боротьба за нашу незалежність, свободу, національну гідність, історію, майбутнє; за право жити, працювати, вчитися.У 2023 році, через  реформу церковного календаря, День захисника України перенесли на 1 жовтня за указом президента Володимира Зеленського:
– Цієї неділі, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату День своїх захисників і захисниць. Усіх, хто бʼється заради держави. Усіх, хто додає сили Україні. Усіх, хто віддав своє життя заради України. І цієї неділі вперше вся Україна на хвилину зупиниться, щоб мовчанням вшанувати подвиг наших людей, які загинули, захищаючи нашу державу та українців. Хай це стане нашою новою традицією.
В умовах російської агресії всі ми гостро , на особистісному рівні відчули близькість  понять:  держава, свобода, вільний вибір. Неймовірно важливими стали для нас люди, які можуть захистити те, що так важливо для кожного українця - нашу рідну Україну! 

Вдячність, повага, гордість, турбота - ці слова не в змозі передати почуття до наших захисників. Може, слова і не потрібні... Наша підтримка у щоденній праці, навчанні,  вихованні дітей.
Науково - технічна бібліотека КНУТД вітає зі святом усіх захисників і захисницьУкраїни,
волонтерів, прикордонників, військових медиків, санітарів, кухарів та всіх, хто працює на забезпечення потреб фронту; ветеранів АТО і всіх військовослужбовців ЗСУ та ТРО; працівників оборонпрому; правоохоронців!
Захист своєї Вітчизни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.
Захисники Вітчизни з часів воїнів-русичів, козаків, січових стрільців , воїнів УПА боронили нашу країну від ворогів з метою створення вільної, сильної держави. Сучасні воїни продовжують і розвивають тисячолітні військові традиції.

Історична довідка
1 жовтня українці відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Ідея заступництва Божої Матері – захисниці від ворогів – має глибоке коріння із часів Русі і запровадження християнства у 988 році. Князь Ярослав Мудрий збудував у Києві церкву на Золотих Воротах як вияв вдячності Богові і Пресвятій Богородиці. 1039 року він віддав народ Русі під опіку Божої Матері.
Традиція вшанування Покрови як покровительки українського війська перейшла від руських князів до козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова. Тоді ж виник новий тип ікони – “Козацька Покрова”, де під омофором Богородиці зображуються українські ієрархи, гетьмани і козаки. Також саме на свято Покрови козаки проводили ради, на яких вибирали нового гетьмана або членів старшини. Вшанування козаками Покрови позначилось і на топоніміці території їхнього проживання – сьогодні багато сіл в Україні носять назви “Покровка”, “Покровське”, “Новопокровка”.
У добу Української революції 1917–1921 років відроджувалися традиції військово-козацької спільноти. Вони стали основою для розбудови збройних сил УНР, Української Держави та ЗУНР. Передусім це простежується в найменуваннях військових формацій. Першим таким підрозділом став Український козацький полк імені Богдана Хмельницького, створений у травні 1917 року. Згодом виникли формування, названі на честь видатних козацьких командирів – Петра Дорошенка, Максима Залізняка, Костя Гордієнка, Івана Мазепи. Козацький “відбиток” є й у таких назвах: Січові стрільці, Запорізька група, Сердюцька дивізія, Запорізька Січ, гайдамацькі полки та вільне козацтво.
Козацькі військові традиції в добу Української революції прослідковуються також у військовій символіці (стяги, відзнаки), назвах військової техніки (панцерні потяги “Хортиця”, “Запорожець”, “Полуботок” та інші), назвах кораблів (крейсер “Гетьман Іван Мазепа”, канонерський човен “Запорожець”). Окремо слід згадати військову термінологію, якою послуговувалися для позначення рангів, посад і військово-структурних елементів: козак, ройовий, чотар, бунчужний, півсотенний, сотник, курінний, осавул, полковник, отаман бригади, отаман дивізії, отаман корпусу.
Це відображалося в одностроях і зовнішньому вигляді вояків українських військових формацій тих часів. Кашкет-“мазепинка”, чорні шапки з кольоровими шликами, черкески й інші елементи старовинного українського військового одягу. Часто бійці за зразком козаків голили голови, залишаючи лише оселедець.
У Другій світовій війні українці боролись із нацизмом в лавах Червоної, Української повстанської та в арміях Об’єднаних Націй. Уродженці різних куточків України й українці світу, котрі були в регулярних арміях або ставали партизанами, служили у допоміжних формуваннях чи на передовій, пройшли усю війну чи загинули в боротьбі, пліч-о-пліч із іншими народами боролися проти нацизму. Вояки Української повстанської армії брали до рук зброю, аби захистити українців від обох тоталітарних режимів – нацистського та комуністичного. Боролися за відновлення української державності, наслідували козацькі військові традиції. Символічний день її створення – 14 жовтня 1942 року, що тоді припадало на Покрову Пресвятої Богородиці. Боротьба УПА була продовженням українського визвольного руху періоду Української революції 1917–1921 років, підпільно-бойової Української військової організації та Організації українських націоналістів у 1920–1930-х роках.
Сьогодні наше військо стало однією з найбоєздатніших армій Європи, маючи за плечима майже 10 років досвіду боїв у сучасній російсько-українській війні. За цей час ми провели і важливі реформи Збройних Сил, армія професіоналізувалася як одна з найважливіших інституцій країни. Нині модернізація війська продовжується. Окрім системи управління та матеріально-технічного забезпечення,зазнала змін ідеологічна підготовка особового складу в умовах протидії збройній та інформаційній агресії Російської Федерації. Відновлення питомо українських мілітарних традицій та посилення ідеологічної складової патріотичного виховання особового складу сформувало у військовослужбовців почуття особистої відповідальності за захист України.
У боях із підрозділами російської регулярної армії та підконтрольних їм бойовиків постало якісно нове українське військо, що відіграє значну роль в українському суспільстві.

Науково-технічна бібліотека КНУТД до Дня захисників і захисниць України підготувала огляд сучасної художньої літератури про війну. Книги створені під час повномасштабного вторгнення, написані безпосередніми учасниками війни: бійцями ЗСУ, волонтерами, письменниками. Поезія, проза, пісні  допоможуть  зрозуміти що відбувається з кожним із нас, як змінюється наші пріоритети, підтримають та надихнуть на Перемогу.
Чекаємо на вас у понеділок, 2 жовтня, о 12.30, в приміщенні 1-394.
До вашої уваги книжкові виставки: "Книги, які б не мали з'явитися", "Історія українського козацтва".

 
Промо-акція «Бібліотека – твоя синергія перемоги!».
Соціокультурна діяльність - Заходи
Середа, 27 вересня 2023, 10:15

До Всеукраїнського дня бібліотек науково-технічна бібліотека КНУТД проводить промо-акцію «Бібліотека – твоя синергія перемоги!».

Мета: виховувати почуття патріотизму студентської молоді за допомогою читання.

Під час війни читання набуває особливого значення: надихає на працю, навчання, перемогу. Завдяки художньому слову відчуваєш гіркоту, смуток, біль від втрат… Водночас літературне слово надихає, окрилює, вселяє віру у Перемогу!

Немає людини на світі, яка б любила книгу більше, ніж бібліотекар.

Книги – наша турбота, наснага і гордість! Дбайливо, з пошаною ми зберігаємо видання та прагнемо закохати у книгочитання вас, наші любі читачі!

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, яке відзначається 30 вересня,  в умовах воєнного стану ми проводимо промо-акцію нашої бібліотеки.

Локації та цікавинки:

● Літературний огляд художньої літератури про війну. Книжкова виставка;

● Бібліотечні книги - «рекорди Гіннеса»;

● Таємниці книгосховища;

● Конспекти 19 століття;

● Оновлений відділ обслуговування;

● Паперовий каталог минулого століття.

28 - 29 вересня 2023 р. співробітники науково-технічної бібліотеки КНУТД зустрінуть вас на абонементі обслуговування, прим. 1-394, де ви познайомитесь з деякими локаціями.

Замовити повний пакет: e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 
Владислав Вакуленко «30 років свободи творчості. Художники України»
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Вівторок, 26 вересня 2023, 14:55

Чудовий подарунок одержала наукова бібліотека КНУТД!

Відомий мистецтвознавець Владислав Вакуленко зібрав під одну обкладинку нариси про життя і творчість видатних сучасних київських художників, щедро ілюстровані їхніми найкращими творами. Гортаючи сторінки книги, знайомимось з творчістю живописців Олександра Бабака, Андрія Блудова, Матвія Вайсберга, Юрія Вакуленка, Влади Ралко, скульпторів Назара Білика, Микити та Єгора Зігура, пейзажиста Анатолія Криволапа, абстракціоніста Петра Лебединця… В книзі представлені художники різних напрямів і жанрів. Так монументаліст Володимир Манжос, один з перших в Україні муралістів, позиціонує себе як сюрреалістичний символіст, Олександр Ройтбурд – постмодерніст, медіа-художник Арсен Савадов – концептуаліст…

Занурюючись в атмосферу сучасного українського мистецтва, вкотре радієш різнобарв’ю талантів своєї країни. Художники, представлені в книзі, різні за етнічним походженням, віком і освітою, але всі вони – вільні митці вільної землі, незалежної України!

Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України, здійснене за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги.

Буде цікавою для художників, дизайнерів і всіх, хто любить сучасне мистецтво.

 
Персональна виставка Сергія Григор’ева «ТАК, ЯК Є…».
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Середа, 20 вересня 2023, 13:28

У Музеї Марії Заньковецької (вул. Велика Васильківська, 121) відкрилась п'ята персональна виставка майстра довершених акварелей Сергія Григор'єва «ТАК, ЯК Є…». Сергій Григор'єв із перших днів війни - на мистецькій передовій. Його картини про війну, які демонструвалися і у військових шпиталях, і на кращих виставкових майданчиках Європи, є тому красномовним підтвердженням. Останнім часом у творчому арсеналі митця побільшало світлих і радісних робіт, які відображують природу і наше сьогодення. Ця тенденція помітна усім відвідувачам виставки, з якою, безумовно, буде цікаво познайомитися студентам КНУТД, що вивчають та опановують на практиці чудове і складне мистецтво акварелі.

Мore

Текст: Ніна Максимова

 
125 років із часу видання першого тому «Історії України – Руси» Михайла Грушевського
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Середа, 20 вересня 2023, 00:00

У фондах науково-технічної бібліотеки КНУТД зберігається унікальне для України видання - «Історія України-Руси» Михайла Грушевського. Цьогоріч виповнюється 125 років від виходу першого тому (1898).

Чим може зацікавити видання «Історія України-Руси» сучасних читачів і чому її потрібно читати?:

● Праця М. Грушевського стала основою для політичного обґрунтування тисячоліття державності України.

● Грушевський науково довів, що Україна є спадкоємицею тисячолітньої Русі – наймогутнішої держави європейського середньовіччя – і що ця держава насамперед пов'язана з українським етносом. https://www.radiosvoboda.org/a/30589318.html

● Вперше запроваджено назви «Київська держава» або «Україна-Русь».

● «Історія України-Руси» – це паспорт у світову історію». https://www.radiosvoboda.org/a/hrushevskyy-istoriya-represiyi/31482609.html

● Історична праця стала підґрунтям для виділення історії України в окрему наукову дисципліну.

● «Головним героєм історії є народ, мета історії – зрозуміти економічний стан, культурний, духовний цієї народної маси, а ще її бажання та ідеали» - М. Грушевський.

● В «Історії України-Руси» проаналізовано багатовимірний розвиток українського народу від його давніх початків до 1657 р. включно.

● Спростування головного імперського міфу про «общерусскую историю».

● Праця голови Центральної Ради і президента УНР.

● Значною мірою, завдяки праці Михайла Грушевського та тих, хто продовжив його роботу, маємо підтримку іноземних партнерів: так «Історія України-Руси» допомагає нам перемогти у сучасній війні з росією.

Видання представлені у 10 томах (12 книг), доступні для читачів, зареєстрованих у бібліотеці (ауд. 1-389).

Читайте, досліджуйте, аналізуйте! Запрошуємо вас до бібліотеки!

 
Олена Захарченко. Тільки не гавкай
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Вівторок, 19 вересня 2023, 10:49

Від цієї книги важко відірватися. І навіть добре, що її формат саме такий - дев'ять коротеньких оповідань, які прочитуються на одному подиху за півтори години. На перший погляд їх об'єднує тема тварин. Насправді ж - вони про людей, про війну, про вірність і чесність. Про те, як коти, або птахи, або рибки допомагали людям залишатися людьми, як самою своєю присутністю примушували вижити, допомагали зберегти найважливіші спогади. Всі оповідання основані на реальних подіях. Щось трапилось з самою авторкою, щось - з її знайомими, незнайомими, попутниками і родичами... А хіба за ці півтора року в кожного з нас немає за плечима цих дивовижних історій про врятовані життя?

Ця книжка дуже близька і тепла, легко читається, залишає світлий смуток і відчуття, що все буде добре. Якщо вже українські коти і собаки такі, то які ж мають бути наші люди!? В передмові пані Олена пише: "... ця книжка ... про зв'язок поколінь, карколомні втечі, неможливі порятунки, доленосні зустрічі. Про людей, які бігли в невідомість, але не залишили тих, хто потребував допомоги".

Прочитайте! Не пожалкуєте! Ілюстрації Юлії Ганик. Ознайомитись з книжкою Олени Захарченко "Тільки не гавкай" можна в бібліотеці КНУТД.

  Текст:Олександра Чепілко

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 5 з 47

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог

Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар