До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва
Соціокультурна діяльність - Заходи
П'ятниця, 11 листопада 2022, 13:10

Сучасний стан розвитку нашого суспільства прикметний зростанням етнічної свідомості народу, посиленням його інтересу до вітчизняної давнини, усвідомлення необхідності збереження традиційного народного мистецтва як генофонду його духовності. Народне мистецтво в Україні є складником національного способу життя, виразником його етнічних ідеалів. Любов до рідної мови, обряду, традиційного ремесла і в цілому – до розуміння сутності національних цінностей плекає і формує любов до рідного краю, до своєї Батьківщини. Важливим сьогодні є засвоєння цілісності та різноманітності культурного досвіду й набутку народу, що дає розуміння закономірностей розвитку народного мистецтва.

Звернення до життєдайних джерел народного мистецтва, до збереження та оновлення всіх його видів і жанрів – це усвідомлення свого родоводу, духовних традицій, це відродження українського народу.

Народне мистецтво є складним, багатогранним явищем культури. Воно охоплює всі види народної творчості, що розвиваються як єдиний комплекс і органічно входить у життя народу протягом усієї історії людства. Воно відображає його смаки та вподобання, поняття про красу, морально-етичні норми й у своєму загальному значенні виступає як «ідеологія життєтворення».

Декоративне мистецтво – це особлива галузь художньої творчості, яка підпорядкована законам розвитку, має свою особливу художньо-образну мову. Основна його мета – естетичне освоєння матеріального світу, художнє оформлення довкілля. Митці своїми творами намагаються естетично прикрасити побут людини, її життєдіяльність, сповідуючи основний принцип єдності краси і доцільності. Водночас декоративне мистецтво стає образною основою життя, формує естетичні погляди людини, активно впливає на її емоції, думки й почуття.

Матеріал з видання: Кара-Васильєва, Тетяна. Декоративне мистецтво України XX століття. У пошуках "Великого стилю" [Текст] / Т. Кара-Васильєва, З. Чегусова. - Київ : Либідь, 2005. - 280 с.

 
Виставка видань до Дня української писемності та мови
Інформація - Новини
Середа, 09 листопада 2022, 11:55

Сьогодні, 9 листопада, наша країна відзначає День української писемності та мови. Це свято, яке було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го, відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – «Повісті минулих літ».

Okollaj

Українська мова входить до 30 найпоширеніших мов світу. Носіями української мови є майже 45 мільйонів людей, більшість з яких мешкають на території України. Поширена наша мова також у Молдові, Польщі, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де проживають українці. На честь свята жителі України також можуть написати Радіодиктант національної єдності, який започаткований у 2000 році.

До вашої уваги бібліотека пропонує книжкову виставку до Дня української писемності та мови на абонементі обслуговування науковою літературою.

 
Висвітлюємо події до дня народження Григорія Сковороди – мистецький проєкт «САД БОЖЕСТВЕННИХ ПІСЕНЬ»
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Вівторок, 08 листопада 2022, 12:38

Багатогранність особистості Григорія Сковороди продовжує залучати українське суспільство усіх поколінь, зокрема університетську спільноту, до невичерпної скарбниці його духовної спадщини.

У своїх філософських діалогах, які не втрачають актуальності, Григорій Сковорода каже, що найперше людина має «пізнати себе», зрозуміти, що для неї є її «сродною працею», усвідомити, що вона є частиною чогось вищого і всеосяжного, і жити, роблячи добрі справи. Через пізнання самої себе, за українським мислителем, людина може пізнати сутність усього сущого.

Відвідування культурно-мистецьких заходів, присвячених видатному, українському просвітителю-гуманісту розширює сприйняття філософії Григорія Сковороди через призму сьогодення, допомагає побачити за видимим невидиме, осягнути зв’язок поколінь.

У київській галереї «Лавра» (Київ, вул. Лаврська, 1) відкрито масштабний мистецький проєкт, присвячений 300-літтю від дня народження Григорія Сковороди. Проєкт є певним дослідженням феномена мандрівного філософа доби українського бароко, який зумів побудувати всеосяжні філософські ідеї на основі ментальності свого народу.

Назва першої експозиції проєкту – «Сад божественних пісень». Це візуалізація поезії та філософії Григорія Сковороди відомими українськими живописцями і скульпторами, такими як Анатолій Криволап, Петро Бевза, Олександр Сухоліт, Назар Білик, Олександр Клименко, а також молодими художниками.

Okollaj

Основою другої експозиції проєкту: «..І підіймайся!» є цитата філософа, яка стала гідним гаслом буремного сьогодення, адже українська ментальність – це мужність і стійкість духу, мудрість думок, натхнення праці.

Ці впевнені, своєчасні слова надихають митців на нові твори, закликають усіх нас до відновлення душі.


 
Виставковий проєкт «Віктор Зарецький. Графіка. Ретроспектива»
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Вівторок, 25 жовтня 2022, 13:13

До уваги університетської спільноти пропонуємо відвідати черговий виставковий проєкт - вишукана графіка знаного майстра, розмаїття графічних технік, безмежний діапазон мистецьких зацікавлень художника. Віктор Зарецький –визначна постать українського мистецтва ХХ століття, якого зазвичай сприймають як живописця, проте сам майстер був переконаний, що основою кожної картини є малюнок.

У Музеї історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7) представлено виставковий проєкт «Віктор Зарецький. Графіка. Ретроспектива», який об’єднав понад 90 графічних творів відомого українського шістдесятника. Для виставки обрані роботи різних періодів творчості митця, починаючи зі студентських малюнків 1940-х років до зрілих творів кінця 1980-х.

Мore


Студенти нашого Університету мають чудову нагоду ознайомитись із зразками вишуканої графіки знаного майстра. Можна побачити роботи у різних жанрах: портрет, пейзаж, анімалістику та жанрові сцени, і скласти докладне уявлення про Зарецького-графіка, адже виставки його графічних творів проводяться значно рідше, ніж виставки живопису. Організатор проєкту — молодий колекціонер Олексій Василенко. Усі представлені твори походять з колекції, яка формувалася протягом кількох десятиліть. Український колекціонер присвятив творчості Віктора Зарецького книги «Графіка В. Зарецького 1940–1980-х рр» та «Контркультура. Графіка «неформальних академіків» 1950-80-х». (творча художня майстерня «Білий Ведмідь»).

Виставка «Віктор Зарецький. Графіка. Ретроспектива» триватиме до 20 листопада.

 
Робоча зустріч керівників і студентів наукових гуртків кафедри МДК з працівниками НТБ КНУТД
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Понеділок, 24 жовтня 2022, 13:42

18 жовтня 2022 року відбулась інформаційна онлайн-зустріч із працівниками науково-технічної бібліотеки Університету (НТБ) КНУТД викладачів, здобувачів освіти бакалаврського й магістерського рівнів, аспірантів, керівників і членів наукових гуртків кафедри мистецтва та дизайну костюма (МДК). Зустріч відбулась за ініціативи та під патронатом проректорки з наукової та інноваційної діяльності, професорки Людмили Ганущак-Єфіменко. Модераторами зустрічі виступили завідувачка кафедри МДК професорка Калина Пашкевич та директорка НТБ КНУТД доцентка Тетяна Букорос.

На початку зустрічі керівники наукових гуртків кафедри МДК ознайомили здобувачів освіти з тематиками і планами роботи наукових гуртків на 2022-2023 навчальний рік та напрямами наукових досліджень, які проводяться на кафедрі з метою підвищення професійної майстерності студентів, активізації їх творчого та наукового потенціалу, набуття компетентностей в різних сферах дизайну одягу.

Okollaj

На кафедрі МДК діють такі наукові гуртки:

1. Дизайн костюма: тектоніка формоутворення (керівники – д.т.н., проф. К. Л. Пашкевич, д. мист., проф. О. В. Колосніченко). Основною тематикою студентського наукового гуртка є розробка теоретичних основ та практичних підходів урахування властивостей матеріалів при розробці складних об’ємно-просторових форм костюма, у тому числі з використанням сучасних інформаційних технологій.

2. Актуальні тенденції в дизайні костюма (керівники – д. мист., проф. Т. Ф. Кротова, д. мист., проф. Н. В. Чупріна). Основними пріоритетами досліджень у рамках роботи студентського гуртка є вивчення актуальних модних тенденцій, прогнозування структури костюма як етап передпроєктних робіт в системі моди.

3. Реконструкція історичного костюма (керівники – к.т.н., доц. Г. В. Кокоріна, доц. І. В. Давиденко). Основні напрями роботи студентського гуртка: дослідження історії української моди ХХ – ХХІ століття; реконструкція історичного та національного костюма та їхня експозиція на різних виставкових локаціях м. Києва та України.

На заході були присутні здобувачі освіти бакалаврського та магістерського рівнів факультету дизайну спеціальності 022 Дизайн: ОП «Дизайн одягу», ОП «Дизайн (за видами)», а саме гр. БДк1,2-19 (Д. Скічко, М. Бризгунова, О. Зіміна, Х. Гарбаренко, Л. Человська та інші); гр. БДк1,2-20 (А. Науменко, О. Кас’ян, Р. Пасишниченко, В. Качур та інші); БДк1,2-21 (С. Грабчук, А. Котенко, Л. Бугай, А. Захарець, А. Савченко та інші); МгД2-22 (Р. Сельский, Д. Фарбак, А. Монько, А. Корякіна та інші) та аспіранти ОНП «Дизайн» Н. Люклян, Б. Процик, В. Висоцька, О. Терещенко, Я. Мамченко.

Okollaj

Директорка НТБ КНУТД Тетяна Букорос розповіла про участь науково-технічної бібліотеки Університету у підвищенні якості освітнього та науково-дослідного процесів через забезпечення інформаційних, дослідницьких потреб студентів, науковців, викладачів, співробітників Університету, підкреслила, що університетська спільнота та працівники бібліотеки створюють у спільнодії комфортне середовище для взаємодії, що сприяє дослідженню, навчанню та викладанню й саморозвитку кожного учасника освітнього процесу.

Під час зустрічі за допомогою інтерактивної презентації співробітники бібліотеки ознайомили здобувачів освіти з електронними бібліотечними ресурсами, розповіли про фонди електронної бібліотеки НТБ КНУТД та інституційний репозитарій КНУТД, пояснили методику інформаційного пошуку за електронним каталогом.

Учасники отримали інформацію про нові інформаційні ресурси, до яких нещодавно отримано доступ, та про електронні ресурси, якими науковці університету успішно користуються протягом останніх років. У бесіді Тетяна Букорос звернула увагу учасників, що доступ до міжнародних ресурсів та бази даних, до яких в університеті через НТБ є доступ, розміщено на сайті бібліотеки.

Okollaj

Завідувач інформаційно-бібліографічним відділом НТБ Олександра Чепілко ознайомила учасників заходу із особливостями та стандартами оформлення бібліографічних списків, порядком присвоєння виданням УДК, інформаційно-технічним забезпеченням роботи користувачів бібліотеки, сервісними послугами бібліотеки. Окрему увагу приділено було періодичним виданням, засновником яких є Університет. Усі видання розміщено на платформі OJS, таким чином забезпечено принцип відкритості науки.

Також здобувачі вищої освіти отримали інформацію щодо основних принципів академічної доброчесності, правил і норм, що закріплені у «Кодексі академічної доброчесності КНУТД».

Зустріч була змістовною і інформативною для здобувачів освіти, які задавали запитання і з цікавість дізнавались про можливості, які надає бібліотека КНУТД для проведення наукових досліджень. Ми сподіваємося, що наступні зустрічі будуть такими ж теплими й плідним, а реалізовані наукові інтереси буде втілено у наукові розробки молодих науковців КНУТД.

Текст: Калина Пашкевич, Тетяна Букорос

 
День без паперу
Соціокультурна діяльність - Заходи
Понеділок, 17 жовтня 2022, 16:45

Міжнародний день без паперу відзначається щорічно кожного четвертого четверга жовтня з метою показати на реальних прикладах, як і за допомогою яких технологій кожна організація може долучитися до збереження природних ресурсів.

Унікальність акції - "проведення дня без паперів" у тому, що вона приносить користь не лише природі, але й бізнесу. Використання технологій електронного документообігу, оптимізація діловодства у бік заощадження паперу дозволяє компаніям поступово скорочувати витрати на придбання паперу, друк, зберігання. Ми, бібліотекарі КНУТД, у своєму ставленні до даної проблеми керуємося словами Василя Симоненка: "Вірнішого і сердечнішого побратима, ніж папір, я не знаю".

Саме тому, виступаючи за збереження природних ресурсів планети, розповідаємо про свій внесок у "безпаперовий рух".

До чого саме ми хочемо привернути вашу увагу:

  • до дбайливого ставлення до книжкового фонду з метою збереження та довгострокового використання, збереження фонду рідких та цінних видань за профілем університету;
  • підвищення інформаційної культури користувачів;
  • до наявності вільного доступу до повнотекстових баз даних на сайті НТБ КНУТД;
  • впровадження електронного документообігу;
  • організації здачі застарілих та пошкоджених видань на переробку.

Звичайно, найкраще використання паперу - книги, видані за допомогою сучасних технологій з використанням вторсировини.

Запрошуємо долучитись до акції "World No Paper", здавши макулатуру на переробку разом з нами. Прийом макулатури 20.10.2021 в аудиторії 1-0389.

 
День захисників і захисниць України. День Українського козацтва
Інформація - Новини
П'ятниця, 14 жовтня 2022, 12:46

14 жовтня ми відзначаємо День захисників і захисниць України.

День тих, хто продовжує боротьбу багатьох поколінь нашого народу, які завжди боронили свободу та волю для українців. На 14 жовтня припадає християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Образ козака – захисника рідної землі – близький кожному українцю.

Згадаємо як козаки боронили волю та землю українську.

Слово «козак», у Великому тлумачному словнику української мови, означає вільну людину, здавалося б поняття більш історичне, ніж сучасне. Насправді, для українців, це не просто поняття – це сила духу, вдача, характер. Саме козацтву стало під силу взяти на себе оборону віри і прав, культури українського народу.

Сьогодні козаків уособлюють воїни – захисники та захисниці України, що у звитяжній боротьбі відстоюють нашу волю і незалежність. Впевнені, що свою мужність, сміливість, любов до рідної землі наші сучасники узяли й від українського козацтва, яке було не тільки військовою, а й національно-політичною силою.

Багато найяскравіших сторінок вписало запорізьке козацтво до літопису українського народу, залишило глибокий слід у його свідомості й пам’яті, вплинуло на формування демократичних ідеалів, яскраво позначилося у поезії та мистецтві. Сучасні захисники та захисниці України продовжують писати нашу історію.

Okollaj

Сьогодні НТБ КНУТД підготувало підбірку картин на козацьку тематику під назвою «Козаки очима художників та бібліотекарів».

Запрошуємо до перегляду: на світлинах народні зображення Козака Мамая, полотна видатних художників ХІХ-ХХ ст., твори сучасних художників, і – портрети наших захисників! Вони ще не написані, є тільки фото, але зігрівають наші душі, надихають, підтримують!

Okollaj

захісники Донецького аеропорту

Зі святом, з Днем захисників і захисниць України!

Зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!

З Днем Українського козацтва!

Слава усім нашим героям! Слава усім, хто воює, працює й допомагає!

Слава Україні!

 
Зустріч студентського клубу "Індиго"
Соціокультурна діяльність - Заходи
Четвер, 13 жовтня 2022, 11:09

7 жовтня в читальному залі НТБ КНУТД відбулася зустріч студентського клубу "Індиго". Цього разу темою для обговорення стало кінематографічне мистецтво, а саме творчість Сергія Параджанова. Акцент зробили на стрічці "Квітка на камені". Ми не будемо переповідати сюжет картини, адже його можна переглянути. Ведучі зосередили увагу присутніх на певні моменти фільму: як стрічка радянських часів показує глядачам широту українських донбаських степів, вікові "Баби", народну музику, тощо.

Несподіванкою для всіх стала можливість побачити та потримати справжню квітку на камені - шматочок вугільної породи.

Чекаємо нових зустрічей!

 
Радіодиктант національної єдності
Соціокультурна діяльність - Заходи
Середа, 12 жовтня 2022, 09:57

Запрошуємо до читальної зали бібліотеки 1-392 на радіодиктант національної єдності 2022 відбудеться 9 листопада об 11:00 за київським часом. Реєстрація на радіодиктант.

Авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту національної єдності стане українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

 
День художника України
Інформація - Новини
П'ятниця, 07 жовтня 2022, 12:29

Okollaj

Густими барвами земними

Він звеселяє полотно…

Максим Рильський «Художник»

Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності людини, оскільки в художній палітрі кристалізується її внутрішній світ, звучать кольори глибоких почуттів. Роботи митців пробуджують прагнення до прекрасного, спонукають замислитися над змістом буття.

Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика – невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал нашого народу, сприяють створенню позитивного іміджу України у світі, прославляють українську культуру.

Багатьом українським майстрам пензля і різця належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва. Потенціал сучасних художників країни також вартий уваги, адже багато з них організовують свої виставки не тільки на Батьківщині, а й за кордоном – у найвідоміших виставкових центрах. При цьому вони залишаються впізнаваними й самобутніми.

Щиро вітаємо усіх працівників Київського національного університету технологій та дизайну, причетних до художнього мистецтва зі святом! Ви стверджуєте вічні загальнолюдські цінності, приносите людям радість спілкування з прекрасним, при цьому дбайливо зберігаєте і розвиваєте традиції самобутньої національної художньої школи.

Щиро бажаємо творчого натхнення, новаторських ідей та наснаги, любові до рідної України. Завдяки Вам зустрічі з прекрасним можливі для всіх. З Днем художника!

День художника відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня згідно з указом президента (№ 1132/98) від 9 жовтня 1998р. В 2022 році День художника України припадає на 9 жовтня.

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

Сторінка 14 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар