Новини
Заняття з інформаційної культури користувачів
Інформація - Новини
П'ятниця, 03 вересня 2021, 13:47

Розпочались заняття з інформаційної культури користувачів. Співробітники науково-технічної бібліотеки розповіли першокурсникам – майбутнім юристам про фонди та електронні ресурси НТБ КНУТД, пояснили методику інформаційного пошуку за електронним каталогом, також відбулась ознайомча екскурсія по бібліотеці.

 
З Днем знань
Інформація - Новини
Вівторок, 31 серпня 2021, 18:37

1 вересня починається новий навчальний рік!

Запрошуємо завітати до бібліотеки та скористатися її фондами та електронними ресурсами.

Запис до бібліотеки відбувається у відділі навчальних видань (1 корпус, 3 поверх, прим. 1-0389). Для запису необхідно: 2 фотокартки, студентський квиток, паспорт або копія.

Бібліотека чекає, але нагадує про свідоме дотримання протиепідемічних заходів!

 
20-річчя підписання Хартії про партнерство з Організацією Північно-Атлантичного договору
Інформація
Понеділок, 04 вересня 2017, 14:17

9 липня 1997 р. у Мадриді Президент України Леонід Кучма, Генеральний секретар НАТО  Хав'єр Солана та лідери 16 країн-членів Організації Північно-Атлантичного договору підписали Хартію про особливе партнерство. Таким чином, члени НАТО підтвердили свою підтримку суверенітету та незалежності України. Документ регулює відносини України з НАТО та визначає політичні зобов'язання сторін на найвищому рівні і необхідність розвивати відносини особливого та ефективного партнерства з метою сприяння більшій стабільності і просуванню спільних демократичних цінностей у Центрально-Східній Європі. До моменту підписання хартії Україна мала змогу співпрацювати з НАТО лише у рамках Ради євроатлантичного партнерства і програми «Партнерство заради миру». Документ складається з 5 розділів та 19 статей. На виконання Хартії 10 жовтня 1997 року було створено Комісію Україна — НАТО, що стала органом, відповідальним за розвиток відносин між Північноатлантичним альянсом і Україною, забезпечення проведення консультацій зі спільних питань безпеки та нагляду за відповідним виконанням положень Хартії. сприянні зусиллям України, спрямованим на продовження політичних, економічних та оборонних реформ у контексті її євроатлантичних прагнень, метою яких є членство в НАТО, концентруючи увагу на ключових демократичних та інституційних перетвореннях.

Основоположним документом, що продовжує визначати відносини між Україною та НАТО на сучасному етапі,є також Декларація про доповнення Хартії про особливе партнерство (21.08.2009 р.).

Пріоритетним національним інтересом України у сфері зовнішньополітичної діяльності є розвиток та дальше поглиблення відносин стратегічного партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору, спільні зусилля у просуванні демократичних цінностей, розуміння колективної безпеки, важливість підвищення рівня інформованості в Україні про НАТО. Для України стратегічне партнерство з НАТО є невід’ємною складовою євроінтеграційного курсу.

В українському суспільстві збільшується суспільна підтримка курсу на членство України в НАТО. За різними даними – це 40-50%. довіри та розуміння.

Зі змістом Хартії можна ознайомитися за посиланням http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/994_002

 
День української писемності та мови
Новини
Середа, 09 листопада 2016, 11:06

Piccy.info - Free Image Hosting

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

 
Бібліодайджест за вересень 2015 року. Випуск 41
Четвер, 01 жовтня 2015, 10:31

 Бібліодайджест - інформаційний бюлетень нових надходжень

Підготовлений до випуску  інформаційний бюлетень нових надходжень "Бібліодайджест". Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з новою навчально-методичною літературою за посиланням Вересень, 2015 (41). Приємного перегляду!

 1. Сирохман, Іван Васильович. Товарознавство пакувальних матеріалів і тари : підручник / І. В. Сирохман, В. М. Завгородня, В. Т. Лебединець. – К. : Знання, 2014. – 543 с.
 2. Катренко, Анатолій Васильович. Прийняття рішень: теорія та практика : підручник / А. В. Катренко, В. В. Пасічник. – Львів : Новий Світ-2000, 2013. – 447 с. – (Комп'ютинґ).
 3. Статистичний щорічник України за 2013 рік : щорічник / за ред. О. Г. Осауленка. – К. : Консультант, 2014. – 533 с.
 4. Давидов, Григорій Миколайович. Звітність підприємств : навч. посіб. / Г. М. Давидов, Н. С. Шалімова. – 2-ге вид., стер. – К. : Знання, 2011. – 623 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
 5. Сімейне право України : підручник / ред. С. Б. Булеца. – К. : Знання, 2015. – 375 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
 6. Інвестиційне кредитування : навч. посіб. / О. Д. Вовчак [та ін.]. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К. : Знання, 2013. – 227 с.
 7. Балабанова, Людмила Веніамінівна. Стратегічне управління персоналом підприємства : навч. посіб. / Л. В. Балабанова, О. В. Стельмашенко. – К. : Знання, 2011. – 236 с.
 8. Зелинский, Сергей Эдуардович. Секреты работы в Windows. Word. Excel. Интернет. Новейший самоучитель / С. Э. Зелинский. – Х. ; Белгород : Книжный клуб семейного досуга, 2011. – 528 с.
 9. Англійська мова. The Learning Curve : навч. посіб. / О. І. Ванівська [та ін.]. – Львів : Новий Світ-2000, 2012. – 200 с.
 
Бібліодайджест за серпень 2015 року. Випуск 40

 Бібліодайджест - інформаційний бюлетень нових надходжень

Підготовлений черговий випуск "Бібліодайджесту" - інформаційного бюлетня нових надходжень до бібліотеки НТБ КНУТД. Запрошуємо всіх бажаючих детально ознайомитись з новою навчально-методичною та науковою літературою за посиланням Серпень, 2015 (40). Приємного перегляду та нехай інформація стане корисною.

 1. Організація та економіка фармації : навч. посіб. Модуль 1. Організація фармацевтичного забезпечення населення / ред. В. Ф. Москаленко. – К. : Медицина, 2013. – 216 с.
 2. Організація та економіка фармації : навч. посіб. Модулі 2-3 : Системи обліку й основи економіки у фармації / ред. В. Ф. Москаленко. – К. : Медицина, 2013. – 432 с.
 3. Цуркан, Олександр Олександрович. Фармацевтична хімія. Аналіз лікарських речовин за функціональними групами : навч. посіб. / О. О. Цуркан, І. В. Ніженковська, О. О. Глуша-ченко. – К. : Медицина, 2012. – 152 с.
 4. Медичне та фармацевтичне товарознавство : практикум / [В. Г. Дем'яненко, В. А. Афанасьєва, А. В. Проскочило, С. В. Бреусова]. – К. : Медицина, 2010. – 296 с.
 5. Організація та економіка фармації : навч. посіб. Модулі 2-3 : Системи обліку й основи економіки у фармації / ред. В. Ф. Москаленко. – К. : Медицина, 2013. – 432 с.
 6. Дмитренко, Людмила Аркадіївна. Менеджмент і маркетинг у фармації : навч. посіб. / Л. А. Дмитренко, Н. П. Завадська, Н. М. Косяченко. – 2-ге вид. – К. : Медицина, 2015. – 144 с.
 7. Казанюк, Тамара Вікентіївна. Практикум з фармакології : навч. посіб. / Т. В. Казанюк. – К. : Медицина, 2012. – 224 с.
 8. Гигиена и экология в терминах, схемах, таблицах и тестах : учеб. пособ. / ред. В. Ф. Моска-ленко. – К. : Медицина, 2012. – 208 с.
 9. Кизимчук, Олена Павлівна. Текстильні матеріали з від'ємним коефіцієн-том Пуассона : монографія / О. П. Кизимчук. – К. : Кафедра, 2015. – 248 с.
 
Вівторок, 19 травня 2015, 15:10

Надано доступ до нових ресурсів вільного доступу!

Piccy.info - Free Image Hosting

ScienceHUβ видавництво технологій і наук, забезпечує вільний доступ до наукових статей з найсвіжішою інформацією.

Міжнародна програма охоплює видання широкого спектру з наукових і технологічних дисциплін. Сільське господарство та біологія.
Журнал Північної Америки (ABJNA)
Американський журнал наукових і промислових досліджень (AJSIR)
Американський журнал соціальних наук та управління (AJSMS)
Американський журнал продовольства і харчування (AJFN)
Американський журнал біотехнології та молекулярних наук (AJBMS)
Американський журнал медичних та стоматологічних наук (AJMDS)


Piccy.info - Free Image Hosting

Met publication. 397 безкоштовних каталогів про мистецтво одного з найбільших художніх музеїв світу - The Metropolitan Museum of Art, New York. У найближчому майбутньому команда Met планує оцифрувати і надати доступ до усіх своїх книг і журналів, опублікованих від 1870-го року:

MetPublications - портал комплексної програми, нараховує більше 1500 найменувань, серед яких книги, інтернет-видання, бюлетені та журнали останніх п'яти десятиліть.
MetPublications включає опис та зміст більшості найменувань, а також відомості про авторів, відгуки, нагороди та посилання на відповідні праці авторів. Нещодавно видані книги доступні в обмеженому обсязі на сайті, з посиланням на можливе їх придбання. Повні тексти майже всіх інших книг можна читати онлайн, або завантажувати у форматі PDF. Багато з букіністичних книг будуть доступні після отримання авторських прав. The Metropolitan Museum of Art Bulletin - усі видання, крім останніх, доступні в повному тексті. Metropolitan Museum Journal - доступні усі публікації в повному тесті у форматі PDF.


Piccy.info - Free Image Hosting

Media History Digital Library. Фантастичний архів журналів про історію кінематографу, телебачення та радіомовлення тепер можна читати / завантажувати онлайн завдяки ентузіастам із Media History Digital Library. Понад 800 000 захопливих сторінок для вашої мовної практики:

Некомерційна ініціатива присвячена оцифруванню колекцій класичних медіа видань, що відносяться до суспільного надбання, для повного доступу. Проект здійснюється за підтримки власників матеріалів, які надають їх для сканування, а також спонсорів, що вносять кошти на оцифровування. В даний час скануються більше 1,3 мільйонів сторінок, і це число постійно зростає.

 
Тестовий доступ
Новини
Понеділок, 20 жовтня 2014, 09:39

Тестовий доступ до баз даних East View Information Services

Piccy.info - Free Image Hosting

Актуальні для українського ринку зарубіжні матеріали представлено з дозволу таких всесвітньо відомих видавництв, компаній та навчальних закладів, як Elsevier, Emerald, Harvard Business Review, Swedish Scholl of Economics, University of Chicago Press, American Marketing Association, Berlin MBA, Academy of Marketing Science та ін.

Тестовий доступ до баз даних East View Information Services триватиме з 15 жовтня по 15 листопада 2014 р.

 
Інститут проблем сучасного мистецтва
Новини
Вівторок, 03 червня 2014, 14:02

Piccy.info - Free Image Hosting

Інститут проблем сучасного мистецтва пропонує вільний доступ до повних текстів наукових видань інституту.

Режим доступу:http://mari.kiev.ua/05.htm

Сподіваємося, що ці видання будуть Вам корисні!

 
Тестовий доступ
Новини
Середа, 02 квітня 2014, 13:59

З 1 квітня до 30 червня 2014 р. за підтримки
Консорціуму Елібукр відкрито тестовий доступ
до бази даних Web of Science від Thompson
Reuters
.

 

Web of Science є найбільшою реферативною базою даних, що охоплює понад 50 мільйонів записів з більш ніж 12 тисяч впливових журналів з
усього світу, в тому числі тих, які знаходяться у відкритому доступі, та
120 тисяч матеріалів конференцій з природничих, суспільних та
гуманітарних наук. Пропонуємо науковцям, викладачам та
студентам, швидкий доступ до якісної міждисциплінарної релевантної
інформації.

Доступ з IP-адрес КНУТД за посиланнями:

Інструкція користування базою даних.

 

 

Доступ здійснюється за адресою http://search.ebscohost.com з
локальної мережі Університету.

Компанія EBSCO є одним з найбільших у світі постачальників 
журналів в електронному і друкованому форматі.

Бази даних EBSCO містять понад 6 тис. електронних версій 
відомих журналів, газет, бюлетенів новин, близько 1300 
брошур, енциклопедій, довідників і реферативних збірників, 
більшість з яких повнотекстові.

EBSCO надає можливість пошуку повнотекстових, рецензованих 
спеціалізованих матеріалів за 60 пошуковими ознаками.

 
Тестовый доступ на базу ZNANIUM.COM
Вівторок, 26 листопада 2013, 09:18

Увага!

Шановні користувачі, відкрито тестовий доступ терміном на 1 місяць (26.11 - 26.12) на базу ZNANIUM.COM

Электронно-библиотечная система (ЭБС) — коллекция электронных версий изданий (книг, журналов, статей и пр.), сгруппированных по тематическим и целевым признакам.
В нашей ЭБС реализована система поиска и отбора документов с удобной навигацией, созданием закладок, формированием виртуальных «книжных
полок», сервисом постраничного копирования, сбором и отображением стастистики использования ЭБС, а также другими сервисами, способствующими успешной научной и учебной деятельности.

Электронная библиотека ZNANIUM.COM содержит произведения крупнейших российских учёных, руководителей государственных органов, преподавателей ведущих вузов страны, высококвалифицированных специалистов в различных сферах бизнеса.
Фонд библиотеки формируется с учетом всех изменений образовательных стандартов и включает учебники, учебные пособия, УМК, монографии, авторефераты, диссертации, энциклопедии, словари и справочники, законодательно-нормативные документы, специальные периодические издания    и издания, выпускаемые издательствами вузов. В настоящее время ЭБС ZNANIUM.COM соответствует всем требованиям федеральных государственных образовательных стандартов высшего профессионального образования (ФГОС ВПО) нового поколения. Для электронных версий печатных изданий сохранена первоначальная вёрстка.

К файлам пертнеров доступ ограничен. Для ознакомления доступно лишь 10 страниц из документа.

Доступ до ресурсів можливий з робочих місць локальної мережі Університету.

Якщо у Вас виникли труднощі з користування та пошуку інформації, звертайтеся до відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення (ауд. 1-0167, тел. 24-73).

 
Семінар "Інноваційний розвиток інформативно-комунікаційного середовища НТБ КНУТД"
Новини
П'ятниця, 26 квітня 2013, 13:43

23.04.2013 відбувся Семінар для кураторів студентських груп за темою "Інноваційний розвиток інформативно-комунікаційного середовища Науково-технічної бібліотеки КНУТД" у супроводі презентаційного матеріалу.

Учасники ознайомились з сайтом бібліотеки та його наповненням, бібліотечним форумом та діяльністю літературного клубу. Викладачам кураторам надана інформація про «Колекцію видань з легкої промисловості та суміжних галузей». Особлива увага приділена огляду електронних ресурсів НТБ КНУТД та практичному використанню БД для пошуку літератури. On-line супровід дозволив наочно продемонструвати інформаційні можливості бібліотеки. Також представлена виставка «Видання НТБ КНУТД».

Фотозвіт

 
"Ліга: Закон". Електронна бібліотека дисертацій Російської державної бібліотеки
Новини
Понеділок, 24 вересня 2012, 15:27

Національна парламентська бібліотека України пропонує послуги:

 • безкоштовний доступ до правової системи “Ліга: Закон” та Електронної бібліотеки дисертацій Російської державної бібліотеки;
 • у відкритому доступі довідково-енциклопедичні видання, література з питань права;
 • постійно діючі виставки нових надходжень.

Адреса: вул. Грушевського, 1.

http://www.nplu.org/ua/about/location.html

А також за адресою вул. Набережно-Хрещатицька, 1 відкрито нове приміщення бібліотеки з Інтернет-центром та трьома читальними залами, в т. ч. документів іноземними мовами, рідкісних і цінних книг.

Щовівторка бібліотека проводить акційні бонус-години, щомісяця - дні відкритих дверей, під час яких діють пільгові умови оформлення реєстраційних документів та користування іншими додатковими послугами бібліотеки.

 
Літературно-художній журнал «Дніпро»
Новини
Середа, 11 квітня 2012, 09:35

Бібліотека НТБ КНУТД в цьому році оформила передплату на популярний літературно-художній журнал «Дніпро» — найвідоміший та найавторитетніший літературний журнал в Україні.

Бібліотека НТБ КНУТД в цьому році оформила передплату на популярний літературно-художній журнал «Дніпро» — найвідоміший та найавторитетніший літературний журнал в Україні. Виходить українською мовою з 1927 року, має багату історію. Саме цей журнал визнав і благословив на творчість Олександра Довженка, Василя Симоненка, Ліну Костенко, Івана Драча, Василя Стуса, Евгена Гуцало, Григорія Тютюнника та інших талановитих співвітчизників.

Piccy.info - Free Image Hosting

Журнал «Дніпро» і сьогодні відкриває нові імена в українській літературі, публікує сучасні твори наших письменників, поетів, драматургів, популяризує вітчизняну літературу, виховує у громадян почуття гордості та любові до нашої країни.

Крім сучасної літератури, на сторінках журналу “Дніпро” завжди можна знайти кращі зразки української класики та світового письменства.

Це видання орієнтоване на широке коло читачів, особливо, молодь. На шпальтах журналу друкуються твори, як професійних авторів, так і початківців-аматорів. Тут можна знайти не тільки невеликі оповідання та нариси, а й достатньо об’ємні твори.

Ми радимо прочитати в перших випусках цього року детектив Ж.-К. Маке «Вампір стадіону «Болар», оповідання Катерини Волошиної «Її звали Квіткою», студентську байку Віктора Яручика «Юшка на Хортиці», «Афганські спогади» Ігоря Рубцова, а також багато іншого. В цьому журналі можна знайти як легкий гумор, так і серйозні статті.

В кожному номері "Дніпра" розповідається про певні стилі у мистецтві. В січні - про Ренесанс, в лютому - Маньєризм, в березні - Бароко, в квітні - Рококо.

Журнал «Дніпро» цікавий від першої до останньої сторінки і читається на одному подиху. Вас приємно здивує надзвичайно якісне та професійне поліграфічне оформлення журналу, яскраві ілюстрації та фоторепродукції.

Журнал ви можете запитувати на Абонементі гуманітарних та періодичних видань (ауд. 1-0179).

Переглянути журнали можна за посиланням Дніпро.

 
Тарас Григорович Шевченко
Новини
Понеділок, 12 березня 2012, 10:10

Вже більше ста років пройшло, як перестало битися благородне, мужнє серце геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка. Але світлий образ великого Кобзаря - безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця. Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрастність його слова, пісенність його віршів, самовіддана любов його до своєї Батьківщини, до свого народу.

Piccy.info - Free Image Hosting

Мистецька спадщина Тараса Шевченка для нас не менше цінна, ніж його поезія. Не будемо забувати, що саме природний дар малювання прокинувся в ньому найпершим і вивів його з безодні кріпацького стану в мистецьку еліту.

Його художня творчість різноманітна. Вже за життя Шевченко мав заслужену славу видатного портретиста. Він виконав також великі серії пейзажів, архітектурних замальовок (в тому числі з українськоі старовини), книжкових ілюстрацій. Він першим з українців опанував техніку офорта і створив у ній ряд видатних композицій. Збереглося 835 творів, які дійшли до нашого часу в оригіналах, частково - в гравюрах на металі й дереві вітчизняних і зарубіжних граверів, а також у копіях, виконаних художниками ще за життя Шевченка.

Переглянути найвідоміші художні роботи Тараса Шевченка, а також ознайомитися з історією їх написання можна за посиланням Мистецька спадщина Тараса Шевченка

 
До 90 річниці від дня народження д.т.н., професора Мойсеєнка Ф.А.
Четвер, 02 лютого 2012, 10:29

1 лютого 2012 р. в ауд. 1-0391 на кафедрі технології трикотажного виробництва відбувся науковий семінар, присвячений 90 річниці від дня народження д.т.н., професора Мойсеєнка Ф.А..

У рамках наукового семінару відбулися такі заходи:

1) Урочисте присвоєння аудиторії 1-0391 «Лабораторії досліджень технологічних процесів» імені д.т.н., проф. Мойсеєнка Ф.А.;

2) Доповідь к.т.н., доц. Кизимчук О.П. за результатами роботи над докторською дисертацією на тему: «Наукові основи створення аукзетік текстильних матеріалів»;

3) Бібліотека підготувала виставку "З наукової спадщини д.т.н. професора Мойсеєнка Ф.А.", до якої увійшли публікації статей, навчальні та наукові видання автора.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

 

Детальніше...
 
Нина Максимова "Магия осени"
Новини
Середа, 21 грудня 2011, 11:50

В преддверии Нового Года увидела свет третья книга избранных стихов “Магия осени” Нины Павловны Максимовой, сотрудника библиотеки КНУТД, журналиста, переводчика с французского языка, графика.

Piccy.info - Free Image Hosting

"Осень прекрасная пора. Время ясности, время подведения итогов. Немного грустно, ведь что-то навсегда ушло. В природе и в душе царит прохладная прозрачность, присутствие магии, которая скрывает необычное в повседневном. В моих стихах и в моих снах то, что навсегда остается со мной. Это подарок всем, кто мне небезразличен".

Любители поэзии и творчества Нины Максимовой могут ознакомиться с сборником избранных стихотворений на абонементе гуманитарных и периодических изданий.

Самые полюбившиеся стихотворения можно посмотреть, перейдя по ссылке Магия осени

 
Клуб Літературне перехрестя
Новини
П'ятниця, 16 грудня 2011, 12:22

Клуб «Літературне перехрестя» запрошує на поетичні читання з нагоди 75-річчя з дня народження українських поетів М. Вінграновського та М. Сингаївського.

Цій події присвячена віртуальна виставка, з якою можна ознайомитися за посиланням Вінграновський та Сингаївський.

Поетичні читання відбудуться в бібліотеці КНУТД 22 грудня 2011 року о 13.30 в ауд. 1-0276. Ласкаво просимо завітати на літературний захід!

 
Ресурси вільного доступу
Середа, 01 червня 2011, 10:45

ScienceHUβ видавництво технологій і наук, забезпечує вільний доступ до наукових статей з найсвіжішою інформацією.
Міжнародна програма охоплює видання широкого спектру з наукових і технологічних дисциплін.Сільське господарство та біологія.
Журнал Північної Америки (ABJNA)
Американський журнал наукових і промислових досліджень (AJSIR)
Американський журнал соціальних наук та управління (AJSMS)
Американський журнал продовольства і харчування (AJFN)
Американський журнал біотехнології та молекулярних наук (AJBMS)
Американський журнал медичних та стоматологічних наук (AJMDS)

Met publication. 397 безкоштовних каталогів про мистецтво одного з найбільших художніх музеїв світу - The Metropolitan Museum of Art, New York. У найближчому майбутньому команда Met планує оцифрувати і надати доступ до усіх своїх книг і журналів, опублікованих від 1870-го року:

MetPublications - портал комплексної програми, нараховує більше 1500 найменувань, серед яких книги, інтернет-видання, бюлетені та журнали останніх п'яти десятиліть.
MetPublications включає опис та зміст більшості найменувань, а також відомості про авторів, відгуки, нагороди та посилання на відповідні праці авторів. Нещодавно видані книги доступні в обмеженому обсязі на сайті, з посиланням на можливе їх придбання. Повні тексти майже всіх інших книг можна читати онлайн, або завантажувати у форматі PDF. Багато з букіністичних книг будуть доступні після отримання авторських прав. The Metropolitan Museum of Art Bulletin - усі видання, крім останніх, доступні в повному тексті. Metropolitan Museum Journal - доступні усі публікації в повному тесті у форматі PDF.

Media History Digital Library. Фантастичний архів журналів про історію кінематографу, телебачення та радіомовлення тепер можна читати / завантажувати онлайн завдяки ентузіастам із Media History Digital Library. Понад 800 000 захопливих сторінок для вашої мовної практики:

Некомерційна ініціатива присвячена оцифруванню колекцій класичних медіа видань, що відносяться до суспільного надбання, для повного доступу. Проект здійснюється за підтримки власників матеріалів, які надають їх для сканування, а також спонсорів, що вносять кошти на оцифровування. В даний час скануються більше 1,3 мільйонів сторінок, і це число постійно зростає.

DOAJ (http://www.doaj.org) Directory of Open Access Journals – директорія журналів вільного доступу. Містить близько 3 тис. повнотекстових рецензованих наукових журналів (близько 200 тисяч статей) з усіх галузей знань та різними мовами. Пошуковий інтерфейс DOAJ дає можливість розширеного пошуку за назвою журналу, ISSN, назвою статті, її ключовими словами, автором та рефератом. При цьому у пошуковій формі передбачено використання логічних операторів. Ресурс представлений англійською мовою.

Электронная библиотека авторефератов диссертаций (http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis64r_81/cgiirbis_64.exe?C21COM=F&I21DBN=ARD&P21DBN=ARD&S21CNR=20&Z21ID=) - 55 тис. текстів авторефератів 1998-2010 рр. Пошук здійснюється за назвою, автором, галуззю науки, року видання. Кожний бібліографічний запис містить анотацію и повний текст автореферату.

RePEc (http://repec.org)- Research Papers in Economics - відкритий архів з економіки (робочі документи, журнальні статті, компоненти програмного забезпечення. Містить 700 тис. документів, 600 тис. з яких є у відкритому доступі.

Гарвестер української наукової інформації (http://www.oai.org.ua) - даний ресурс розроблений та впроваджений Житомирським державним університетом імені Івана Франка в рамках виконання проекту "Електронна бібліотека вищого закладу освіти інтегрована в Європейські освітньо-наукові бібліотечні системи". Надає можливість одночасного пошуку в електронних повнотекстових бібліотеках України.

Наукова періодика України (http://www.nbuv.gov.ua/portal) - Портал наукової періодики Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України представляє відкритий доступ до наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні, в основному за 2 останні роки, але є і з глибоким архівом (від першого номера).

Портал російських наукових журналів (http://resource.rsl.ru/index.php?f=168) - розміщених в Інтернеті, розроблений Російською державною бібліотекою. Основним компонентом цього порталу стала загальнодоступна база даних структурованих описів російських наукових журналів, що знаходяться в Інтернеті. Описано біля 800 джерел.

EconPapers (http://econpapers.repec.org) – колекція матеріалів економічного напрямку: статті із журналів (626 тис., з них близько 564 тис. – у вільному доступі), книги (11.5 тис., з них близько 4.6 тис. – у вільному доступі, програмне забезпечення та ін. документи.

InTech (http://www.intechweb.org) – видавець журналів та книг відкритого доступу із різноманітних галузей науки і техніки.У видавництві публікуються 20 000 авторів найкращих університетів світу. IPL (http://www.ipl.org/) - Internet Public Library – близько 3000 електронних журналів з багатьох галузей знань.

J-STAGE (http://www.jstage.jst.go.jp/browse) - більше 500 наукових журналів (близько 250 тисяч статей) з багатьох галузей знань. Minerva Electronic Online Services (http://meos.minerva.at/) – інтердисциплінарна база наукових журналів різноманітних видавництв.

OpenDOAR (http://www.opendoar.org) – каталог журналів відкритого доступу. Один з найпотужніших гарвестерів репозитаріїв. Надає доступ до наукових і академічних журналів зі всіх галузей знань. Повнотекстовий пошук можливий за більш ніж 1100 назв журналів.

ABC Chemistry (http://www.abc.chemistry.bsu.by/current/fulltext.htm) - добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів поділений на 2 частини, одна частина – журнали, які постійно доступні повні тексти в Інтернеті, а інша частина – тестовий доступ та журнали, які тимчасово у вільному доступі. Окремо представлено список журналів російською мовою.

Biology & Science (http://bio-microscope.blogspot.com) - розміщено статті та дослідницькі праці з біології, наук про життя, охорони здоров'я, загальної біології. Більша частина публікацій у відкритому доступі або вказано дату, коли стаття буде доступна. Статті та журнали розміщено по категоріях та по датах публікації. Сайт є інтерактивним, і користувачі можуть коментувати доступні статті.

DissOnline (http://www.dissonline.de/index.htm) - електронний архів академічних праць, створений та підтримується Національною Бібліотекою Німеччини. Архів містить понад 60 000 дисертацій і докторських робіт, захищених в Німеччині.

E-books directory (http://www.e-booksdirectory.com) - безкоштовний веб-ресурс, з якого можна завантажити книги, документи, лекції, технічні документи. Ресурс містить посилання на більш ніж 1780 електронних книг, перерахованих у 392 категоріях, в тому числі з бізнесу, комп'ютерних наук, техніки, гуманітарних наук, літератури, медицини тощо.

EBSCO GreenFILE (http://www.greeninfoonline.com) - бібліографічна база даних екологічної інформації. Цей ресурс пропонує унікальний погляд на позитивні та негативні способи впливу людей на навколишнє середовище. База даних містить близько 300 000 записів а також більш ніж 200 назв повнотекстових документів і цитованої довідкової літератури.

E-LIS (http://eprints.rclis.org) - The open archive for Library and Information Science - Відкритий архів з бібліотечних та інформаційних наук (понад 3, 5 тис. текстів). HighWire Press (http://highwire.stanford.edu/) - доступ до репозитарію HighWire Press - підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. 957 журналів, 1,375,613 повнотекстових рецензованих статей у вільному інтернет доступі.

 
Пошукові системи
Середа, 01 червня 2011, 09:59

CWM Global Search (http://www.akosgmbh.eu/globalsearch/index.htm) – пошук хімічної інформації в Інтернеті. Пошук проводиться в 24 вільно доступних базах даних в Інтернет, таких як PubChem, ChemSpider, eMolecules, НДР, ChemBank, ChemIDPlus, KEGG, ChEBI, PubMed, Вікіпедія та ін. Пробна версія 90 днів (потрібно завантажити). Переважно англійською мовою.

Google Scholar (http://scholar.google.com.ua) – бібліографічна база даних. Є вільно доступною пошуковою системою, яка індексує повний текст науковоих публікацій всіх форматів та дисциплін. Дата виходу у стутусі бета-версії – листопад 2004 року. Індекс Google Scholar всключає в себе більшість рецензованих онлайн журналів Европи та Америки найбільших наукових видавництв. За функціями схожий на вільно доступні Scirus від Elsevier, CiteSeerX и getCITED. Також схожий на інструменти, засновані на підписці таких, Elsevier у Scopus і Thomson ISI's Web of Science. Рекламний слоган Google Академія - "стоячи на плечах гігантів" – це дань науковцям, які внесли свій вклад у свої області протягом віків, забезпечуючи основу для нових наукових досягнень.

Scirus (http://www.scirus.com/srsapp) - науково-орієнтована пошукова система в Internet. Понад 450 млн. спеціалізованих веб-сайтів наукової інформації (журнали, веб-сторінки учених, навчальні матеріали, препринти, патенти, документи з тематичних та інституційних репозитаріїв). Має англійський інтерфейс пошуку. В зазначеній системі присутні інтерфейси як простого, так і розширеного пошуку. Форма розширеного пошуку відрізняється багатством налаштувань, що дозволяє отримувати максимально релевантні результати. За замовчуванням результати пошуку сортуються за релевантністю, однак є можливість увімкнути сортування за датою.

arXiv (http://arxiv.org) - найпопулярніший відкритий архів наукових публікацій. Містить понад 500 тисяч статей з фізики, математики, комп'ютерних наук та біології. Переважна більшість публікацій архіву доступна у вихідному форматі TeX, й можна також завантажити автоматично сформовані документи у форматах PostScript и PDF. Існує можливість оформити е-mail-підписку на список нових статей з анотаціями. Також можна підписатися або на всі статті, або на статті зацікавленої тематики, наприклад, обчислювальна геометрія, дискретна математика та ін. Під час додавання в архів публікація автоматично додається у базу цитування Citebase (англ.). Це дозволяє оцінити індекс цитування, тобто визначити формальну ознаку значимості статті.

OAIster (http://www.oclc.org/oaister) - зведений каталог мільйонів записів, представляє відкритий доступ до цифрових ресурсів. OAIster «збирає» описову інформацію (метадані) з колекції відкритого доступу зі вього світу, використовуючи OAI-PMH (the Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting). OAIster містить більше 25 міліонів записів, пропонує цифрові ресурси від більш ніж 1157 учасників.

SCImago Journal & Country Rank (http://www.scimagojr.com) - аналітичний портал, на якому представлені наукові показники по журналах та країнах. Аналіз базується на інформації, що міститься в базі даних Scopus® (Elsevier B.V.).

ScientificCommons.org (http://de.scientificcommons.org) - платформа, яка забезпечує вільний доступ до наукових робіт різноманітної тематики, опублікованих та розташованих в відкритих депозитаріях усього світу. ScientificCommons.org в даний час надає доступ до більш ніж 29 млн. публікацій із 1056 архівів 53 країн світу. Мета проекту полягає в тому, щоб структурувати великі масиви даних, забезпечити доступ до них, оперуючи централізованим інструментом пошуку. ScientificCommons.org розроблений в рамках проекту в Інституті медіа та управління комунікаціями Університету Сент-Гален і підтримуються ним.

WorldWideScience.org (http://worldwidescience.org) - глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації по національних та міжнародних наукових базах даних та порталах.

OSTI (http://www.osti.gov) - Energy Citations Database (ECD) – наукова БД, підтримується US Department of Energy, Office of Scientific Technical Information. Містить більше 2,3 млн. бібліографічних записів і більше 193 тис. електронних документів, починаючи з 1943 г.

ProQuest Digital Dissertations (http://www.proquest.com/en-US/site/pqdd_unavailable.shtml) – містить бібліографічні описи більш ніж 2 міліонів докторських і магістерських дисертацій, захищених в основному в Північній Америці та Европі. Авторські анотації доступні для докторських дисертацй с 1980 р., для магістерських – з 1988 р. Крім того, більшість дисертацій, захищених з 1996 р. представлені повними текстами 24-х перших сторінок (у вільному доступі). Є можливість замовлення повнотекстової версії дисертаціх, оплата за кредитною карткою.

Springer & Kluwer Academic Journal Searching (http://www.springerlink.com) – бібліографічна база, яка містить більше 1200 журналів видавництва Springer і Kluwer. Також сюди входить 300 періодичних видань з гуманітарних наук. Серед журналів даного ресурсу такі відомі, як Economic Theory, Public Choice, Theory and Society, Journal of Population Economics, Journal of Cultural Economics, Crime, Law and Social Change та ін.

ChemIndustry.com (http://www.chemindustry.com) - є провідним об’ємним каталогом та одночасно пошуковою системою для хімічної промисловості та фахівців із суміжних дисциплін. Ресурс включає базу даних веб-сайтів, до якої входить понад 45,000 сторінок організацій, важливих для хімічної промисловості, та містить повні тексти мільйонів сторінок. ChemIndustry.com надає спеціалізовані послуги з пошуку хімічних назв, роботи, досліджень ринку (матеріали, звіти та дослідження ринку хімічної промисловості) і консультантів, журналів у вільному доступі (після реєстрації), найсвіжіших наукових новини та підписки на Newsletter.

ChemNet (http://www.chem.msu.ru) - віртуальна інформаційна мережа інформаційних ресурсів із хімії (освіта, наука, технологія). Directory of Mathematics Preprint and e-Print Servers (http://www.ams.org/mathweb/mi-preprints.html) - каталог посилань на архіви препринтів та електронних публікацій з математики та суміжних наук. Ресурс створений та підтримується Американськеим математичним товариством.

Science.gov (http://www.science.gov) - портал наукової інформації і науково-дослідних результатів федеральних інституцій та агенцій США. Станом на січень 2010 р. здійснює пошук у 40 наукових базах даних і 200 мільйонах сторінок наукової інформації за допомогою тільки одного запиту, а також відкриває доступ до більш ніж 2000 наукових веб-сайтів.

 


Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог


Періодика НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Український календар

Календар України

Статистика