Робоча зустріч керівників і студентів наукових гуртків кафедри МДК з працівниками НТБ КНУТД |
Науково-інформаційна робота - Науково-практичні заходи |
Понеділок, 24 жовтня 2022, 13:42 |
18 жовтня 2022 року відбулась інформаційна онлайн-зустріч із працівниками науково-технічної бібліотеки Університету (НТБ) КНУТД викладачів, здобувачів освіти бакалаврського й магістерського рівнів, аспірантів, керівників і членів наукових гуртків кафедри мистецтва та дизайну костюма (МДК). Зустріч відбулась за ініціативи та під патронатом проректорки з наукової та інноваційної діяльності, професорки Людмили Ганущак-Єфіменко. Модераторами зустрічі виступили завідувачка кафедри МДК професорка Калина Пашкевич та директорка НТБ КНУТД доцентка Тетяна Букорос.
На початку зустрічі керівники наукових гуртків кафедри МДК ознайомили здобувачів освіти з тематиками і планами роботи наукових гуртків на 2022-2023 навчальний рік та напрямами наукових досліджень, які проводяться на кафедрі з метою підвищення професійної майстерності студентів, активізації їх творчого та наукового потенціалу, набуття компетентностей в різних сферах дизайну одягу.
На кафедрі МДК діють такі наукові гуртки: 1. Дизайн костюма: тектоніка формоутворення (керівники – д.т.н., проф. К. Л. Пашкевич, д. мист., проф. О. В. Колосніченко). Основною тематикою студентського наукового гуртка є розробка теоретичних основ та практичних підходів урахування властивостей матеріалів при розробці складних об’ємно-просторових форм костюма, у тому числі з використанням сучасних інформаційних технологій. 2. Актуальні тенденції в дизайні костюма (керівники – д. мист., проф. Т. Ф. Кротова, д. мист., проф. Н. В. Чупріна). Основними пріоритетами досліджень у рамках роботи студентського гуртка є вивчення актуальних модних тенденцій, прогнозування структури костюма як етап передпроєктних робіт в системі моди. 3. Реконструкція історичного костюма (керівники – к.т.н., доц. Г. В. Кокоріна, доц. І. В. Давиденко). Основні напрями роботи студентського гуртка: дослідження історії української моди ХХ – ХХІ століття; реконструкція історичного та національного костюма та їхня експозиція на різних виставкових локаціях м. Києва та України. На заході були присутні здобувачі освіти бакалаврського та магістерського рівнів факультету дизайну спеціальності 022 Дизайн: ОП «Дизайн одягу», ОП «Дизайн (за видами)», а саме гр. БДк1,2-19 (Д. Скічко, М. Бризгунова, О. Зіміна, Х. Гарбаренко, Л. Человська та інші); гр. БДк1,2-20 (А. Науменко, О. Кас’ян, Р. Пасишниченко, В. Качур та інші); БДк1,2-21 (С. Грабчук, А. Котенко, Л. Бугай, А. Захарець, А. Савченко та інші); МгД2-22 (Р. Сельский, Д. Фарбак, А. Монько, А. Корякіна та інші) та аспіранти ОНП «Дизайн» Н. Люклян, Б. Процик, В. Висоцька, О. Терещенко, Я. Мамченко.
Директорка НТБ КНУТД Тетяна Букорос розповіла про участь науково-технічної бібліотеки Університету у підвищенні якості освітнього та науково-дослідного процесів через забезпечення інформаційних, дослідницьких потреб студентів, науковців, викладачів, співробітників Університету, підкреслила, що університетська спільнота та працівники бібліотеки створюють у спільнодії комфортне середовище для взаємодії, що сприяє дослідженню, навчанню та викладанню й саморозвитку кожного учасника освітнього процесу. Під час зустрічі за допомогою інтерактивної презентації співробітники бібліотеки ознайомили здобувачів освіти з електронними бібліотечними ресурсами, розповіли про фонди електронної бібліотеки НТБ КНУТД та інституційний репозитарій КНУТД, пояснили методику інформаційного пошуку за електронним каталогом. Учасники отримали інформацію про нові інформаційні ресурси, до яких нещодавно отримано доступ, та про електронні ресурси, якими науковці університету успішно користуються протягом останніх років. У бесіді Тетяна Букорос звернула увагу учасників, що доступ до міжнародних ресурсів та бази даних, до яких в університеті через НТБ є доступ, розміщено на сайті бібліотеки. Завідувач інформаційно-бібліографічним відділом НТБ Олександра Чепілко ознайомила учасників заходу із особливостями та стандартами оформлення бібліографічних списків, порядком присвоєння виданням УДК, інформаційно-технічним забезпеченням роботи користувачів бібліотеки, сервісними послугами бібліотеки. Окрему увагу приділено було періодичним виданням, засновником яких є Університет. Усі видання розміщено на платформі OJS, таким чином забезпечено принцип відкритості науки. Також здобувачі вищої освіти отримали інформацію щодо основних принципів академічної доброчесності, правил і норм, що закріплені у «Кодексі академічної доброчесності КНУТД». Зустріч була змістовною і інформативною для здобувачів освіти, які задавали запитання і з цікавість дізнавались про можливості, які надає бібліотека КНУТД для проведення наукових досліджень. Ми сподіваємося, що наступні зустрічі будуть такими ж теплими й плідним, а реалізовані наукові інтереси буде втілено у наукові розробки молодих науковців КНУТД. Текст: Калина Пашкевич, Тетяна Букорос |