День української писемності та мови
Інформація - Оголошення
Понеділок, 08 листопада 2021, 16:24

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, ченця Києво-Печерського монастиря, автора «Повісті минулих літ». Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Першу бібліотеку Київської Русі зображує картина «Бібліотека Ярослава Мудрого» (художниця Ольга Гальчинська, 2007 р.), яку можна побачити у читальному залі НТБ КНУТД. Князь Ярослав Мудрий розумів значення навчання і читання для розвитку людини та держави загалом, і збирав колекцію унікальних книг. «Ярослав же сен, як ото ми сказали, любив книги… У літо 6545 сей великий князь Ярослав, син Володимирів, засіяв книжними словами серця віруючих людей. Велика бо користь буває людині од учення книжного». У «Повісті минулих літ» зафіксована згадка про існування Ярославової бібліотеки.

Відділ зберігання фондів науково-технічної бібліотеки КНУТД знайомить користувачів з раритетними книгами, виданими українською мовою у минулому столітті.

 
Дистанційні послуги
Інформація - Оголошення
Четвер, 04 листопада 2021, 15:47

Vebinar

Шановні користувачі!

Нагадуємо, що НТБ надає послуги також дистанційно.

Пропонуємо такі послуги:

• Консультації щодо користування базами даних та пошуковими системами.

•  Формування бібліографічної довідки (визначення індексів УДК).

• Консультації та допомога щодо редагування профілю науковця у Scopus, Google Scholar та на порталі «Науковцям КНУТД».

• Консультації щодо створення авторських ідентифікаторів науковців ResearcherID та ORCID.

• Консультації та допомога авторам щодо опублікування матеріалів у інституційному репозитарії.

• Консультації відповідальних осіб щодо публікації повних текстів кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти в інституційному репозитарії.

За допомогою або консультацією звертайтеся листом на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  або за формою зворотнього зв'язку.

 
Вебінари в YouTube трансляції – «Clarivate Analytics науковцям»
Інформація - Науковцям КНУТД
Четвер, 04 листопада 2021, 14:33

Clarivate_Analytics

Запрошуємо долучитися до вебінарів від Clarivate Analytics. Дивіться трансляції вебінарів, що відбулися у вересні та жовтні.

Основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання. Як порівняти видання та обрати краще для публікації ваших досліджень. Як створити і експортувати в певному форматі список публікацій організації на InCites. Оцінка наукового доробку автора у Web of Science Core Collection та InCites. Робота з авторськими профілями Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar.

1. Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки

2. Розширений пошук у новому інтерфейсі Web of Science

3. Оцінка здобутків і співпраці установ за даними Web of Science Core Collection та InCites

4. Презентація здобутків науковця

5. Пристатейна література: доступні скарби Web of Science

6. Основи наукометрії

 
До Дня української писемності та мови
Інформація - Оголошення
Середа, 03 листопада 2021, 13:40

Відділ зберігання фондів НТБ КНУТД запрошує ознайомитись зі знаковим виданням:  Російсько-український словник / за ред. А. Е. Кримського. Київ : Червоний шлях, 1924. Т. 1 : А-Ж. 290 с.

До вашої уваги історичний шлях цього видання.

Початок ХХ ст. в Україні ознаменувався розширенням суспільних функцій української мови. На хвилі українізації в державних та культурних установах, навчальних закладах і пресі активно запроваджували українську мову, тому назріла гостра потреба в російсько-українському словнику. Над його укладанням почали працювати фахівці Всеукраїнської академії наук (ВУАН).

Перші три томи було написано у 1924-1933 роках. Четвертий том було повністю підготовлено і здано до друкарні, але цей склад був розсипаний за наказом урядових органів влади. У зв’язку зі зміною політичного курсу уряду у 30-ті рр. ХХ ст. словник на довгі роки було вилучено з мовного життя української спільноти: перші три томи заборонено до вжитку. Наприкінці XX ст. словник повернувся до наукових досліджень мовознавців, адже відбиває реальний, ще не русифікований стан української літературної мови початку XX ст. (За матеріалами монографії Поздрань Ю. А.).

 
Агата Київська, королева Англії
Інформація - Електронні виставки
Понеділок, 25 жовтня 2021, 12:07

Агата Київська

Агата Київська – дочка Великого Князя Київського Ярослава Мудрого та шведської принцеси Інгігерди. Вважється, що її зображення є на фресці Софіїського собору в Києві. Як і сестрам, їй судилося стати дружиною короля Англії Едуарда Вигнанця, а також матір’ю і бабусею королів.

 
Відкрито тестовий доступ до баз даних EBSCO
Інформація - Ресурси тестового доступу
П'ятниця, 22 жовтня 2021, 12:05

Vebinar

Увага! Відкрито безкоштовний тестовий доступ до баз даних EBSCO. Платформа EBSCOhost – це інтерактивна довідково-бібліографічна система, яка складається з різноманітних повнотекстових та реферативних баз даних від провідних постачальників інформації. Інформаційні ресурси мають широке тематичне охоплення: від бізнесу та гуманітарних наук до медицини та екології. Відео про алгоритм пошуку наукової інформації та можливості використання платформи EBSCOhost.

 
Зустріч із студентами Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД
Інформація - Новини
П'ятниця, 22 жовтня 2021, 11:51

20 жовтня 2021 року у приміщенні читальної зали (1-392) відбулася зустріч із студентами Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД. Співробітники Інформаційно-бібліографічного відділу розповіли першокурсникам про історію бібліотеки, її основні підрозділи, провели віртуальну екскурсію по читальних залах і абонементах. Майбутніх читачів бібліотеки ознайомили з її сайтом, показали на практиці як робити пошук документів по повнотекстових базах даних, складати і оформлювати список літератури до наукових робіт.

 
Навчальне видання у дарунок бібліотеці
Інформація - Оголошення
Понеділок, 18 жовтня 2021, 14:01

У подарунок від М. П. Денисенка, доктора економічних наук, професора кафедри економіки та сфери обслуговування бібліотека отримала навчальне видання.

Пенсійна система : підручник / за ред. В. І. Грушка, Ю. І. Скулиш. Київ, 2019. У підручнику висвітлені теоретичні та практичні засади розвитку пенсійного забезпечення в Україні та інших країнах світу, розглядаються системи державного та недержавного пенсійного страхування.

 
До Дня Українського козацтва
Інформація - Оголошення
Вівторок, 12 жовтня 2021, 09:49

Чи хотіли б Ви стати дослідником? Самостійно аналізувати інформацію? Шукати підводні історичні камені?

Відділ зберігання фондів НТБ КНУТД запрошує ознайомитись з відомостями про Козацтво, що розміщені у енциклопедіях кінця ХІХ – початку ХХ ст.:

Козачество //Энциклопедический словарь. С.-Петербургъ, 1895. Т. ХY А. С.581.

Запорожская Сечь //Малая советская энциклопедия. Москва, 1929. Т. 3. С. 243-244.

Казачество //Большая советская энциклопедия. Москва, 1937. Т. 30. С. 605.

Читаємо! Дізнаємося! Пишаємося!

 
101 історія успіху
Інформація - Оголошення
Понеділок, 11 жовтня 2021, 12:11

Фонд нашої бібліотеки поповнився чудовим виданням «101 історія успіху, народжена в Україні», подарованим видавництвом «Логос Київ». Найбільшим скарбом України є її люди, розумні і працьовиті, здатні досягти успіху попри всі випробування. Видання, приурочене до 30-ї річниці незалежності України, висвітлює шлях фахового становлення наших сучасників, яких об’єднує активна життєва позиція, незламний оптимізм та пошана до культурних надбань Батьківщини. Історії успішних людей стануть цінним інформативним джерелом досвіду і яскравим прикладом самовдосконалення для студентської молоді.

 
<< Початок < Попередня 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Наступна > Кінець >>

Сторінка 21 з 49

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог










Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар