Екскурсія за маршрутом Сокиринці-Тростянець-Качанівка

В кінці жовтня профком університету організував  екскурсію за маршрутом Сокиринці-Тростянець-Качанівка. Співробітники бібліотеки з задоволенням вирушили у цікаву подорож славнозвісними парками Чернігівщини.

«Чарівна смарагдова казка …»

М.Рильський

Наприкінці жовтня, коли облітає жовте та багряне листя українських лісів та парків, група співробітників нашого університету вирушила у цікаву подорож славнозвісними парками Чернігівщини. Маршрут наш пролягав мальовничою автотрасою Ічнянського району. За вікном автобуса пропливали пасторальні пейзажі - умиротворені поля та луги, ліси закутані у сиво-біле мереживо туманів. Все навкруги, здавалося пронизаним осінньою задумою, та навівало романтично-мінорний настрій.

Перша зупинка - Сокиринський палацово-парковий ансамбль - історична пам'ятка XIX ст. Сокиринці - родовий маєток Ґалаґанів, який створювався поступово, з 1793 до 1835 рр, переважно місцевими знавцями паркового будівництва. Територія - 40 га. Чудовий старовинний палац і англійський ландшафтний парк з озерами, парковими спорудами та скульптурами, дійсно, є перлиною в архітектурно-ландшафтному намисті України. У цьому ж селі знаходиться могила, пам'ятник та музей одного з найвидатніших українських кобзарів - Остапа Вересая (1803-1890). Перейнятися атмосферою українського дворянського гнізда спонукала цікава розповідь місцевого екскурсовода.

Далі наш шлях лежав до Тростянецького дендрологічного парку - одного з найвидатніших ландшафтних парків України. Територія парку - 204,7 га. Історія створення дендропарку пов'язана з іменем Івана Михайловича Скоропадського - нащадка відомого гетьманського роду. Приваблює оригінальна особливість композиційної побудови Тростянецького парку: зовні це просто лісовий масив, а в центрі - це «гірська» країна з високими пагорбами та озерами. Ще однією особливістю Тростянця є його багата флора, яка представлена великою кількістю хвойних та листяних порід. Художній ефект паркових композицій доповнюють дерева-екзоти і створюють неповторне поєднання «звичайного з незвичайним». Прогулянка доріжками парку перетворюється на пригоду, адже за кожним наступним поворотом на вас очікує щораз сильніше враження від неповторної природної краси.

Після гостини на Соколиному хуторі, де нас пригощали народними стравами, група вирушила до основної мети нашої подорожі -національного історико-культурного заповідника «Качанівка». Садиба заснована відомим полководцем графом П.О. Рум'янцевим-Задунайським (1725-1796). На сьогодні цей палацовий ансамбль і парк є єдиним серед українських садиб, що збереглися в комплексі. Розкішний палац у романтичному стилі побудував український зодчий Максим Мосцепанов за проектом російського архітектора Карла Бланка. Тоді ж був спланований і парк. Кожні наступні власники привносили в садибу щось своє, та найбільший розквіт відбувся за господарювання Василя Тарновського-молодшого (1837-1899) - відомого збирача українських старожитностей, мецената, патріота. Саме в цей час садиба стала визначним культурно-мистецьким осередком. Тут бували Т.Шевченко, Л.Толстой, М.Гоголь, М.Максимович, П.Куліш, М.Костомаров, М.Врубель, М.Глінка, І.Рєпін та багато інших визначних особистостей. Качанівський парк - один з найбільших європейських садів - зачаровує неповторною красою української природи. До сьогодні збереглися паркові мости, гірки Кохання і Вірності, «романтичні » руїни, чарівні ставки. У парку понад 50 порід дерев та 30 видів кущів. Палац та парк поступово відроджуються та реставруються. Заповідник живе повнокровним життям завдяки відданим професіоналам-співробітникам заповідника, людям які люблять свої рідні місця і.пишаються їх історією.

Окрема велика подяка профкому університету  за прекрасно організовану екскурсію. Радимо всім! Завітайте до Тростянця, вдихніть ковток цілющого качанівського повітря, відстороніться від міської суєти, згадайте наших достойних попередників, вклоніться їм з вдячністю. Ви відчуєте свою причетність до історії, до долі рідної землі.

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting

 

Електронні ресурси

Інституційний репозитарій

Електронний каталогПеріодика НТБ КНУТД

Періодичні видання НТБ КНУТД

Український календар

Календар України

Статистика