24 серпня 2022 року Україна відзначає 31 річницю Незалежності України. До цієї знаменної дати до вашої уваги представлена віртуальна виставка «31 рік Незалежності України» з видань, наявних у бібліотечному фонді. 24 серпня 1991 року відбулася знаменна подія – був підписаний Акт проголошення Незалежності України та створення самостійної держави. Цього - 2022 року, урядом України затверджено план заходів з відзначення 31-ї річниці Незалежності України. У воєнний час в нашій країні відбуваються патріотичні акції та заходи, спрямовані на єднання та підтримку українців, але через загрозу обстрілів проведення таких обмежено.
Сьогодні Незалежність України кожної хвилини боронять наші захисники на фронті. Тисячами життів Україна відстоює свою незалежність та право самостійно будувати майбутнє.
Ми з усією щирістю серця віримо у міць та звитягу наших захисників. Кожна українка та українець додають значних зусиль у своїй діяльності, наближуючи нашу перемогу. Україна як в історичному так і в геополітичному контексті займає незмінне упродовж століть гідне місце в колі суб'єктів цивілізованого світу, а українська державність з тисячолітньою історією багатомільйонного народу із своєю мовою, вірою, культурою, звичаями, традиціями лише міцніє. Наші ідеали і цінності незмінні.
Хай живе вільний народ! Слава Україні!
Цікаві факти:
- Вперше День Незалежності України відсвяткували 16 липня 1991 року. Однак пізніше дату перенесли на 24 серпня.
- Рішення про проголошення незалежності України було прийнято не політиками, а народом на Всеукраїнському референдумі. Тоді на листочку було лише одне запитання: “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?”. Понад 90% українців з різних областей відповіли ствердно.
- 24 серпня 1991 року було скликано надзвичайне позачергове засідання Верховної Ради УРСР – сталося це через 3 дні після подавлення путчу консервативних сил СРСР.
- 346 депутатів (у т.ч. комуністична партія УРСР) проголосували за незалежність України.
- Після завершення позачергового засідання (24 серпня 1991 року) біля трибуни опозиціонерами був виконаний гімн Українських Січових стрільців. Пісню відразу підхопили мітингувальники, які зібралися на вулиці.
- Вранці 23 серпня 1991 року в звичайному шкільному зошиті була записана чернетка Акту про проголошення незалежності України. Написали її Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко.
- Внести до зали Верховної Ради синьо-жовтий прапор запропонував В’ячеслав Чорновіл. З ним український народ стояв на барикадах біля російського Білого дому. Пізніше прапор підняли над куполом парламенту.
- 24 серпня 1991 року український синьо-жовтий прапор вперше від 1920 року замайорів на флагштоку біля Київської міської ради.
- 28 січня 1992 року Державний прапор України офіційно затвердили як Державний символ.
- Синій колір прапора України означає все земне, а жовтий – символізує Творця, Бога-Отця та Вищу Духовність.
- Перший військовий парад, присвячений Дню Незалежності України, відбувся на Хрещатику в Києві 24 серпня 1994 року.
- Першим президентом незалежної України став Леонід Кравчук.
- Польща стала першою державою, яка визнала незалежність України.
- День Незалежності України святкують також і за кордоном – проводять акції, мітинги, флешмоби, концерти.
- 2 вересня 1996 року в обіг ввели національну валюту України – гривню.
- Українська Конституція — одна з найдавніших у Європі. Правда, мова не про сучасний варіант основного закону, а про Конституцію Пилипа Орлика, проголошену ще у 1710-му.
- Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї, арсенал якої був третім за величиною у світі, та передала усі боєголовки і ракети рф.
- Збройні Сили України — найбільша та єдина армія в Європі, яка веде справжні бойові дії.
|