День Української Державності. День Хрещення Київської Русі-України
Інформація - Новини
П'ятниця, 28 липня 2023, 00:00

28 липня 2023 року Україна вдруге святкуватиме День Української Державності. Свято припадає на  День Хрещення Київської Русі-України, грунтуючись на багатовіковій історії українського державотворення, яка сягає своїм корінням часів заснування міста Києва та розквіту держави за правління князя Київського Володимира Великого.

Ухвалений закон про святкування спрямований на сприяння утвердженню принципу спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України. День Державності запроваджений зокрема для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

Метою відзначення Дня Української Державності є закріплення зв'язку між сучасними українцями та їхніми предками, які протягом багатьох поколінь будували державу для українського народу, для виховання у всіх громадян України розуміння того, що наш народ має багатовіковий досвід у державотворенні, власну культуру, самобутність та український характер.

Саме тому, День Української Державності Україна відзначає у День Хрещення Київської Русі-України - державної пам’ятної дати, яка відзначається щорічно 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, відповідно до Указу Президента України від 25 липня 2008 року «Про День Хрещення Київської Русі».

Той факт, що більш ніж тисячу років тому русини стали християнами, не можна сприймати в суто релігійному сенсі — це був важливий крок назустріч цивілізованому світові, фактор зміцнення державності, імпульс для розвитку науки, культури та освіти. Також в цей день вшановують князя Володимира Великого, якого вважають рівноапостольним. Приймаючи християнство за основну релігію, князь України-Руси Володимир Великий визначив майбутню долю всієї Східної Європи і сучасної України зокрема.

Прийняття князем Володимиром у 988 році християнства стало для Руси-України цивілізаційним вибором. Адже нівелювалися родоплемінні культурно-релігійнї особливості та впроваджувався єдиний для держави «моральний кодекс» — християнське віровчення. Християнство сприяло піднесенню освіти, мистецтва, літератури, науки, архітектури. Нова релігія дала поштовх розвитку кириличної писемності, були створені перші школи. З поширенням християнства Візантійська література почала потрапляти до Руси-України. Церкви та монастирі стали осередками культури, де велося літописання, створювалися бібліотеки, закладалися іконописні школи. До Русі прибули грецькі священики, які сприяли поширенню грамотності, знань про всесвіт та минулі цивілізації.

Київська держава почала процвітати. Запровадження християнства як монорелігії сприяло престижу Київської держави — Русі. Адже зовнішньополітичні відносини із сусідніми християнськими державами відбувалися на рівних, держава здобула розвиток і піднесення, долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору.

Науково-технічна бібліотека КНУТД вітає з Днем Української Державності! Від нас усіх залежить подальше вільне, незалежне державотворення України. Пишаймося, творімо свою історію! Миру та Перемоги!

Прочитати більше про історію української державності:

https://lib.knutd.edu.ua/ecatalog

https://risu.ua/v-instituti-nacpamyati-rozpovili-pro-den-hreshchennya-kiyivskoyi-rusi-ukrayini-v-konteksti-vijni-z-rosijskim-imperializmom_n110752

https://daytoday.ua/podiya/den-khreshchennia-kyivskoi-rusi-ukrainy/

 
День Конституції України 2023
Інформація - Новини
Понеділок, 26 червня 2023, 11:43

28 червня 1996 року Верховною Радою України від імені Українського народу прийнято Конституцію України.

28 червня 2023 року виповнюється 27 років з дня ухвалення Основного Закону України. Цьогоріч вдруге Україна відзначає День Конституції в умовах воєнного стану. Попри це, війна не завадить нам вшановувати Основний Закон нашої країни, який гарантує права та свободи українців, закріплює наші обов'язки перед державою, забезпечує право приватної власності, конституційно встановлює поділ влади, закріплює державний устрій, засади конституційного ладу, основи правового статусу людини і громадянина, територіальний устрій, основи організації і функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування.

З початком російської агресії для усіх українців гостро постало питання збереження та відстоювання основних положень Конституції таких, як:

●право українського народу на самовизначення;

●забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя в Україні;

●підтвердження європейської ідентичності українського народу;

незворотність європейського та євроатлантичного курсу України;

●прагнення до розвитку і зміцнення демократичної, соціальної, правової держави.

У зв'язку із введенням в Україні від 24 лютого 2022 року воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України.

Студенти КНУТД реалізують своє законне право на освіту, гарантоване Конституцією України: отримують фах, стають професіоналами, які сприятимуть Перемозі та розбудові нашої держави! Доки триває війна в країні, в нашому університеті, як і в інших закладах вищої освіти, закладається фундамент нової післявоєнної України.

Науково-технічна бібліотека КНУТД, як структурний підрозділ Київського національного університету технологій та дизайну, усвідомлює значення правового виховання і правової освіти громадян в реалізації принципів та положень Конституції України: без глибоких знань прав, свобод і обов’язків людини і громадянина, чинного законодавства стає неможливим входження України до світової спільноти. Ми закликаємо дотримуватися Основного Закону, докладати зусилля з утвердження у повсякденній та професійній діяльності кожного громадянина положень Основного Закону України. Видання з цієї тематики ви знайдете в електронному каталозі та у відділах обслуговування бібліотеки.

Вітаємо з Днем Конституції! Бажаємо, щоб мир і злагода сприяли подальшій розбудові правової держави! Миру всім нам, розквіту та скорішої Перемоги над ворогом!

Тест: Що ви знаєте про історію української Конституції?


 
День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
Інформація - Новини
Вівторок, 20 червня 2023, 13:13

Початок німецько-радянської війни (1941)

Відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України № 1245/2000 від 17.11.2000 р.

Щороку 22 червня Україна згадує про мільйони людей, які загинули під час Другої світової війни. В період з 1941 по 1945 рік український народ захищав свою країну від загарбників як у складі радянської армії так і у складі УПА, тяжко працював у тилу, виживав під окупацією, гинув від голоду, страждав від руйнувань міст і сіл, його вивозили на примусову працю у Німеччину та росію.

Голокост, розстріли мирного населення, загиблі на фронті… Загальні втрати України склали 8-10 млн осіб.

Наразі, в період повномасштабної війни з росією, ця дата набула нового, ще більш трагічного сенсу. Знов наша рідна Україна в горні війни, а її найкращі сини та доньки, як і 82 роки тому, стали на захист своєї землі, цінностей, народу.

Ми прагнемо миру в вільній, незалежній Україні та віримо в нашу Перемогу!

Вічна пам'ять загиблим. Героям Слава!

Тематичний список літератури

 
Безкоштовний доступ до платформи Research4Life
Інформація - Ресурси тестового доступу
Четвер, 15 червня 2023, 00:00

Reserch

Research4Life – найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців.

У доступі – майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і бази даних. Такі потужні видавництва як Royal Society of Chemistry, Nature, Wiley, Elsevier, Wolters Kluwer, Oxford University Press, Taylor & Francis, De Gruyter, IOP, SAGE, Cambridge University Press, Emerald, BioOne, IOS Press та ін. виявили бажання підтримати Україну у цей нелегкий час.

Увесь контент платформи складається з п'яти колекцій:

  • AGORA – колекція, яка об'єднує дослідження в галузі сільського господарства
  • OARE – колекція, яка включає дослідження з екології, географії, енергетики та ін.
  • ARDI – колекція, що об'єднує дослідження про наукові розробки та інновації
  • GOALI – колекція, яка об'єднує дослідження в галузі права та суспільних наук, включаючи політичні науки, економіку, філософію, історію та ін.
  • Hinari – колекція, яка об'єднує дослідження в галузі охорони здоров'я
  • Доступ надається студентам, викладачам та співробітникам КНУТД до 31 грудня 2023 року.

    Отримати логін і пароль для користування повнотекстовими ресурсами Research4Life можна заповнивши online форму.

 
Назавжди пам'ятаємо. Крим 1944.
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Середа, 24 травня 2023, 00:00

Щороку 18 травня в Україні вшановується День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Ми згадуємо у час 79-роковин геноциду кримськотатарського народу жорстку долю вигнаних мирних людей з рідної землі за наказом радянської влади у 1944 р.

До вшанування дня пам’яті науково-технічна бібліотека підготувала для користувачів Тематичний список літератури – нормативну та бібліографічну інформацію з різноманітних джерел, серед яких історичні, огляди, інтерв’ю, оцінки ситуації демографами, істориками, політологами, вітчизняними та закордонними.

Щороку увага до історичного питання депортації кримських татар в 1944 р. зростає, зокрема враховуючи обставини, в яких вже 9 років поспіль перебуває кримськотатарське населення Криму з часу окупації півострова у 2013 року з боку росії та у період повномасштабної війни, коли проявляється масова тенденція незаконних, політично-мотивованих засуджень та переслідувань. Надзвичайно складною є демографічна і соціальна ситуація, що спричинена злочинним режимом агресора та діями окупантів з депортації громадян України з території ведення активних бойових дій чи з тимчасово окупованої території України на територію рф та республіки білорусь.

Відділи обслуговування користувачів у читальній зали також підготували виставку тематичної літератури, увагу до якої викликають красномовні назви видань та статей…

Тематичну екскурсію-лекцію могли прослухати групи користувачів під час обслуговування у читальній залі. Найбільший інтерес до просвітницького заходу, у тому числі інтерес професійний, як зізналися під час дискусії студенти, виявили майбутні юристи Інституту права та сучасних технологій.

Щиро дякуємо за громадську позицію та співпрацю на постійній основі.

У ході дискусії обговорили також найбільші виклики у сферах збереження культурної спадщини, прав і свобод людини і громадянина, свободи та безпеки журналістів, долю політичних в’язнів – незаконно ув’язнених громадян України в Криму.

З вірою у відновлення України на деокупованих територіях учасники дискусії ініціювали постійно діючу комунікативну платформу на базі науково-технічної бібліотеки КНУТД.

Історична довідка

 
May 2023 webinars Clarivate
Інформація - Новини
Понеділок, 22 травня 2023, 00:00

Webinaros

Запрошуємо на серію з трьох 45 хвилинних вебінарів Clarivate українською цього тижня, а також запрошуємо на вебінар про практики уникання у зустрічами з хижацькими виданнями.

Бліц «Інструкції для початківців»: Як працювати у Web of Science

23 травня 2023  10:15

Можливості, створення, корегування профіля науковця у Web of Science та ORCID. Підтверджені та непідтверджені записи. Що і як може бути представлено. Наявні метрики та інтерпретація їх. Аналіз складнощів з якими стикаються при роботі.

Реєстрація

Бліц «Інструкції для початківців»: Авторські профілі

24 травня 2023  10:15

На вебінарі розглянемо чотири типи пошуків Web of Science Core Collection: базовий, розширений, у пристатейній бібліографії та за автором. Розберемо що можемо знайти, з яких джерел, синтаксис пошуків, складнощі з якими можуть стикнутися користувачі та як їх уникнути. Повторимо збереження та аналіз результатів.

Реєстрація

Бліц «Інструкції для початківців»: Журнали для публікації

25 травня 2023  10:15

На що звернути увагу при відборі видань для публікації. Метрики та їхня інтерпретація. Вартість публікації. Публікаційний процес. Рецензування. Перевірка індексації. Аналіз складнощів з якими стикаються при роботі.

Реєстрація

Хижацькі видання vs бібліотекарі та науковці

31 травня 2023  15:00

За деякими підрахунками на сьогодні в світі нараховується біля 10 000 хижацьких видань. На жаль, достатньо часто науковці мають складнощі з ідентифікацією та відхиленням пропозицій від нечесних видань, що спричинює не лише втрату результатів, грошей та часу але і репутації як науковця так і установи. На вебінарі нагадаємо основні типи хижацьких видань, та практичний досвід роботи наукових бібліотек Національного технічного університету «Харківського політехнічного інституту» та Одеського національного технологічного університету щодо допомоги науковцям щодо підбору видання для публікацій.

Реєстрація

 
ПАМ’ЯТНІ ДАТИ ТРАВНЯ
Інформація - Новини
Вівторок, 09 травня 2023, 00:00

Цьогоріч 8 травня Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії проти України. Ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом і переміг його, та всіх жертв Другої світової війни.

Wg

Wg

Жертвами війни стали військові, а також остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. Війна – це не лише зброя й масштабні бої. Це – долі багатьох людей, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. Моторошні свідчення учасників Другої світової війни про воєнні злочини, на жаль, для України в ХХІ столітті стали реальністю.

У 1939–1945 роках тоталітарні режими, націонал-соціалістичний (нацистський) у Німеччині й комуністичний у СРСР, вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, унаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Усі ми в неоплатному боргу перед полеглими у боротьбі за свободу та гідність людини.

Із 2014 року символом пам’яті про Другу світову війну в Україні, як і в Європі, є мак пам’яті. Сьогодні ми солідарні з усім світом та відчуваємо підтримку в боротьбі за незалежність, цивілізованість, демократію та європейські цінності.

У рамках заходів до Дня пам’яті та примирення в КНУТД у локації біля Музею історії розвитку Університету відбувся майстер-клас з виготовлення з текстилю квітки маку як символу пам’яті про загиблих.

Wg

До організаторів заходу – працівників науково-дослідної частини університету, науково-технічної бібліотеки, активу студентського самоврядування, науково-педагогічних працівників Факультету мистецтв та моди – долучилися члени ректорату, здобувачі освіти творчих спеціальностей, працівники структурних підрозділів університету. Пелюстка за пелюсткою за визначеною технологією із заздалегідь підготовленого матеріалу складалися червоно-чорні маки пам’яті про мільйони загиблих у роки Другої світової війни. Власноруч створеною квіткою маку учасники творчого заходу прикрасили прапор України й ушанували пам’ять героїв – колишніх і сучасних борців за незалежну Україну.

Wg

Wg

8 травня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про День Європи» згідно з яким 9 травня спільно з державами Європейського Союзу від 2023 року відзначатимемо – День Європи.  Президент України наголосив на усвідомленні європейської ідентичності українським народом, саме ця дата відзначається «з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань».

День Європи 9 травня символізує єдність і мир серед країн континенту, підтримку і партнерство, є одним з символічних днів для Євросоюзу. У 1985 році на саміті Європейської ради в Мілані 9 травня було затверджено як нова дата Дня Європи (хоча з 1949 по 1964 роки свято відзначалося 5 травня у день заснування Ради Європи). Саме 9 травня 1950 року вважають днем народження Євросоюзу з дати проголошення Декларації Шумана. Щорічно 9 травня у країнах Європи проводять історико-просвітницькі, освітньо-культурні та творчі заходи.

Сучасна війна росії проти України супроводжується жахливими воєнними злочинами російської армії та політично-військового керівництва. Сьогодні російська влада фактично зруйнувала систему міжнародних відносин, встановлену після Другої світової війни. Збройною агресією проти України вона розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки. Однак Європа об’єдналася, із перших тижнів повномасштабного вторгнення європейські країни дали прихисток українцям, які були змушені тікати від війни, допомагають з реабілітацією постраждалих цивільних і військових, дають нам зброю, допомагають в удосконаленні підготовки військових підрозділів… Ми разом!

І нині, щодня наші мужні хлопці та дівчата боронять Українську державу… Заради миру й життя наступних поколінь, заради вільної України і Європи! Для нас це боротьба за свободу, і ми неодмінно переможемо і нам треба своїми думками та вчинками бути достойними жертовності та незламності наших захисників.

Wg

 
День пам'яті та примирення
Інформація - Новини
Понеділок, 08 травня 2023, 09:31

До дня пам'яті та примирення

 
Робоча зустріч керівників і студентів наукових гуртків кафедр – маркетингу та комунікаційного дизайну і хімічних технологій та ресурсозбереження з працівниками НТБ КНУТД
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Неділя, 07 травня 2023, 00:00

4 травня 2023 року відбулась інформаційна зустріч із працівниками науково-технічної бібліотеки Університету, викладачів, здобувачів освіти бакалаврського й магістерського рівнів, аспірантів, керівників і членів наукових гуртків кафедр – маркетингу та комунікаційного дизайну і хімічних технологій та ресурсозбереження. Організаторами зустрічі зі студентами виступили завідувачі кафедр: Євсейцева Олена Сергіївна, Бутенко Оксана Олександрівна.

Директор бібліотеки Тетяна Букорос розповіла про участь НТБ Університету у підвищенні якості освітнього та науково-дослідного процесів через забезпечення інформаційних, дослідницьких потреб студентів, науковців, викладачів, співробітників Університету, підкреслила, що університетська спільнота та працівники бібліотеки створюють у спільнодії комфортне середовище для взаємодії, що сприяє дослідженню, навчанню та викладанню й саморозвитку кожного учасника освітнього процесу.

Під час зустрічі за допомогою інтерактивної презентації співробітники бібліотеки ознайомили здобувачів освіти з електронними бібліотечними ресурсами, розповіли про фонди електронної бібліотеки НТБ КНУТД та інституційний репозитарій КНУТД, пояснили методику інформаційного пошуку за електронним каталогом.

Учасники отримали інформацію про нові інформаційні ресурси, до яких нещодавно отримано доступ, та про електронні ресурси, якими науковці університету успішно користуються протягом останніх років. У бесіді заступник директора НТБ Тетяна Ткаченко звернула увагу учасників, що доступ до міжнародних ресурсів та бази даних, до яких в університеті через НТБ є доступ, розміщено на сайті бібліотеки.

Завідувач сектору відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Олександра Глушко ознайомила учасників заходу із особливостями та стандартами оформлення бібліографічних списків, порядком присвоєння виданням УДК, інформаційно-технічним забезпеченням роботи користувачів бібліотеки, сервісними послугами бібліотеки. Окрему увагу приділено було періодичним виданням, засновником яких є Університет. Усі видання розміщено на платформі OJS, таким чином забезпечено принцип відкритості науки.

Також здобувачі вищої освіти прослухали лекцію щодо основних принципів академічної доброчесності, правил і норм, що закріплені у «Кодексі академічної доброчесності КНУТД».

Зустріч була змістовною і інформативною для здобувачів освіти, які задавали запитання і з цікавістью дізнавались про можливості, які надає бібліотека КНУТД для проведення наукових досліджень. Ми сподіваємося, що наступні зустрічі будуть такими ж теплими й плідним, а реалізовані наукові інтереси буде втілено у наукові розробки молодих науковців КНУТД.

 
Працюй на перемогу!
Соціокультурна діяльність - Заходи
П'ятниця, 05 травня 2023, 13:20

Працюй на Перемогу

Разом з науково-технічною бібліотекою КНУТД!

З грудня 2022 року науково-технічна бібліотека КНУТД проводить збір макулатури для її монетизації та спрямування вилучених коштів на потреби Збройних Сил України.

Викидати книги – погана ідея! Закликаємо вас переглянути свої домашні бібліотеки, робочі місця на предмет застарілої, непотрібної та неактуальної літератури, паперів.

Позбавте свій життєвий простір від видань країни-агресора – звільніть місце для нових книжок українською!

Зібраний паперовий брухт піде на переробку, а у вас буде шанс допомогти ЗСУ!

Макулатура приймається у відділі обслуговування навчальною літературою (прим. 1-0389).

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 8 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар