Відвідування науково-технічної бібліотеки КНУТД студентами кафедри фінансів та бізнес-консалтингу
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Середа, 18 жовтня 2023, 00:00

У жовтні 2023 року студенти 1-го курсу спеціальностей 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок та 071 Облік і оподаткування на чолі з куратором –  доктором економічних наук, професором Золковером Андрієм відвідали Науково-технічну бібліотеку Київського національного університету технологій та дизайну.

Студенти ознайомилися з правилами користування фондами бібліотеки, пошуку необхідної літератури та порядком її отримання, відвідали читальну залу та навчилися користуватися електронною картотекою та інституційним репозитарієм КНУТД.

Okollaj

Здобувачі освіти були ознайомлені з методами пошуку за інформаційними каталогами та платформою OJS, а також отримали знання щодо правил визначення Універсальної десяткової класифікації (УДК).

Фахівці науково-технічної бібліотеки розповіли студентам про електронні ресурси НТБ КНУТД, а також представили найдорожчу книгу, яка зберігається в їх фондах.

Okollaj

Велика подяка працівникам бібліотеки за цікаву екскурсію, нові враження та здобуті знання!

 
Поетична осінь в науково - технічній бібліотеці КНУТД
Інформація - Новини
Понеділок, 16 жовтня 2023, 11:42

За ініціативи студентського профкому та підтримки науково- технічної бібліотеки КНУТД.
Красива осінь вишиває клени червоним, жовтим, срібним, золотим...
Погодьтесь, бувають моменти у житті, коли ваші почуття, враження, емоції складаються подумки в знайомі давно почуті або добре відомі рими.... Знайоме відчуття для поетичних♥️
Любі поціновувачі поезії, запрошуємо вас на осінню зустріч романтиків: почитаємо улюблене, відкриємо нове, відшукаємо однодумців.
Окремо звертаємось до тих, хто володіє талантом поетичного слова: запрошуємо озвучити свої емоції, поділітися написаним, дозволити долучитися до вашого світосприйняття скрізь вірші - нові шанувальники чекають!
Осіння поетична зустріч відбудеться 18 жовтня о 13:30 у читальній залі бібліотеки (ауд. 1-0394).
 
Традиційна екскурсія для студентів першого курсу кафедри підприємництва та бізнесу до науково-технічної бібліотеки КНУТД
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
П'ятниця, 13 жовтня 2023, 00:00

Okollaj

За доброю традицією протягом вересня і початку жовтня в Науково-технічній бібліотеці КНУТД проходять екскурсії для першокурсників. Так 6 жовтня 2023 року така екскурсія була проведена фахівцями бібліотеки для студентів-першокурсників кафедри підприємництва та бізнесу факультету управління та бізнес-дизайну.

Працівники бібліотеки ознайомили студентів з місцем розташування бібліотеки, графіком роботи, складом фондів та бібліотечними послугами.

За допомогою інтерактивної презентації провели для студентів навчально-практичне заняття щодо оволодіння навичками роботи з електронними ресурсами та базами даних. Надали практичні поради з їх ефективного використання у навчальному процесі. Звернули увагу студентів на те, що саме використання електронних ресурсів дає змогу перейти на якісно новий рівень забезпечення повноти задоволення інформаційних потреб користувачів.

Студенти прослухали захоплюючу розповідь з історії бібліотеки від часу її заснування до сьогодення.

Протягом існування Науково-технічної бібліотеки її фахівці постійно формували фонд книжок, газет, журналів. У бібліотеці зберігаються рідкісні літературні та цінні видання ХVІІ–ХХ століття. Деякі з них були продемонстровані здобувачам освіти.

Okollaj

Також під час екскурсії студенти мали змогу, зареєструватися як читачі.

Колектив кафедри та першокурсники щиро дякують працівникам Науково-технічної бібліотеки КНУТД за дуже цікаву, змістовну та пізнавальну екскурсію.

 
Всеукраїнське Бієнале Левкасу
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Четвер, 12 жовтня 2023, 11:23

Від 28 вересня у Центрі Сучасного Мистецтва «Білий Світ» (вул. Євгена Чикаленка, 21а) триває виставка Третьої Всеукраїнської Бієнале Левкасу. У виставці беруть участь 126 сучасних митців. Левка́с (від грец. λευκός — «білий») — назва грунту (суміші крейди з тваринним або рибним клеєм з додаванням лляної олії), що традиційно використовувався у середньовічному мистецтві  іконопису. На дерев'яну основу ікони після обробки таким грунтом краще лягає фарба і довше зберігається зображення. За стародавніми рецептами, чи із застосуванням найновіших матеріалів, створення левкасних творів потребує від авторів копіткої праці, тонкого відчуття фактури і пластики. Всеукраїнська Бієнале Левкасу заснована у 2019 році ЦСМ «Білий Світ» та відомим митцем, львів’янином Олегом Денисенком. Її організатори, які мають на меті підтримувати й плекати мистецтво українського левкасу, збирають і експонують найкращі твори майстрів нашої країни.

Мore

Текст: Ніна Максимова

 
Кіно народжене Україною. Альбом антології українського кіно
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Середа, 11 жовтня 2023, 13:58

Книгу Сергія Тримбача «Кіно народжене Україною» береш в руки з відчуттям урочистого очікування свята. Бо кіно, як і будь-яке мистецтво, це завжди зустріч з несподіванкою: або занурення в океан емоцій, або в глибини інтелектуального пошуку, або в тиху спокійну радість споглядання.

Книга видана в 2020 році до ювілею студії ім. О. Довженка, ще до початку повномасштабної війни. Створена для вивчення історії українського кіно, зараз вона сприймається вже зовсім по-іншому. Кадри знайомих старих фільмів, акторів викликають трепетну ніжність, «рідність», занурюють в спогади, а тих, які ще не бачив, – гаряче бажання обов’язково подивитись. Бо історія українського кінематографу – це також історія всієї України, в тому числі – її незалежності. В антології ми прослідковуємо шлях кіномистецтва майже за 130 років, від початку, з кінця 19 ст. і до наших днів.

Книжка справді зачаровує, її не хочеться випускати з рук, і не помічаєш, як спливає час! Численні якісні здебільшого чорно-білі фото, змістовні тексти до них, історичні і біографічні довідки не дають змоги відірватись від читання.

Альбом антології українського кіно шукайте в читальній залі бібліотеки КНУТД. Особливо, якщо ви – студент факультету культурних і креативних індустрій, а також цікавитесь сучасним життям у всіх його проявах! Ласкаво просимо!

 
Ознайомлення першокурсників кафедри маркетингу та комунікаційного дизайну з фондами науково-технічної бібліотеки КНУТД
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Середа, 11 жовтня 2023, 00:00

5 жовтня 2023 року відбулося ознайомлення здобувачів вищої освіти, освітнього рівня «бакалавр», першого курсу, спеціальності 075 «Маркетинг»  гр.БМР-1-23 (куратор к.е.н, доц. Олена Євсейцева) БМРД-1-23 (куратор д.е.н., проф. Світлана Бебко) факультету управління та бізнес-дизайну з фондами Науково-технічної бібліотеки  Київського національного університету технологій та дизайну.

Місія бібліотеки полягає у збереженні, організації та популяризації інформаційних ресурсів, що відповідають вимогам навчального процесу і науково-дослідної роботи здобувачів освіти в Університеті та сприяє підготовці конкурентоспроможних фахівців.

Okollaj

Провідні фахівці науково-технічної бібліотеки надали здобувачам освіти повну інформацію про фонди та електронні ресурси НТБ КНУТД. Під час інтерактивної презентації вони детально проінформували студентів про інституційний репозиторій КНУТД, методи пошуку за інформаційними каталогами, ознайомили з платформою OJS та навчили як правильно визначати УДК для наукових праць, а також надали можливість здобувачам освіти самостійно спробувати здійснити такий пошук.

Під час тренінгу, студенти - майбутні маркетологи навчалися працювати з електронним каталогом і переконалися в тому, що за допомогою пошукової системи в базі фонду науково-технічної бібліотеки можна знайти відповіді майже на всі питання, які їх цікавлять.

Okollaj

Особливо здобувачам освіти сподобалася екскурсія, де вони ознайомилися з усіма відділами та фондами науково-технічної бібліотеки.

Науково-технічна бібліотека КНУТД як культурний центр університету бере активну участь в особистісному розвитку молоді, її вихованні, утвердженні моральних цінностей, соціальної активності, патріотичної громадянської позиції, формуванні етичної поведінки, здорового способу життя.

Okollaj

Щиро дякуємо за співпрацю всім співробітникам науково-технічної бібліотеки, за сприяння організації ознайомлення здобувачів освіти з інформаційною культурою та надання їм практичних компетентностей щодо користування пошуковою системою бібліотеки!

 
Бібліотека КНУТД відзначала Всеукраїнський день бібліотек та День захисників і захисниць України.
Соціокультурна діяльність - Заходи
Вівторок, 03 жовтня 2023, 13:24

Вихідні початку жовтня науково-технічна бібліотека КНУТД відзначала Всеукраїнський день бібліотек та День захисників і захисниць України. Два свята, які мають величезне значення не тільки для бібліотекарів, а й усіх українців.
Захищати свою Вітчизну може людина, яка знає свою мову, історію, народні традиції, культуру. Яка змалечку вчила "садок вишневий коло хати...", співала з родичами пісні. Тобто людина яка читає!
Нам, співробітникам бібліотеки, приємно відзначити, що наша підготовка до свят не пройшла марно: група Біт -1-22 студентів факультету МКТ, завітала до оновленого читального залу.
Розмова розпочалася з розповіді про найактуальнішу літературу - літературу про війну. Книги, написані учасниками бойових дій, волонтерами, письменниками, об'єднаними у книжкову виставку "Книги, які б не мали з'явитися".
Молодь цікавив оновлений читапьний зал на предмет можливості працювати та проводити свій вільний час, принцип розташування фондів, комп'ютерна зона. Студенти відвідали відділ зберігання фондів, де познайомилися з старовинними виданнями.
Науково-технічна бібліотека КНУТД завжди чекає на своїх відвідувачів . Ми працюємо заради Перемоги.
Текст Людмила Крехова

 
Гліб Бабіч. Вірші та пісні
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Понеділок, 02 жовтня 2023, 14:44

Ця книга зовсім особлива. Кожен вірш звучить в голові, як пісня, навіть той, який читаєш і чуєш вперше. Мабуть тому, що це не просто слова, складені в рядки, а спів гарячого, але згорьованого серця: «І серце, приховане під камуфляжем, надійніше, ніж броня».

Поет-Пророк! Смерть є персонажем майже кожної з його поезій. Смерть, війна, вибухи, постріли, рани… Ловиш себе на тому, що перегортаєш сторінки, щоб подивитись рік видання. 2021. Весь цей жах не в лютому 2022 почався, він вже десятий рік котиться по нашій землі. Тільки ми його не помічали, бо не хотіли нічого про це знати, не хотіли бачити очевидного. А ще тому, що були ті, хто, як Гліб Бабіч, «тримали небо над Різдвом». Вони були десь там, далеко на сході, незрозумілі, незручні, «войовнича меншість»… Війна давно ввійшла в їх життя, буденно, невідворотно і надовго. Гліб Бабіч пішов воювати за свободу України ще в 2014 році.

За книжкою Гліба Бабіча «Вірші та пісні» приходьте в наукову бібліотеку КНУТД (Читальна зала 1-0394).

 
День захисників і захисниць України
Інформація - Новини
Неділя, 01 жовтня 2023, 08:31

День захисників і захисниць України останні півтора року відбувається кожного дня. Це боротьба за нашу незалежність, свободу, національну гідність, історію, майбутнє; за право жити, працювати, вчитися.У 2023 році, через  реформу церковного календаря, День захисника України перенесли на 1 жовтня за указом президента Володимира Зеленського:
– Цієї неділі, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату День своїх захисників і захисниць. Усіх, хто бʼється заради держави. Усіх, хто додає сили Україні. Усіх, хто віддав своє життя заради України. І цієї неділі вперше вся Україна на хвилину зупиниться, щоб мовчанням вшанувати подвиг наших людей, які загинули, захищаючи нашу державу та українців. Хай це стане нашою новою традицією.
В умовах російської агресії всі ми гостро , на особистісному рівні відчули близькість  понять:  держава, свобода, вільний вибір. Неймовірно важливими стали для нас люди, які можуть захистити те, що так важливо для кожного українця - нашу рідну Україну! 

Вдячність, повага, гордість, турбота - ці слова не в змозі передати почуття до наших захисників. Може, слова і не потрібні... Наша підтримка у щоденній праці, навчанні,  вихованні дітей.
Науково - технічна бібліотека КНУТД вітає зі святом усіх захисників і захисницьУкраїни,
волонтерів, прикордонників, військових медиків, санітарів, кухарів та всіх, хто працює на забезпечення потреб фронту; ветеранів АТО і всіх військовослужбовців ЗСУ та ТРО; працівників оборонпрому; правоохоронців!
Захист своєї Вітчизни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.
Захисники Вітчизни з часів воїнів-русичів, козаків, січових стрільців , воїнів УПА боронили нашу країну від ворогів з метою створення вільної, сильної держави. Сучасні воїни продовжують і розвивають тисячолітні військові традиції.

Історична довідка
1 жовтня українці відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Ідея заступництва Божої Матері – захисниці від ворогів – має глибоке коріння із часів Русі і запровадження християнства у 988 році. Князь Ярослав Мудрий збудував у Києві церкву на Золотих Воротах як вияв вдячності Богові і Пресвятій Богородиці. 1039 року він віддав народ Русі під опіку Божої Матері.
Традиція вшанування Покрови як покровительки українського війська перейшла від руських князів до козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова. Тоді ж виник новий тип ікони – “Козацька Покрова”, де під омофором Богородиці зображуються українські ієрархи, гетьмани і козаки. Також саме на свято Покрови козаки проводили ради, на яких вибирали нового гетьмана або членів старшини. Вшанування козаками Покрови позначилось і на топоніміці території їхнього проживання – сьогодні багато сіл в Україні носять назви “Покровка”, “Покровське”, “Новопокровка”.
У добу Української революції 1917–1921 років відроджувалися традиції військово-козацької спільноти. Вони стали основою для розбудови збройних сил УНР, Української Держави та ЗУНР. Передусім це простежується в найменуваннях військових формацій. Першим таким підрозділом став Український козацький полк імені Богдана Хмельницького, створений у травні 1917 року. Згодом виникли формування, названі на честь видатних козацьких командирів – Петра Дорошенка, Максима Залізняка, Костя Гордієнка, Івана Мазепи. Козацький “відбиток” є й у таких назвах: Січові стрільці, Запорізька група, Сердюцька дивізія, Запорізька Січ, гайдамацькі полки та вільне козацтво.
Козацькі військові традиції в добу Української революції прослідковуються також у військовій символіці (стяги, відзнаки), назвах військової техніки (панцерні потяги “Хортиця”, “Запорожець”, “Полуботок” та інші), назвах кораблів (крейсер “Гетьман Іван Мазепа”, канонерський човен “Запорожець”). Окремо слід згадати військову термінологію, якою послуговувалися для позначення рангів, посад і військово-структурних елементів: козак, ройовий, чотар, бунчужний, півсотенний, сотник, курінний, осавул, полковник, отаман бригади, отаман дивізії, отаман корпусу.
Це відображалося в одностроях і зовнішньому вигляді вояків українських військових формацій тих часів. Кашкет-“мазепинка”, чорні шапки з кольоровими шликами, черкески й інші елементи старовинного українського військового одягу. Часто бійці за зразком козаків голили голови, залишаючи лише оселедець.
У Другій світовій війні українці боролись із нацизмом в лавах Червоної, Української повстанської та в арміях Об’єднаних Націй. Уродженці різних куточків України й українці світу, котрі були в регулярних арміях або ставали партизанами, служили у допоміжних формуваннях чи на передовій, пройшли усю війну чи загинули в боротьбі, пліч-о-пліч із іншими народами боролися проти нацизму. Вояки Української повстанської армії брали до рук зброю, аби захистити українців від обох тоталітарних режимів – нацистського та комуністичного. Боролися за відновлення української державності, наслідували козацькі військові традиції. Символічний день її створення – 14 жовтня 1942 року, що тоді припадало на Покрову Пресвятої Богородиці. Боротьба УПА була продовженням українського визвольного руху періоду Української революції 1917–1921 років, підпільно-бойової Української військової організації та Організації українських націоналістів у 1920–1930-х роках.
Сьогодні наше військо стало однією з найбоєздатніших армій Європи, маючи за плечима майже 10 років досвіду боїв у сучасній російсько-українській війні. За цей час ми провели і важливі реформи Збройних Сил, армія професіоналізувалася як одна з найважливіших інституцій країни. Нині модернізація війська продовжується. Окрім системи управління та матеріально-технічного забезпечення,зазнала змін ідеологічна підготовка особового складу в умовах протидії збройній та інформаційній агресії Російської Федерації. Відновлення питомо українських мілітарних традицій та посилення ідеологічної складової патріотичного виховання особового складу сформувало у військовослужбовців почуття особистої відповідальності за захист України.
У боях із підрозділами російської регулярної армії та підконтрольних їм бойовиків постало якісно нове українське військо, що відіграє значну роль в українському суспільстві.

Науково-технічна бібліотека КНУТД до Дня захисників і захисниць України підготувала огляд сучасної художньої літератури про війну. Книги створені під час повномасштабного вторгнення, написані безпосередніми учасниками війни: бійцями ЗСУ, волонтерами, письменниками. Поезія, проза, пісні  допоможуть  зрозуміти що відбувається з кожним із нас, як змінюється наші пріоритети, підтримають та надихнуть на Перемогу.
Чекаємо на вас у понеділок, 2 жовтня, о 12.30, в приміщенні 1-394.
До вашої уваги книжкові виставки: "Книги, які б не мали з'явитися", "Історія українського козацтва".

 
Промо-акція «Бібліотека – твоя синергія перемоги!».
Соціокультурна діяльність - Заходи
Середа, 27 вересня 2023, 10:15

До Всеукраїнського дня бібліотек науково-технічна бібліотека КНУТД проводить промо-акцію «Бібліотека – твоя синергія перемоги!».

Мета: виховувати почуття патріотизму студентської молоді за допомогою читання.

Під час війни читання набуває особливого значення: надихає на працю, навчання, перемогу. Завдяки художньому слову відчуваєш гіркоту, смуток, біль від втрат… Водночас літературне слово надихає, окрилює, вселяє віру у Перемогу!

Немає людини на світі, яка б любила книгу більше, ніж бібліотекар.

Книги – наша турбота, наснага і гордість! Дбайливо, з пошаною ми зберігаємо видання та прагнемо закохати у книгочитання вас, наші любі читачі!

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, яке відзначається 30 вересня,  в умовах воєнного стану ми проводимо промо-акцію нашої бібліотеки.

Локації та цікавинки:

● Літературний огляд художньої літератури про війну. Книжкова виставка;

● Бібліотечні книги - «рекорди Гіннеса»;

● Таємниці книгосховища;

● Конспекти 19 століття;

● Оновлений відділ обслуговування;

● Паперовий каталог минулого століття.

28 - 29 вересня 2023 р. співробітники науково-технічної бібліотеки КНУТД зустрінуть вас на абонементі обслуговування, прим. 1-394, де ви познайомитесь з деякими локаціями.

Замовити повний пакет: e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар