Вікіпедія і бібліотека: можливості і партнерство на межі
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Четвер, 08 лютого 2024, 00:00

7 лютого 2024р. відбувся вебінар «Вікіпедія і бібліотека: можливості і партнерство на межі» за підтримки Української бібліотечної асоціації та бібліотеки ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету.

Доповідач: Казимир Возьний, кандидат економічних наук, директор бібліотеки ім. Л. Каніщенка.

Створення проекту Вікіпедія бере початок з 2001 року. Це багатомовна,  безкоштовна та загальнодоступна онлайн-енциклопедія. На вебінарі були надані практичні поради щодо співпраці між бібліотеками та Вікіпедією, розглянуті питання промоції іміджу бібліотеки на сторінках Вікіпедії, нові засоби просування свого інформаційного контенту, створення простору для комунікацій.

Захід ознайомлює широку громадськість із сучасними можливостями бібліотек у цифровому світі, покращенням доступу до інформації, розширення аудиторії та сприяння вільному обміну знань, як творити вікіпедійний та академічний контент, дотримуючись правил авторського права та як отримати дозвіл на розміщення запозиченої інформації.

Були розглянуті приклади успішних партнерств, типові помилки на цьому шляху й надані практичні поради щодо організації співробітництва між бібліотеками та онлайн-енциклопедією.

 
Вебінари для вчених
Інформація - Новини
Середа, 07 лютого 2024, 20:59

Продовжується серія вебінарів українською мовою від компанії Clarivate, яка є власником і виробником потужних ресурсів та інструментів, зокрема міжнародної наукометричної бази даних Web of Science.

Вебінари є корисним джерелом для навчання і вичерпною інструкцією для користування продуктами, ресурсами та інструментами Clarivate.

Вебінари безкоштовні, проводяться на платформі ZOOM.

8 лютого 2024 (четвер)
Тема: Світ журналів: хороші, погані та хижацькі

Час 10:15–11:15

Реєстрація

15 лютого 2024 (четвер)
Тема: Відкритий доступ

Час 10:15–11:15

Реєстрація

22 лютого 2024 (четвер)
Тема: Оцінка міжнародної співпраці

Час 10:15–11:15

Реєстрація

Research Smarter

29 лютого 2024 (четвер)

Тема: Підтримка чесності досліджень за допомогою надійних інструментів та даних

Час 10:15–11:15

Реєстрація

 
До проєкту «Подаруй книгу» - Наукові доробки провідних вчених галузі у фондах НТБ КНУТД
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Середа, 07 лютого 2024, 11:31

Кафедра біотехнології, шкіри та хутра факультету хімічних та біофармацевтичних технологій у межах проєкту «Подаруй книгу» до Міжнародного дня дарування книг (International Book Giving Day), що відзачають 14 лютого кожного року, для забезпечення студентів цікавою, актуальною навчально-методичною літературою вже вкотре передали до науково-технічної бібліотеки Університету книги.

Кожен з нас може підтримати добровільну ініціативу проєкту, який має на меті збільшення зацікавленості учасників освітнього процесу у читанні книг і посилення інтересу до бібліотек, а також дозволяє поповнити фонд новими виданнями.

Запрошуємо здобувачів вищої освіти на викладачів до ознайомлення з джерелами!


Швець Ю.В.  Біологічні основи інфекційних процесів бактеріальної етіології : підручник. Київ : Видавництво Ліра-К, 2022. 244 с.

У підручнику представлено системний погляд на процеси взаємодії організму людини з бактеріями на молекулярному, клітинному та організменному рівнях. Поняття інфекційного процесу розкривається в широкому розумінні цього терміну, як взаємодія макроорганізму як з патогенними бактеріями, так і з умовно-патогенними представниками мікробіоти. В підручнику наведено новітню інформацію щодо взаємодії низки факторів патогенності та метаболітів бактерій з різними органами і системами макроорганізму. Важливу роль у такій взаємодії відіграє активність імунної системи як ключової, що забезпечує гомеостаз макроорганізму.

Технології ефірних олій і парфумерно-косметичних продук-тів. Лабораторний практикум: Навч. посіб. / В.В. Манк, М.І. Осейко, В.І. Бабенко та ін. К.: НУХТ, 2018. 139 с.

Розглянуто будову та властивості поверхнево-активних речовин, особливості процесу міцелоутворення, основні методи аналізу властивостей поверхнево-активних речовин, складу та якості ефірних олій, туалетного мила, якості та безпеки парфумерно-косметичної продукції, сировини для її виготовлення. Наведено схему технохімічного контролю парфумерно-косметичних продуктів.

Пирог Т.П., Пенчук Ю.М. Біохімічні основи мікробного синтезу: підручник. К: Видавництво Ліра-К, 2020.  258 с.

У підручнику наведено шляхи біосинтезу препаратів на основі біомаси мікроорганізмів (синтез структурних компонентів мікробної клітини: полімерів – білків, нуклеїнових кислот, ліпідів, полісахаридів і відповідних мономерів – амінокислот, нуклеотидів, вуглеводів, жирних кислот), біогенез первинних метаболітів (органічних кислот, амінокислот і вітамінів), детально розглядаються шляхи регуляції біосинтезу амінокислот та підходи до створення штамів-надсинтетиків цих мікробних метаболітів. Охарактеризовано шляхи біосинтезу вторинних метаболітів (екзополісахариди, гібереліни, поверхнево-активні речовини) у мікроорганізмів та фізіологічні основи регуляції їх синтезу, а також дані про біосинтез продуктів бродіння (етанол, молочна кислота, бутанол та органічні розчинники) та ферментів.

З використанням сучасних даних Кіотської енциклопедії генів і геномів (KEGG: Kyoto Encyclopedia of Genes and Genomes) розглянуто шляхи біосинтезу антибіотиків, що походять від єдиного первинного метаболіта (хлорамфенікол, феназинові та нуклеотидні); утворюваних конценсацією кількох первинних метаболітів (лінкоміцин, новобіоцин, клавуланова кислота, пуроміцин, стауроспорин); поліпептидних (граміцидин C, бацитрацин, ванкоміцин, теіксобактин) та β-лактамних (пеніциліни, цефалоспорини, карбапенеми, монобактами); утворюваних полімеризацією ацетатних і пропіонатних одиниць (гризеофульвін, тетрацикліни, полікетиди першого (еритроміцини, мегаломіцини, пікроміцин, тилозин, олендоміцин, авермектини та рифаміцини) і другого (доксорубіцин) типу; терпеноїдних (фузидієва кислота) та аміноглікозидних (стрептоміцин, неоміцин, канаміцин, гентаміцин, тобраміцин); а також C7N-аміноциклітолів (валідаміцин А).

Для студентів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» та споріднених спеціальностей (091 «Біологія», 226 «Фармація»), а також для спеціалістів, які працюють в галузі біотехнології та біології.

Автоматизація виробничих процесів: підручник / І.В. Ельперін, О.М. Пупена, В.М. Сілецький, С.М. Швед. Вид. 2-ге, виправлене. К.: Вид. Ліра-К, 2019. 378 с.

Висвітлено загальні питання автоматизації виробничих процесів, описано автоматичний контроль технологічних параметрів, автоматизовані системи регулювання, технічні засоби автоматизації, основи проектування автоматизованих систем.

Розглянуто основи автоматизації виробництва із застосуванням мікропроцесорних промислових контролерів і принципи побудови комп’ютерно-інтегрованих систем управління з використанням автоматизованих робочих місць оператора-технолога.

Для студентів вищих навчальних закладів освіти I–IV рівнів акредитації, які спеціалізуються в галузі автоматизації виробництва, а також для студентів – технологів, енергетиків, механіків та інших, які повинні мати знання для роботи в умовах комп’ютерно-інтегрованого автоматизованого виробництва і вміти сформулювати вимоги до впровадження нових і модернізації існуючих систем автоматизації.

Може бути використаний також науково-технічними працівниками різних галузей промисловості.

 
Співіснування з темрявою
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
П'ятниця, 02 лютого 2024, 11:22

«Співіснування з темрявою» — виставка українського сучасного мистецтва, яка триває в Мистецькому арсеналі (вул. Лаврська, 10-12) з 9 листопада 2023 до 25 лютого 2024 року. Реагуючи на минулорічні відключення електроенергії, автори шукали відповідь на питання, яким має бути мистецтво, щоб не зникнути у темряві. У межах проєкту представлені мультимедійні та аудіовізуальні інсталяції, перформанси, живопис та інші художні роботи авторів і авторок: Терези Барабаш, Сергія Петлюка, Даші Подольцевої і Олексія Шмурака, Антона Саєнка, Івана Світличного, Федора Тетянича, Максима Ходака, Терези Яковини та Photinus studio.

Мore

Коли міста й села періодично занурювалися в темряву, мистецтво, що ставило собі за мету відображати суспільні зміни, мусило заявити про себе, як засіб організації існування життєвого світу. Так актуалізується мрія художника Федора Тетянича про автономний життєвий простір, біотехносферу, що може протистояти навіть космічному холоду. З чіткої інженерної конструкції вона переосмислюється як певна соціальна організація. Кав’ярні, сусіди, друзі чи офіси, що підключили генератор і старлінк (чи ще якось розв’язали питання комунікацій), створюють утопічні інфраструктурні вузли. Під’єднання до комунікацій стало неминучою долею і для об’єктів мистецтва. Окремі художні об’єкти ніби зібралися гронами довкола емануючих джерел світла чи енергії. Ця екзистенційна напруга вкотре підкреслила важливість довколишньої інфраструктури та етики солідарності. Саме оприявненню стратегій, залежностей, слабкостей митців у способах співіснування з темрявою і присвячено виставку. Митці та мисткині відповідають на виклики часу винаходом світла всередині самих себе й навколишньої спільноти. Виставка містить інсталяції з високим сенсорним навантаженням.

Графік роботи: середа-неділя, з 12:00 до 19:00.

Підготувала Ніна Максимова

 
Нові надходження: Основи імунології. Функції та розлади імунної системи.
Інформація - Новини
П'ятниця, 26 січня 2024, 15:01

 Кафедра біотехнології, шкіри та хутра факультету хімічних та біофармацевтичних технологій постійно слідкує за новинками навчально-методичної та наукової літератури, що сприяє досягненню цілей та програмних результатів навчання здобувачів вищої освіти за освітніми програмами кафедри.

  З радістю повідомляємо нашим користувачам, що на полицях науково-технічної бібліотеки з’явилося видання, подароване колективом кафедри біотехнології, шкіри та хутра.

   Основи імунології. Функції та розлади імунної системи, переклад 6-го англомовного видання під науковою редакцією у перекладі з англійської Валентини ЧОП'ЯК, доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, заслуженого лікаря України.


   Професійний колектив авторів видання – група американських вчених:

  • Абул К. Аббас, бакалавр медицини, бакалавр хірургії, Почесний професор патології, Університет Каліфорнії в Сан-Франциско, Сан-Франциско, Каліфорнія;
  • Ендрю Г. Ліхтман, доктор медицини, доктор філософії, Професор патології, Гарвардська медична школа, Бостонський медичний центр «Brigham and Women's Hospital», Бостон, Массачусетс;
  • Шив Піллай, бакалавр медицини, бакалавр хірургії, доктор філософії Професор медицини, медичних наук і технологій, Гарвардська медична школа, Массачусетська лікарня загального профілю, Бостон, Массачусетс;

   Окремої уваги заслуговують ілюстрації відання, підготовлені Девідом Л. Бейкером, магістром гуманітарних наук.

  Публікуємо анотацію для ознайомлення, і нагадуємо, що книга зберігається у фонді читального залу (ауд. 1-0394).

   Основи імунології: функції та розлади імунної системи : посібник : пер. 6-го англ. вид. / Абул К. Аббас, Ендрю Г. Ліхтман, Шив Піллай; наук. ред. пер. Валентина Чопʼяк. - К. : ВСВ «Медицина», 2020. - viii, 328 с.

ISBN 978-617-505-808-4 (укр.) 

ISBN 978-0-323-54943-1 (англ.)

   Цей сучасний, стислий, проте ґрунтовний посібник з імунології створено професійним колективом авторів. Матеріал викладено в доступній формі, ілюстровано численними інформативними малюнками й таблицями, що дає змогу глибше зрозуміти найважливіші поняття й принципи функціонування імунної системи.

   Значну увагу приділено клінічним аспектам імунології, патогенезу хвороб та розробленню нових методів лікування. Висвітлено особливості природженого й адаптивного імунітету, характеристики клітинної та гуморальної імунної відповіді, розглянуто питання імунологічної толерантності й аутоімунітету, імунології пухлин, зокрема імунотералії, трансплантації, гіперчутливості, а також природжених і набутих імунодефіцитів.

   Книга містить 12 розділів, на початку кожного розділу подано його зміст, а в кінці – запитання для самоконтролю. Кожен розділ можна читати окремо, оскільки ключові ідеї повторюються в різних частинах книги, і це також сприяє кращому засвоєнню матеріалу.

   Для студентів медичних закладів вищої освіти, лікарів-інтернів, студентів суміжних медичних і біологічних галузей.



 
Різдвяна свинка - К. Дж. Роулінг
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Понеділок, 08 січня 2024, 00:00

Напередодні Нового року мені пощастило прочитати одну з найкращих "недитячих" дитячих книжок, які я знаю, "Різдвяна свинка" К. Дж. Роулінг. Чому дитяча? Бо її герой - хлопчик семи років і його іграшка. Чому "недитяча"? Тому що авторка піднімає такий масив складних питань, які постають перед кожним поколінням, і на які немає однозначних відповідей, на який зважиться не всякий "дорослий" автор. Звичайний маленький хлопчик переживає і розлучення батьків, і переїзд, і складні відносини, і першу втрату... 
Письменниця настільки делікатно і просто торкається самих вразливих тем, що до них хочеться повертатися щоразу думками, обговорювати з дітьми і близькими. Чим далі читаєш книжку, тим серйозніші питання вона охоплює. Втрата, прийняття втрати, любов, смерть, вірність, дружба, самопожертва, прив'язаність... Люди віруючі тут напевно побачать алюзії на рай і пекло.
Читаючи книжку, я думала про те, як важливо говорити про ці речі зараз, під час війни, коли так багато дітей і дорослих втрачають не тільки улюблені іграшки, але і рідних, друзів, домівки... Крім того, автор безперечно підводить нас до думки про розумне споживання, перенасиченість ринку, переробку товарів...
Кожен зрозуміє і полюбить цю книжку, відповідно до свого віку і стану свого серця. Її сміливо можна ставити в один ряд з фентезійними книжками інших великих британських письменників - Дж. Р. Толкіна і Клайва Льюїса.
Зробіть собі і своїм дітям цей подарунок - зимовими вечорами почитайте їм вголос книжку. Тільки спочатку самі, щоб в деяких місцях не тремтів голос.
Текст Олександра Чепілко

 
День прав людини
Інформація - Новини
Неділя, 10 грудня 2023, 00:00

Щороку 10 грудня уся міжнародна спільнота відзначає День прав людини.
⚖️75 років тому цього дня Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини.
Вітаємо з цим символічним днем!
Права людини як броня – вони захищають нас; вони як правила – говорять нам, як себе поводити; і вони як арбітри – ми можемо до них звертатися. Вони абстрактні – як емоції, і як емоції, вони належать усім й існують, що б навколо не відбувалося.

«КОМПАС»
Посібник з освіти в галузі прав людини за участі молоді

Права людини — комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, що обумовлені фактом існування людини в цивілізованому суспільстві; іманентні можливості людини поводитися відповідно до своїх свідомих волевиявлень та робити все, що не заборонено законом і не спричиняє невиправданої шкоди правам і свободі інших людей.

Система прав і свобод людини за чинним законодавством України містить особисті, екологічні, природоресурсні, гуманітарні, економічні, соціальні та громадянсько-політичні права і свободи людини, а також правозахисні права і можливості громадян.

У залах науково-технічної бібліотеки користувачі завжди можуть знайти літературу у допомогу з розширення знань про права людини та усіх можливих засобів захисту таких прав.

Адже пам‘ятаймо,  «права людини не можуть бути реалізовані за допомогою лише юридичних процесів. Права людини будуть поважатися, захищатися та цінуватися лише тоді, коли всі ми усвідомимо свою приналежність до них та будемо застосовуати», - Генеральний Секретар Ради Європи (з 2009 по 2019) Турбйорн Ягланд.

 
У проєкті «Подаруй книгу»
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Середа, 06 грудня 2023, 12:42

У проєкті «Подаруй книгу» під час Національного тижня читання нове надходження до бібліотеки.

Щиро вдячні авторові Сергію Тарадайко за увагу до поповнення фондів з мистецьких напрямів.

До уваги користувачеві пропонуємо філософський опис творів живопису Миколи Колядко у супроводі ілюстрацій.

Тарадайко С. Філософія лінії. Микола Колядко. – Київ: ArtHuss, 2021. – 152 с.

Микола Колядко (1951 - 1999) дуже цікавий художник, який поєднує досить абстрактні та стародавні, власне народні мотиви. Це розкрито в есеї, примітному вже за жанром, а саме: коли про твори живопису пише філософ.

Отож увагу зосереджено не на впливах і «запозиченнях», а на баченні світу, що притаманне самому майстру. Додається великий обсяг ілюстрацій.




 
До Всесвітнього дня української хустки e-mail
Інформація - Електронні виставки
Середа, 06 грудня 2023, 12:30

Українська хустка - елемент національного вбрання, невід’ємна частина української культурної спадщини. Якщо вишиванка це наш генетичний код, то хустка – оберіг та символ життя. Споконвіку  хустка була не просто головним убором для жінок, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління.

Список літератури за тематикою елементів українського костюму можна замовити в Інформаційно-бібліографічному відділі НТБ.


 
День Збройних сил України
Інформація - Новини
Середа, 06 грудня 2023, 11:15

Збройні сили України — це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування та відсіч збройної агресії проти України, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України.
Збройні сили – це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, справжня гарантія державного суверенітету. Тому у цей день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати Україну, її суверенітет і незалежність.
Особливого значення набуло це свято зараз. Не має жодного свідомого українця, який би не був прихильником ЗСУ. Ми – ті хто не на війні, віримо, слідкуємо за новинами, донатимо, волонтеримо, підтримуємо, молимось! Адже всі ми не лише любимо Вітчизну, а й пишаємося нею, отже, вважаємо себе зобов’язаними її захищати, може не зі зброєю в руках, а своєю працею.
Науково-технічна бібліотека КНУТД щиро вітає воїнів України із Днем Збройних сил - святом мужності, сили, впевненості, надійності, міцності, шляхетності, вірності!
Зі святом Вас! Перемоги!


 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 53

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог

Періодика









Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар