Рейтинг репозитаріїв TRANSPARENT RANKING: Institutional Repositories by Google Scholar (лютий 2023 р.)
Інформація - Новини
Середа, 15 березня 2023, 14:19

Іспанська лабораторія Cybermetrics Lab, яка є автором рейтингу Webometrics, опублікувала черговий, випуск рейтингу репозитаріїв від Google Scholar – Ranking Web of World’s Repositories. Метою рейтингу є підтримка ініціативи відкритого доступу до наукових видань та інших академічних матеріалів в електронній формі, оцінка рівня відкритості академічних ресурсів та їх інтеграції у світовий інформаційний простір.

Електронний репозитарій Київського національного університету технологій та дизайну станом на лютий 2023 року знаходиться на 280 місці загального рейтингу репозитаріїв.

Серед 90 репозиторіїв українських інституцій Електронний репозитарій КНУТД посідає 18 місце. Завдяки плідній праці наших науково-педагогічних працівників, науковців та співробітників бібліотеки кількість документів у відкритому доступі збільшилася до 18900.

Університет всебічно підтримує ініціативу Open Scіence щодо поширення навчальних, наукових матеріалів та даних у відкритому доступі.

 
Виставка «Місто, якого немає»
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Вівторок, 14 березня 2023, 13:14

Мore

Виставка молодого художника Костянтина Роготченка «Місто, якого немає» триває у Національному музеї «Київська картинна галерея». Костянтин Роготченко народився у Києві, закінчив факультет графічного дизайну КНУТД. Його вчителями були М. Шкарапута, І. Єлисєєв, Є. Гула. Костянтин розпочинав з реалістичних полотен, проте згодом у нього з'явилося бажання абстрагувати форму, використати абстракцію як спробу висловлення мовою живопису власних підсвідомих сюжетів. «Як не парадоксально, але саме абстрактний живопис впритул наблизив мене до усвідомлення реальності, дозволив проникнути в сутність сьогодення, сукупності його драматичних відрухів, інтелектуальних звершень, психологічних напруженостей, осягнути ті речі, які сприймаються лише інтуїтивно» - зауважує митець. Деякі його картини, написані ще до війни: «Палаюче море» «Війна за Україну», «Місто, якого немає» можна вважати пророчими. Але живопис останнього часу світлий та життєдайний, тому що митець передчуває нашу Перемогу.

Мистецтвознавець Олексій Роготченко зазначає: «Ця виставка присвячена містам, селам, селищам, хуторам, звідки не своєю волею змушені були виїхати люди. Мовою образотворчого мистецтва живописець Костянтин Роготченко запевняє – життя повернеться, міста відбудуються, садки зацвітуть, і солов’ї, не лякаючись гарматних вибухів, як і раніше, заспівають в нашім краї. Усе буде Україна».                                                                       

Текст Максимова Н.П.

 
Всесвітній день захисту прав споживачів
Інформація - Новини
Вівторок, 14 березня 2023, 12:16

15 березня щорічно відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів. Датою для святкування цього дня була обрана річниця з дня історичного виступу американського президента Джона Кеннеді у 1961 році, в якому він назвав чотири основних права: право на інформацію, право на безпеку, право на вибір і право бути почутим. Згодом, у 1985 році, незалежне неполітичне об'єднання – Міжнародна організація спілок споживачів – доповнила Кодекс споживача ще однією «четвіркою» прав: на відшкодування збитку, на споживчу освіту, на задоволення базових потреб та на здорове навколишнє середовище. Того ж року Генасамблея ООН прийняла керівні засади захисту інтересів споживачів, якими повинні керуватися уряди при визначенні політики і розробці законодавства у сфері захисту інтересів споживачів. Відтоді споживацькі права отримали міжнародне визнання і законність.

Список рекомендованих джерел

 
Персональна фотовиставка Станіслава Потаніна
Соціокультурна діяльність - Заходи
П'ятниця, 10 березня 2023, 14:38

8 березня у виставковому просторі читальної зали науково-технічної бібліотеки відбулось відкриття фотовиставки «Сліди русского мира». Автор світлин - Станіслав Євгенійович Потанін, старший викладач кафедри мультимедійного дизайну, член Національної спілки фотохудожників України, член Національної спілки журналістів України, директор Музею фотографії КНУТД. Фотографії зроблені Станіславом Потаніним під час волонтерських поїздок та надання допомоги у звільнених містах Київщини – це вражаючі документальні свідоцтва року війни. Світлини складають загальну картину руйнівних наслідків ворожого вторгнення: понівечені будинки і мости, спалені автівки, пошкоджені пам’ятки культури. В експозиції об’єднані міста Буча, Гостомель, Ірпінь - місто, яке героїчно тримало оборону, та це перешкодило загарбникам максимально близько підійти до столиці, і було звільнено від окупантів 28 березня 2022 року.

Відкриття персональної фотовиставки відвідали здобувачі вищої освіти та викладачі факультетів дизайну і мистецтв і моди, співробітники бібліотеки. Завідувач кафедри мультимедійного дизайну, доктор педагогічних наук, професор Володимир Тименко відзначив історичну значущість, високий художній і документальний рівень фотовиставки, висловив спільну надію на перемогу України, необхідність відображення засобами фотомистецтва відбудови і відродження постраждалих міст нашої держави. Присутні щиро подякували Станіславу Потаніну, побажали йому подальших творчих успіхів, а студентам – гідного наслідування прикладу свого талановитого викладача.


Бібліотека запрошує відвідати фотовиставку, яка триватиме протягом березня 2023 р. у приміщенні читальної зали (1-й корпус КНУТД, прим. 1-0392).

 
Відзначаємо 209-у річницю з дня народження Тараса Шевченка
Соціокультурна діяльність - Заходи
Вівторок, 07 березня 2023, 11:44

«…кожне покоління українців (якщо вони так себе величають) мусить, бодай на початку життєвої подорожі, подивитися «свіжим оком» на Тараса Шевченка. Тобто визначити для себе, наскільки актуальним, доречним або просто суголосним він є по відношенню до їхніх потреб і прагнень…» - Тарас Діброва «Свіжим оком: Шевченко для сучасного читача», К – 2021.

Науково-технічна бібліотека КНУТД пропонує своїм читачам уривки із творів Шевченка, що перегукуються з подіями, новинами, відлунням у серці та бажаннями усіх небайдужих українців.

Понад 95% опитаних українців упевнені в перемозі України у війні з Росією та очікують, що це станеться упродовж року.

Чисельність сил тероборони в Україні зросла до 110 тисяч захисників та захисниць.

Загалом за понад чотири місяці від початку повномасштабної війни українці перевели на підтримку армії 19,6 млрд гривень.

Жінки в ЗСУ: на передовій — 5 тисяч військовослужбовиць. У 2021 році кількість жінок в лавах Збройних сил була близько 30 тисяч.

Росіяни продовжують масово підтримувати війну з Україною. Соцопитування демонструють ріст підтримки громадянами рф агресії проти нашої держави. Опитування показало справжнє обличчя «братнього народу».

Що робити, коли почули сирену? Знаходимо поради у Тараса:

Загальна кількість втрат російської армії з початку вторгнення складає 153 120 військових. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Джо Байден прибув до Києва – Укрінформ.

Сучасникам Шевченко  нагадує: «Горе нам! Но, братія, не вдавайтесь в тугу, а молітесь Богу і работайте разумно, во ім’я матері нашої України безталанної. Амінь».

Віримо в Перемогу, згадуючи Шевченка!

Завдячуємо ідеї

Список рекомендованої літератури


 
Фотовиставка "Рік війни"
Інформація - Новини
Субота, 04 березня 2023, 14:33

Запрошуємо до читальної зали бібліотеки (ауд. 1-0392) 8 березня 2023 р. о 12:00 на персональну фотовиставку старшого викладача кафедри мультимедійного дизайну Потаніна Станіслава Євгеновича - Рік війни.


 
Персональна виставка Євгена Гули «ЕЛЕГІЯ ЖИТТЯ»
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Четвер, 02 березня 2023, 12:23

Мore

1 березня 2023 року відбулось відкриття персональної виставки «ЕЛЕГІЯ ЖИТТЯ» художника, професора кафедри графічного дизайну КНУТД Євгена Гули. Євген Гула - живописець, графік, монументаліст, член Національної спілки художників України, учасник всеукраїнських та зарубіжних художніх виставок. Заслужений працівник освіти України, автор навчальних посібників по курсу «Пластична анатомія» (КНУТД, 2007), по курсу «Основи композиції» (КНУТД, 2012); монографії «Пластична анатомія – основа рисунка» (2013). Живопису митця притаманна емоційна експресія, яскрава палітра обраних кольорів. Його наповнені глибоким змістом твори містять як архаїчну, так і християнську символіку та узагальнення і присвячені пошуку духовних витоків нації.

Урочисте відкриття персональної виставки Євгена Гули відбулось у виставковому центрі Київського національного університету технологій та дизайну «Мистецький простір». ( 4-й корпус університету, вул. Немировича-Данченка 2). Присутні мали змогу не тільки ознайомитись з творами живопису, але й послухати вишукані мелодії у виконанні відомого музиканта Ігоря Завадського.

Науково-технічна бібліотека КНУТД представила на виставці зібрання мистецьких видань із фондів літератури, серед яких почесне місце займають роботи Євгена Гули.

Мore

 
Міжнародна Трієнале Малюнку
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Середа, 01 березня 2023, 18:10

Мore

Перша Міжнародна Трієнале Малюнку – мистецький конкурс, заснований українським центром сучасного мистецтва «Білий світ». Відкриття виставки робіт учасників Першої Міжнародної Трієнале Малюнку відбулось 24 лютого 2023 року, рівно через рік після початку повномасштабного ворожого вторгнення. У конкурсі взяв участь 161 художник з України та з-за кордону. Об’єднані під гаслом «Слава Україні!», митці – свідки трагічних та героїчних подій відобразили свої враження у малюнках, створених протягом 2022 року. Малюнок, що є базовою практикою для митців усіх напрямів зображувального мистецтва, найчастіше стає лише допоміжним засобом на шляху створення живопису або скульптури. Мета Міжнародної Трієнале Малюнку – показати та підкреслити цінність малюнка як самостійного виду мистецтва, що правдиво відображує безпосередню реакцію автора на суспільні події.

Студентам творчих спеціальностей КНУТД, які вивчають та опановують на практиці мистецтво малюнку, буде надзвичайно цікаво і корисно ознайомитись з роботами, виконаними майстрами у різній техніці. Виставка у галереї «Білий світ» (Київ, вул. Є.Чикаленка, 21а) триватиме до 22 березня, вхід вільний.

 
Онлайн-тренінги та семінари Elsevier для України
Інформація - Новини
Середа, 22 лютого 2023, 13:18

Webinaros

Elsevier засуджує вторгнення Росії в Україну. Щоб підтримати українських науковців, дослідників і студентів у цей важкий час, Elsevier надає безоплатний доступ до своїх інструментів підтримки досліджень, наборів даних і освітніх рішень.

Як розпочати роботу із SciVal і виконувати бібліометричний аналіз?

22 лютого 2023  11:00

Дізнайтеся, що таке аналітичний інструмент SciVal і як розпочати з ним роботу.

Реєстрація

Профілі установ у Scopus - IPW без таємниць

7 березня 2023   11:00

Під час вебінару ви дізнаєтеся, як формуються профілі установ у Scopus і як ви можете коригувати профіль вашої установи з Institution Profile Wizard: як отримати доступ до IPW, як працювати з IPW, як можна коригувати профіль установи поза функціоналом IPW.

Реєстрація

SciVal/Scopus: як використовувати їхню унікальну синергію при підготовці тематичних звітів

23 березня 2023  11:00

Дізнайтеся, як вивести на якісно новий рівень звіти про науковий доробок, використовуючи різноманіття даних і можливостей бази Scopus й аналітичного інструмента SciVal.

Реєстрація

Scopus у роботі дослідника

12 квітня 2023  14:00

Протягом вебінару поговоримо про те, що таке реферативна база Scopus? Які джерела у ній індексуються? Яку саме інформацію та як саме можна у ній знайти?

Реєстрація

Ефективний пошук літератури в ScienceDirect

26 квітня 2023   14:00

Приєднуйтесь до нас, щоб дізнатись, яку літературу містить повнотекстова платформа ScienceDirect, як здійснювати пошук та налаштувати систему під свої дослідницькі потреби.

Реєстрація

Як аналізувати наукові результати з допомогою Scopus і SciVal

11 травня 2023  11:00

Scopus і SciVal уможливлюють швидку і всебічну оцінку результатів наукової діяльності.

Реєстрація

 
Акція- флешмоб «БІБЛІОДАР» до Міжнародного дня дарування книг
Інформація - Новини
Понеділок, 20 лютого 2023, 11:23

Книга  -  джерело знань, один із важливих засобів самовдосконалення та розвитку, допомагає самоутвердженню людини  в усіх сферах життєдіяльності.

У межах Міжнародного дня дарування книг науково-технічна бібліотека КНУТД оголошує акцію-флешмоб «Бібліодар» - дарунок бібліотеці.

Як приєднатися до акції-флешмобу?

  • Будь ласка, перегляньте  навчальну або наукову літературу, якою вже не користуєтеся.
  • Знайдіть свій улюблений художній твір у домашній бібліотеці.
  • Відберіть застарілі та російськомовні видання.
  • Принесіть книги до бібліотеки! НТБ КНУТД чекає на вас!

Очікувані результати акції –флешмобу «Бібліодар»:

  • Бібліотечні фонди поповняться новинками наукової, навчальної  та художньої літератури!
  •  Збільшення кількісної та якісної задоволеності потреб читачів.
  •  Застаріла та російськомовна література піде на макулатуру, а виручені кошти - на потреби ЗСУ.

Флешмоб «Бібліодар» триватиме протягом  лютого-березня 2023 року. Книги приймаємо у приміщенні робочого центру НТБ (ауд.1-116).

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 9 з 47

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог

Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар