Інформація -
Новини
|
П'ятниця, 11 липня 2025, 12:17 |
16 липня 2025 об 11:00 відбудеться вебінар «Хижацькі видання та недоброчесні публікаційні практики — як розпізнати й протидіяти?» за сприяння Міністерства освіти і науки України та Державної науково-технічної бібліотеки України. Необхідна попередня реєстрація, буде доступна до 10:45 16 липня 2025 року. Реєстрація
Запрошуються українські вчені, видавці, члени редколегій наукових журналів, бібліотекарі. З організаційних питань проведення вебінару просимо звертатися до ДНТБ України, контактна особа: Ярошенко Тетяна, +380503351465,
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
.
Цей вебінар допоможе вам:
- Визначати хижацькі видання та уникати їхніх пасток.
- Розпізнавати недоброчесні редакційні та рецензентські процеси.
- Захищати власну репутацію та академічну доброчесність.
- Ознайомитися з актуальними ресурсами для безпечного вибору журналів.
Спікер: Ірина ТИХОНКОВА, канд.біол.наук, Clarivate. Вебінар буде корисним для науковців, аспірантів, редакторів, рецензентів і всіх, хто займається науковими публікаціями.
|
Соціокультурна діяльність -
Книга дня
|
Середа, 02 липня 2025, 11:55 |
Першого липня, вчора, виповнилось два роки, як ворожою ракетою було вбито Вікторію Амеліну. А кілька днів тому її, мужню українську письменницю і журналістку, яка ретельно документувала російські злочини, посмертно нагородили Премією Орвела - найпрестижнішою нагородою за політичне письмо у Великій Британії. Премію Вікторії присудили за недописану книгу "Looking at Women, looking at War", присвячену жінкам, що фіксують злочини війни. Сьогодні цю книгу перекладено 15 мовами світу. І це велика нагорода і велика честь! Якби... Якби не усвідомлення, що ціною і головним ненаписаним епізодом цієї книги стала загибель самої Вікторії Амеліної! 
Вона казала: "Ми не можемо дозволити собі втомитися - надто багато людей загинуло. Надто багато історій ми маємо зберегти".
Велика наша сучасниця-документалістка!
Але були в неї і інші книги - добрі, ніжні, суперечливі, про любов, про старих, про дітей, про тварин, про рідне місто.
"Дім для Дома".
В цю книгу занурюєшся поступово, насолоджуєшся кожною сторінкою, уважно знайомишся з героями, щоб нічого не пропустити і не забути, щоб все помітити, бо кожна деталь, кожне слово мають вагу і значення. Починаєш читати, і невимовний жаль і ненависть знов і знов наповнюють серце: боляче усвідомлювати, що її вбили, письменницю Вікторію Амеліну, таку молоду, таку талановиту! Відкладаєш книгу, робиш донат на ЗСУ, молишся за знищення ворогів, і можна читати далі.
Дія роману відбувається у Львові, з початку 90-х років і до Померанчової революції, до 2004-го. В квартирі на вулиці Лепкого живе велика сім'я, три покоління: старий Полковник, в минулому льотчик, що все життя вірно служив совєцькому режиму; його дружина Ліля, або Велика Ба, яка все життя вірно чекала Полковника з кожного польоту; їхні дорослі доньки Тамара і Оля, мами двох Марійок - Маші і Марусі. Молодша, Маруся - незряча, старша, Маша - шукає себе, кохання, самостійності. В родині кожен по-своєму нещасливий, в кожного є своя таємниця. І ось, в таку сім'ю потрапляє кумедний песик. Починається тонка психологічна оповідь про життя і людей від імені собаки, пуделя Домініка, або Доміка, Дома... Не дуже красивий, не дуже зграбний, і мисливець з нього не вийшов, і охоронець ще той, але він щиро прив'язався до сім'ї, в якій живе, особливо до маленької незрячої Марусі, яку всюди супроводжує, охороняє як може, і рятує. А оскільки пса ніхто не соромиться, кожен член родини довіряє йому свої таємниці, розповідає про себе. І ми, читачі, знайомимось з героями через призму собачого погляду на життя.
Про що цей роман? Він багатошаровий, багатосенсовий, кожному відгукнеться щось своє. Тут і історія України в долях героїв, і бідність, і розчарування, і зміна світоглядів, і відносини, і дружба, і вірність... Але основна тема - пошук своєї ідентичності кожним з героїв, свойого справжнього, іноді такого незнайомого "я". Персонажі оповіді якісь "невкорінені", вони шукають себе, своє місце в місті Львові, місце в історії, місце в сім'ї. Чи знайдуть? Якщо на початку вони, особливо старші, здаються прогнозованими, їхні дії передбачуваними, характери схематичними, світогляди "совковими", то з розвитком сюжету виявляється, що «не все так однозначно», і часто те, що ми бачимо очима, і на що так кортить наліпити ярлик і поставити діагноз, виявляється зовсім протилежним. І всі три покоління нас ще не раз здивують.
Кінець роману був особисто для мене неочікуваним. Все до того йшло, але я до останнього сподівалась... На що?
Беріть книгу і читайте. По-перше, вона цікава і актуальна. А, по-друге, немає кращого вираження любові і поваги до письменника, ніж читати його тексти. Це дуже важливо, бо кожен читач в якійсь мірі через своє власне сприйняття стає співавтором, співтворцем і другом!
"Дім там, де тебе пам'ятають, - розпорошений, як уламки замерзлих річок над Землею. Я можу зараз сказати "моє місто", та це так само безглуздо, як сказати "моє повітря ". Навіть повітря, яке ми вдихаємо, вже було чиїмсь, і ще буде. Навіть я був чиїмсь псом. Повітря наше, доки воно в нас. Дім наш, доки він в нас. А ми всі завжди в цьому домі - кожен на своїй глибині." Текст: Олександра Чепілко |
Соціокультурна діяльність -
Заходи
|
Субота, 28 червня 2025, 14:33 |

Конституція України – головний нормативно-правовий акт держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, регулює відносини між державою та суспільством, гарантує права і свободи людини.
Цьогоріч відзначаємо 29-ту річницю прийняття Конституції – Основного Закону України.
Київський національний університет технологій та дизайну реалізовує гарантоване Конституцією України законне право громадян України на освіту.
Сьогодні, в умовах повномасштабної війни, спільнота КНУТД спрямовує свою діяльність на ствердження правових та демократичних цінностей, закладених в Конституції, виховує громадян-патріотів України з високим рівнем національної свідомості, відповідальності, підготовлених до життя, здатних створювати громадянське суспільство, в основу якого закладені та послідовно втілюються цінності демократії, повага до прав людини.

Науково-технічна бібліотека КНУТД, як структурний підрозділ Київського національного університету технологій та дизайну, активно пропагує серед студентської молоді Конституцію України не лише як ядро національної правової системи України, а й як моральний орієнтир гідності та цінності, стійкості та нескореності.

Українці як ніколи розуміють важливість цінностей, закладених у Конституції України, та необхідність їх захисту і збереження для майбутніх поколінь.

|
Соціокультурна діяльність -
Книга дня
|
Понеділок, 23 червня 2025, 14:29 |
Глущенко Ю. З бліндажа за ґрати. Київ : Пропала грамота. 2021. 208 с.

"Цією книгою ми хочемо показати, українські ветерани не стають гіршими, потрапивши за грати. Вони такі ж люди, як і ми, вільні, а іноді - і кращі за деяких, які лишаються на волі та відкрито проводять проросійську політику в Україні". Андрій Білецький, перший командир полку "Азов".
Збірка "З бліндажа за ґрати" складається зі спогадів військових, які з тих чи інших причин опинились в місцях позбавлення волі. Ця книга з одного боку дуже "чоловіча", бо майже всі її герої - чоловіки, яких доля добряче "потріпала", і які багато чого бачили на своїх звивистих життєвих шляхах. Але водночас вона буде дуже своєчасною і для жінок, які чекають вдома на своїх коханих, синів, братів... Вона допоможе краще їх зрозуміти, побачити не просто злочинця, а живу людину із загостреним відчуттям справедливості. Ті, хто пройшли пекло війни, не завжди можуть знайти себе у мирному житті, часто намагаються вирішувати проблеми так, як це було там, в окопах.
Книжка звучить різними голосами. За кожною розповіддю, сповіддю бачимо зламану долю, або навпаки - рішучий намір все виправити і почати життя в чистого аркуша. Герої дуже різні. Одні детально і відверто розповідають, що сталося і визнають провину, інші згадують про причини засудження дуже завуальовано, деякі впевнені, що їх було засуджено несправедливо. Але майже всі детально розповідають про побут, порядки і закони в місцях утримання. Це і зрозуміло, бо в даний момент життя цих людей повністю підпорядковано чужим правилам і суворим законам.
Книга була видана в 2021 році. Її герої - бійці АТО/ООС. Ми добре пам'ятаємо той час, коли в суспільстві панувало таке собі зневажливе відношення до АТОшників, їх бід. Зрозуміло, що з початком повномасштабного вторгнення проблема ще більше загострилась, багато раніше мирних людей, які взяли до рук зброю, отримали поранення, контузії, зазнали непоправних психологічних травм. "На фронті ці люди проявили найкращу з рис: здатність віддати життя за щось більше - Батьківщину, Націю, Державу, родину... Кожен - особистість, варта уваги і пошани..."
Читаючи спогади деяких бійців, звертаєш увагу на дуже зрілі політичні погляди, глибоке знання літератури, жагу до навчання.
"Війна змінила нашу державу - через її випробування пройшли сотні тисяч чоловіків, які не сховалися від обов'язку перед Батьківщиною. Та коли вони повернулися з фронту до цивільного життя - виявилося, що держава і суспільство не готові надати їм інструменти ресоціалізації... Однак ставити хрест на людині, яка у важкий час стала на захист народу, а потім оступилася - неправильно".
Кожний злочин неодмінно має бути покараним. Неважливо, чи є злочинець патріотом України, цивільним, чи військовим. Але неупередженість суспільства щодо військових в багатьох випадках може запобігти вчиненню злочину, і точно буде сприяти справедливості. |
Соціокультурна діяльність -
Книга дня
|
Вівторок, 27 травня 2025, 14:29 |
Городецька Г. Інклюзія. Київ : Темпора, 2022. 144 с. 
Книгу Ганни Городецької "Інклюзія" присвячено вечірній школі. Більшість з нас має дуже туманне уявлення про такі заклади освіти і тих, хто там працює, і уявлення це сформоване скоріш старими фільмами, ніж сьогоднішніми реаліями, і до нашого життя не має жодного відношення.Тим цікавіше доторкнутися до цієї теми, побачити учнів, побачити педагогів, побачити соціальні умови, які спонукають дорослих людей йти вчитися у вечірню школу.
Невелике містечко, наш час. У вечірній школі дуже специфічний учнівський склад. Наприклад, спокійний добрий Вася 19 років, який не вміє читати, ромська красуня Флоріка, яка не вміє писати, талановиті сомалійські підлітки-біженці Іссе, Ях'я, Фардін і Массі, дівчинка Орися, яку кинула мати, хлопець з інвалідністю Сєня... І ще багато-багато інших - тих, кого так легко не помітити, махнути рукою, віднести до якоїсь статистики і забути. Тих, з ким важко і марудно, і з ким багато проблем. В центрі оповіді - вчителька української мови і літератури Олена Трохимівна, жінка з неабияким життєвим досвідом і великим серцем, небайдужа і віддана своїй справі. Саме до неї приходять учні, а іноді і їхні батьки зі своїми проблемами в пошуках розуміння і підтримки. І вихід завжди знаходиться. Комусь вона допомагає визначитись з професією, комусь просто дає життєву пораду, допомагає знайти роботу, або винайняти житло, або влаштувати в притулок... Її учні, дорослі люди, часто в житті виявляються зовсім безпорадними і наївними.
Хоч книга торкається досить чутливих тем, але вона зовсім не сентиментальна, не сльозлива, втім, як і її героїня. Ця, думаю, не вигадана історія про те, як раціональне мислення, тверезий підхід до проблем, небайдужість до людей можуть творити справжні дива. І мимоволі читач теж переймається долями героїв, вчителів і учнів.
Книга закінчується сумними і сухими словами: "Вечірню школу закрили". І з одного боку прикро, що на один острівець любові і прийняття стало менше, з іншого – Олена Трохимівна зробила для кожного учня все, що змогла, щоб їм було трохи легше шукати своє місце в житті і суспільстві. Вона завжди питала «Що можна тут зробити?», а не розводила руками «Та що тут зробиш…».
Особисто мені трохи не вистачило обсягу життєвих доріг учнів школи і дуже хотілося б продовження. |
Інформація -
Новини
|
Понеділок, 26 травня 2025, 00:00 |
29 травня
Тема: Досліджуйте, аналізуйте та будьте на крок попереду: Картування дослідницького ландшафту за вашою темою
Тези: Приєднуйтесь до нашого вебінару, щоб дізнатися, як орієнтуватися в міжнародній дослідницькій діяльності навколо новаторської теми. Дізнайтеся, як бути в курсі останніх відкриттів, знайомтеся з найкращими роботами, журналами та ключовими лідерами думок. Відкрийте для себе потужні аналітичні інструменти для повного розуміння дослідницького ландшафту, співпраці державного та приватного секторів і фінансування, а також зберігання та візуалізації ваших результатів.
10:15–11:15 Реєстрація
26 червня
Тема: Ювілей Journal Citation Reports™ 2025
Тези: Приєднуйтесь до нас, щоб познайомитися зі щорічними оновленнями Journal Citation Reports (JCR)™, та відсвяткувати ювілей JCR! На цьому вебінарі ви дізнаєтеся, як у сучасному мінливому ландшафті наукових видань, можна використовувати інформацію з профілю журналу для прийняття зважених рішень, заснованих на точних даних, подання першої рукописи або управління бібліотечними фондами. Дізнайтеся про широкий спектр показників журналу, включаючи імпакт-фактор журналу (JIF), JCR, а також інформацію про відкритий доступ та авторів. Вивчіть можливості інтеграції JCR з іншими продуктами Clarivate, в тому числі Web of Science та InCites, і дізнайтеся більше про інтеграцію журнальних показників у ваші системи за допомогою Journals API.
10:15–11:15 Реєстрація
4 червня 12:00- 13:00
будемо ради бачити вас на вебінарі організованому спільно з ДНТБ України
Дисертація без кордонів, як відкритий доступ змінює академічний ландшафт.
Поговоримо про: глобальні тенденції відкритого доступу до дисертаційних досліджень, Переваги для науковців (видимість досліджень, цитованість та міжнародна співпраця Практичні кроки для розміщення ваших робіт у репозитаріях відкритого доступу та в базі даних ProQuest Dissertations & Theses Спікери: Ірина Тихонкова, провідний фахівець Clarivate, Тетяна Ярошенко (ДНТБ).
Реєстрація
|
Науково-інформаційна робота -
Науково-практичні заходи
|
Середа, 21 травня 2025, 00:00 |
Напередодні Дня науки в КНУТД у науково-технічній бібліотеці відбулися інформаційно-просвітні та практико-орієнтовані заходи, організовані у формі дискусій, обговорень, тренінгів, майстер-класів та ділових ігор.
Бібліотечний тиждень був спрямований на популяризацію університетської бібліотеки не тільки як джерела знань та місця читання книг, а й як центра активного діалогу університетської спільноти; на презентацію фондів та електронних ресурсів НТБ КНУТД, ознайомлення з інформаційно-бібліографічними технологіями, зокрема сприянню процесу наукового дослідження і правильного оформлення бакалаврських і магістерських робіт, а також наукових публікацій з дотриманням принципів академічної доброчесності. День 1. Розвиваємо інформаційну культуру та критичне мислення. Інформаційна культура, медіаграмотність та критичне мислення є важливими складовими освітньо-наукового процесу, тож вміння працювати з інформацією, знаходити, аналізувати та використовувати її для навчання й наукових досліджень стає запорукою успішної наукової діяльності здобувачів.
В ході активної дискусії та тренінгу студенти та співробітники бібліотеки обговорили питання інформаційної, комп’ютерної, цифрової грамотності, медіаграмотності, інформаційної компетентності. А проведення майстер-класу стало дієво-практичною допомогою для наших відвідувачів. День 2.Книжкова експедиція «Спочатку наука – згодом практика» У сучасній системі інформаційно-аналітичної підтримки університетських наукових досліджень науково-технічна бібліотека КНУТД забезпечує підтримку наукової діяльності шляхом формування баз даних, систематизацією та збереженням основних інноваційних розробок наукових досліджень, моніторингом наукових досліджень науково-педагогічних працівників університету, оприлюдненням та розповсюдженням наукової продукції, вільним доступом до електронних освітніх ресурсів. Учасники круглого столу дізналися про різноманітність ресурсів вільного доступу, наданий бібліотечними сервісами, та вчились самостійно систематизувати отримані теоретичні знання з інформаційно-аналітичної діяльності, творчо й критично осмислювати наукову проблему, збирати, аналізувати і систематизувати науково-теоретичні джерела. День 3.
Презентація власного бренду
Формування бренду дослідника, вченого – основна мета університету, яку активно підтримує науково-технічна бібліотека. Вміння використовувати цифрові інструменти дозволяють студенту ефективно представити свої досягнення, навички, ідеї та професійні інтереси у цифровому просторі. А вміння презентувати себе допомагає формувати власний імідж та досягати конкретної мети.
Діалог, що відбувся між студентською та бібліотечною спільнотою розкрив нові можливості та засоби використання цифрових інструментів. До того ж університетська молодь довела, що володіє вмінням працювати у команді! 
День 4. Бібліотека - серце культурних комунікацій. У четвер комунікаційні заходи бібліотеки було присвячено Всесвітньому дню вишиванки. В День вишиванки співробітники бібліотеки, щедрі і гостинні господині, зустрічали гостей музею цікавими оповідками та традиційними українськими смаколиками. 
День 5. Емоційний рух в бібліотеці
Родзинкою фондів НТБ КНУТД є колекція журналів мод не тільки минулих років, а й віків. Забуті, проте неймовірні стилі, фасони, аксесуари. Справжнім лабіринтом для гравців стали назви окремих назв колись модного одягу. Тож гра пройшла весело та цікаво. 
|
Соціокультурна діяльність -
Книга дня
|
Вівторок, 20 травня 2025, 10:09 |
Бакман Ф. Тривожні люди: роман / пер. зі шведської С. Волковецької. Київ : Книголав, 2021. 360 с. 
Беручи до рук будь-яку книгу Фредріка Бакмана, треба бути готовому до виру емоцій: сміху крізь сльози, сльозам, крізь посмішку, співчуттю, мріям і несподіваним поворотам долі. І він ще жодного разу не розчарував! Як не розчаровує хороший друг, навіть, коли розповідає сумні речі.
Фредрік Бакман - сучасний шведський письменник, журналіст і блогер. Герої його книг найчастіше вразливі і "незручні". Це буркотливі старенькі, або непривітні одинаки, або неслухняні діти, або похмурі вдівці, або педантичні домогосподарки... Всі ті, кого ми рідко помічаємо, повз яких пробігаємо, ледве кивнувши головою, найімовірніше, не знаємо їхнє ім'я, бо ці люди точно не з нашої "бульбашки".
От і герої цієї книги, такі різні, такі непоєднувані, опинилися в певний час в одному місці зовсім випадково. На перший погляд. Напередодні Нового року на одному з квартирних показів невідомий злодій, погрожуючи пістолетом , захоплює групу заручників. Згодом заручників відпускають, але сам злодій безслідно зникає. І ми разом з героями - поліцейськими і заручниками - знов і знов проживаємо весь цей складний довгий день, мандруємо подумки в часи їхньої юності і дитинства, зв'язуємо докупи розрізнені факти і долі, шукаємо виходи з безвиході, вчимося емпатії і розумінню. Бо кожен з нас теж має свої тривоги і страхи, і кожен вартий співчуття і любові. "Часом нам буває боляче, нестерпно боляче просто тому, щоми почуваємося чужими самі собі."
В кожного з героїв є в минулому подія, або враження, або спогад, який впливає на все подальше життя, не дає рухатись далі, примушує відчувати провину. І в кінці кожен з них знаходить той єдиний вихід, який дозволяє виправити ситуацію і простити себе.
"Усе, що ми з'ясували про межі Всесвіту, - він безмежний. А про Бога ми знаємо тільки те, що нічого не знаємо. Мама-священиця вимагала від своєї сім'ї одного-єдиного - робити все можливе. Посадити яблуню, навіть, якщо знаєш, що завтра настане кінець світу. Рятувати тих, кого можна врятувати". |
Інформація -
Оголошення
|
Понеділок, 19 травня 2025, 00:00 |

Науково-технічна бібліотека КНУТД висловлює щиру подяку кандидату історичних наук, доценту кафедри сценічного мистецтва і культури Берковському Владиславу Георгійовичу за подарунок – книги, які були передали до фонду бібліотеки :
- Студії з історії Славутчини / В. Г. Берковський. - Київ : Пульсари, 2008. - 240 с.
Збірку нарисів присвячено історії міста Славута, одного з районних центрів сучасної Хмельницької області, та сіл, які входять до складу Славутського району. Для студентів, учнів старших класів шкіл, вчителів, науковців, краєзнавців та всіх тих, хто цікавиться історією рідного краю.
- Життя в окупації. Славута і Славутчина в 1941-1943 рр.: зб. документів / упор. В. Г. Берковський. - Хмельницький ; Київ : Поліграфіст - 2, 2014. - 206 с.
У збірнику представлено документи, що розкривають повсякденне життя населення сучасного Славутського р-ну Хмельницької області в роки німецької окупації краю (1941-1943 рр.).
- Джерела до історії партизанського з’єднання ім. Ф. М. Михайлова [Текст] : зб. документів / упор. В. Г. Берковський. - Хмельницький ; Київ : Поліграфіст - 2, 2015. - 438 с.
У збірнику вперше повноцінно представлено документи, що розкривають історію створення та діяльності Кам’янець-Подільського партизанського з’єднання ім. Ф. М. Михайлова у роки Другої світової війни.
- Берковський, В. Г. Шепетівський окружний музей у Славуті (1926-1935) : зб. документів та матеріалів. - Хмельницький ; Київ : ФОП Мельник А. А., 2020
У збірнику представлено документи, що відображають історію заснування та діяльності провідної наукової музейної установи північних районів сучасної Хмельницької області - Шепетівського окружного музею в місті Славута. До збірника також увійшли й окремі дослідження працівників музею періоду 1928 - 1932 рр.
Ці видання стануть важливим джерелом знань для всіх, хто прагне глибше зрозуміти минуле нашого народу, а також допоможуть формувати національну свідомість майбутніх поколінь. |
Інформація -
Новини
|
Неділя, 18 травня 2025, 00:00 |

Меморіал пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу На Либідській площі в Києві 18 травня в Україні відзначають День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У 2025 році виповнюється 81 рік від трагічних подій – депортації кримських татар із території Кримського півострова, здійсненої радянським тоталітарним режимом у 1944 році.
Вивчення історії депортації та її наслідків є важливим не лише для формування історичних знань, а й для розвитку у здобувачів вищої освіти громадянської свідомості, чутливості до питань прав людини та національної пам’яті. Це особливо актуально в умовах триваючої російської окупації Криму та війни Росії проти України.
Депортація кримських татар 1944 року стала одним із наймасовіших злочинів радянського режиму, наслідки якого залишалися незагойною раною аж до 2014 року. Після початку новітньої російської окупації кримські татари знову опинилися перед загрозою: Російська Федерація практикує «тиху» депортацію, переслідуючи, залякуючи й витісняючи найактивніших представників народу. Страх обшуків на світанку, арешти, насильницькі зникнення та мобілізація до ворожої армії призвели до ретравматизації цілого народу, викликаючи болісні спогади про трагедію 1944 року. І немає впевненості, що агресор не спробує повторити злочин у ще масштабнішій формі.
Депортація кардинально змінила демографічний та культурний ландшафт Криму. Але разом із тим вона стала частиною спільної історичної пам’яті українців і кримських татар. Обидва народи зазнали злочинів тоталітарних режимів, спрямованих на винищення ідентичності, культури, мови.
Вшанування пам’яті жертв депортації – це продовження боротьби за право бути собою, це пам’ять про наші спільні трагедії: від зруйнування Запорізької Січі до повномасштабної війни 24 лютого 2022 року. Депортація кримських татар – це не лише про фізичне переселення. Це насамперед про намагання знищити саму суть народу: його ім’я, гідність, право на існування. Радянська влада, як і сучасна Росія, прагнула стерти кримських татар із історії, як нині заперечує саме існування українського народу. Голод, репресії та “розстріляне відродження”. Які сторінки історії передували депортації 1944 року
Депортація кримських татар
Чому сталася друга окупація Криму в 2014 році. Хронологія
Матеріал Ukraїner Позбутись непокірних. Як росіяни витісняли кримських татар (відео).
Онлайн-архів “Tamırlar” (картини, відео, фото, спогади депортованих)
Інформаційні матеріали до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Художній фільм “Хайтарма” (2013)
Документальний фільм “ARZU | МРІЯ” (2018)
Документальний фільм "Самоповернення в Крим" (2021)
Документальний фільм “Крим, як це було” (2018)
|
|