День художника України
Інформація - Новини
П'ятниця, 07 жовтня 2022, 12:29

Okollaj

Густими барвами земними

Він звеселяє полотно…

Максим Рильський «Художник»

Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності людини, оскільки в художній палітрі кристалізується її внутрішній світ, звучать кольори глибоких почуттів. Роботи митців пробуджують прагнення до прекрасного, спонукають замислитися над змістом буття.

Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика – невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал нашого народу, сприяють створенню позитивного іміджу України у світі, прославляють українську культуру.

Багатьом українським майстрам пензля і різця належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва. Потенціал сучасних художників країни також вартий уваги, адже багато з них організовують свої виставки не тільки на Батьківщині, а й за кордоном – у найвідоміших виставкових центрах. При цьому вони залишаються впізнаваними й самобутніми.

Щиро вітаємо усіх працівників Київського національного університету технологій та дизайну, причетних до художнього мистецтва зі святом! Ви стверджуєте вічні загальнолюдські цінності, приносите людям радість спілкування з прекрасним, при цьому дбайливо зберігаєте і розвиваєте традиції самобутньої національної художньої школи.

Щиро бажаємо творчого натхнення, новаторських ідей та наснаги, любові до рідної України. Завдяки Вам зустрічі з прекрасним можливі для всіх. З Днем художника!

День художника відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня згідно з указом президента (№ 1132/98) від 9 жовтня 1998р. В 2022 році День художника України припадає на 9 жовтня.

 
Чергові вебінари українською від Clarivate
Інформація - Новини
Вівторок, 04 жовтня 2022, 13:40

Webinaros

Віримо в ЗСУ і призначаємо чергові вебінари українською від Clarivate. В жовтні ще раз поговоримо про наукометрію, авторів, цитування, нобелівську премію і цілі сталого розвитку ООН.

Основи наукометрії. Серія Clarivate науковцям 2022

6 жовтня 2022 (10:15–11:15)

Історичний екскурс, термінологія, данні, показники та їхнє коректне і некоректне застосування. Розберемо як розраховуються і що впливає на імпакт-фактор і його варіації, Journal Citation Indicator, квартиль, h-індекс, CNCI, beamplots, та чим вони корисні науковцю у щоденній практиці.

Реєстрація

Автори та цитування

13 жовтня 2022 (10:15–11:15)

Які показники, абсолютні та нормалізовані метрики використовують для оцінки впливу науковця. Що таке високоцитовані роботи та високоцитовані науковці. Як визначаються Citation Laureates™, яким чином вони пов’язані з Нобелівською премією. І практичний блок як працювати з профілем автора у Web of Science. Куди зник Publons? Як поєднати кілька колекцій документів одного автора.

Реєстрація

Research Smarter: Збільшення вашого наукового внеску у досягнення Цілей сталого розвитку ООН (UN Sustainable Development Goals)

27 жовтня 2022 (10:15–11:15)

Науково-дослідні установи світу зробили Цілі сталого розвитку ООН невід'ємною частиною своїх місій. Для просування досліджень, спрямованих на вирішення глобальних проблем вам потрібні надійні базові орієнтири. Використовуючи правильні дані та інструменти, ви можете покращити свої дослідження, орієнтуючи їх на досягнення цілей сталого розвитку. На цьому вебінарі ви дізнаєтесь, як Web of Science та InCites інструменти Clarivate допоможуть: дослідити причини сьогоднішніх наукових проривів; знаходити основу для подальших відкриттів у різних дисциплінах; швидко оцінити поточне дослідне середовище.

Реєстрація

 
81 роковина трагедії Бабиного Яру
Інформація - Електронні виставки
Четвер, 29 вересня 2022, 13:02

У ці дні в Києві, Україні та світі вшановують пам‘ять жертв трагедії Бабиного Яру. 81 рік тому мальовничий яр перетворився на страшне місце злочину проти людяності. Лише 29-30 вересня вбили майже 34 тисячі київських євреїв — жінок, дітей, стареньких. Загалом у Бабиному Яру,  нацисти розстріляли понад 100 тисяч людей: євреїв, а також українців, поляків, ромів. Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів у 1943 році.

Проте історія бездумного і навмисного вбивства людей не залишилася у минулому. росія вчиняє варварські злочини проти українців — чинить геноцид, вбиваючи тисячі мирних українців у Бучі та Ірпені, в Маріуполі та Ізюмі, в містах та містечках України.

Бібліотека ппропонує виставку яка містить видання з фонду НТБ про трагедію Бабиного Яру.


 
До Дня Незалежності України
Інформація - Електронні виставки
Четвер, 22 вересня 2022, 14:51

24 серпня 2022 року Україна відзначає 31 річницю Незалежності України. До цієї знаменної дати до вашої уваги представлена віртуальна виставка «31 рік Незалежності України» з видань, наявних у бібліотечному фонді. 24 серпня 1991 року відбулася знаменна подія – був підписаний Акт проголошення Незалежності України та створення самостійної держави.

Цього - 2022 року, урядом України затверджено план заходів з відзначення 31-ї річниці Незалежності України. У воєнний час в нашій країні відбуваються патріотичні акції та заходи, спрямовані на єднання та підтримку українців, але через загрозу обстрілів проведення таких обмежено. Сьогодні Незалежність України кожної хвилини боронять наші захисники на фронті. Тисячами життів Україна відстоює свою незалежність та право самостійно будувати майбутнє.

Ми з усією щирістю серця віримо у міць та звитягу наших захисників. Кожна українка та українець додають значних зусиль у своїй діяльності, наближуючи нашу перемогу. Україна як в історичному так і в геополітичному контексті займає незмінне упродовж століть гідне місце в колі суб'єктів цивілізованого світу, а українська державність з тисячолітньою історією багатомільйонного народу із своєю мовою, вірою, культурою, звичаями, традиціями лише міцніє. Наші ідеали і цінності незмінні.

Хай живе вільний народ! Слава Україні!

Цікаві факти:

  • Вперше День Незалежності України відсвяткували 16 липня 1991 року. Однак пізніше дату перенесли на 24 серпня.
  • Рішення про проголошення незалежності України було прийнято не політиками, а народом на Всеукраїнському референдумі. Тоді на листочку було лише одне запитання: “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?”. Понад 90% українців з різних областей відповіли ствердно.
  • 24 серпня 1991 року було скликано надзвичайне позачергове засідання Верховної Ради УРСР – сталося це через 3 дні після подавлення путчу консервативних сил СРСР.
  • 346 депутатів (у т.ч. комуністична партія УРСР) проголосували за незалежність України.
  • Після завершення позачергового засідання (24 серпня 1991 року) біля трибуни опозиціонерами був виконаний гімн Українських Січових стрільців. Пісню відразу підхопили мітингувальники, які зібралися на вулиці.
  • Вранці 23 серпня 1991 року в звичайному шкільному зошиті була записана чернетка Акту про проголошення незалежності України. Написали її Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко.
  • Внести до зали Верховної Ради синьо-жовтий прапор запропонував В’ячеслав Чорновіл. З ним український народ стояв на барикадах біля російського Білого дому. Пізніше прапор підняли над куполом парламенту.
  • 24 серпня 1991 року український синьо-жовтий прапор вперше від 1920 року замайорів на флагштоку біля Київської міської ради.
  • 28 січня 1992 року Державний прапор України офіційно затвердили як Державний символ.
  • Синій колір прапора України означає все земне, а жовтий – символізує Творця, Бога-Отця та Вищу Духовність.
  • Перший військовий парад, присвячений Дню Незалежності України, відбувся на Хрещатику в Києві 24 серпня 1994 року.
  • Першим президентом незалежної України став Леонід Кравчук.
  • Польща стала першою державою, яка визнала незалежність України.
  • День Незалежності України святкують також і за кордоном – проводять акції, мітинги, флешмоби, концерти.
  • 2 вересня 1996 року в обіг ввели національну валюту України – гривню.
  • Українська Конституція — одна з найдавніших у Європі. Правда, мова не про сучасний варіант основного закону, а про Конституцію Пилипа Орлика, проголошену ще у 1710-му.
  • Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї, арсенал якої був третім за величиною у світі, та передала усі боєголовки і ракети рф.
  • Збройні Сили України — найбільша та єдина армія в Європі, яка веде справжні бойові дії.
 
До Міжнародного дня демократії
Соціокультурна діяльність - Заходи
Четвер, 15 вересня 2022, 11:11

Феномен демократії, відомий з античності, особливо актуальний в умовах сучасної боротьби України за свою незалежність. Визнання відданості демократії, відстоювання демократичних цінностей та норм життя є пріоритетним завданням для нашої держави, яка прагне досягти сталого розвитку, утримувати та примножувати досягнене та забезпечити гідне існування кожній людині.

Шлях до демократичної розбудови держави залежить від кожного з нас. Тому, що любов до демократії і повсякденна праця задля демократії не завжди співпадають, адже останнє потребує чіткого усвідомлення стратегії соціальних і політичних трансформацій, формування культури свободи і досвіду критичного мислення. Адже декларування демократичних цінностей ще не означає автоматичного утвердження демократичних засад суспільного життя і демократичного мислення. Справжня демократія не утворюється «офіційно», вона формується в глибинах та надрах суспільного життя і громадянської культури і передбачає управління державою об’єднанням ВІЛЬНИХ людей.

Як стати вільною, демократичною особистістю? Почніть з книг і ви точно будете знати, куди рухатися далі.

До Міжнародного дня демократії НТБ КНУТД підготовлено книжкову виставку (Абонемент наукової літератури) та  список журнальних статей по даній тематиці. Для пошуку інших джерел інформації радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки.

 
ПІЗНАВАЛЬНО-РОЗВАЖАЛЬНИЙ КВЕСТ – ЗНАЙОМСТВО З НАУКОЮ В УНІВЕРСИТЕТІ «КНУТД – КРОК ЗА КРОКОМ»
Соціокультурна діяльність - Заходи
Вівторок, 13 вересня 2022, 15:09

7 вересня 2022 року за ініціативи студентського самоврядування КНУТД у співпраці з Науково-технічною бібліотекою для студентів Університету було проведено пізнавально-розважальний квест – знайомство з наукою в Університеті «КНУТД – крок за кроком / KNUTD – step by step» (далі – квест). Захід був спрямований на поліпшення адаптації та зміцнення комунікації між студентами різних курсів, науковими підрозділами Університету, бібліотекою. Такий спосіб взаємодії має допомогти студентам проявити свої здібності (soft skills): креативність, самоорганізацію, стресостійкість, уміння працювати з інформацією, активність та звичайно, оперативність. Тематика завдань була присвячена національно-петріотичному вихованню нашої студентської молоді, завдання та наукові видання, які були використані під час квесту, присвячені відзначенню 31 річниці Незалежності України та Дню державного прапора України.

Приємно відзначити, що до участі у квесті долучилося 7 команд із факультетів мистецтва і моди, дизайну, управління та бізнес-дизайну! З-поміж команд були першокурсники, яких радо прийняли до спільноти Університету старші курси, допомагали їм виконувати завдання, поспіхом розказуючи про місця розташування пам’ятників, інсталяцій, потрібних аудиторій.

Організаторів квесту заінтригували назви команд: «Красуні», «504», «Дезінгерські пульмені», «Мотивація», «Зіркові дизайнери», «Депутати», «Команда Х». Одразу було розуміло, що наші студенти – цікаві, творчі, креативні, з індивідуальними позиціями!

Kvest

Квест відбувався за маршрутним листами. З-поміж локацій були артоб’єкти КНУТД, читальні зали, відділи бібліотеки, книгосховище та ін. Під час проходження маршруту студенти працювали з ребусами та завданнями, шукали пам’ятники, інсталяції, ходили лабіринтами книгосховища, у пошуках пам’ятних призів за правильну відповідь, переглядали паперові каталоги, шукали видання за кодами у відкритому фонді читальної зали.

Працівники бібліотеки ставили за мету ознайомити учасників квесту з цікавою стороною своєї роботи, долучити до професіональних тонкощів праці, розкрити маленькі таємниці бібліотечної справи. А головне, ближче познайомити студентів – учасників квесту з професійним та дружнім колективом НТБ, який завжди готовий задовольнити інформаційні запити наших студентів. Директорка НТБ Тетяна Букорос презентувала учасникам можливості та ресурси Науково-технічної бібліотеки, з більшістю яких студенти могли ознайомитися під час виконання завдань квесту.

Kvest


Чудово було спостерігати за змагальним духом команд, за завзяттям під час виконання завдань, за пробіжками бібліотечними коридорами! Злагоджена командна робота, винахідливість та спритність учасників дали свій результат – нагороджено всі команди за активну участь у грі-квесті.

Три команди отримали грамоти переможців:

1. «Депутати». Капітан команди: Артем Пустовіт.

2. «Зіркові дизайнери». Капітан команди: Анна Хаваренко.

3. «504». Капітан команди: Софія Бондарчук.

Від бібліотеки кожна з команд отримала символічний подарунок до Дня державного прапора України та 31 річниці Незалежності України – прапор України автоформату з кріпленням. Переможців та всіх учасників із вдалим дебютом щиро привітала проректорка з наукової та інноваційної діяльності професор Людмила Ганущак-Єфименко. Фінальною локацією квесту була одна з зал засідання Університету, де зустрілися всі команди, було «наживо» підраховано результати та Людмила Ганущак-Єфименко оголосила переможців.

Після вручення грамот учасники квесту мали змогу поспілкуватися із Людмилою Ганущак-Єфименко, яка ознайомила студентів з науковими планами на 2022/2023 навчальний рік, запросила здобувачів вищої освіти до участі в університетських наукових заходах, та акцентувала, що наука не тільки має користь для людства, а й є дуже цікавим заняттям, яке дає можливість проявити творчість, сприяє самореалізації.

Сподіваємося, що цей науково-комунікативний захід стане традиційним в ознайомленні студентів із структурою Університету, а також розвиватиме соціальні, громадянські та комунікативні компетентності учасників.

Бажаємо студентам КНУТД позитивних емоцій, незабутніх вражень від студентського життя і, звичайно, подальших перемог! Висловлюємо щиру подяку та сподівання на подальшу співпрацю студентському самоврядуванню КНУТД, в особі Наталії Лесюти та Олександра Бабака!

«Щире захоплення і віра в прекрасне переможне майбутнє наших студентів» – нехай ці слова проректорки з наукової та інноваційної діяльності Людмили Ганущак-Єфіменко перетворяться з крилатого напуття у девіз наших подальших зустрічей!

 
Англомовні освітні вебінари
Інформація - Новини
Понеділок, 12 вересня 2022, 10:47

Webinaros

Компанія Elsevier підготувала нову серію англомовних освітніх вебінарів.

ScienceDirect in didactics

13 вересня 2022 (11:00)

Використання платформи ScienceDirect для підтримки навчального процесу, допомоги студентам і відвідувачам бібліотеки в доступі до знань.

Реєстрація

Library Trends: Information literacy

14 вересня 2022 (11:00)

Дискусія, у якій бібліотекарі з різних країн поділяться досвідом навчання інформаційній грамотності.

Реєстрація

Institutional profiles: IPW without mysteries

27 вересня 2022 (11:00)

Організація інституційних профілів у Scopus, моніторинг та корегування. Крім того, отримання доступу до інституційного профілю установи (IPW), робота з IPW і можливості для корегування профілю без використання IPW.

Реєстрація

How to manage and analyze your research with SciVal and Scopus

12 жовтня 2022 (11:00)

Обговорення ефективних способів управління організаційною структурою та здійснення аналізу за допомогою Scopus і SciVal.

Реєстрація

SDGs: How to assess social impact

26 жовтня 2022 (11:00)

Представлення SDG в аналітичних рішеннях Elsevier і використання цієї інформації для подальшої оцінки досліджень.

Реєстрація

SciVal Camp Autumn 2022. Day 1

08 листопада 2022 (12:00)

Основні принципи роботи та практичні аспекти можливостей SciVal.

Реєстрація

SciVal Camp Autumn 2022. Day 2

09 листопада 2022 (12:00)

Мій SciVal: керування робочим простором і звітування (практичні аспекти можливостей SciVal).

Реєстрація

SciVal Camp Autumn 2022. Day 3

10 листопада 2022 (12:00)

SciVal 2022: огляд оновлень (практичні аспекти можливостей SciVal).

Реєстрація

Elsevier Author Workshop: How to write and publish

22 листопада 2022 (11:00)

Авторські поради та прийоми для покращення якості рукописів і збільшення шансів на публікацію в авторитетних міжнародних журналах.

Реєстрація

Elsevier Author Workshop: How to find the right journal for your manuscript

23 листопада 2022 (11:00)

Знайомство авторів із практичним аспектом відбору журналів для читання та публікації своїх робіт на основі перевірених джерел інформації.

Реєстрація

Elsevier Author Workshop: Best practices in publishing, an author panel discussion

24 листопада 2022 (11:00)

Панельньна дискусія за участі деяких авторів CEE, роботи яких успішно опубліковано у журналах Elsevier.

Реєстрація

 
Міжнародний день захисту освіти від нападів
Інформація - Новини
П'ятниця, 09 вересня 2022, 11:51

Osvita

9 вересня 2022 року, Україна разом зі світом відзначає Міжнародний день захисту освіти від нападів. Його проголосила Генеральна Асамблея ООН 29 травня 2020 року. Згідно з Резолюцією Генеральної Асамблеї, уряди несуть першочергову відповідальність за забезпечення захисту та інклюзивної якісної освіти, а також за рівноправність в освіті на всіх рівнях для всіх учнів, особливо тих, які знаходяться в несприятливому становищі.

Для освітніх закладів України Міжнародний день захисту освіти від нападів сьогодні актуальний як ніколи: станом на 5 вересня повністю зруйновано 284 освітніх закладів, а кількість постраждалих будівель становить 2177. Разом — 2461 навчальний заклад. Такі відомості подає інтерактивна мапа МОН. Вона має промовисту назву Saveschoois.

Воєнний стан не завадив українській освіті продовжити свою працю: навчальний рік 2022/2023 у закладах фахової передвищої та вищої освіти розпочато!

Студенти КНУТД приступили до навчання з 1 серпня. Тому що, кожен українець повинен продовжувати виконувати те, що він вміє найкраще: студенти – навчатися, здобувати освіту, яка дає людям знання, вміння, інформацію, дозволяє їм знати свої права та обов'язки щодо своєї сім'ї, суспільства, нації та розбудови України.

Науково-технічна бібліотека КНУТД займає активну позицію в захисті освіти, продовжуючи свою роботу з забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки. Слава Україні!

 
Для наших студентів творчих спеціальностей та усіх поціновувачів живопису
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Середа, 07 вересня 2022, 09:10

Мore

Прозорий, насичений повітрям акварельний живопис народжується у взаємодії води і фарби, натхнення і обдарованості. Техніка акварелі справедливо вважається однією з найскладніших у мистецтві, проте студенти факультету дизайну нашого університету успішно оволодівають нею під керівництвом викладачів. Усі шанувальники вишуканого мистецтва акварелі мають можливість ознайомитись з творами провідних українських митців на виставці «Море акварелі» у Будинку художника, яка триватиме 2-12 вересня, вхід вільний. Адреса м. Київ вул. Січових Стрільців 1-5, щодня крім вівторка з 12:00 до 18:00.

 
Квест
Соціокультурна діяльність - Заходи
Четвер, 01 вересня 2022, 20:16

Step

Шановні студенти! Щиро вітаємо Вас з Днем знань!

Студентське самоврядування спільно з науково-технічною бібліотекою пропонують взяти участь у квесті «KNUTD: step by step» по одному з найцікавіших місць Університету. Впевнені, ви відкриєте для себе багато цікавого та нового.

Зареєструвати свою команду (5 чоловік) можна за посиланням.

Час проведення квесту: 07.09.22 - 13:30, збір на стадіоні КНУТД.

Нагородження - в той же день по закінченню квесту.

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

Сторінка 15 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар