Виставка Олександра Кротевича «Іду на ви!»
Соціокультурна діяльність - Заходи
Середа, 05 квітня 2023, 11:03

У Мистецькому просторі КНУТД відбулось відкриття персональної виставки  кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри графічного дизайну Олександра Кротевича «Іду на ви!» Експоновані роботи серій «Моя Україна» та «Абетка українських буквиць» відображають патріотичну громадську позицію митця та його власне тлумачення поняття «Українство». Олександр Кротевич - художник, дизайнер, кандидат мистецтвознавства, член Спілки дизайнерів України, учасник багатьох українських та міжнародних художніх виставок. Працює в галузях монументального мистецтва, графіки, живопису та графічного дизайну. Авторський стиль мистецьких робіт Олександра Кротевича полягає у втіленні української національної ідеї засобами графіки й живопису. «Абетка українських буквиць» - серія графічних робіт із 33-х буквиць, яку було створено в 2019 році як візуально-асоціативне відображення кодексу національної ідентифікації. Серія отримала Свідоцтво авторського права державного зразка за № 90684. Роботи насичені інформацією, що закликає до їх детального розгляду, і вдумливий глядач може щоразу знаходити в них нові образи, символи та знаки.

НТБ КНУТД підготувала до уваги відвідувачів виставку видань з мистецької тематики.

Виставка триватиме 03.04.23-24.04.23.

Адреса: м. Київ, вул. Мала Шияновська (Немировича-Данченка), 2, навчальний корпус 4
Текст: Ніна Максимова

 
Книга, яка б не мала з'явитися
Соціокультурна діяльність - Книга дня
Вівторок, 04 квітня 2023, 14:22

Зустріч могла і не відбутись, так само, як і поява нової книжки Руслана Горового "Жили собі люди", могла б...
Війна, увірвавшись до нашого життя, змінила навколишній світ, наш світ, як не парадоксально, не тільки у жахливу сторону, але й проявила цілу низку цінностей, про які ми, пересічні українці, навіть не підозрювали.
Особисто мене вразила наша творча еліта. Ні, не будемо про тих, хто стрімко "захворів", або тихо відсижується десь за межами.. Поговорімо про справжніх: "Моє улюблене заняття - порушення інерції агрегатного стану середовища" - Руслан Горовий.
Він  - журналіст, письменник, драматург, поет,музикант. З самого початку війни - волонтер. Обїзджає зі  своїми "циганами" (неофіційна назва групи волонтерів) деокуповані села, містечка, допомагаючи простим людям.
Неможливо було б пропустити зустріч з такою людиною! Презентація нової книги відбулася 31 березня у Дитячій бібліотеці Шевченківського району. Прихильники автора мали змогу познайомитися також із командою "Циган" та низкою людей, причетних до створення книги.
Сам письменник характеризує свою книгу "Жили собі люди"так:
Кожна книжка як дитина. І до народження проходить купу етапів без яких неможлива її поява. Однак ця книжка взагалі не мала з’явитися. Її ніколи не було б, якби 24 лютого русскій мір не вдерся на Київщину.
Біль, жах, нерозуміння і неприйняття, потім торг і всі інші етапи: все це пережили герої цієї книжки".

Це збірка есеїв про появу і роботу циганського табору, видана двома мовами (українською та англійською), доповнена фотографіями та GR-кодами, за якими можна перейти на сайти з детальною інформацією про події, описані у книзі. Прикрашає книгу палітурка роботи Нікіти Тітова.

І так, я знаю, як проведу цю ніч

Текст:  Олександра Чепілко, Людмила Крехова

 
Видатні вчені на сторінках колекційних видань
Інформація - Новини
Середа, 29 березня 2023, 13:27

Науково-технічна бібліотека КНУТД заснована разом з університетом у 1930 році . Початок її фондам було покладено передачею 500 екземплярів книг з бібліотеки Київського політехнічного інституту.

Одним із  підрозділів бібліотеки  є відділ зберігання фондів, який вивчає, накопичує, зберігає книжкові пам’ятки. Зміст фонду – 6678 екземплярів друкованих книг (без урахування періодичних видань) ХVІІІ-ХХ ст., це : наукова, науково-популярна, довідкова, навчальна та художня література, іноземні видання.

З метою збереження, вивчення, популяризації видань ми розповідаємо про книги видатних вчених, що зберігаються у наших книгозбірнях. Представлені до вашої уваги праці світових науковців увійшли до політематичної  колекції видань до 1940 року.

Текст: Людмила Крехова, Ніна Максимова

 
Виставка «Традиції Полтавщини: живі образи»
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Вівторок, 28 березня 2023, 13:39

Мore

У виставкових залах «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська» відкрилася виставка фотопортретів українців у автентичному одязі Полтавського регіону «Традиції Полтавщини: живі образи». Виставковий проєкт є результатом п’ятирічної роботи талановитої фотохудожниці Анни Сенік, засновниці напрямку української етнофотографії. У співпраці із дослідницею традиційного українського костюму Оленою Дідик вона втілила на художніх світлинах образи Полтавського краю як колиски української культури. Наші сучасники представлені в унікальних історичних строях з приватних колекцій та зібрань, а також із фондів Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського. Із вітальним словом виступив заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська», д. і. н. Вячеслав Корнієнко. Свої книги «Українська ідентичність писана світлом. Полтавщина другої половини ХІХ - початку ХХ століття» та «Гастрономічні нариси з Полтавщини або невигадані історії про любов до своєї справи» презентували автори - Євгеній Аничин та Марина Пушкарьова. Під час урочистого відкриття виставки для гостей звучали автентичні пісні у виконанні гурту народного співу вокально-хорової студії «Домінус» та гурту «Вільце».

Студентам КНУТД, які вивчають історію автентичного українського строю, буде надзвичайно корисно ознайомитись з виставкою, що триватиме до 9.04.23

Текст: Максимова Н.П.

 
Запрошуємо вас на Quiz
Соціокультурна діяльність - Заходи
П'ятниця, 24 березня 2023, 09:41

Шановні студенти!

Студентський профком спільно з науково-технічною біблотекою КНУТД запрошує вас на Quiz, який присвячено українському мандрівному філософу Григорію Сковороді. На заході ми більше дізнаємося про творчість та цікаві факти з життя великого філософа, якого визнано одним із п’яти найвидатніших мудреців світу.
Умови участі:
  • зібрати команду 4-5 осіб;
  • зареєструватися за посиланням до 26.03 включно;
  • бажання цікаво провести час.

Переможців буде оголошено одразу після гри!

 
21 березня Всесвітній день поезії
Інформація - Новини
Вівторок, 21 березня 2023, 11:52

Щорічно 21 березня за ініціативою ЮНЕСКО святкують Всесвітній день поезії.

Поезія, за Словником української мови, це словесна художня творчість; мистецтво художнього відображення дійсності в словесних образах.

Для поціновувачів слово «поезія» значно більше, ніж ділове визначення, це простір, окремий світ, величне розмаїття думок, уяви, емоцій, прекрасне та особисте.

За що так полюбляють поезію читачі, любителі римованого слова?

Можливо за влучність, можливість пережити почуття причетності, за красу мовлення, співпереживання, уміння поета побачити та передати те, що не можуть передати інші, за відповіді на найгостріші й найглибші духовні питання сучасної людини.

Війна, на жаль, внесла корективи в наше сприйняття поезії. Ні, ми не перестали читати вірші про філософію життя, кохання, природу…  Але ми стали частіше гортати новини, прозу воєнного часу, та шукати тексти, де йдеться про мужність українських воїнів, нескореність духу, про щоденні подвиги на фронті і в тилу, про тугу від втрат. Події, що відбуваються у нашій країні, у житті кожного з нас, мали вилитись в слова. Мабуть, так завжди народжувалась поезія війни…

Покладені на музику то болючі, то життєдайні слова залунали для нас особливо щемливо, стали особистими, навіть інтимними, бо пройшли скрізь серце. Вони співзвучні з давніми козацькими баладами, народними піснями, з нашою історією і  водночас сучасні, злободенні, актуальні. Пісні російського вторгнення відображають наш український дух, українську вдачу, менталітет, наші цінності.

Науково-технічна бібліотека КНУТД пропонує ознайомитись з поетами-авторами та текстами пісень війни, які обов’язково (точно знаємо!) вийдуть окремим виданням та поповнять наші фонди. Додаємо посилання, за якими можливо послухати музичні твори. До вашої уваги виставка друкованих поетичних видань із бібліотечних фондів (прим. 1-0179).

                                                                                  Текст     Крехова Л. А.

 
Рейтинг репозитаріїв TRANSPARENT RANKING: Institutional Repositories by Google Scholar (лютий 2023 р.)
Інформація - Новини
Середа, 15 березня 2023, 14:19

Іспанська лабораторія Cybermetrics Lab, яка є автором рейтингу Webometrics, опублікувала черговий, випуск рейтингу репозитаріїв від Google Scholar – Ranking Web of World’s Repositories. Метою рейтингу є підтримка ініціативи відкритого доступу до наукових видань та інших академічних матеріалів в електронній формі, оцінка рівня відкритості академічних ресурсів та їх інтеграції у світовий інформаційний простір.

Електронний репозитарій Київського національного університету технологій та дизайну станом на лютий 2023 року знаходиться на 280 місці загального рейтингу репозитаріїв.

Серед 90 репозиторіїв українських інституцій Електронний репозитарій КНУТД посідає 18 місце. Завдяки плідній праці наших науково-педагогічних працівників, науковців та співробітників бібліотеки кількість документів у відкритому доступі збільшилася до 18900.

Університет всебічно підтримує ініціативу Open Scіence щодо поширення навчальних, наукових матеріалів та даних у відкритому доступі.

 
Виставка «Місто, якого немає»
Соціокультурна діяльність - Мистецькі огляди
Вівторок, 14 березня 2023, 13:14

Мore

Виставка молодого художника Костянтина Роготченка «Місто, якого немає» триває у Національному музеї «Київська картинна галерея». Костянтин Роготченко народився у Києві, закінчив факультет графічного дизайну КНУТД. Його вчителями були М. Шкарапута, І. Єлисєєв, Є. Гула. Костянтин розпочинав з реалістичних полотен, проте згодом у нього з'явилося бажання абстрагувати форму, використати абстракцію як спробу висловлення мовою живопису власних підсвідомих сюжетів. «Як не парадоксально, але саме абстрактний живопис впритул наблизив мене до усвідомлення реальності, дозволив проникнути в сутність сьогодення, сукупності його драматичних відрухів, інтелектуальних звершень, психологічних напруженостей, осягнути ті речі, які сприймаються лише інтуїтивно» - зауважує митець. Деякі його картини, написані ще до війни: «Палаюче море» «Війна за Україну», «Місто, якого немає» можна вважати пророчими. Але живопис останнього часу світлий та життєдайний, тому що митець передчуває нашу Перемогу.

Мистецтвознавець Олексій Роготченко зазначає: «Ця виставка присвячена містам, селам, селищам, хуторам, звідки не своєю волею змушені були виїхати люди. Мовою образотворчого мистецтва живописець Костянтин Роготченко запевняє – життя повернеться, міста відбудуються, садки зацвітуть, і солов’ї, не лякаючись гарматних вибухів, як і раніше, заспівають в нашім краї. Усе буде Україна».                                                                       

Текст Максимова Н.П.

 
Всесвітній день захисту прав споживачів
Інформація - Новини
Вівторок, 14 березня 2023, 12:16

15 березня щорічно відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів. Датою для святкування цього дня була обрана річниця з дня історичного виступу американського президента Джона Кеннеді у 1961 році, в якому він назвав чотири основних права: право на інформацію, право на безпеку, право на вибір і право бути почутим. Згодом, у 1985 році, незалежне неполітичне об'єднання – Міжнародна організація спілок споживачів – доповнила Кодекс споживача ще однією «четвіркою» прав: на відшкодування збитку, на споживчу освіту, на задоволення базових потреб та на здорове навколишнє середовище. Того ж року Генасамблея ООН прийняла керівні засади захисту інтересів споживачів, якими повинні керуватися уряди при визначенні політики і розробці законодавства у сфері захисту інтересів споживачів. Відтоді споживацькі права отримали міжнародне визнання і законність.

Список рекомендованих джерел

 
Персональна фотовиставка Станіслава Потаніна
Соціокультурна діяльність - Заходи
П'ятниця, 10 березня 2023, 14:38

8 березня у виставковому просторі читальної зали науково-технічної бібліотеки відбулось відкриття фотовиставки «Сліди русского мира». Автор світлин - Станіслав Євгенійович Потанін, старший викладач кафедри мультимедійного дизайну, член Національної спілки фотохудожників України, член Національної спілки журналістів України, директор Музею фотографії КНУТД. Фотографії зроблені Станіславом Потаніним під час волонтерських поїздок та надання допомоги у звільнених містах Київщини – це вражаючі документальні свідоцтва року війни. Світлини складають загальну картину руйнівних наслідків ворожого вторгнення: понівечені будинки і мости, спалені автівки, пошкоджені пам’ятки культури. В експозиції об’єднані міста Буча, Гостомель, Ірпінь - місто, яке героїчно тримало оборону, та це перешкодило загарбникам максимально близько підійти до столиці, і було звільнено від окупантів 28 березня 2022 року.

Відкриття персональної фотовиставки відвідали здобувачі вищої освіти та викладачі факультетів дизайну і мистецтв і моди, співробітники бібліотеки. Завідувач кафедри мультимедійного дизайну, доктор педагогічних наук, професор Володимир Тименко відзначив історичну значущість, високий художній і документальний рівень фотовиставки, висловив спільну надію на перемогу України, необхідність відображення засобами фотомистецтва відбудови і відродження постраждалих міст нашої держави. Присутні щиро подякували Станіславу Потаніну, побажали йому подальших творчих успіхів, а студентам – гідного наслідування прикладу свого талановитого викладача.


Бібліотека запрошує відвідати фотовиставку, яка триватиме протягом березня 2023 р. у приміщенні читальної зали (1-й корпус КНУТД, прим. 1-0392).

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар