Персональна виставка Євгена Гули «ЕЛЕГІЯ ЖИТТЯ»
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Четвер, 02 березня 2023, 12:23

Мore

1 березня 2023 року відбулось відкриття персональної виставки «ЕЛЕГІЯ ЖИТТЯ» художника, професора кафедри графічного дизайну КНУТД Євгена Гули. Євген Гула - живописець, графік, монументаліст, член Національної спілки художників України, учасник всеукраїнських та зарубіжних художніх виставок. Заслужений працівник освіти України, автор навчальних посібників по курсу «Пластична анатомія» (КНУТД, 2007), по курсу «Основи композиції» (КНУТД, 2012); монографії «Пластична анатомія – основа рисунка» (2013). Живопису митця притаманна емоційна експресія, яскрава палітра обраних кольорів. Його наповнені глибоким змістом твори містять як архаїчну, так і християнську символіку та узагальнення і присвячені пошуку духовних витоків нації.

Урочисте відкриття персональної виставки Євгена Гули відбулось у виставковому центрі Київського національного університету технологій та дизайну «Мистецький простір». ( 4-й корпус університету, вул. Немировича-Данченка 2). Присутні мали змогу не тільки ознайомитись з творами живопису, але й послухати вишукані мелодії у виконанні відомого музиканта Ігоря Завадського.

Науково-технічна бібліотека КНУТД представила на виставці зібрання мистецьких видань із фондів літератури, серед яких почесне місце займають роботи Євгена Гули.

Мore

 
Міжнародна Трієнале Малюнку
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Середа, 01 березня 2023, 18:10

Мore

Перша Міжнародна Трієнале Малюнку – мистецький конкурс, заснований українським центром сучасного мистецтва «Білий світ». Відкриття виставки робіт учасників Першої Міжнародної Трієнале Малюнку відбулось 24 лютого 2023 року, рівно через рік після початку повномасштабного ворожого вторгнення. У конкурсі взяв участь 161 художник з України та з-за кордону. Об’єднані під гаслом «Слава Україні!», митці – свідки трагічних та героїчних подій відобразили свої враження у малюнках, створених протягом 2022 року. Малюнок, що є базовою практикою для митців усіх напрямів зображувального мистецтва, найчастіше стає лише допоміжним засобом на шляху створення живопису або скульптури. Мета Міжнародної Трієнале Малюнку – показати та підкреслити цінність малюнка як самостійного виду мистецтва, що правдиво відображує безпосередню реакцію автора на суспільні події.

Студентам творчих спеціальностей КНУТД, які вивчають та опановують на практиці мистецтво малюнку, буде надзвичайно цікаво і корисно ознайомитись з роботами, виконаними майстрами у різній техніці. Виставка у галереї «Білий світ» (Київ, вул. Є.Чикаленка, 21а) триватиме до 22 березня, вхід вільний.

 
Онлайн-тренінги та семінари Elsevier для України
Інформація - Новини
Середа, 22 лютого 2023, 13:18

Webinaros

Elsevier засуджує вторгнення Росії в Україну. Щоб підтримати українських науковців, дослідників і студентів у цей важкий час, Elsevier надає безоплатний доступ до своїх інструментів підтримки досліджень, наборів даних і освітніх рішень.

Як розпочати роботу із SciVal і виконувати бібліометричний аналіз?

22 лютого 2023  11:00

Дізнайтеся, що таке аналітичний інструмент SciVal і як розпочати з ним роботу.

Реєстрація

Профілі установ у Scopus - IPW без таємниць

7 березня 2023   11:00

Під час вебінару ви дізнаєтеся, як формуються профілі установ у Scopus і як ви можете коригувати профіль вашої установи з Institution Profile Wizard: як отримати доступ до IPW, як працювати з IPW, як можна коригувати профіль установи поза функціоналом IPW.

Реєстрація

SciVal/Scopus: як використовувати їхню унікальну синергію при підготовці тематичних звітів

23 березня 2023  11:00

Дізнайтеся, як вивести на якісно новий рівень звіти про науковий доробок, використовуючи різноманіття даних і можливостей бази Scopus й аналітичного інструмента SciVal.

Реєстрація

Scopus у роботі дослідника

12 квітня 2023  14:00

Протягом вебінару поговоримо про те, що таке реферативна база Scopus? Які джерела у ній індексуються? Яку саме інформацію та як саме можна у ній знайти?

Реєстрація

Ефективний пошук літератури в ScienceDirect

26 квітня 2023   14:00

Приєднуйтесь до нас, щоб дізнатись, яку літературу містить повнотекстова платформа ScienceDirect, як здійснювати пошук та налаштувати систему під свої дослідницькі потреби.

Реєстрація

Як аналізувати наукові результати з допомогою Scopus і SciVal

11 травня 2023  11:00

Scopus і SciVal уможливлюють швидку і всебічну оцінку результатів наукової діяльності.

Реєстрація

 
Акція- флешмоб «БІБЛІОДАР» до Міжнародного дня дарування книг
Інформація - Новини
Понеділок, 20 лютого 2023, 11:23

Книга  -  джерело знань, один із важливих засобів самовдосконалення та розвитку, допомагає самоутвердженню людини  в усіх сферах життєдіяльності.

У межах Міжнародного дня дарування книг науково-технічна бібліотека КНУТД оголошує акцію-флешмоб «Бібліодар» - дарунок бібліотеці.

Як приєднатися до акції-флешмобу?

  • Будь ласка, перегляньте  навчальну або наукову літературу, якою вже не користуєтеся.
  • Знайдіть свій улюблений художній твір у домашній бібліотеці.
  • Відберіть застарілі та російськомовні видання.
  • Принесіть книги до бібліотеки! НТБ КНУТД чекає на вас!

Очікувані результати акції –флешмобу «Бібліодар»:

  • Бібліотечні фонди поповняться новинками наукової, навчальної  та художньої літератури!
  •  Збільшення кількісної та якісної задоволеності потреб читачів.
  •  Застаріла та російськомовна література піде на макулатуру, а виручені кошти - на потреби ЗСУ.

Флешмоб «Бібліодар» триватиме протягом  лютого-березня 2023 року. Книги приймаємо у приміщенні робочого центру НТБ (ауд.1-116).

 
Акварельна виставка «ВІД * ЧУТТЯ. ВІД * ЛЮТОГО»
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
П'ятниця, 17 лютого 2023, 12:08

Мore

Акварельну виставку «ВІД * ЧУТТЯ. ВІД * ЛЮТОГО» представляє галерея «Митець». З 7 по 19 лютого 2023 року відвідувачі можуть побачити роботи 60 сучасних майстрів акварелі, декому з яких нині доводиться жити та працювати за кордоном. Усі твори написані протягом перших місяців повномасштабного вторгнення рашистів на нашу землю. Роботи є надзвичайно різноманітними і цікавими не лише для поціновувачів жанру, але й для художників - професіоналів, також для тих, хто опановує складне і вишукане мистецтво акварелі, а саме студентів КНУТД, які навчаються на факультеті дизайну. Вхід на виставку вільний.

 
День Святого Валентина
Інформація - Новини
Понеділок, 13 лютого 2023, 14:34

"Любов це радість світу, сонце життя й весела мелодія в пустелі"
Болеслав Прус (польский письменник, один з видатних представників критичного реалізму).

14 лютого,  у День закоханих, є особливий привід висловити свої почуття, емоції, подарувати слова любові  єдиній, найважливішій людині у вашому житті.

Відтворити, передати все, що наповнює серце допоможуть книги. Написані талановитими письменниками, майстрами художнього слова, визнаними в Україні та у всьому світі, літературні твори стануть у нагоді, коли почуття , що заполонили вас, завадять висловити своє кохання.

"Мені хотілося сказати їй щось, але я не міг. Важко знайти слова, коли дійсно є що сказати. І навіть якщо потрібні слова приходять, то соромишся їх вимовити..."

- Є-М. Ремарк : "Три товариша".

Кожної миті ви думаєте про свого обранця, майже  як героїня "Конотопської відьми" Г. Квітки-Основ'яненка: "Аж жижки трусяться, щоб хоч би його побачити..."

Що зі мною? -  думаєте Ви, коли давно знайома людина полонить всі думки...
"Дружба між чоловіком і жінкою неможлива. Пристрасть, ворожнеча, обожнювання, любов – тільки не дружба." - О. Уальд.

Чи потрібно щось розуміти про кохання? Зовсім ні: "Жінка - як музика. Її можна любити, навіть не дуже розуміючи". -Л. Костенко: " Записки українського самашедшого".

Вам все буде до сили: "Немає перепони в цьому світі, подолати яку було б не під силу для щирої любові." – Вільям Шекспір.

І може не зовсім по книжковому, але спражнє: "- Усе в тебе — навіки. Кохання, обіцянки…
— А хіба можна інакше?
" - Люко Дашвар: "Село не люди".
Виставку видань та багато інших творів про кохання, серед яких роботи згаданих письменників,  читачі знайдуть на абонементі художньої літератури НТБ КНУТД.

Любі читачі! Вітаємо з Днем закоханих!!!

 
ТОП – 10 публікацій за січень 2023 року в erKNUTD за запитами
Інформація - Науковцям КНУТД
Понеділок, 13 лютого 2023, 11:09


Пропонуємо переглянути наш січневий рейтинг публікацій за посиланням:

Назва публікації

Кількість запитів

Smart-технології міст майбутнього (Шацька, Зорина Ярославівна et al) (123456789/20506)

84

Основні принципи стратегічного маркетингового планування на підприємствах (Духніч, Світлана Євгеніївна) (123456789/20586)

60

Оцінка показників комфортності білизняних трикотажних полотен для занять спортом (Арабулі, С. І. et al) (123456789/14468)

46

Сутність поняття "smart-економіка" (Шацька, Зорина Ярославівна et al) (123456789/20502)

44

State support of economic policy and social condition of the population of Ukraine under military state (Puzyrova, Polina et al) (123456789/20499)

40

Організація маркетингової діяльності підприємств-експортерів (Маммадова, Саміра) (123456789/20526)

40

Управління зовнішньоекономічною діяльністю на підприємстві (Паращак, Олексій Володимирович) (123456789/20525)

38

Організація маркетингових досліджень в банках України (Мороз, Ірина Олегівна) (123456789/20587)

38

Directions of development of innovative entrepreneurship in the conditions of war (Shkoda, M. et al) (123456789/20490)

34

Ефективність застосування CRM-технологій в діяльності підприємства (Білявський, В. М. et al) (123456789/20484)

32


 
До Міжнародного дня жінок і дівчат у науці
Інформація - Новини
Субота, 11 лютого 2023, 00:00

Міжнародний день жінок і дівчат у науці (англ. International Day of Women and Girls in Science) — міжнародний день ООН; пам'ятна дата, присвячена незмірно важливій ролі жінок та дівчат у науці. Відзначається 11 лютого за підтримки ЮНЕСКО та спеціальної структури ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, маючи на меті сприяння повноцінному та рівному доступу жінок та дівчат до участі в науці.

Історія

20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», в якій проголосила рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запоруку забезпечення ґендерної рівноправності в цій сфері. 22 грудня 2015 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію A/RES/70/212, якою встановила 11 лютого як Міжнародний день жінок і дівчат у науці.

Україна підписала всі міжнародні документи світового і європейського значення, в яких викладено положення гендерної рівності; було визнано їх правомірність, сприйнято їх як орієнтир і взято зобов’язання щодо їх виконання. Принцип гендерної рівності закріплено в Конституції України і в Законі України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків». Метою закону є досягнення паритетного становища жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності.

Українські жінки ніколи не відставали від світових тенденцій, і нам дійсно є чим пишатися. Причому на даний момент в Україні жінок у науці 46% — майже вдвічі більше, ніж в середньому у світі. Значно менше за своїх закордонних колег українські дослідниці жаліються і на гендерні упередження.

Сьогодні дослідники-жінки роблять вагомий внесок у розвиток науки України, особливо у таких напрямках як гуманітарні, суспільні, фармацевтичні, медичні, хімічні та біологічні науки. Втім країна втрачає частину освітнього потенціалу бакалаврів-жінок і магістрів-жінок через низький рівень участі дослідників-жінок у фізико-математичних і технічних дисциплінах. Через неспроможність збалансувати свою наукову діяльність та родинні обов’язки багато молодих жінок не досягають рівня кандидата або доктора наук, не просуваються кар’єрними сходами до керівних посад у науці або взагалі залишають її.

Негативними чинниками виступають уставлені гендерні стереотипи наукової спільноти та суспільства взагалі, криза в науковій сфері протягом останніх десятиліть, низький рівень фінансування, незадовільний рівень матеріально-технічного забезпечення наукових установ, втрата привабливості професії вченого та низький рівень оплати праці.

Наразі Україна займає 12 місце за кількістю жінок-вчених в рейтингу серед 41 країни світу. Українки успішно працюють у різних галузях наук. Найбільше науковиць у галузі суспільних (65,8%), медичних (65,2%), гуманітарних (60,3%) наук; у технічних науках — 34,1%.

З метою підтримки й відзначення талановитих науковиць та заохочення їх до розвитку української науки у 2018 році в Україні була запроваджена премія, яка є частиною глобальної Програми L'ORÉAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці». Вона створена для молодих жінок, які професійно займаються науковими дослідженнями у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг, математика) і мають активну позицію у популяризації науки.

Станом на 10 лютого 2023 р. серед науково-педагогічного складу КНУТД  80%  - жінки дослідниці, серед них завідуючих кафедрою більш ніж 50%, майже 90% деканів. У керівному складі університету 2 проректора – доктор економічних наук, професор Людмила ГАНУЩАК-ЄФІМЕНКО, доктор економічних наук, професор Оксана МОРГУЛЕЦЬ.

Науково-технічна бібліотека КНУТД вітає науковиць, аспіранток, докторанток та студенток зі святом, висловлюючи вдячність і повагу за відданість науці, натхненну працю та прагнення зробити особистий внесок у розвиток вітчизняної науки. Натхнення вам, оптимізму, успіху у втіленні проєктів та реалізації ідей!

 
КОСТЮМОТЕКА: УКРАЇНСЬКЕ БАРОКО
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Понеділок, 06 лютого 2023, 11:23

Виставку «КОСТЮМОТЕКА: УКРАЇНСЬКЕ БАРОКО» розгорнуто в старовинних залах Хлібні Національного заповідника «Софія Київська». за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 24. Захід, присвячений популяризації історичного українського одягу, є продовженням мистецької, освітньої та наукової співпраці КНУТД та Національного заповідника «Софія Київська». Українську моду доби бароко представляють моделі історичного одягу з фондів колекції факультету дизайну КНУТД, яка на сьогодні налічує більш ніж 500 костюмних ансамблів, що презентують історію моди різних часів.

Одяг виготовили на основі достовірних науково обґрунтованих історичних джерел здобувачі освіти освітньої програми «Дизайн одягу» та викладачі кафедри мистецтва та дизайну костюма КНУТД – Галина Кокоріна, кандидат технічних наук, доцент; Ірина Давиденко, доцент; Інна Гайова, старший викладач та інші.

Мore

Експозицію доповнюють ескізи та зразки трикотажних комплектів 1990-х років  з Будинку моди «Хрещатик», модельєри якого творчо застосовували традиції українського бароко у сучасному одязі з використанням орнаментики і форм старовинних головних уборів та святкового одягу. Кафедру мистецтва та дизайну костюма (раніше – художнього моделювання костюма) КНУТД було засновано у 1992 році, і саме  працівники Будинку «Хрещатик», художники-модельєри та дизайнери одягу, на той час стали одними з перших викладачів кафедри.

22 січня 2023 року у галереї Національного заповідника «Софія Київська», де проходить виставка «КОСТЮМОТЕКА: УКРАЇНСЬКЕ БАРОКО» відбулася творча зустріч викладачів кафедри мистецтва та дизайну костюма КНУТД, студентів, учнів київських закладів загальної середньої освіти, які отримали інформацію щодо навчання у КНУТД та можливості отримати дизайнерську освіту.

На виставку, яка триватиме до кінця лютого 2023 р., запрошують усіх, хто вивчає історію України,  цікавиться добою бароко та відтворенням історичного костюму.

 
29 січня День пам’яті Героїв Крут
Інформація - Новини
Понеділок, 30 січня 2023, 11:02

105 річниця бою під Крутами… Трагічної сторінки в історії новоствореної молодої незалежної Української Народної Республіки, яку героїчно та жертовно відстоювали сміливі, звитяжні юні Герої.

Бій під Крутами став оборонною операцією, яка зупинила на кілька днів наступ на Київ переважаючих сил супротивника – радянської росії. Історичні факти свідчать, що українськи вояки і добровольці змогли зупинити наступ більшовиків на Київ на декілька діб, коли у той час у Бересті (Брест-Литовську) тривали переговори між представниками Української Народної Республіки та країн Четверного союзу щодо мирного договору.

9 лютого 1918 року було підписано договір, яким визнано незалежність УНР та закріплено підстави для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.

Участь у бою брали українські військові частини разом з учнями Київської юнацької військової школи імені Богдана Хмельницького та Помічного студентського куреня Січових Стрільців у загальній чисельності бійців понад 500 воїнів і 20 старшин. До них доєдналися 80 добровольців із загону Вільного козацтва з Ніжина. Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції та героїзму українцям вдалося завдати втрат ворогові і стримати наступ.

Бій під Крутами тривав близько 6 годин. На жаль, українці зазнали великих втрат у нерівному бою, за різними оцінками загинуло близько 100 оборонців. З-поміж студентської молоді відомі 20 імен студентів Народного університету, Київського університету Святого Володимира, 2-ї Кирило-Мефодіївської гімназії. Тіла загиблих було перепоховано у Києві у березні 1918 року після визволення цих земель від російсько-більшовицьких окупантів.

Тим часом 4 лютого 1918 року більшовики під проводом Муравйова підійшли до Києва, завдавши через два дні масованого обстрілу місту, а ще через три дні увірвалися в Київ, проголосивши 11 лютого 1918 р. Українську Робітничо-Селянську Республіку на чолі з Народним Секретаріатом. А вже 1 березня 1918 року за підтримки німецьких та австро-угорській військ на основі Брестського договору Київ вдалося звільнити, а у квітні 1918 р. звільнили майже всю Україну.

Сторінки історії становлення української державності у далекому 1918 році під Крутами писані кров’ю, але вже у 2022 році на долю патріотів незалежної України знов випало боронити державу від російських окупантів. Неподалік місця подвигу під Крутами на початку березня 2022 року відбулися бої з російськими загарбниками, які знову йшли на Київ й були зупинені завдяки мужнім захисникам України. Сьогодні на захист своєї землі стали тисячі й мільйони українців, які взяли зброю, щоб дати відсіч окупаційній армії.

Запрошуємо читачів до науково-технічної бібліотеки доторкнутися до сторінок історії України, і в мирний час відвідати Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут» (Чернігівська область, с. Пам’ятне, вул. Героїв Крут, 38), де збережено факти і документи тих часів.

Подвиг Героїв Крут назавжди залишив слід в історії, серцях і пам’яті українців, і через століття ми відчуваємо неймовірну гордість за тих молодих українських хлопців, які на початку ХХ ст. дали бій окупантам.

Щира вдячність усім захисникам та захисницям України, які нині виборють нашу Перемогу та право жити вільним життям на своїй землі.

Вічна пам’ять і слава Героям!

 За інформаційними матеріалами Українського інституту національної пам’яті «Бій за майбутнє». Інформаційні матеріали до Дня пам'яті Героїв Крут–2023.

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

Сторінка 12 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар