Тарас Григорович Шевченко
Новини
Понеділок, 12 березня 2012, 10:10

Вже більше ста років пройшло, як перестало битися благородне, мужнє серце геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка. Але світлий образ великого Кобзаря - безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця. Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрастність його слова, пісенність його віршів, самовіддана любов його до своєї Батьківщини, до свого народу.

Piccy.info - Free Image Hosting

Мистецька спадщина Тараса Шевченка для нас не менше цінна, ніж його поезія. Не будемо забувати, що саме природний дар малювання прокинувся в ньому найпершим і вивів його з безодні кріпацького стану в мистецьку еліту.

Його художня творчість різноманітна. Вже за життя Шевченко мав заслужену славу видатного портретиста. Він виконав також великі серії пейзажів, архітектурних замальовок (в тому числі з українськоі старовини), книжкових ілюстрацій. Він першим з українців опанував техніку офорта і створив у ній ряд видатних композицій. Збереглося 835 творів, які дійшли до нашого часу в оригіналах, частково - в гравюрах на металі й дереві вітчизняних і зарубіжних граверів, а також у копіях, виконаних художниками ще за життя Шевченка.

Переглянути найвідоміші художні роботи Тараса Шевченка, а також ознайомитися з історією їх написання можна за посиланням Мистецька спадщина Тараса Шевченка

 
22 Міжнародний фестиваль моди у Києві
Последние новости
Вівторок, 21 лютого 2012, 14:59

15 – 18 лютого відбувся  22 Міжнародний фестиваль моди "KYIV FASHION" за участю 14 країн світу. В рамках заходу пройшли спеціалізовані виставки: "Київ Експо Стиль", "Салон шкіри та хутра", "Салон білизни", "Київ Текстиль", виставки дитячого одягу та взуття, фурнітури та аксесуарів, покази колекцій одягу тощо.

Piccy.info - Free Image Hosting

До бібліотеки надійшли ілюстровані проспекти та каталоги, які відображують тенденції моди на весну-літо 2012 р. у молодіжному одязі, каталог Асоціації дитячої моди, рекламні видання торгового обладнання.

З виданнями можна ознайомитись в читальному залі періодичних видань та дисертацій (1-0276А), а також за посиланням KYIV FASHION.

 
Ювілейні читання в пам'ять Олександра Сергійовича Пушкіна
Електронні виставки
Понеділок, 13 лютого 2012, 09:43

Клуб "Літературне перехрестя" запрошує Всіх бажаючих на Ювілейні читання в пам'ять Олександра Сергійовича Пушкіна.

Олександр Сергійович Пушкін (1799—1837) - російський поет, драматург та прозаїк, творець сучасної російської літературної мови, реформатор, автор критичних та історичних творів. Пушкін - найвизначніший російський письменник, його тексти - найкращий зразок російської літератури, подібно текстам Данте в Італії чи Ґете у Німеччині. Пушкіна ще за життя називали генієм, і з другої половини 1820-х років він вважається “першим російським поетом” не тільки сучасності, але й усіх часів, а навколо його особи у читацької публіки створився справжній культ.

Piccy.info - Free Image Hosting

Засідання літературного клубу відбудеться 21 лютого о 13.30 в аудиторії 1-0276.

Запрошуємо Вас відвідати віртуальну виставку, поринути в спогади та по-новому поглянути на вже давно знайомі Вам твори. Адже відомо, що кожне прочитання відкриває перед нами нові грані поезії.

З віртуальною виставкою можна ознайомитися за посиланням Олександр Пушкін.

 
До 90 річниці від дня народження д.т.н., професора Мойсеєнка Ф.А.
Четвер, 02 лютого 2012, 10:29

1 лютого 2012 р. в ауд. 1-0391 на кафедрі технології трикотажного виробництва відбувся науковий семінар, присвячений 90 річниці від дня народження д.т.н., професора Мойсеєнка Ф.А..

У рамках наукового семінару відбулися такі заходи:

1) Урочисте присвоєння аудиторії 1-0391 «Лабораторії досліджень технологічних процесів» імені д.т.н., проф. Мойсеєнка Ф.А.;

2) Доповідь к.т.н., доц. Кизимчук О.П. за результатами роботи над докторською дисертацією на тему: «Наукові основи створення аукзетік текстильних матеріалів»;

3) Бібліотека підготувала виставку "З наукової спадщини д.т.н. професора Мойсеєнка Ф.А.", до якої увійшли публікації статей, навчальні та наукові видання автора.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

 

Детальніше...
 
"Неперевершений майстер критичного реалізму" – до 200 річчя від дня народження Чарлза Діккенса, англійського письменника
Електронні виставки
П'ятниця, 27 січня 2012, 13:25

7 лютого виповнюється 200 років від дня народження Чарлза Діккенса - відомого англійського письменника, одиного з найпопулярніших романістів Вікторіанської епохи та відомого політичного борця за права бідноти.

Piccy.info - Free Image Hosting

Чарлз Діккенс - письменник вікторіанської епохи, який не тільки відобразив її у своїх творах і порушив проблеми, котрі хвилювали англійське суспільство, а й намагався їх розв'язувати. Його активна літературна й громадська діяльність сприяла великим змінам - ліквідації боргових тюрем, реформ у галузі освіти і судочинства, збільшенню кількості доброчинних організацій і відродженню меценацтва. Його любов до бідних і скривджених була справжньою, а не фальшивою, для нього вони були такими ж повноправними членами суспільства, як і заможні, їм він дарував усю силу свого таланту, усю свою любов, відкривши їм поезію їхнього буденного життя, і став символом прозаїчної Англії.

Віртуальна виставка присвячена творчості Чарлза Діккенса. З виставкою можна ознайомитися за посиланням Чарлз Діккенс.

 
Пакти і Конституції Української козацької держави
Нові надходження
Вівторок, 10 січня 2012, 15:23

До фонду бібліотеки надійшло видання "Пакти і Конституції" Української козацької держави.

Piccy.info - Free Image Hosting

У виданні відтворено тексти оригіналу староукраїнською мовою та відомих на сьогодні списків «Пактів і Конституцій законів і вольностей Війська Запорізького», укладених 1710 р. під Бендерами між обраним на гетьманську булаву Пилипом Орликом, з одного боку, та генеральною старшиною і козацтвом – з іншого; наведено їх приклади українською, англійською, німецькою, російською та французькою мовами. Публікація цієї вітчизняної памят’ки супроводжується археографічною передмовою, лінгвістичним аналізом, науковим коментарем, а також факсимільним відтворенням спеціального дослідження видатного історика та правознавця академіка Миколи Василенка (1929), у якому міститься грунтовний історико-юридичний аналіз джерела.

Зі змістом видання можна ознайомитися за посиланням Пакти і Конституції Української козацької держави

 
Поетичні читання
Новости
Понеділок, 26 грудня 2011, 11:35
Клуб «Літературне перехрестя» проводив поетичні читання віршів до ювілею поетів М. Вінграновського та М. Сингаївського.

Piccy.info - Free Image Hosting

22 грудня 2011 року клуб «Літературне перехрестя» проводив поетичні читання до 75-річчя з дня народження поетів М. Вінграновського та М. Сингаївського. Була підготовлена інформація про життя та творчість поета-пісняра М. Сингаївського. Прозвучали пісні на його слова та вірші. Студентів зацікавила дискусія про явище «шестидесятництва» в українській літературі, яскравим представником якого був М. Вінграновський – поет, актор та режисер. Прозвучала добірка його поетичних творів у яку увійшли: інтимна лірика, пейзажна та вірші для дітей.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Микола Вінграновський (.doc)

Микола Сингаївський (.doc)

 
Надходження
Нові надходження
П'ятниця, 23 грудня 2011, 13:09

Бібліотека отримала в дарунок книги від Української Академії Мистецтва.

Piccy.info - Free Image Hosting

З книжними новинками можна ознайомитися за посиланнями:

1) Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури Перегляд

2) Мистецтвознавчі записки Перегляд

3) Українська Академія Мистецтва Перегляд

4) Федорук О. Василь Хмелюк "Повернуті імена" Перегляд

5) Юрій Кульчицький Перегляд

6) Вісник Державної Академії керівних кадрів культури і мистецтв Перегляд

7) Маестро і учні Перегляд

8) Культура і сучасність Перегляд

 
Нина Максимова "Магия осени"
Новини
Середа, 21 грудня 2011, 11:50

В преддверии Нового Года увидела свет третья книга избранных стихов “Магия осени” Нины Павловны Максимовой, сотрудника библиотеки КНУТД, журналиста, переводчика с французского языка, графика.

Piccy.info - Free Image Hosting

"Осень прекрасная пора. Время ясности, время подведения итогов. Немного грустно, ведь что-то навсегда ушло. В природе и в душе царит прохладная прозрачность, присутствие магии, которая скрывает необычное в повседневном. В моих стихах и в моих снах то, что навсегда остается со мной. Это подарок всем, кто мне небезразличен".

Любители поэзии и творчества Нины Максимовой могут ознакомиться с сборником избранных стихотворений на абонементе гуманитарных и периодических изданий.

Самые полюбившиеся стихотворения можно посмотреть, перейдя по ссылке Магия осени

 
Клуб "Літературне перехрестя". Творчість Вінграновського і Сингаївського
Електронні виставки
П'ятниця, 16 грудня 2011, 12:22

Клуб «Літературне перехрестя» запрошує на поетичні читання з нагоди 75-річчя з дня народження українських поетів М. Вінграновського та М. Сингаївського.

Piccy.info - Free Image Hosting

Цій події присвячена віртуальна виставка, з якою можна ознайомитися за посиланням Вінграновський та Сингаївський.

Поетичні читання відбудуться в бібліотеці КНУТД 22 грудня 2011 року о 13.30 в ауд. 1-0276. Ласкаво просимо завітати на літературний захід!

 
<< Початок < Попередня 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Наступна > Кінець >>

Сторінка 30 з 32

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталог
Періодичні видання

Періодичні видання НТБ КНУТД

Статистика


Український календар

Календар України