29 січня День пам’яті Героїв Крут
Інформація - Новини
Понеділок, 30 січня 2023, 11:02

105 річниця бою під Крутами… Трагічної сторінки в історії новоствореної молодої незалежної Української Народної Республіки, яку героїчно та жертовно відстоювали сміливі, звитяжні юні Герої.

Бій під Крутами став оборонною операцією, яка зупинила на кілька днів наступ на Київ переважаючих сил супротивника – радянської росії. Історичні факти свідчать, що українськи вояки і добровольці змогли зупинити наступ більшовиків на Київ на декілька діб, коли у той час у Бересті (Брест-Литовську) тривали переговори між представниками Української Народної Республіки та країн Четверного союзу щодо мирного договору.

9 лютого 1918 року було підписано договір, яким визнано незалежність УНР та закріплено підстави для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.

Участь у бою брали українські військові частини разом з учнями Київської юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького та Помічного студентського куреня Січових Стрільців у загальній чисельності бійців понад 500 воїнів і 20 старшин. До них доєдналися 80 добровольців із загону Вільного козацтва з Ніжина. Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції та героїзму українцям вдалося завдати втрат ворогові і стримати наступ.

Бій під Крутами тривав близько 6 годин. На жаль, українці зазнали великих втрат у нерівному бою, за різними оцінками загинуло близько 100 оборонців. З-поміж студентської молоді відомі 20 імен студентів Народного університету, Київського університету Святого Володимира, 2-ї Кирило-Мефодіївської гімназії. Тіла загиблих було перепоховано у Києві у березні 1918 року після визволення цих земель від російсько-більшовицьких окупантів.

Тим часом 4 лютого 1918 року більшовики під проводом Муравйова підійшли до Києва, завдавши через два дні масованого обстрілу місту, а ще через три дні увірвалися в Київ, проголосивши 11 лютого 1918 р. Українську Робітничо-Селянську Республіку на чолі з Народним Секретаріатом. А вже 1 березня 1918 року за підтримки німецьких та австро-угорській військ на основі Брестського договору Київ вдалося звільнити, а у квітні 1918 р. звільнили майже всю Україну.

Сторінки історії становлення української державності у далекому 1918 році під Крутами писані кров’ю, але вже у 2022 році на долю патріотів незалежної України знов випало боронити державу від російських окупантів. Неподалік місця подвигу під Крутами на початку березня 2022 року відбулися бої з російськими загарбниками, які знову йшли на Київ й були зупинені завдяки мужнім захисникам України. Сьогодні на захист своєї землі стали тисячі й мільйони українців, які взяли зброю, щоб дати відсіч окупаційній армії.

Запрошуємо читачів до науково-технічної бібліотеки доторкнутися до сторінок історії України, і в мирний час відвідати Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут» (Чернігівська область, с. Пам’ятне, вул. Героїв Крут, 38), де збережено факти і документи тих часів.

Подвиг Героїв Крут назавжди залишив слід в історії, серцях і пам’яті українців, і через століття ми відчуваємо неймовірну гордість за тих молодих українських хлопців, які на початку ХХ ст. дали бій окупантам.

Щира вдячність усім захисникам та захисницям України, які нині виборють нашу Перемогу та право жити вільним життям на своїй землі.

Вічна пам’ять і слава Героям!

 За інформаційними матеріалами Українського інституту національної пам’яті «Бій за майбутнє». Інформаційні матеріали до Дня пам'яті Героїв Крут–2023.

 
До Дня Соборності України – 2023 та 105-ї річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки
Інформація - Новини
Понеділок, 30 січня 2023, 10:43

Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлене Указом Президента України «Про День Соборності України» від 13 листопада 2014 року № 871.

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха українського державотворення.

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.

Пропонуємо користувачам бібліотеки ознайомитися з Інформаційними матеріалами до Дня Соборності України – 2023 та 105-ї річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Корисні тематичні посилання

Інтернет-банери

Банери до Дня Соборності. Переглянути та завантажити

Відео

Відеоролик «Разом з власної волі з 1919 року». Завантажити за посиланням

Відеоісторія «Українська революція 1917–1921 років. Як творилася держава». Дивіться за посиланням

Аудіо

Аудіоальбом «Пісні Української революції». Слухайте за посиланням

Інформаційні матеріали та методичні рекомендації

Інформаційні матеріали до 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. Читайте за посиланням

Методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів до Дня Соборності України – 2020. Читайте за посиланням

Виставкові проєкти

Виставка «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921». Переглянути та завантажити

Виставка «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір». Переглянути та завантажити

Виставка «Донбас: переPROчитання образу». Переглянути та завантажити

Ігри

Настільна гра «Українська революція 1917–1921». Переглянути та завантажити

Карткова гра «100 облич Української революції». Переглянути та завантажити

 
Візит представників компанії «HERZ Україна» до КНУТД
Інформація - Новини
Понеділок, 23 січня 2023, 11:40

17 січня 2023 року до КНУТД завітали давні партнери Університету, представники компанії «HERZ Україна». Від університету гостей вітали Володимир Стаценко, проректор з цифрової трансформації та Ігор Панасюк, директор Інституту інженерії та інформаційних технологій, компанію HЕRZ Україна представляли Тетяна Ківало, керівниця відділу маркетингу та Михайло Мацунич, інженер технічного відділу.

Webinaros

Компанія «HERZ» відома в Україні завдяки впровадженю на ринок широкого асортименту сучасної, високоякісної продукції для систем опалення, водо- та холодопостачання, що забезпечує раціональне та ощадне використання теплової енергії. Разом із активним розвитком торгової мережі, компанія велику увагу приділяє співпраці з освітніми закладами України, створюючи навчальні лабораторії, долучається до розроблення освітніх програм та створює власні, займається видавництвом навчальної літератури.

У рамках зустрічі, було презентовано навчальний посібник «Гідравліка – серце водяного опалення», автор Рудольф Яушоветц, дипломований інженер, професор. 20 примірників посібника було передано університету. Ознайомитися із змістом посібника можна в бібліотеці КНУТД та на кафедрі КІЕМ.

Технічна література HERZ Україна

Herz

 
Чергові Webinars Clarivate
Інформація - Новини
Понеділок, 16 січня 2023, 13:38

Webinaros

Віримо в ЗСУ і призначаємо чергові вебінари українською від Clarivate.

Research Smarter Про фінансування наукових досліджень

26 січня 2023 (10:15–11:15)

Стратегічні плани науково-дослідних установ та фінансових установ є центральним елементом планування та визначення майбутнього напрямку, тому відстеження фінансування та впливу досліджень є надзвичайно важливим.

Приєднуйтесь до нас, щоб дізнатися більше про аналіз фінансування досліджень, в тому числі про те, як визначити історичні тенденції та узгодити результати з вашим стратегічним планом. Ми також розкриємо ландшафт фінансування у вашій спеціальності, хто фінансує лідерів у вашій галузі та багато іншого.

Реєстрація

Відкритий доступ в Україні та світі

9 лютого 2023 (16:15–17:15)

Традиційний вебінар на честь річниці оголошення Будапештської ініціативи відкритого доступу. Що таке відкритий доступ, відкрита наука. Можливості, виклики науковцям установам, державі. Хто і як і скільки платить за публікацію, як друкуватися безкоштовно.

Реєстрація

Публікаційний процес в деталях

9 березня 2023 (16:15–17:15)

Оприлюднення результатів дослідження є важливим етапом кожного дослідження. Де і як буде опубліковані ваші данні матиме вплив на подальшу кар’єру, отримання визнання колег, можливість встановлення ефективних партнерств, отримання грантового фінансування. На вебінарі чому і як обрати видання що індексуються у Web of Science, як зберегти цей список, які бізнес-моделі видань і як опублікуватися безкоштовно, рецензування і його види, оформлення публікацій за форматом видання.

Реєстрація

 
Виставковий проєкт «Сковорода. На межі світів»
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Неділя, 18 грудня 2022, 00:00

З нагоди 300-річчя філософа Григорія Сковороди Національний музей Тараса Шевченка презентував виставковий проєкт «Сковорода. На межі світів».  На думку кураторів виставки, ми зараз перебуваємо на межі світів. Тож шлях, який обрав свого часу Григорій Сковорода, може слугувати для нас орієнтиром. Це шлях до пізнання себе, який ніколи не закінчується, на якому людина ділиться досвідом і приймає досвід. У рамках експозиції за допомогою численних інтерактивних елементів глядачам запропоновано широкий простір для власних пошуків та рефлексії над ідеями найвпливовішого українського філософа.

Мore

Мистецький проєкт був умовно розділений на три зали. У першій залі, де «Шлях до щастя лежить через серце» на допомогу приходили підказки від Григорія Сковороди, майстерно оформлені каліграфом Олександром Чекалем у вигляді червоних альбомів з категоріями: «Серце», «Розум», «Воля», «Любов», «Життєве призначення». Друга зала проєкту мала назву «Ви є світлом у темряві», де відвідувачі занурювалися у напівтемряву, продовжуючи шукати відповіді на власні запитання та отримуючи підказки від Григорія Сковороди у вигляді променів світла. У третій залі експоновано живопис Олександра Ройтбурда, кожна з картин художника доповнена цитатою з творів Григорія Савича. Центральне місце в експозиції належить портретові видатного філософа під назвою «Сковорода народився». На думку організаторів проєкту, попри те, що ці дві унікальні постаті жили та творили у зовсім різні епохи та часи, у них є дещо спільне.

 
Світ Сковороди
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Четвер, 08 грудня 2022, 00:00

Мore

В Українському домі у Києві презентували виставково-мистецький проєкт «Світ Сковороди», приурочений до 300-річчя від дня народження видатного українського філософа, мислителя, поета і педагога. Завдяки формату 3D-туру відвідувачі мали змогу прогулятися пам'ятними місцями мислителя, поглянути на село Сковородинівку до влучання російських ракет і після. Також можна було побачити вцілілу статую Григорія Сковороди зі зруйнованого музею у Сковородинівці. В експозиції були представлені цінні артефакти того часу: рукописи, автографи, першодруки, списки, графіка та малюнки Григорія Сковороди, надані Інститутом літератури. Впродовж виставки відвідувачів супроводжувала барокова музика.

 
Виставка видань «Голодомор в Україні мовою фактів»
Соціокультурна діяльність - Заходи
Субота, 26 листопада 2022, 18:35

Починаючи із періоду незалежності української держави, на знак пошани до пам’яті померлих під час Голодомору людей кожну четверту суботу листопада по усьому світу запалюються свічки пам’яті.

цивілізований світ, окрім Російської Федерації, визнає факт штучно спланованого голодомору, а відтак, такого, який носить характер геноциду по відношенню до українців. Аргументами є факти, що не можна називати штучним голодом брак їжі у час суцільної колективізації, жертвами якого на теренах бувшого Радянського Союзу стали за різними підрахунками від восьми до десяти мільйонів людей на період 1928-1933рр.

Для користувачів науково-технічної бібліотеки Київського національного університету технологій та дизайну, в першу чергу для студентства, представлена виставка «Голодомор в Україні мовою фактів» до 101 роковин початку масового голодомору 1921-1923 рр., 90 роковин початку голодомору 1932-1933 рр. та 76 роковин початку масового штучного голодомору 1946-1947 рр.

Відділ обслуговування науковою літературою організовує виставки видань, присвячених Голодомору, які щорічно поповнюються, тому що факти жахливих подій знищення українського народу доповнюються вченими-істориками, громадськими діячами.

Так, на сьогоднішній день, у межах України та за кордоном незаперечним є факт, що голод було створено штучно, а відтак, мова йде про планомірний геноцид українців. Зважаючи на історичну інформацію, аналіз карт (виділення територій, охоплених голодом) та свідчення очевидців існування спеціально спланованого голоду у 1932-1933роках є беззаперечним.

Сьогодні в умовах війни Росія продовжує використовувати голод як інструмент впливу та зброю. Голодомори – це зброя кривавих імперій. На жаль, Україна у черговий раз стала платформою використання такої зброї. Оновлена російська агресія проти народу України доповнилася зерновим шантажемдля всього світу, а для країн Африки та Близького Сходу стала загрозою голоду. Адже Україна відіграє ключову роль у постачанні зерна на міжнародному ринку. Внаслідок російських обстрілів та присутності флоту РФ у Чорному морі поставки вітчизняного зерна були заблоковані майже на півроку до країн Північної Африки, Близького Сходу та Європи.

Для істориків ситуація пов’язана із голодомором є очевидною і ясною. Мова йде про те, що однозначно у 1932 році відбулося вбивство голодом величезної кількості людей. Цей масовий голод був складовою частиною геноциду, бо якраз в ті часи основним носієм духовності, культури, мови, традицій були селяни. Варто відмітити, що крім іншого убивали саме українську інтелігенцію, а також було ліквідовано українську церкву, адже без мови та без віри немає держави.

Крокуючи сторінками видань, зібраних у бібліотеці КНУТД, проаналізувавши спогади очевидців, ми можемо говорити про те, що намагаючись вижити люди використовували такі форми поведінки, які можна назвати цілою системою – стратегіями зовнішньо обумовлених дій населення України (основними стратегіями переживання голоду). Зокрема, це стратегія м’якого пасивного пристосування, стратегія активного пристосування та стратегія агресивного пристосування. Варто також сказати проте, те що переживання голоду, очевидність смерті й стирання меж людяності через тотальне незадоволення простих людських потреб у харчуванні не тільки негативно впливало на психіку людей, але й на генетичному рівні є частиною пам’яті, яка передається із покоління у покоління. Відчуття нащадками жертв Голодомору причетності до тяжкої історії власного народу дає також поштовх до героїчних вчинків і свідомих дій сьогодні.

Для молоді, для всіх поколінь українців на віки день пам’ятіжертв Голодомору має бути незгасимою свічною пам’яті у душі та передаватися поколіннями у долонях. Адже примітним аспектом голодомору були намагання влади стерти його з людської пам'яті. Ще недавно радянська позиція в цьому питанні була однозначною: заперечувався сам факт голоду, довгий час режим забороняв навіть згадувати про цю трагедію.

Сьогодні ми також висловлюємо найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їх сім'ям.

Осмислення наслідків геноциду в публічному просторі, збільшення обізнаності про цю трагедію, прийняття духовного, історичного і культурного спадку,виховання поваги до прав людини сприятимуть формуванню національної ідентичності українства сьогодні.

Запрошуємо читачів переглянути видання, знайти нову інформацію, поповнити скарбницю знань, а також запалити свічку у своїх долонях на знак пам’яті та пошани до мільйонів українців, які загинули внаслідок геноциду.


Додаткові матеріали, рекомендовані Українським Інститутом Національної Пам’яті:

1.  Геноцид Голодом

2.  Електронний архів Голодомору: зведений реєстр архівних документів

3.  Енциклопедія голодомору 1932–1933 років в Україні

4.  Національний музей «Меморіал жертв Голодомору»

5.  Пам’ятники жертвам Голодомору в Україні

6.  Розділ порталу Державного комітету архівів України, присвячений Голодомору

7.  Сайт Українського інституту національної пам’яті

8.  Спецпроект «Історичної правди» — «Голодомор 1932–1933»

9.  Український науковий інститут Гарвардського університету. Проект. Мапа. Великий голод

 
Виставка «Анатолій Криволап. Класичний живопис»
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Середа, 23 листопада 2022, 13:04

100 років тому відбулося відкриття Київської картинної галереї, одного з найстаріших музеїв Києва. Музей засновано у 1917 р., він відкрився 12 листопада 1922 року під опікою Всеукраїнської академії наук під назвою Київська картинна галерея. Основу музейного фонду склали художні колекції київських промисловців та меценатів Терещенків. До свого 100-річчя Національний Музей Київська картинна галерея презентує виставковий проєкт «Анатолій Криволап. Класичний живопис» - ретроспективу творчості одного з найвідоміших у світі представників сучасного українського живопису, лауреата Шевченківської премії Анатолія Криволапа. В 6 залах представлено декілька десятків робіт з його особистого фонду, які експонуються вперше.

Мore

Художник - майстер нефігуративу, картини якого відображують енергію чистого кольору, вважає мистецтво шляхом до самопізнання власних можливостей: інтелектуальних, духовних, емоційних, і представляє особистий творчий доробок як осмислення автентичності. Експериментуючи з кольором, він ішов від пейзажу до абстракції, поступово використовуючи мінімум деталей, формуючи погляд на рівні відчуття. Митець відомий ще й тим, що у 2016-му році заснував премію для студентів художніх ЗВО. Її мета – підтримка високого рівня майстерності. «Премія даватиме можливість поїхати в художні столиці, подивитися музеї, що є дуже корисним для академічного навчання», — розповів Анатолій Криволап.

 
Флешмоб до Дня гідності й свободи
Соціокультурна діяльність - Заходи
Понеділок, 21 листопада 2022, 13:33

21 листопада, у День гідності й свободи, українців та весь демократичний світ закликають пов’язати жовту стрічку, викласти у соцмережі фото з нею та хештегом #ЖовтаСтрічка. Флешмоб організовують щоб підтримати опір на окупованих територіях.

 
До Міжнародного дня студента
Інформація - Новини
Четвер, 17 листопада 2022, 15:55

17-го листопада українська спільнота відзначає День студента!

Для чого потрібно вчитися? Щоб пізнавати навколишній світ, розвивати себе як особистість, здобувати знання, ставати професіоналом. Адже людина яка здобула вищу освіту, завжди здолає будь-які життєві труднощі.

Науково-технічна бібліотека КНУТД приєднується до привітань на адресу всіх студентів і викладачів. Бажаємо вам завжди бути переможцями, не втрачати дух свободи і впевнено дивитись у завтрашній день!

Студентство - це особливий світ, в якому варто побувати!

Що ж таке – бути студентом?: реалізовувати свої мрії:

  • ви здобуваєте освіту, яка стане запорукою здійснення ваших прагнень;
  • знайомитись з якомога більшою кількістю людей;
  • знайти нових друзів у студентській спільноті, брати участь у конференціях чи роботі громадських організацій; визначатись зі своїми пріоритетами та здобувати досвід: практика / стажування / волонтерство / робота під час навчання в університеті допоможуть зрозуміти, що вам подобається робити, що точно не подобається, які умови вас задовольняють, а що ви ніколи не зможете терпіти. Крім цього, ви дізнаєтесь, як влаштовані різні компанії та сфера загалом;
  • розширювати світогляд та відкривати нове: навчання, змістовні лекції, непересічні особистості викладачів, івенти вашого міста збагатять вас новими знаннями, допоможуть не просто дискутувати про майбутню професію або про сучасне мистецтво, літературу, чи останні новини, а й відкриють для вас необмежені можливості, вакансії, проєкти;
  • літати, падати, підніматись, сміятись, кохати, помилятись, знаходити, йти далі!

З Міжнародним днем студентів Вас!

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

Сторінка 13 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар