Заходи
Зустріч зі студентами до 90-річчя КНУТД
Виховна робота - Заходи
П'ятниця, 28 лютого 2020, 14:34

У 2020 році КНУТД відзначає своє 90-річчя. До цієї дати у науково-технічній бібліотеці відбулась зустріч зі студентами-першокурсниками, під час якої співробітники розповіли про історію створення університету, навели цікаві факти про його видатних випускників та сучасні досягнення. На закінчення зустрічі студенти взяли участь у вікторині про університет.

 
Зустріч-обговорення творчих робіт студентів
Виховна робота - Заходи
Понеділок, 02 грудня 2019, 11:05

Зустріч творчої студентської молоді з поціновувачами літератури: радником ректора Д. Б. Головком, журналістами та поетесами Л. Рижковою, І. В. Родченко, викладачем кафедри філософії, політології та українознавства Т. І. Кадлубович, представником Товариства Червоного Хреста І. В. Павлішиним та директором бібліотеки О. В. Жменько у затишній читальній залі.

Сподіваємось, що літературна зустріч надихне молодь на написання нових поетичних і прозових творів.

 
Міжнародний студентський фотоконкурс «Гаряча крига»
Виховна робота - Заходи
Вівторок, 19 листопада 2019, 11:58

Міжнародний студентський фотоконкурс «Гаряча крига», засновником і організатором якого є наш університет, проводиться щорічно. Цього року в Десятому міжнародному студентському фотоконкурсі взяли участь молоді фотомитці з 13 університетів України, Литви, Молдови і Білорусі, приємно, що серед учасників і переможців багато студентів КНУТД. Переможців привітали проректор В. В. Чабан і співробітники університету, а директор конкурсу, завідувач кафедри дизайну В. Є. Овчарек вручив їм почесні грамоти і призи.

Виставку творчих робіт переможців конкурсу можна побачити у читальній залі бібліотеки (прим. 1-0392).

 
Вікторина «Що? Де? Коли?»
Виховна робота - Заходи
Вівторок, 12 листопада 2019, 11:31

У бібліотечній вікторині «Що? Де? Коли?», організованій спільно із студентським профбюро факультету індустрії моди, взяли участь команди факультетів індустрії моди, дизайну, хімічних та біофармацевтичних технологій. Студенти-учасники мали змогу виявити кмітливість та перевірити власну обізнаність у літературі, а перемогла команда факультету дизайну. Переможці отримали приз – квитки до професійної квест-кімнати. Вітаємо!

 
Поезія та Проза
Виховна робота - Заходи
Понеділок, 21 жовтня 2019, 10:38

 
Виставка художніх фотографій
Виховна робота - Заходи
Вівторок, 04 червня 2019, 14:46

31.05.19 року у читальній залі бібліотеки університету відбулася персональна виставка фоторобіт студентки факультету Дизайну Яни Поцелуй. Юна фотохудожниця представила художні фотографії, які засобами театрального мистецтва відобразили людські почуття. Кожна робота або цикл робіт, об’єднаних однією думкою, супроводжувались власною поезією Яни. Творча обдарованість студентки приємно вразила усіх присутніх, зокрема отримала високу оцінку від експертів-викладачів з факультету Дизайну.

Пишаємось талановитою молоддю університету! Вітаємо Поцелуй Яну з першою виставкою у її житті та запрошуємо усіх талановитих студентів до бібліотеки!

 
Майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки
Виховна робота - Заходи
Четвер, 25 квітня 2019, 13:50

24 квітня відбувся захід «Великодні барви», організований кафедрою філософії, політології та українознавства у читальній залі природничих та технічних видань бібліотеки. Справжньою окрасою заходу стали творчі роботи студентів: писанки, оформлені різноманітними техніками, рушники, вишиванка тощо. Цікавий та змістовний екскурс в історію релігій та народних традицій зробила кандидат філософських наук, директор музею КНУТД Руслана Володимирівна Множинська.

Майстер-клас по виготовленню української ляльки-мотанки проводила народна майстриня Юлія Розумна. Студенти мали нагоду не тільки дізнатися про різні типи ляльок-оберегів, але й самостійно виготовити ляльку-мотанку. Приємно зазначити, що у заході взяли участь студенти-іноземці, які навчаються в університеті.

 
Великодні барви
Виховна робота - Заходи
Понеділок, 22 квітня 2019, 10:34

 
Презентація виставки живописних робіт
Виховна робота - Заходи
Четвер, 11 квітня 2019, 09:46

У читальній залі бібліотеки відбулась презентація виставки живописних робіт студентки факультету індустрії моди Тетяни (творчий псевдонім Роза Гончар). Дівчина навчалась в художній школі Кривого Рогу, має власне бачення і свій стиль. За її словами, малювати її надихає світ і люди, вона передає свої емоції у яскравих кольорах.

На виставці були представлені роботи, які у власній інтерпретації відображали вік людини, натюрморти та автопортрети, живопис супроводжувалась віршами автора. Співробітники університету та студенти зацікавлено роздивлялись оригінальні роботи. Поетеса Лідія Рижкова, директор центру культури і мистецтв Тетяна Таран, радник ректора Д. Б. Головко, завідувач кафедри рисунка та живопису Є. П. Гула висловили чимало добрих побажань обдарованій дівчині, подальших творчих успіхів і розвитку таланту за умови наполегливої праці.

 
Круглий стіл
Виховна робота - Заходи
Середа, 03 квітня 2019, 09:33

29.03.2019 року відбулось чергове засідання круглого столу у продовження розгляду теми «Електронні ресурси бібліотеки університету». І. Б. Сергеєва ознайомила з досвідом роботи наукової бібліотеки Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого (Харків) щодо створення повнотекстових е-ресурсів цінних і рідкісних видань. О. В. Котвицька і Н. В. Криворучко, які відвідали наукову бібліотеку Києво-Могилянської академії, розповіли про досвід оприлюднення повних текстів дисертаційного фонду, який можна застосувати в роботі НТБ КНУТД.

 
До Всесвітнього дня поезії
Виховна робота - Заходи
Понеділок, 25 березня 2019, 10:38

До Всесвітнього дня поезії, в рамках роботи клубу «Літературне перехрестя» відбулась зустріч усіх любителів неповторного римованого слова.

Шанувальників поезії привітав Д. Б. Головко. Студентка Д. Виноградова продекламувала свій улюблений твір І. Я. Франка. А згодом настала черга молодих авторів. Дякуємо за виконання власних творів поетесам:

Налягака Надія, Ермоленко Марія, Поцелуй Яна (ф-т Дизайну), Полудненко Тетяна (ф-т ТСМ).

Окрема подяка кафедрі філософії, політології та українознавства та студентському профбюро ф-ту ТСМ!

Зустріч любителів поезії відбулася 21 березня. Книжкова виставка поетичних творів та періодичних видань з фонду бібліотеки прикрасила цей цікавий захід.

 
Конкурс серед студентів на краще прочитання творів Кобзаря
Виховна робота - Заходи
Понеділок, 18 березня 2019, 11:03

Бібліотекою спільно з кафедрою філософії, політології та українознавства проведено конкурс серед студентів на краще прочитання творів Кобзаря. В журі конкурсу брали участь Д. Б. Головко, О. В. Жменько, А. В. Сакун, Р. В. Множинська, Ф. М. Проданюк, Є. П. Гула та Т. І. Кадлубович. 

Дякуємо усім шанувальникам творчості великого Кобзаря за активну та творчу участь у конкурсі!

Вітаємо переможців та бажаємо нових звершень!

 
Шевченківські дні
Виховна робота - Заходи
Вівторок, 12 березня 2019, 11:38

На відзначення 205-річчя від дня народження Кобзаря в університеті тривають Шевченківські дні. 11.03.2019 р. в Музеї історії університету відбулось урочисте відкриття виставки-конкурсу студентських робіт, присвячених життю та творчості Тараса Шевченка. Бібліотека представила видання творів великого Кобзаря.

 
Круглий стіл
Виховна робота - Заходи
Середа, 06 березня 2019, 11:21

28. 02. 2019 р. відбулося друге засідання круглого столу у продовження розкриття актуальної теми «Електронні ресурси бібліотеки університету». У доповіді «Бібліотека та електронні ресурси: створення, використання, управління» Н. В. Криворучко розглянула умови формування електронної бібліотеки ЗВО, її функції та складові частини. О. М. Глушко надала змістовну характеристику повнотекстової бази навчально-методичних матеріалів науковців університету.

Тривало жваве обговорення подальшого розгортання роботи з електронними бібліотечними ресурсами та можливостей поповнення цифрової бібліотеки без порушення авторського права, що потребує певної юридичної підготовки.

 
Круглий стіл
Виховна робота - Заходи
Понеділок, 04 лютого 2019, 11:36

З метою удосконалення професійних компетенцій співробітників розпочато цикл круглих столів на актуальну тему «Електронна бібліотека – один з основних напрямів розвитку бібліотеки ЗВО».

Директор бібліотеки О. В. Жменько у вступному слові відзначила зміну векторів бібліотечної роботи на сучасному етапі та підкреслила необхідність перебудови бібліотеки в цифровому середовищі. Л. Г. Заєць у доповіді «Електронний каталог – довідково-пошуковий апарат бібліотеки університету» окреслила функції підрозділів бібліотеки у веденні баз даних, а також динаміку поповнення БД «BOOK». О. В. Котвицька у своєї доповіді поділилася досвідом роботи у системі Open Journal Sуstems та процесу присвоєння ідентифікатора DOI в НТБ КНУТД.

 
Підвищення кваліфікації
Виховна робота - Заходи
Середа, 31 жовтня 2018, 12:43

Співробітники бібліотеки систематично підвищують кваліфікацію за актуальною тематикою. Один із найважливіших напрямів діяльності університетської бібліотеки – наукометричні та бібліометричні дослідження. Це питання було висвітлено у доповіді заступника директора Ткаченко Т.М.

 
Зустріч «Як знайти своє призначення»
Виховна робота - Заходи
П'ятниця, 26 жовтня 2018, 12:48

Відбулась інтерактивна зустріч зі студентами «Як знайти своє призначення». Директор Центру культури та мистецтв Тетяна Олександрівна Таран розповіла про морально-етичні засади, на яких кожній молодій людині варто будувати своє життя та окреслила риси особистості, які потрібно розвивати.

 
Гра-змагання «Я читаю!»
Виховна робота - Заходи
Четвер, 11 жовтня 2018, 13:28

10 жовтня в бібліотеці відбулась цікава гра-змагання «Я читаю!» за участю студентських команд. Учасники відповідали на запитання вікторини, згадували літературні твори та їх героїв, складали вірші. Інтерактивні конкурси проходили дуже жваво та динамічно. В організації заходу брало участь студентське профбюро факультету Індустрії моди. Заохочувальними призами стали білети до театру.

 
Зустріч до всеукраїнського Дня бібліотек
Виховна робота - Заходи
Вівторок, 02 жовтня 2018, 13:08

До всеукраїнського Дня бібліотек відбулась поетична зустріч «Книга в житті людини». Свої вірші читали запрошені гості – члени національної спілки журналістів України Л. Г. Рижкова та І. В. Родченко, а також студенти університету. Захід відвідало 67 шанувальників книги та поезії.

 
Книги – люди в палітурках
Виховна робота - Заходи
П'ятниця, 27 квітня 2018, 10:57

Відбулась інтерактивна зустріч зі студентами "Книги – люди в палітурках", яка була присвячена Міжнародному дню книги. Під час заходу студентам було запропоновано читання віршів сучасних авторів. Книжкові виставки ознайомили з найпопулярнішими серед читачів категоріями художніх видань.

 
Підвищення кваліфікації співробітників бібліотеки
Виховна робота - Заходи
Середа, 21 березня 2018, 14:25

Відбувся тренінг з корекції профілів науковців у міжнародній наукометричній базі Scopus. Співробітники служби бібліометрії підвищили свою кваліфікацію – ознайомились з методичною розробкою на допомогу науковцям щодо корекції їх профілів.

 
Зустріч «Справжня жінка, яка вона?»
Виховна робота - Заходи

Piccy.info - Free Image Hosting

На продовження циклу бесід з морально-етичного виховання відбулась зустріч та живе спілкування зі студентами «Справжня жінка, яка вона?»,  організована Центром культури та мистецтв спільно з науково-технічною бібліотекою.

Тема викликала жвавий інтерес присутніх, не тільки дівчат, але й хлопців.

Захід супроводжувався презентаційним матеріалом та тематичними книжково-ілюстративними виставками.

 
Захід «Поезія імператора Мейдзі»
Виховна робота - Заходи
Четвер, 19 жовтня 2017, 13:38

Piccy.info - Free Image Hosting

В рамках відзначення Року Японії в Україні відбулась бесіда на тему «Поезія імператора Мейдзі». Директор Центру культури і мистецтв Т. О. Таран ознайомила студентів з філософською поезією доби «просвітницького правління», яка і сьогодні не втратила свого морально-етичного значення.

Piccy.info - Free Image Hosting

Захід супроводжувався презентаційним матеріалом, музичними композиціями та тематичними книжково-ілюстративними виставками.

 
Зустріч «Справжній чоловік, який він?»
Виховна робота - Заходи
Середа, 11 жовтня 2017, 12:58

Piccy.info - Free Image Hosting

Відбулась перша з запланованого циклу бесід з морально-етичного виховання зустріч зі студентами «Справжній чоловік, який він?», яка організована спільно науково-технічною бібліотекою та Центром культури та мистецтв.

Під час інтерактивного спілкування обговорювались якості, притаманні справжнім чоловікам.

Piccy.info - Free Image Hosting

Захід супроводжувався презентаційним матеріалом та тематичними книжково-ілюстративними виставками.

 
Авторська презентація навчального посібника
Заходи
Середа, 07 червня 2017, 14:26

В читальному залі бібліотеки відбулася авторська презентація  навчального посібника Ковальов Ю. А. Технічне креслення / Ю. А. Ковальов, С. А. Плешко. – К. : КНУТД, 2016. – 252 с., що містить теоретичні основи геометричного та проекційного креслення, правила виконання креслень та схем.

Були присутні студенти груп БПМ-16 та БМП-16, співробітники бібліотеки. Автор подарував бібліотеці примірники навчального посібника, що буде корисним для студентів усіх форм навчання.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Круглий стіл
Заходи
Середа, 12 квітня 2017, 13:19

Piccy.info - Free Image Hosting

12.04.2017 р. відбулось засідання круглого столу «Інновації в новій парадигмі діяльності бібліотеки університету» за участю співробітників НТБ КНУТД та завідуючої бібліотеки коледжу КНУТД.

З доповідей присутні отримали інформацію про функціонування і наповнення ІР, діяльність нещодавно створеної служби бібліометрії, ознайомились з презентацією нової серії віртуальних виставок «Жіночі портрети на тлі історії України» та інтерактивними заходами з виховної роботи, дізнались про новації в царині збереження та репрезентації рідкісних і цінних видань.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Захід до Дня поезії
Четвер, 23 березня 2017, 15:22

Piccy.info - Free Image Hosting

21 березня  бібліотекою було проведено літературну зустріч до Всесвітнього дня поезії. Приємно відзначити, що наш університет багатий на творчу та талановиту молодь. Студенти читали присутнім власні вірші, заохочуючи слухачів до декламування улюбленої поезії. До зустрічі було підготовлено книжкові виставки поетичних збірок з фонду бібліотеки, зокрема твори співробітників університету.

Piccy.info - Free Image Hosting

Зустріч тривала у неформальній обстановці, за чаєм зі смаколиками. Дякуємо усім за участь у Дні поезії, особлива подяка кураторам груп факультетів ФЕБ, ТСМ, МКТ.

 
Квест «Таємниці бібліотеки КНУТД»
Заходи
Четвер, 03 листопада 2016, 13:52

Piccy.info - Free Image Hosting

2 листопада науково-технічна бібліотека провела квест «Таємниці бібліотеки КНУТД», в якому взяли участь студенти різних факультетів університету. Наші учасники впорались з усіма завданнями та отримали солодкі призи від бібліотеки. А команда-переможець – студенти групи БПрЕ-15, здобула ключ на відвідування професійної квест-кімнати! Дякуємо за участь командам груп БППск-16,  БЕМ-16, БПО-14 та особисто куратору групи Гончаренко І.М., особлива вдячність команді бібліотекарів за внесення духу змагання до квесту.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Підведення підсумків конкурсу на кращий девіз бібліотеки
Заходи
П'ятниця, 21 жовтня 2016, 10:47

Piccy.info - Free Image Hosting

Відбулось підведення підсумків конкурсу на кращий девіз (гасло, кредо) науково-технічної бібліотеки КНУТД, оголошений бібліотекою та студентським профкомом факультету ТСМ. Переможці отримали білети у кінотеатр «Ліра» на перегляд фільму. Нагородження відбулось у читальному залі природничих та технічних видань. Вітаємо переможців!

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Квест «Таємниці бібліотеки КНУТД»
Вівторок, 18 жовтня 2016, 12:35

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Подяка
Понеділок, 26 вересня 2016, 15:02

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Оголошення
Вівторок, 13 вересня 2016, 09:19

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Бібліотека запрошує!
Вівторок, 06 вересня 2016, 13:13

Piccy.info - Free Image Hosting

 
День факультету підприємництва та права у науково-технічній бібліотеці
Заходи
Понеділок, 06 червня 2016, 11:37

Piccy.info - Free Image Hosting

02.06.2016 у читальному залі НТБ КНУТД відбувся День факультету підприємництва та права. Були присутні науково-педагогічні працівники кафедр підприємництва та бізнесу, господарського права, приватного та публічного права, фізичного виховання та здоров’я. Участь у заході також приймали співробітники проектного офісу та сектору друкованих видань університету.

Piccy.info - Free Image Hosting

У вступному слові директор бібліотеки розповіла про інновації у роботі бібліотеки, запросила представників кафедр до співпраці з метою поповнення фонду електронної бібліотеки необхідними навчальними виданнями. Науковців ознайомили з web-cайтом бібліотеки, електронною бібліотекою, послугами бібліотеки, інституційним репозитарієм, необхідним для збереження, поширення та індексування наукових праць, модулем «Книгозабезпеченість», електронною доставкою документів (ЕДД) та МБА. Співробітники кафедр отримали відповіді фахівців бібліотеки на свої запитання, висловили побажання щодо подальшої співпраці, ознайомились з виданнями за профілями кафедр, наявними у бібліотеці та новими надходженнями.

 
Квест «Таємниці бібліотеки»
Заходи

Piccy.info - Free Image Hosting

Днями в університеті пройшла перша квест-гра «Таємниці бібліотеки». Квест – активна гра, дуже популярна серед молоді. У грі брали участь студенти факультетів МКТ, ТСМ і ФЕБ. Команди розподілились за кольорами; дотримуючись правил гри, студенти побували майже у кожному відділі бібліотеки.

Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting

Розгадували літературні ребуси, головоломки, опановували бібліографічний опис, відповідали на безліч питань, наближаючись до заповітної мети… Підсумок виявився приголомшливим – «бойовий» настрій, посмішки, заряд бадьорості, одне слово – ПОЗИТИВ… ані граму розчарування. Головний приз дістався команді «червоних», факультет МКТ. Переможці отримали пластикову карту на безкоштовне відвідування професійної квест-кімнати. Однак зусилля і старання інших учасників не залишились непоміченими. Були тут і солодкі призи, і «утішні», і, навіть, приз глядацьких симпатій, а головне – у процесі гри студенти краще познайомились з  бібліотекою та її фондами.

Piccy.info - Free Image Hosting

Ми щиро вдячні студентському профкому факультету ТСМ, колегам-організаторам та усім учасникам, і, на завершення, наважуємось запевнити, що наша бібліотека зберігає ще багато-багато таємниць. Приходьте – не пожалкуєте…

 
Всесвітній день вишиванки
Заходи
Понеділок, 23 травня 2016, 11:08

Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата його проведення – щороку в третій четвер травня.

У День вишиванки 19 травня 2016 р. співробітники НТБ КНУТД підготували ілюстративну виставку з історії українського національного одягу у читальному залі галузевих, іноземних періодичних видань та дисертацій, розповіли про особливості вишивки у різних регіонах України.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Зустріч-бесіда «Мужність і відвага крізь покоління»
Заходи
П'ятниця, 06 травня 2016, 09:03

На відзначення Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 05.05.2016 р. у читальному залі НТБ КНУТД відбулась зустріч-бесіда «Мужність і відвага крізь покоління» з ветераном війни, співробітником університету Лідією Матвіївною Козловою.  Затамувавши подих, слухали присутні розповідь 90-річної жінки – свідка страшних подій. Була представлена виставка-екскурсія за матеріалами, зібраними музеєм КНУТД, присвячена 8–9 травня (День пам’яті та примирення, День Перемоги).

Piccy.info - Free Image Hosting

Колектив бібліотеки щиро привітав жінку-ветерана Другої світової війни і побажав довгих років життя, міцного здоров’я, щастя, любові, благополуччя, ясного та мирного неба над головою.

 
Конкурс студентської творчості «Квітнева проза» до Всесвітнього дня книги та авторського права
Заходи
П'ятниця, 22 квітня 2016, 14:18

Всесвітній день книги та авторського права був відзначений 21 квітня у читальному залі природничих та технічних видань НТБ КНУТД заходом, організованим бібліотекою, студентським активом профбюро факультету ТСМ та Центром культури і мистецтв КНУТД. У програмі: виступ члена Спілки письменників України Лідії Рижкової, конкурс студентської творчості «Квітнева проза», а також книжкові виставки.

У заході взяли участь студенти першого курсу факультетів дизайну, економіки та бізнесу, підприємництва та права, за сприянням кафедри філософії, політології та українознавства навчально-наукового інституту сучасних технологій навчання (94 особи).

Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting

Запрошена гостя, заслужений журналіст, поетеса, телеведуча Лідія Рижкова висловила студентській молоді свої побажання щодо обрання майбутньої професії. Вірші з її книжки «Неопалимий дзвін» нікого не залишили байдужими. Прозвучали конкурсні твори студентів Тетяни Мороз, Дениса Лукашева, Таї Щур, Марини Кибукевич на теми «Коли людина припиняє читати, вона перестає мислити», «Кохання – це…». Присутнім було цікаво почути думки однолітків, тому читання супроводжувалось щирими оплесками.  Конкурсанти були нагороджені книгами-бестселерами, директор бібліотеки О.В. Жменько вручила їм квитки Почесного користувача бібліотеки.

На заході були представлені виставки нових надходжень художньої літератури та рідкісних видань з фонду бібліотеки.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
День аспіранта
Заходи
Понеділок, 04 квітня 2016, 15:27

31.03.2016 року відбувся День аспіранта на тему «Наукометрія: методологія та інструментарій», підготовлений науково-технічною бібліотекою університету спільно з відділом докторантури та аспірантури, за участю 43 осіб. С.І. Арабулі, завідувач відділу докторантури та аспірантури, надала інформацію щодо вимог МОН до опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів. Директор НТБ КНУТД О.В. Жменько розповіла про інновації НТБ на допомогу науковцям університету.

Piccy.info - Free Image Hosting

На захід було запрошено виконавчого директора аналітичної агенції USIG, керівника служби підтримки видавців проекту "Наукова періодика України" А.В. Кузнецова, який доповів про систему наукометричного моніторингу суб’єктів наукової діяльності України. Модератор інституційного репозитарію В.С. Кохно висвітлив інтеграцію електронного репозитарію КНУТД з Google Aкадемія. Про рейтингові індекси науковців нашого університету розповіла співробітник інформаційно-бібліографічного відділу Н.І. Наталушко. Заступник директора з інноваційних технологій Т.М. Ткаченко презентувала програму Publish or Perish для виконання бібліометричних досліджень. Новий сервіс для віддалених користувачів бібліотеки – Електронну доставку документів (ЕДД) представила завідувач сектору бібліотеки М.О. Праведник.

Piccy.info - Free Image Hosting

Майбутні науковці відзначили корисність проведеного заходу та висловили сподівання на подальшу співпрацю з бібліотекою університету.

 
«День кафедри» у бібліотеці
Виховна робота - Заходи
Вівторок, 08 грудня 2015, 16:11

2 грудня відбувся «День кафедри» для науковців кафедри метрології, стандартизації та сертифікації; ергономіки і проектування одягу; електроніки та електротехніки.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
«День кафедри» у бібліотеці
Виховна робота - Заходи
Четвер, 03 грудня 2015, 13:18

1 грудня відбувся «День кафедри» для науковців кафедри обліку і аудиту та кафедри прикладної механіки і машин.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
«День кафедри» у бібліотеці
Виховна робота - Заходи
Вівторок, 01 грудня 2015, 15:20

Науково-технічна бібліотека проводить «День кафедри» для науковців університету. Розглядаються питання: впровадження інституційного репозитарію, робота з модулем «Книгозабезпеченість», нова послуга Електронна доставка документа (ЕДД).

Захід відбувається у супроводі презентаційного матеріалу.

30 листопада відбувся «День кафедри» для науковців кафедри іноземних мов та кафедри технології трикотажного виробництва.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Семінар «Робота з інституційним репозитарієм erKNUTD»
Виховна робота - Заходи
П'ятниця, 13 листопада 2015, 14:06

12 листопада для науковців, відповідальних за роботу з репозитарієм, науково-технічною бібліотекою був проведений практичний семінар «Робота з інституційним репозитарієм erKNUTD».

Piccy.info - Free Image Hosting

Директор бібліотеки О.В. Жменько підкреслила, що інституційний репозитарій є одним із шляхів реалізації відкритого доступу до наукової інформації. Найпоширенішими серед інституційних репозитаріїв є університетські, кількість яких невпинно зростає. Інституційний репозитарій має потенціал служити реальним показником якості університету та демонструвати наукову, соціальну та економічну значущість дослідницьких робіт. Інституційний репозитарій покликаний підвищувати кількість зовнішніх посилань на сайт університету та збільшувати рейтинг як науковців, так і університету загалом.

Під час семінару були розглянуті питання: реєстрації та отримання права на занесення матеріалів у відповідні колекції інституційного репозитарію; етапи розміщення електронних матеріалів у erKNUTD (порядок та загальні правила занесення метаданих; завантаження файлів; перевірка ресурсу; підтвердження авторського договору); методика пошуку в институційному репозитарії.

 
До Всесвітнього дня книги
Заходи
П'ятниця, 24 квітня 2015, 13:23

27 квітня до Всесвітнього дня книги та авторського права, 85-річчя Ліни Костенко та з нагоди 85-річчя КНУТД о 13:30 у читальному залі бібліотеки (1-0392) проводитиметься літературний вечір «Її величність книга».
Запрошуються всі бажаючі презентувати власні вірші або продекламувати поезію поетеси. Захід відбудеться за підтримки Студентського Парламенту, НТБ КНУТД та Центру культури і мистецтва. Шановні студенти, ми чекаємо на Вас!

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Майстер-клас по писанкарству
Четвер, 09 квітня 2015, 12:40

Piccy.info - Free Image Hosting

За ініціативи Центру культури та мистецтв (керівник Т.О.Таран) та Студентського самоврядування університету, 8 квітня 2015 року у науково-технічній бібліотеці КНУТД до свята Великодня відбулась культурно–просвітницька програма з лекцією-презентацією «Скарб нації – писанка» та проведенням майстер–класу по писанкарству. Увагу присутніх привертала організована науково-технічною бібліотекою книжково-ілюстративна виставка, присвячена традиціям писанкарства. Святковий настрій заходу започаткувала група студії етноджазу під керівництвом Михайла Твердого, видобуваючи оригинальні звукові композиції, які наслідували весняні голоси птахів.

Piccy.info - Free Image Hosting

Марина Мир, представник студентського самоврядування розповіла про історію писанки, традиції українського писанкарства різних регіонів нашої країни, основні символи, завдяки яким писанка ставала оберегом у кожній сім`ї. Завдяки презентації присутні дізнались про різні технології прикрашання яєць до Великодня природними матеріалами, бісером, виготовлення дряпанок, крашанок, крапанок.  Майстриня продемонструвала послідовність нанесення узору на біле яйце та технологію фарбування писанки. Студенти та співробітники під керівництвом Марини Мир з натхненням долучилися до мистецтва створення писанки власноруч.

 
Майстер-клас по писанкарству
Заходи
П'ятниця, 03 квітня 2015, 08:21

Piccy.info - Free Image Hosting

В мозаїці народної творчості особливе місце посідає писанка — символ відродження життя, радості, щастя, символ відродження України.

Що ж таке писанка? Як її виготовляти? Що на ній слід малювати? На ці та інші питання ви можете знайти відповіді під час майстер-класу по писанкарству.

Організатори:

Центр культури і мистецтв

Студентське самоврядування

НТБ КНУТД

 
Зустріч волонтерів зі студентами
Середа, 25 березня 2015, 15:20

24 березня в бібліотеці відбувся захід «Волонтер – стан душі». Були запрошені волонтер Наталя Юсупова та учасник АТО, лейтенант Сергій Шовковий, поранений під час бойових дій. Вони розповіли присутнім студентам про волонтерску діяльність у госпіталях, та допомогу, необхідну при реабілітації поранених. Прості слова Сергія про нелегке повернення бійців до мирного життя є реальною правдою, яка закликає до участі у волонтерській справі, обсяги якої кожен вирішує для себе особисто. 


Piccy.info - Free Image Hosting

Доцент кафедри менеджменту сфери послуг В.С. Кудлай поділився власним досвідом організації допомоги дитячим будинкам та запропонував студентам приєднатись до співпраці у волонтерській справі. Бібліотека дякує кафедрі педагогіки та методики професійного навчання та кафедрі філософії, політології та українознавства за активну участь у організації заходу. 


Piccy.info - Free Image Hosting

 
Семінар для представників кафедр
Заходи
П'ятниця, 28 листопада 2014, 14:07

Piccy.info - Free Image Hosting

28.11.2014 року для представників кафедр в бібліотеці відбувся семінар щодо ознайомлення з методами роботи в електронній бібліотеці та можливостями використання її в МСНП. Присутнім були надані матеріали для заповнення карт книгозабезпеченості навчальних дисциплін.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
До Міжнародного дня толерантності
Заходи
Середа, 12 листопада 2014, 14:43

Piccy.info - Free Image Hosting

Просвітницько-виховний сектор бібліотеки КНУТД проводить бесіду на cторінці НТБ КНУТД у Вконтакте http://vk.com/club_knutd

Причини не толерантної поведінки заховані у Вас самих – це стереотипи та незнання. Для того, щоб їх позбутися, достатньо Вашого бажання.

 
Культурно-просвітницька програма «На білому яйці…»
Заходи
Четвер, 17 квітня 2014, 11:04

За ініціативи Центру культури та мистецтв (керівник Т.О.Таран) та профспілкового комітету університету, 16 квітня 2014 року у науково-технічній бібліотеці КНУТД до свята Великодня відбулась культурно–просвітницька програма «На білому яйці…» з лекцією про українську народну писанку та проведенням майстер–класу по писанкарству.

Piccy.info - Free Image Hosting

Запрошена представниця Музею українського народного декоративного мистецтва пані Лейла розповіла про традиції українського писанкарства різних регіонів нашої країни, основні символи, завдяки яким писанка ставала оберегом у кожній сім`ї. Майстриня продемонструвала послідовність нанесення узору на біле яйце та технологію фарбування писанки.

Piccy.info - Free Image Hosting

Творчість майстрині викликала неабияку зацікавленість аудиторії. Присутні студенти та співробітники під керівництвом Марини Мир, голови студентського самоврядування факультету дизайну, з натхненням долучилися до мистецтва створення писанки власноруч.

Piccy.info - Free Image Hosting

Святковий настрій під час проведення заходу створювала група студії етноджазу під керівництвом Михайла Твердого, видобуваючи оригинальні звукові композиції, які наслідували пташині переспіви на тлі інсталяції весняного лісу.

Piccy.info - Free Image Hosting

Увагу присутніх привертали організовані науково-технічною бібліотекою книжково-ілюстративна виставка та тематична підбірка, присвячені традиціям писанкарства. Загальний настрій був святково піднесений.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Семінар для кураторів
Заходи
П'ятниця, 21 березня 2014, 10:29

19.03 відбувся семінар для кураторів студентських груп «Використання соціальних мереж у процесі формування культури майбутнього фахівця». При підготовці семінару було проведено анкетування студентів університету з метою дослідження відвідування соціальних мереж, визначення найбільш популярних мереж серед студентської молоді та їх корисності для навчання. З результатами дослідження були ознайомлені присутні (58 осіб)

Piccy.info - Free Image Hosting

Співробітники бібліотеки розкрили перспективи використання соціальних мереж у виховному процесі, поділились досвідом організації власної сторінки у соціальній мережі Facebook, запропонували співпрацю у створенні сторінки на допомогу виховній та просвітницькій роботі у найбільш популярній серед студентів мережі. Актуальна тема викликала великий інтерес та жваве обговорення присутніх.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Зустріч зі старшим викладачем кафедри рисунку та живопису М.Ф. Руденко
Заходи
Середа, 19 березня 2014, 16:30

18 березня відбулась творча зустріч з М.Ф. Руденко, старшим викладачем кафедри рисунку та живопису. М.Ф. Руденко представив виставку графічних робіт «Шевченківськими місцями Києва» та розповів про значення творчості Шевченка крізь призму власного бачення.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Конкурс на краще прочитання поезії Т.Г. Шевченка або творів про великого Кобзаря
Заходи
П'ятниця, 14 березня 2014, 10:00

12 березня 2014 року відбувся конкурс на краще прочитання поезії Т.Г. Шевченка або творів про великого Кобзаря, організований науково-технічною бібліотекою КНУТД до 200-річчя від дня народження видатного сина українського народу. Метою конкурсу було залучення студентської молоді до сучасного переосмислення поетичної творчості Т.Г. Шевченка.

Piccy.info - Free Image Hosting

Свято відкрила художня композиція вокального ансамбля «SMILE», переможця міського конкурсу самодіяльного мистецтва серед ВНЗ м. Києва, учасника багатьох фестивалів та конкурсів мистецтв.

Piccy.info - Free Image Hosting

Шевченкове слово і сьогодні є таким же свіжим, діючим та закличним. Натхненно лунали слова улюблених творів поета, та сучасна поезія, навіть власні віршовані твори. Складно було обрати найдостойніших виконавців журі за головуванням українського поета-пісняра, народного артиста України, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата літературно-мистецьких премій, автора близько 40 поетичних книг та понад 900 пісень В.Д. Крищенка.

Piccy.info - Free Image Hosting

агальна кількість присутніх становила 72 особи. У конкурсі приймали участь студенти усіх факультетів університету -21 особа.

 

Piccy.info - Free Image Hosting

Переможцями конкурсу стали: О. Сторожук –1 місце (ф-т ТСМ, гр. БШмк-12); О. Гондзьо – 2 місце (ф-т ХБТ, гр. БТЕ-12); В. Ліжевський – 3 місце (ф-т МКТ, гр. БТЕ-13). Усі учасники конкурсу отримали подяки від ректорату університету.

Piccy.info - Free Image Hosting

Заключним акордом заходу прозвучала поезія В.Д. Крищенка.

 
Тренінг «КНУТД – мій університет»
Заходи
П'ятниця, 18 жовтня 2013, 12:47

15 жовтня 2013 р. у бібліотеці КНУТД пройшла зустріч з елементами тренінгу «КНУТД – мій університет».

Життя кожного студента невід’ємно пов’язане з  університетом, у якому він навчається. Тому, на нашій зустрічі ми спробували долучити наших гостей до історії, традицій КНУТД. Особливо сподобались учасникам жартівливі та творчі конкурси.

Чекаємо на нові зустрічі!

Фотозвіт

 
Твоє життя формується твоїми думками
Заходи
Середа, 10 квітня 2013, 09:22

Сектором просвітницько-виховної роботи НТБ КНУТД було проведено диспут з елементами тренінгу «Твоє життя формується твоїми думками.» (Маркус Авреліуc).

Захід відбувся 9.04.13 в ауд. 1- 0276 о 13.30.

Слова М. Авреліуса: «Твоє життя формується твоїми думками.» стосуються усіх сфер життєдіяльності людини. На нашій зустрічі ми говорили про сучасну тенденцію молоді обирати «громадянський» або «пробний шлюб» на противагу традиційному шлюбу.

«Громадянський шлюб» приваблює закоханих своєю незалежністю, можливістю отримати досвід сімейних стосунків та перевірити свої почуття… Чи насправді це так? За допомогою  тренінгових вправ ми поставили під сумнів вищеназвані переваги. ЯК? Приходьте до нас на зустрічі, покажемо.

 
Диспут з елементами тренінгу "Твоє життя формується твоїми думками"
Заходи
Середа, 03 квітня 2013, 11:09

 

Бібліотека КНУТД запрошує на диспут з елементами тренінгу

"Твоє життя формується твоїми думками"

Маркус Авреліуc

В сучасному суспільстві "цивільний" шлюб придбав певну легітимність, даними відносинами вже нікого не здивувати, більше того, прихильники "цивільного" шлюбу виправдовують його існування. Тим не менш, суперечки з приводу цивільних шлюбів не вщухають і ставлення до них далеко неоднозначне...

Як навчитись формувати свої відносини без "пробного шлюбу", зберігаючи своє "Я"? Ми спробуємо дати відповіді...

Зустріч відбудеться 9.04.13 в ауд. 1-0276 о 13.30

 

Запрошуємо усіх бажаючих!

 

 

 
Тренінг "...Десь на дні мого серця заплела дивну казку любов..."
Заходи
П'ятниця, 08 лютого 2013, 13:49

Бібліотека КНУТД до Дня закоханих провела  зустріч з елементами тренінгу:

"...Десь на дні мого серця

Заплела дивну казку любов..."

Piccy.info - Free Image Hosting

Зустріч відбулася 7 лютого 2013 року о 13.30 в прим. 1-0276.

І знову про кохання... Кожен із нас мріє про це почуття. Як знайти його? Де зустріти? Чи існують рецепти щасливого кохання?  На ці та інші питання ми спробували дати відповіді за допомогою тренінгових вправ та аналізу теоретичних та практичних порад.

Piccy.info - Free Image Hosting

 
Ні горя, ні щастя, Тільки сон. Тільки сум. Тільки жах
Заходи
П'ятниця, 14 грудня 2012, 10:57

Бібліотека КНУТД,  у зв’язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни, провела вечір пам’яті "...Ні горя, ні щастя, Тільки сон. Тільки сум. Тільки жах...".  Захід відбувся 13 грудня 2012р о 13.30 в аудиторії 1-0276.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Глибинний вплив, який Друга світова війна справила на життєвий досвід людей, стає щоразу помітнішим, чим далі в історію вона відходить. Одержимість цим минулим, якого неможливо уникнути, не зменшується, а навпаки, зростає...

Історія примусових робітників Третього Рейху, тривалий час замовчувана, витіснена з офіційної пам’яті, сьогодні вимагає переосмислення,  створення "нового", "нерадянського" бачення подій Другої світової війни. Ми згадали, як це було...

 
Вечір пам’яті "...Ні горя, ні щастя, Тільки сон. Тільки сум. Тільки жах..."
Четвер, 06 грудня 2012, 11:17

Бібліотека КНУТД запрошує на вечір пам’яті "...Ні горя, ні щастя, Тільки сон. Тільки сум. Тільки жах..."  у зв’язку з 70-ми роковинами початку насильного вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки Великої Вітчизняної війни.

Захід відбудеться 13 грудня 2012 р. о 13.30 в аудиторії 1-0276.

Глибинний вплив, який Друга світова війна справила на життєвий досвід людей, стає щоразу помітнішим, чим далі в історію вона відходить. Одержимість цим минулим, якого неможливо уникнути, не зменшується, а навпаки, зростає...

Історія примусових робітників Третього Рейху, тривалий час замовчувана, витіснена з офіційної пам’яті, сьогодні вимагає переосмислення, створення "нового", "нерадянського" бачення подій Другої світової війни. Згадаємо, як це було...

 

 
Невідома Україна
Заходи
Четвер, 22 листопада 2012, 15:58

Бібліотека КНУТД, сектор просвітницько-виховної роботи 22.11.12 провів зустріч «Невідома Україна».

Яка вона невідома Україна? Озирніться навколо себе і у Вас виникне безліч запитань...

Piccy.info - Free Image Hosting

Наша бесіда відкрила лише невеличку частку таємниць української землі. Гості довідались про цікаві факти з історії, культури, географії, економіки України та взяли активну участь у вікторині «Цікава Україна».

Ми спробували поглянути на відомі пам’ятники Києва з іншого боку,  розповіли про улюблені місця зустрічей закоханих та розкрили таємницю пам’ятника, що допомагає здати успішно сессію...

А вікторина «Скільки?», складена за допомогою статистичного щорічника України допомогла нашим гостям дізнатися більше про нашу Батьківщину.

Приходьте до бібліотеки, на заходи сектору просвітницько-виховної роботи, поспілкуємось!

 
Невідома Україна
Четвер, 15 листопада 2012, 12:11

Piccy.info - Free Image Hosting

Всім нам відомо, що Україна - це 0,41% світової території, 0,85% населення планети; Батьківщина Андрія Шевченка і братів Кличків, академіка Патона і Корольова; земля, що пережила Чорнобиль і голодомор 30-х років; місце з унікальними природними і рукотворними пам'ятками; колиска доброзичливих людей і країна з відкритим серцем.

А яка вона невідома Україна? Озирніться навколо себе і у Вас виникне безліч запитань... Приходьте до бібліотеки, на бесіду "Невідома Україна", поспілкуємось!

 
Диспут: "За та проти громадянського шлюбу"
Заходи
Середа, 04 квітня 2012, 11:02

3 квітня 2012 року сектор просвітницько-виховної роботи бібліотеки КНУТД провів диспут "За та проти громадянського шлюбу". В рамках цієї зустрічі були представлені книжкові виставки "Сім’я: право, медицина, соціологія, психологія, література" та "Щастя бути разом".

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Сучасне суспільство характеризується змінами у відношенні до традиційних ідеалів, моральних та духовних цінностей. Безпосередньо це впливає на шлюбно-сімейні відносини, оскільки  сім’я та шлюб є засадними елементами у соціальній сфері.

В останній час традиційна сім’я поступово втрачає свої позиції: розповсюджується тенденція, коли новостворена сім’я відмовляється від офіційної реєстрації відносин, утворюючи сім’ю на основі так званого "громадянського шлюбу".

Piccy.info - Free Image Hosting

Які "ЗА" та "ПРОТИ" громадянського шлюбу? Дати відповіді на це питання ми спробували, розглядаючи дану проблему під різноманітними точками зору та психологічному, соціальному, юридичному а також медичному аспектах. Окремо обговорювався духовний погляд на громадянський шлюб.

 
Літературно-мистецький захід
Заходи
Середа, 14 березня 2012, 10:42

13.03.12 в НТБ КНУТД відбувся літературно-мистецький захід в рамках проведення Шевченківських днів в Україні на тему: "Жінки в житті Тараса Шевченка".

Оксана Коваленко, Софія Енгельгардт, Ядзя Гусиківська, Ганна Закревська, Варвара Рєпніна, Агата Ускова та Ликера Полусмакова: імена цих жінок залишились в історії саме завдяки тому, що вони відіграли значну роль в житті та творчості Тараса Шевченка. Майже кожна із них надихнула поета на написання найкращих своїх поем, віршів, портретів.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Ведучі зустрічі розповіли про кожну з цих жінок в житті поета, а також прочитали присвячені їм поезії. До уваги всіх присутніх була представлена підбірка альбомів з художніми роботами Шевченка: рисунками та портретами жінок, до яких він мав прихильність. На зустрічі мав слово гість – радник ректора Головко Д.Б. Він зачитав поезії Шевченка та розповів слухачам про вплив творчості поета на своє світосприйняття.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

 
Святковий захід «Наші мрії здійснюються тут!»
Виховна робота
Понеділок, 28 листопада 2011, 14:52

З нагоди міжнародного Дня студента, сектором просвітницько-виховної роботи бібліотеки КНУТД (організатор Крехова Л.А., тел. 22-28)  22. 11. 11. проведено святковий захід «Наші мрії здійснюються тут!».

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Бібліотека КНУТД приймала студентів у читальному залі гуманітарних видань. Відкриттям зустрічі стала невелика розповідь гостям про  бібліотеку та інтелектуальна бібліотечна вікторина, по завершенні якої найбільш активні участники отримали солодкі винагороди. Такий невеличкий сюрприз  налаштував наших гостей на  позитивні емоції та викликав бажання приймати активну участь у зустрічі. Ігрові конкурси «Підказка», «Шпаргалка» тощо чергувались з психологічними порадами, як готуватись до екзаменів, як знаходити справжніх друзів та жартами про студентьське життя.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Організатори зустрічі ще раз вітають усіх з міжнародним Днем студента та сподіваються, що наші гості отримали задоволення не тільки від солодких призів, а й від цікаво проведеного часу.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

 
Тренінг «Мова тіла: кожен рух має значення…»
Понеділок, 28 березня 2011, 13:15

17.02.11 сектором просвітницько-виховної роботи КНУТД (організатор Крехова Л.А., тел.22-28) було проведено тренінг «Мова тіла: кожен рух має значення…». Метою організації даного заходу було надання студентам інформації щодо значення та вміння невербального спілкування.

Детальніше...
 
Екскурсія за маршрутом Сокиринці-Тростянець-Качанівка

В кінці жовтня профком університету організував  екскурсію за маршрутом Сокиринці-Тростянець-Качанівка. Співробітники бібліотеки з задоволенням вирушили у цікаву подорож славнозвісними парками Чернігівщини.

Детальніше...
 


Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог

Періодика НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Український календар

Календар України

Статистика