17 листопада День студента в Україні та Міжнародний день студентів
Інформація - Новини
П'ятниця, 17 листопада 2023, 10:35

Міжнародний день студентів було впроваджено на Всесвітньому конгресі студентів. Свято відзначається щорічно 17 листопада. Україна приєдналася до  міжнародної ініціативи і закріпила в своєму законодавстві День студента, додатковим Указом Президента України від 16 червня 1999 року № 659/99.

Студенство завжди було невід’ємною частиною верств суспільства, соціальним феноменом, рушійною силою прогресу, учасником державотворення.

У Національній доктрині розвитку освіти визначено: «Головне завдання вищої школи – професійна підготовка студентів, формування фахівців із вищою освітою, здатних до творчості, прийняття оптимальних рішень, таких, що володіють навичками самоосвіти й самовиховання, вміють узгоджувати свої дії з діями інших учасників спільної діяльності».

Також, одним із головних завдань вищого навчального закладу, як сказано в Законі України «Про вищу освіту», є забезпечення культурного й духовного розвитку особистості, виховання осіб, що навчаються у вищих навчальних закладах, у дусі українського патріотизму і поваги до Конституції України.

Мета КНУТД – навчати й виховувати молодь, реалізовувати необхідні суспільству якісні освітні послуги незалежно від місця проживання / перебування споживачів; розвивати особистісний потенціал учасників освітнього процесу, їх творчі здібності, активну соціальну позицію.

Яким є студентство КНУТД 2023 навчального року? Уява створює загальний образ студента, як молодої, прогресивної, завзятої до навчання, ретельно працюючої, ініціативної людини, кмітливу та веселу на вдачу. Реальний образ студентської молоді КНУТД відображається у навчанні, діях, вчинках.

Науково-технічна бібліотека КНУТД на основі матеріалів сайту КНУТД та власних спостережень зробила своєрідний аналіз студентської спільноти університету. До вашої уваги презентація «Студенти КНУТД: 2023».

 
Всеукраїнський конкурс мультимедійних проєктів "Врятувати від забуття"
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Вівторок, 14 листопада 2023, 13:49

Міжнародний благодійний фонд національної пам’яті України у співпраці із центральними та місцевими органами влади, Київським міським будинком учителя проводить черговий щорічний Всеукраїнський конкурс мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття». Також до організації заходу долучилися Інститут історії України НАН України, Кабінет Міністрів України, Спілка письменників України.

Метою конкурсу є підвищення інтересу молоді до української історії, збереження та відновлення національної пам’яті, подолання історичних міфів.

Okollaj

У заході можуть брати участь учні старших класів, студенти і вчителі та подавати як індивідуальні, так і групові проєкти.

Конкурсні роботи слід надсилати до 1 грудня на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Протягом грудня-січня журі опрацьовуватиме проєкти та наприкінці січня визначить переможців.

Розгорнута інформація щодо конкурсу у Положенні.

Лист Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України від 10.10.2023 № 04-24/13-2023/222369 «Про сприяння в організації та проведенні Всеукраїнського конкурсу мультимедійних проектів «Врятувати від забуття».

 
Літопис сьогодення
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Понеділок, 13 листопада 2023, 13:04

Мистецтво не може стояти осторонь світових катаклізмів. Воно відображує те, що турбує людство, окремі нації та народи, кожну людину. Тому природньо, що український митець  не може оминути тему воєнної дійсності 2022-2023 років.

Мore

В Національному музеї «Київська картинна галерея» відбулось відкриття персональної виставки художника  Анатолія Варварова «Літопис сьогодення».  Анатолій Варваров поставив собі завдання показати, як змінилось його власне життя і буття нашої країни у воєнний час. Твори митця -  наче особистий  щоденник:  «Працюю, пишу, щоб не загасити себе, щоб не дати згаснути іншим: близьким, рідним, друзям. Пишу те, що заряджає позитивом на переможне майбутнє. Картини – це пам’ятка про те, що я відчуваю під час війни». Правдивий характер робіт дозволяють нам назвати його літописцем української сучасності. Вони  ліричні,  сповнені  роздумів із нотками суму над  крихкістю нашого звичного світу,  але й  насичені сподіваннями на ті крила надії, що підносять у небо  птахів  і паперові  літачки, й непереборною  вірою в Перемогу.

Виставка триватиме з 31 жовтня по 29 листопада.

Підготувала Ніна Максимова

 
Смерть лева Сесіла мала сенс
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Понеділок, 13 листопада 2023, 11:04

Стяжкіна О. Смерть лева Сесіла мала сенс : роман / О. Стяжкіна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 240 с.

Події книги Олени Стяжкіної «Смерть лева Сесіла мала сенс» починаються в далекому «перебудовному» 1986 році. В одному з пологових будинків Донецька 16 квітня, в день столітнього ювілею Ернста Тельмана, народжуються четверо немовлят. А оскільки перебудова країни вже почалась, а ментальності - ще ні, «зверху» було запропоновано
когось із новонароджених назвати на честь німецького комуніста, за що було обіцяно квартиру, килим і телевізор.  Після такого, дещо довлатівського початку,  чекаєш на легке гумористичне продовження, але далі все йде не по плану. Журналіст Фінк, діти - Ернест, Тельма, Льоха і Галя, їхні батьки, такі різні геть у всьому, стають на багато років майже однією сім’єю.

Діти разом ростуть, дружать, сваряться, закохуються, батьки міняють роботи, міняють сім’ї, міняють життя… До 2014 року. А потім починається війна. І герої, до яких ми звикли, і від яких не чекали жодних несподіванок, стали самими собою. Злетіло все, що було нашаровано вихованням, суспільством і власними страхами. Хтось виявився палким прихильником «руського миру», хтось пішов воювати за Україну, хтось тихо і непомітно поїхав в москву, а хтось залишився в Донецьку рятувати покинутих напризволяще тварин; хтось загинув на роботі від «прильоту», хтось став снайпером, а хтось зник, ніби розчинився у повітрі… Різні долі, несподівані вчинки і вибір шляху. Незвичайна структура книги, вона схожа на печворк: ми кожні кілька сторінок потрапляємо з одного часу в інший, від одного персонажа до іншого, гойдаються емоції, ледве встигають висохнути сльози. Книга двомовна. Перша частина майже вся написана російською, бо саме вона для героїв є рідною, але далі української стає все більше і більше, бо з війною міняється світогляд, а з ним і мова.

Мабуть кожен з нас розгубив за останні роки «друзів» і рідних, які виявились не те що не однодумцями, а ворогами… Тому і чіпляє ця книга так сильно, і не відпускає, і ще довгий час все моделюєш в голові ситуації і вірогідні долі.

 
Профорієнтаційна зустріч «КНУТД – мій університет»
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
П'ятниця, 10 листопада 2023, 15:49

9 листопада 2023 року у приміщенні читальної зали (1-394) відбулася профорієнтаційна зустріч «КНУТД – мій університет» зі студентами Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД.

Завідувачка відділу зберігання фондів Крехова Людмила розповіла першокурсникам коледжу про історію та сьогодення КНУТД: здобутки та наукові досягнення, освітню діяльність, напрями професійної підготовки, студентське життя.

Okollaj

Студенти коледжу дізнались, як користуватися книжковим і періодичним фондом, посібниками та методичними  доробками науковців університету, ознайомились з комп’ютерною зоною бібліотеки, яка дає можливість користуватися електронною бібліотекою.

Сподіваємося що студенти коледжу університету, які вже стали віртуальними користувачами електронної бібліотеки, будуть постійними відвідувачами бібліотечних просторів та студентами КНУТД.

 
До Дня української писемності та мови: 225 років від часу виходу у світ поеми «Енеїда»
Інформація - Електронні виставки
Вівторок, 07 листопада 2023, 00:00

Вихід у світ «Енеїди» Івана Котляревського став епохальною подією в культурному житті України. «Енеїда» започаткувала нову добу українського письменства, стала національною гордістю народу, принесла світову славу її авторові.

 
Швидкий малюнок в бібліотеці
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи
Понеділок, 06 листопада 2023, 00:00

2 листопада 2023 року в читальному залі науково-технічної бібліотеки КНУТД відбулося засідання науково-творчого гуртка «Sketching Club» (наукові керівники: доцент Чембержі Д.А., ст. викладач Пашукова С.Г.) Заняття  старший викладач кафедри цифрового мистецтва факультету мистецтв і моди Світлана Пашукова.

Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 022 «Дизайн» групи БДг3-23 взяли участь у скетчінг-сесії. Нагадаємо, скетчінг (від англійського слова “sketch” – етюд, замальовки, начерк) – техніка швидких малюнків. Члени гуртка розширювали знання про базові пропорції людини.

Хоча скетчі є простими малюнками, дуже часто вони стають справжніми шедеврами професійних художників та новачків. Скетчі можуть стати прообразами майбутніх картин, тому навички такої техніки дуже важливі та цікаві для студентів.

Okollaj

Учасники гуртка опановували виконання начерків у швидкому темпі, здобували навички використовувати при цьому різні графічні матеріали. Позуючи один одному по черзі, гуртківці мали завдання «упіймати» та візуалізувати основне у своїй моделі.

Засідання наукових гуртків в науково-технічній бібліотеці стало доброю традицією, коли студенти водночас можуть звернутися до ресурсів бібліотеки, а також взяти участь в інтерактивній екскурсію по бібліотечному простору.

Працівники НТБ завжди відкриті для співпраці з реалізації науково-практичних задумів учасників освітнього процесу. Висловлюємо вдячність Світлані Пашуковій за організацію зустрічі з креативними і талановитими молодими митцями КНУТД в стінах НТБ.

 
Любов перемагає
Соціокультурна діяльність - Книга дня
П'ятниця, 03 листопада 2023, 10:52

Любов перемагає / Школа письменницької майстерності «Риба». Київ : Саміт-книга, 2023. 468 с.

Любов перемагає! Це і беззаперечне твердження для кожного з нас, яке тримає на плаву в важкі часи, і життєвий девіз, що ніколи не втратить актуальності, це і тихий голос Бога, що промовляє до серця в найрозпачливіші і найінтимніші хвилини…

«Любов перемагає» - називається літературна збірка короткої прози випускників письменницької академії «Риба». Маленькі історії, мов різнокольорові скельця в калейдоскопі, складають візерунок життя сучасних українців – воїнів, волонтерів, біженців, людей в окупації і за кордоном, дітей, дорослих, молодих і не дуже.... Талановиті і творчі, автори торкаються теми любові делікатно і тремтливо, легкими рухами і мазками. В наш час кліпового мислення, коли так важко зосередитись на чомусь надовго, саме ці невеличкі історії, написані в різних жанрах, змушують зупинитись, закрити очі і відчути тепло від давніх спогадів і асоціацій.

Книжку «Любов перемагає» подарувала нашій бібліотеці одна з авторок, Оксана Михальчук. Сама вона пише: «Дуже приємно, що одна з моїх перших новел потрапила до літературної збірки випускників школи. Це, безумовно, заслуга неймовірно класного викладача Любки Дереша, усієї команди школи і талановитих колег по курсу…»

Ця книга – подарунок не тільки нам, читачам, а ще всім, хто пише сам. Вона надихає на творчість і сміливість.

 
У пошуках натхнення
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
П'ятниця, 03 листопада 2023, 10:34

У просторі галереї НЮ АРТ експонується  виставка «У пошуках натхнення». присвячена віднайденню  краси у  буденному житті, об’єктах, що нас оточують: вази з квітами та фруктами, скляний та порцеляновий посуд, книги тощо. Всі ці об’єкти на перший погляд  доволі прості та буденні, але кожен з них вартий уваги та пензля художника. саме завдяки художньому баченню він і набуває цінності.

Мore

Жанр натюрморту пройшов складний еволюційний шлях від XVII століття і  набув символічного змісту, красномовності у відображенні думок художника. В той же час, як декоративний жанр, він підвищує емоційну виразність зображуваних форм. Натюрморти можуть створити настрій, продемонструвати майстерність художника, нагадати про приховану і швидкоплинну красу життя.

В експозицію увійшли різні за манерою виконання та настроєм твори талановитих українських митців: В. Багаліки, І. Волкова-Ткачинського,  К. Звіринського, В. Колесникова, Н. Корф-Іванюк, Р. Сельського, М. Соколова, М. Резніка, С. Чаркіна, С. Шишка, В. Цвєткової, С. Ярового та інших, серед них є й такі, що глядачі побачать вперше. Натюрморти  неодмінно зацікавлять студентів творчих професій нашого Університету, навчать їх розпізнавати красу у предметах навколо нас, наслідуючи вислів великого українського філософа Григорія Сковороди – « З видимого пізнавай невидиме».

Виставка «У пошуках натхнення» триває з 26 жовтня до 28 листопада. Відвідайте цю прекрасну осінню виставку та отримайте естетичне задоволення! Вхід - вільний. Адреса галереї : вулиця Михайла Грушевського, 28/2, режим роботи галереї: вт-пт 11:00 - 18:00, сб 12:00 - 16:30

Підготувала Ніна Максимова

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 5 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар